با ما همراه باشید

ورزشی

تیم منتخب هفته بیست و هفتم لیگ برتر

منتشر شده

در

تنها یک مسابقه از هشت دیدار هفته بیست و هفتم لیگ برتر برنده نداشت که همین اتفاق موجب شد تا هیچ بازیکنی از آن انتخاب نشود، اما در هفت بازی دیگر پرسپولیس، سپاهان، استقلال و نساجی مازندران بردهای جالب توجه و ارزشمندی داشتند که هر کدام را در راه رسیدن به قهرمانی، سهمیه آسیایی و بقا در لیگ به اهداف‌شان نزدیک کرد و به همین دلیل هر یک از این تیم‌ها در جمع برترین‌های هفته ۲ بازیکن دارند.

 

فولاد خوزستان، تراکتور و ذوب‌آهن نیز با برتری‌هایی که مقابل رقبای خود به دست آوردند و توانستند شرایط خود را در جدول بهتر کنند نیز دارای یک بازیکن در تیم منتخب هفته “ورزش سه” هستند که اسامی آنها را در زیر می‌خوانید:

محمدرضا اخباری(تراکتور)
شماره یک تراکتوری‌ها برای جبران مافات دیدار با استقلال، این هفته خود را به آب و آتش زد؛ او به خوبی توانست در مصاف با تیم فوتبال گل‌گهر که بازیکنان باکیفیت و پرشماری در خط حمله خود دارد، مقابل حملات شاگردان امیر قلعه‌نویی ایستادگی کند و سرانجام موقعیت‌های گل‌گهر را به در بسته برساند و اجازه عبور هیچ توپی را از خود به مقصد دروازه تراکتور نداد. ارزش درخشش اخباری در ترکیب تراکتور جایی نمایان شد که این تیم در لحظات پایانی بازی با زدن گل اول پیروز شد و کلین‌شیت او توأمان با یک برد 6 امتیازی شد. اخباری در قیاس با دیگر دروازه‌بان‌ها در این هفته بهترین عملکرد را داشت و شایسته حضور در تیم منتخب نیز بود.

 

 

مدافعان

سعید بیگی(نساجی مازندران)
در تمام پُست‌ها به غیر از دروازه‌بان و مهاجم در این فصل برای نساجی مازندران بازی کرده و در بیشتر مسابقات نمایش موثری برای این تیم داشته که یکی از آنها شب گذشته مقابل پدیده مشهد بود؛ دیداری که گرچه با یک گل برای نساجی به پایان رسید، اما عملکرد درخشان خط دفاعی این تیم و به‌ویژه سعید بیگی در آن بی‌تاثیر نبود؛ بازیکنی که مثل بسیاری از دیدارهای دور برگشت به‌عنوان مدافع چپ برابر پدیده در ترکیب قرار گرفت و با آگاهی محیطی و جای‌گیری مناسب اجازه نداد مهره‌های سرعتی و تکنیکی حریف مثل امین قاسمی‌نژاد و مهرداد بایرامی از آن جناح نفوذ خطرناک یا حتی ارسال جدی داشته باشند و دروازه نیما میرزازاد را تهدید کنند. بیگی با تصمیم الهامی در دیدار با پدیده کمتر فرصت حرکت به سمت محوطه جریمه حریف از سمت چپ زمین را داشت ولی در کارهای دفاعی بدون اشتباه کار کرد تا کلین‌شیت کنند و صاحب برد ارزشمندی در راه بقا در لیگ برتر شوند.

 

 

سیاوش یزدانی(استقلال)
روزهای کم‌نوسان مدافع تنومند آبی‌ها ادامه دارد؛ مدیریت خط دفاعی استقلال، وظیفه کوچکی نیست اما یزدانی به خوبی از عهده آن بر آمده و مقابل سایپا توانست بار دیگر روی توانایی‌های بالای خود صحه بگذارد؛ او امان گلزنی به مهاجمان سایپا را نداد و اندک موقعیت‌هایی را هم که آن‌ها برای خود خلق می‌کردند، با حضور به موقع خود قطع می‌کرد تا توپی به دروازه استقلال نرساند و در چارچوب دروازه آبی‌ها نباشد. مدافع شماره 4 استقلال یک نمایش خوب دیگر لازم داشت تا بازهم عضو تیم منتخب هفته شود و روزهای درخشان او در جمع شاگردان مجیدی نیز ادامه‌دار باشد.

 

 

امیرمهدی جان‌ملکی(نساجی مازندران)
چهارمین حضور ثابت در فصل جاری لیگ برتر و زدن دومین گل برای برد ارزشمند نساجی مقابل پدیده مشهد نشان داد ساکت الهامی بی‌دلیل امیر مهدی جانملکی را در ترکیب و خط دفاعی تیمش قرار نداده است؛ این مدافع ۲۲ ساله پس از اینکه نخستین بار در ترکیب نساجی در بازی با ماشین‌سازی قرار گرفت و گلزنی کرد، در دو دیدار برابر پیکان و صنعت نفت هم به میدان رفت و دیشب نیز از ابتدا مقابل پدیده بازی کرد‌؛ او علاوه بر اینکه در کارهای دفاعی فوق‌العاده بود و اجازه نداد مهاجمان حریف کاری از پیش ببرند، یک گل مهم هم به ثمر رساند تا به سه امتیاز خانگی دست یابند.

 

 

هافبک‌ها

سینا اسدبیگی(ذوب‌آهن)
جانشین جوان و 23 ساله قاسم‌حدادی‌فر در میانه زمین ذوب‌آهن، در مسجدسلیمان دوباره خودش را در بهترین فرم ممکن در میانه زمین ذوبی‌ها نشان داد؛ اسدبیگی به خوبی وظایف محوله به خود را دقیق و بدون اشتباه انجام داد و مدیریت میانه زمین را در دستان خود داشت. او حتی یک گام فراتر از ماموریت محوله به خود برداشت و در نیمه اول مقابل نفت، شلیکی تماشایی به سوی دروازه این تیم داشت و گل هم زد تا سهم بیشتری در پیروزی ذوب‌آهن برای خود ایجاد کند. اسدبیگی با انجام یکی از بهترین بازی‌های خود در مسجدسلیمان در لیگ بیستم، با شایستگی در جمع 11 بازیکن برتر هفته خود را جای داد.

 

 

سروش رفیعی(سپاهان)

پلی‌میکر و بازیساز طلایی‌پوشان در هفته‌های پایانی که سپاهان بیش از همیشه به پیروزی نیاز دارد تا بتواند در کورس قهرمانی بماند و امیدوار به لغزش پرسپولیس باشد، بیشتر به روزهای رویایی خود نزدیک شده است؛ سروش رفیعی درست همانی شد که محرم نویدکیا می‌خواست و بهره‌وری حداکثری از هوش و استعداد خود می‌کند، او در پیروزی چهار گله سپاهان مقابل نفت آبادان، در نقش یک ستاره، هر آن‌چه لازم بود را انجام داد و یکی از زیباترین پاس‌گل‌های لیگ را ثبت کرد. انگیزه قهرمانی با سپاهان توأمان با برترین پاسور لیگ شدن، باعث شده تا رفیعی در اوج قدرت و آمادگی برای سپاهان به میدان برود و با یک نمایش فوق‌العاده در میانه زمین، همه را متقاعد کرد تا از او به عنوان یکی از برترین بازیکنان هفته یاد شود.

 

 

فرشاد احمدزاده(فولاد)

فرشاد نه گلی در این هفته به ثمر رساند و نه توانست مقابل ماشین‌سازی قعرنشین، گل بسازد اما آنقدر خلق موقعیت کرد و دروازه حریف تبریزی را تهدید کرد که شاید از او در لیگ بیستم کمتر چنین بازی را در ذهن داشته باشیم؛ احمدزاده در یکی از بهترین نمایش‌های خود در لباس فولاد، مقابل ماشین‌سازی در نقش هافبک بازیساز بارها برای همبازیان خود به ویژه پاتوسی و پریرا موقعیت گل ساخت و خودش را هم در موقعیت گلزنی قرار داد، اما در نهایت دست‌خالی زمین را ترک کرد و به گل و یا پاس‌گلی نرسید. اما درخشیدن در ترکیب فولاد و ارائه یکی از بهترین نمایش‌های ممکن نکته مهمی است تا احمدزاده به تیم منتخب هفته برسد.

 

 

مهدی ترابی(پرسپولیس)

از زمان بازگشت دوباره به پرسپولیس، تقریبا ترابی یکی از بازیکنان پای ثابت تیم منتخب هفته است و آنقدر خوب می‌درخشد و بازی می‌کند که نمی‌توان از کنار نام او به سادگی عبور کرد؛ ستاره سرعتی پرسپولیس این هفته مقابل آلومینیوم، بسته کاملی از یک بازیکن گلزن و گلساز را به نمایش گذاشت و نقش اول را در پیروزی شاگردان یحیی ایفا کرد. او با زوج‌سازی جدید این‌بار در کنار شهریار مغانلو، بارها دفاع آلومینیوم اراک را به هم ریخت و هم گلزنی کرد و هم گل ساخت تا با شایستگی نامش در جمع بازیکنان منتخب هفته جای گیرد.

 

 

مهاجمان

امیرارسلان مطهری(استقلال)

تنها بازیکن تعویضی هفته که به تیم منتخب هفته رسید، چرا که تعویض طلایی فرهاد مجیدی در دیدار با سایپا همانی بود که فرهاد می‌خواست و ورق بازی را به سود استقلال برگرداند؛ او هم تبحر خود در پنالتی‌ زدن را به سرمربی استقلال نشان داد و این‌گونه اولین گل را زد و سپس با شوت تماشایی از پشت محوطه، بر کارنامه فوق‌العاده‌اش در این هفته مُهر تایید زد تا در کمتر از 20 دقیقه بازی کردن برای استقلال، بهترین بازیکن زمین شناخته شده و حتی فراتر از آن نامش به تیم منتخب هفته برسد چرا که او بدون‌شک یکی از بهترین بازی‌های خود در ترکیب استقلال در لیگ بیستم داشت و در کمال شایستگی نام او به عنوان یکی از بازیکنان برتر هفته یاد می‌شود.

 

 

سجاد شهباززاده(سپاهان)

آقای گل لیگ بیستم دوباره موتور گلزنی‌اش را روشن کرد، او برای دست‌نیافتنی‌شدن رکوردش در هفته‌های پایانی و به حداقل رسیدن شانس رقبا، دوبار مقابل صنعت نفت آبادان این هفته گلزنی کرد و هم‌چنین یک پاس گل زیبا به محمدرضا حسینی داد تا پس از چند هفته خاموشی در ترکیب طلایی‌پوشان، کامبکی رویایی به روزهای درخشان خود بزند؛ شهباززاده مقابل نفت موفق شد به همه آن‌چه که نویدکیا خواسته بود، جامه عمل بپوشاند و با دو گل و یک پاس‌گل، فرمی فوق‌العاده را از خود در روزهای واپسین لیگ بیستم نشان داد، فرمی که تداوم چه بسا بتواند منجر به قهرمانی سپاهان شود، چرا که بدون‌شک در لیگ امسال، بیشترین تاثیر در نتایج سپاهان را سجاد شهباززاده داشته است. با نمایشی که مقابل نفت داشت، خود را نه تنها به عنوان یکی از خوب‌های سپاهان بلکه یکی از ترین‌های هفته معرفی کرد و به جمع 11 بازیکن منتخب راه پیدا کرد.

 

 

شهریار مغانلو(پرسپولیس)

همه دغدغه‌های نبود عیسی آل‌کثیر مقابل آلومینیوم، با درخشیدن شهریار مغانلو به دست فراموشی سپرده شد؛ او با بهترین فرم خود، توانست جای خالی آل‌کثیر را پر کند و زوجی موفق را با مهدی ترابی بسازد؛ مغانلو یک گل روی پاس ترابی زد و یک پاس دیدنی پشت‌پا برای گلزنی ترابی ساخت تا در شبی که از ناحیه سر دچار آسیب شد و بارها از سوی دفاع آلومینیوم متوقف شد تا گلزنی نکند، زمینه‌ساز پیروزی شاگردان یحیی گل‌محمدی شود و در آستانه دربی، این‌چنین قوت قلبی به گل‌محمدی بدهد. مغانلو آنقدر مقابل آلومینیوم خوب بود تا نام او به مانند زوجش در این مسابقه یعنی مهدی ترابی، در جمع 11 بازیکن برتر هفته نوشته شود و یکی از بازیکنان برگزیده هفته قلمداد شود.

 

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

منتشر شده

در

توسط

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

دومین روز از بازی‌های المپیک توکیو در حالی بدون کسب مدال برای کاروان کشورمان به پایان رسید که این روز را می‌توان تلخ ترین روز تاریخ تکواندوی ایران نامید.

دومین روز رسمی از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک امروز یکشنبه سوم مردادماه با حضور نمایندگان ایران در رشته‌های تکواندو، تیراندازی، بسکتبال و روئینگ در توکیو ادامه یافت.

دراین روز رقابت نازنین ملایی در مسابقات روئینگ برگزار شد. ملایی با رسیدن به مرحله نیمه نهایی رکورد بی نظیری برای قایقرانی ایران ثبت کرد اما می‌توان گفت امروز یکی از تلخ‌ترین روزهای ورزش تکواندوی ایران در ادوار المپیک بود چرا که تنها بانوی مدال آور ایران در بازی‌های المپیک به عنوان عضو تیم پناهندگان در مقابل نماینده تکواندوی ایران، دوست و مربی خود ایستاد!

تیر تیراندازان به هدف نخورد

در دومین روز از مسابقات رشته تیراندازی هانیه رستمیان پرچمدار کشورمان که یکی از شانس‌های مدال در این رشته بود به همراه مهیار صداقت به رقابت با حریفانشان پرداختند. هانیه رستمیان تنها نماینده زن کشورمان تپانچه ۱۰ متر بود که با امتیاز ۵۷۶.۱۹ در رده دهم ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند. مهیار صداقت تنها نماینده مایران در تفنگ بادی ۱۰ متر مردان با رکورد ۶۲۹.۱ در رده نهم ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند. در این ماده ۴۷ ورزشکار حضور داشتند.

درخشش نازنین ملایی در آب‌های توکیو

مرحله یک چهارم نهایی قایقرانی روئینگ بازی‌های المپیک توکیو برگزار شد و نازنین ملایی به مرحله نیمه نهایی A و B صعود کرد. ملایی در یک چهارم نهایی با پنج قایقران دیگر به رقابت پرداخت و با زمان ۸ دقیقه و ۷ ثانیه سوم شد و صعود کرد. به این ترتیب ملایی حتی در بدترین حالت می‌تواند در جایگاه دوازدهم المپیک بایستد.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

یک بازی خوب از تیم ملی بسکتبال

تیم ملی بسکتبال ایران امروز به مصاف تیم جمهوری چک رفت که در پایان با نتیجه ۸۴ – ۷۸ شکست خورد. تیم چک در کوارتر اول ۲۵ – ۱۹، در کوارتر دوم ۲۱ – ۱۱ و در کوارتر سوم ۲۱ – ۱۶ برنده شد و در کوارتر جهارم ۱۷ – ۳۲ ایران به برد رسید. تلاش ایران برای جبران نتیجه حتی تمجید فدراسیون جهانی بسکتبال را در پی داشت.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

تلخ‌ترین روز تکواندو در المپیک

در نخستین دیدار دومین روز رقابت‌های تکواندو المپیک ناهید کیانی از ایران در وزن ۵۷- کیلوگرم به مصاف کیمیا علیزاده دیگر ایرانی از تیم پناهندگان المپیک رفت و در پایان این دیدار با نتیجه ۱۸ بر ۹ با پیروزی علیزاده به پایان رسید. پس از پایان مبارزه، کیمیا علیزاده به سراغ مهرو کمرانی مربی سابق خود و مربی ناهید کیانی رفت و او را در آغوش گرفت. می‌توان این رویارویی را برای تکواندوی ایران از تلخ‌ترین اتفاقات دانست.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم دیگر نماینده ایران در این بازی‌ها بود. میرهاشم حسینی در مبارزه نخست خود با حساب ۱۵ – ۱۸ نماینده چین‌تایپه را شکست داده بود. وی در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل ورزشکار ازبک ۳۴ – ۲۲ شکست خورد و از راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی بازماند اما در نهایت با راهیابی نماینده ازبک به فینال وی دوباره به جدول بازی‌ها بازگشت.

حسینی برای کسب مدال برنز برابر ورزشکار کره جنوبی قرار گرفت اما با نتیجه ۳۰ بر ۲۱ نتیجه را واگذار کرد تا از راهیابی به دیدار رده بندی باز بماند و دستش از رسیدن به مدال برنز هم کوتاه بماند. به این ترتیب پرونده تیم تکواندوی ایران در بازی‌های المپیک بسته شد تا یکی از بدترین نتایج تاریخ این رشته در توکیو رقم بخورد. می‌توان دومین روز از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک ژاپن را بدترین روز تاریخ تکواندوی ایران نامید!

ادامه حضور خوب داور المپیکی تنیس روی میز ایران

سیمین رضایی داور المپیکی تنیس روی میز ایران امروز، یکشنبه قضاوت بازی حساس مرحله یک چهارم نهایی میکس دوبل فرانزیسکا و سولیا از آلمان در مصاف با میزوتانی و میما ایتو از کشور میزبان را بر عهده داشت که این بازی حساس و نفس گیر به گیم سرنوشت ساز هفتم کشیده شد و در این گیم نتیجه با حساب ۱۶ بر ۱۴ به نفع نماینده ژاپن به اتمام رسید. با قضاوت‌های خوب رضایی در المپیک می‌توان شاهد حضور این داور بین المللی در مراحل نهایی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشیم.

فروغی پاداش ۱۰ هزار یورویی پای سکو گرفت

پاداش ۱۰ هزار یورویی کمیته ملی المپیک به عنوان پاداش پای سکوی مدال آوران طلای المپیک ظهر امروز و در محل ایران در توکیو به جواد فروغی قهرمان المپیکی ایران در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی اهدا شد. پیش ازاین روز گذشته هم فدراسیون تیراندازی به وی ۵ هزار یورو پاداش داده بود.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

ناهید کیانی: کسی حواسش به من نبود/ دنبال مقصر نیستم

منتشر شده

در

توسط

ناهید کیانی: کسی حواسش به من نبود/ دنبال مقصر نیستم

بانوی ملی پوش تکواندو با تاکید بر جو نامناسبی که برای رقابت اولش در المپیک ایجاد شده بود، گفت: هیچکس حواسش به من نبود.

 ناهید کیانی که صبح امروز در بازی نخستش در رقابت‌های تکواندو المپیک شکست خورد، ساعتی بعد از اینکه مشخص شد دیگر شانسی برای برگشت به جدول مسابقات ندارد، در سالن حاضر شد تا مسابقه میرهاشم حسینی دیگر نماینده ایران را تماشا کند. این حضور فرصتی دست داد تا کیانی چند دقیقه درباره مسابقه اش صحبت کند.

تکواندوکار المپیکی ایران گفت: قرعه من از قبل مشخص بود و به لحاظ ذهنی آماده این مسابقه بودم اما اتفاقاتی که در یکی دو روز قبل از مسابقه افتاد، اذیتم کرد. من ارتباطم را با فضای مجازی قطع کرده بودم اما به گوشم می‌رسید که چه جوی برای این مسابقه راه افتاده است. در این شرایط انگار کسی حواسش به من نبود.

او ادامه داد: برای من فرقی نمی‌کرد مقابل چه حریفی بازی کنم اما به یکباره همه چیز طوری بهم ریخت که الان به این نتیجه رسیده‌ام که خواست خدا نبود من امروز پیروز باشم. از نظر بدنی خیلی خوب و تمرینات فوق العاده ای پشت سر گذاشته بودم اما امروز شرایطی رقم خورد که کارم سخت شد.

کیانی تصریح کرد: دنبال مقصر نمی‌گردم. هر اتفاقی هم افتاده باشد، در نهایت من باید مراقب خودم باشم و حواسم به برنامه‌هایم باشد.

تکواندوکار تیم ملی ایران در پایان گفت: زمان می‌برد تا دوباره به شرایط عادی برگردم اما سعی می‌کنم خیلی زود خودم را جمع و جور کنم و برای رویدادهای بعد آماده شوم.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

ازبکستانی شگفتی ساز طلا گرفت/ نتایج روز دوم تکواندو

منتشر شده

در

توسط

ازبکستانی شگفتی ساز طلا گرفت/ نتایج روز دوم تکواندو

روز دوم از رقابت‌های تکواندو در بازیهای المپیک با قهرمانی تکواندوکاران ازبکستان و آمریکا به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، امروز یکشنبه دوم خردادماه رقابتهای تکواندو المپیک در دو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان و ۶۸- کیلوگرم مردان برگزار شد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم مردان که ۱۷ تکواندوکار حضور داشتند، یک ازبکستانی ۱۹ ساله که در کارنامه خود فقط طلای المپیک نظامیان جهان را ثبت کرده بود، کاری کرد کارستان و با شکست بهترین‌های تکواندو جهان روی سکوی نخست ایستاد و طلا گرفت.

«اولوگ بیک رشیدوف» کار خود را پیروزی ۳۸ بر ۱۷ مقابل «فوفانا» از مالی آغاز کرد. وی در ادامه در مبارزه با «لی هون دائه» نفر یک رنکینگ جهانی از کره جنوبی که سه طلای جهان، نقره و برنز المپیک را در کارنامه داشت، به پیروزی دست یافت.

این ازبکستانی در سومین مبارزه میرهاشم حسینی از کشورمان را ۳۴ بر ۲۲ شکست داد و سپس با برتری ۲۸ بر ۵ مقابل «ندزاد ۳۴ هوسیک» از بوسنی به فینال رسید و در جدال برای کسب مدال طلا، «بردلی سیندن» قهرمان انگلیسی سال ۲۰۱۹ جهان را ۳۴ بر ۱۹ شکست داد تا روی سکوی نخست المپیک بایستد.

در این وزن انگلستان نقره گرفت. «شوای ژائو» دارنده طلای دوره قبل این وزن در المپیک به همراه «کاهان رسپر» از ترکیه به نشان برنز مشترک دست پیدا کردند.

در بخش زنان و در وزن ۵۷- کیلوگرم، «آناستاسیا زولتیک» از آمریکا به نشان طلا دست پیدا کرد. «تاتیانا کوداشوا» از روسیه نقره گرفت و «کبری ایلگون» از ترکیه به همراه «چیا لینگ لو» چین تایپه به نشان برنز دست پیدا کردند.

در جدول رده بندی توزیع مدال‌های تکواندو ایتالیا، تایلند، آمریکا و ازبکستان هر کدام با یک طلا، روسیه با یک نقره و یک برنز، اسپانیا، انگلستان، تونس و ترکیه با یک نقره، چین، کره، چین تایپه و کره جنوبی عرده های اول تا دهم را در اختیار دارند.

این مسابقات فردا دوشنبه با برگزاری مسابقات اوزان ۶۷- کیلوگرم زنان و ۸۰- کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها