با ما همراه باشید

اخبار 11

تولید و پخش ۵۰ برنامه آموزشی در استادیو کشاورز اردبیل

منتشر شده

در

تولید و پخش ۵۰ برنامه آموزشی در استادیو کشاورز اردبیل

ایسنا/اردبیل رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از تولید و پخش ۵۰ برنامه آموزشی در فصل تابستان در استادیو کشاورز اردبیل خبر داد.

خلیل نیکشاد ۲۶ تیر در مراسم آغاز به کار استادیو کشاورز در اردبیل از این رخداد به عنوان برنامه مهم رسانه‌ای در سطح استان یاد کرد و گفت: راه‌اندازی رسمی برنامه‌های اینترنتی کشاورزی در استان اردبیل اقدامی مبارک و مهم است که در همه حوزه‌ها برای بهره‌برداران و کشاورزان نظیر تغذیه، باغبانی، شیلات، علوم دامی و… تأثیرگذار خواهد بود.

وی راه‌اندازی رسمی استادیو کشاورز سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل را پرخیر و برکت توصیف کرد و افزود: مدیریت ترویج کشاورزی سازمان بهتر است صدای کشاورزان و بهره‌برداران را از این طریق به گوش مسئولان برساند تا دغدغه‌ها و نیازمندی‌های آنها به موقع رفع شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با تاکید بر اینکه آخرین حلقه ارتباط با بهره‌برداران مروجین هستند، اظهار کرد: در صورت راهنمایی درست ظرفیت‌های این بخش و سایر بخش‌ها می‌تواند مورد استفاده و بهره‌برداری درست قرار گیرد.

نیکشاد در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: روش‌های متنوعی در بخش آموزش، ترویج، انتقال دانش و اطلاعات کشاورزی برای بیش از ۱۲۰ هزار بهره‌بردار این بخش وجود دارد که با سطوح آگاهی و دانش متفاوت برنامه‌ریزی در این زمینه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: سعی و تلاشمان بر این است تا با بهره‌گیری از اهل فن، خبرگان، صاحب نظران بخش کشاورزی و همچنین تجربیات کشاورزان نمونه با استفاده از ظرفیت استادیو کشاورز بتوانیم آخرین یافته‌ها و دستاوردهای علمی، تحقیقاتی، آموزشی و ترویجی را به فعالان این حوزه منتقل کنیم.

نیکشاد اضافه کرد: برای گذر از کشاورزی سنتی به سمت کشاورزی مدرن نیازمند ارتقا دانش و انتقال یافته‌ها به مزارع کشاورزان هستیم که این استادیو می‌تواند زیرساختی مناسب در دستیابی به این امر باشد.

وی با بیان اینکه با استفاده از این ظرفیت ارتقا دانش و مهارت کشاورزان استان به وجود می‌آورد، ادامه داد: استفاده هر چه بیشتر و بهتر از فضای مجازی و نیز تولید برنامه‌های موضوع‌محور در این راستا هدف‌گذاری شده است.

نیکشاد قابلیت تولید و ضبط برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی متنوع را در این استادیو یادآور شد و بیان کرد: قرار است ۵۰ برنامه آموزشی تا پایان تابستان امسال از طریق این استادیو برنامه‌ریزی و عملیاتی شود.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: روش‌های مقابله با آفات و بیماری‌ها، ترویج شیوه‌های درست آبیاری، استفاده بهنگام از کود و سموم، مقابله با سرمازدگی، نحوه تاب‌آوری در سال‌های خشکسالی به همراه باغبانی صحیح و آموزش اصولی در پرورش دام و طیور، زنبورداری و شیلات از جمله آموزش‌هایی است که برای پخش از این استادیو برنامه‌ریزی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: این برنامه به صورت منظم روزهای یکشنبه و سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۹ تا ۱۱ صبح از طریق شبکه تلویزیون اینترنتی برکت و شبکه اجتماعی تاک قابل استفاده خواهد بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها