با ما همراه باشید

اخبار 53

جانشین فرمانده سپاه: روزی که ما آمریکا را تهدید به تحریم کنیم دور نیست

منتشر شده

در

جانشین فرمانده سپاه: روزی که ما آمریکا را تهدید به تحریم کنیم دور نیست

ایسنا/البرز جانشین فرمانده کل سپاه گفت: توان نظامی و موشکی و دریایی ما قابل مقایسه با آمریکا نیست. بودجه نظامی یک سال آمریکا ۸۰۰ میلیارد دلار است. به چالش کشیدن آمریکا با وضع اقتصادی ما مطابق نیست و نتیجه نگاه خداوند است.

به گزارش ایسنا، سردار علی فدوی در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که روز یکشنبه ۱۲ دی ماه در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: توجهات ویژه حاج قاسم با نهایت خضوع و خشوع به خانواده شهدا بسیار ویژه و متفاوت بود و خداوند آنچنان عظمتی به حاج قاسم داد که ده‌ها میلیون در شهادت وی عزادار شدند و حتی نحوه شهادت وی نیز چنین مرتبه ای به وی داد. حاج قاسم رویه ای داشت که الگو ساز شد و در دل ها کولاک برپا کرد.

به گفته وی انقلاب اسلامی از شروع پیروزی لرزه ای بر دشمن انداخت که مصمم شدند این انقلاب را از بین ببرند و تصورات باطلی در این مورد داشتند.

وی ادامه داد: کم کم متوجه قدرت انقلاب شدند و توطئه‌های بیشتری مانند جنگ عراق رقم زدند که ۸۷ کشور در آن مشارکت کردند اما ایران با دست خالی در این جنگ پیروز شد و اکنون در آستانه چهل و سومین سال انقلاب هستیم. اکنون بعد از گذشت ۳۳ سال از جنگ دیگر جرات تعرض ندارند زیرا قدرتی در جبهه حق انقلاب وجود دارد که اگر تمام قوای باطل به رهبری آمریکای مستکبر متحد بشوند نمیتوانند آسیبی به آن وارد کنند.

وی افزود: نظام اسلامی و مردم انقلابی قاعده‌ای که مربوط به دستور خداوند است انجام دادند وگرنه یکی از این توطئه‌ها دودمان کشور را به باد می داد. ما تکالیفی از جانب خداوند داریم که خداوند بر اساس آن نتیجه را رقم می زند. الگو و قاعده ای که بزرگانی چون حاج قاسم به آن عمل کرده‌اند باید مورد توجه باشد. مکتب حاج قاسم فقط برای ایام شهادتش نیست بلکه برای این است که به آن عمل شود.

فدوی تاکید کرد: با اخلاص، صدق و با تمام توان در اسلام باید پای کار رفت و نباید حتی یک روز را برای بالابردن توان از دست بدهیم تا دشمنان بترسند.

وی ادامه داد: اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز اقرار کرد که به دنبال براندازی نظام سوریه بودند ولی چون ایران نخواست، موفق به این کار نشدند. نمونه این مسائل بسیار و حاصل نگاه خداوند است. وگرنه توان نظامی و موشکی و دریایی ما قابل مقایسه با آمریکا نیست. بودجه نظامی یک سال آمریکا ۸۰۰ میلیارد دلار است. خلق چنین حماسه‌هایی و به چالش کشیدن آمریکا با وضع اقتصادی ما مطابق نیست و نتیجه نگاه خداوند است.

سردار فدوی با انتقاد از اینکه از تمام ظرفیت ها برای بهبود شرایط کشاورزی، اقتصادی و سایر پتانسیل استفاده نشده، تصریح کرد: آیا وضع کشاورزی ما در شأن ملت ماست؟ ما یکی از قدیمی ترین تمدن ها هستیم که جزو اولین کشاورزان جهان بوده اند و اما شرایط کشاورزی خودمان خوب نیست.

جانشینن فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما بالاترین بهره‌وری از منابع آب را از گذشته داشته‌ ایم و قناتی داریم که ۳ هزار سال بهره وری دارد که نشان از تدبیر و تخصص ایرانیان از گذشته دارد. ولی مشکلات موجود در این حوزه ها نشانگر بی تدبیری مسئولان وقت است.

وی افزود: چرا باید مشکلات به گونه‌ای باشد که مردم شریف اصفهان با بیش از ۲ هزار شهید به خاطر موضوعات ابتدایی معترض شوند تا زمینه‌ای برای سو استفاده دشمنان باشد؟ در حالی که توانمندی‌های ما انقدر زیاد است که می‌توانیم بر هر مشکلی غلبه کنیم.

وی ادامه داد: در سپاه لازم بود وارد موضوعاتی شویم که قبلا زمینه‌ای در آنها نداشتیم و ظرف مدت کمی به احاطه و کفایت در آن مورد رسیدیم و به تولید رسیدیم. زیرا ما نیروی انسانی با بهره هوشی بسیار بالا در همه امورات داریم. ما وقتی در تقابل نظامی با خبیث ترین دولت‌های عالم موفق بودیم بنابراین سریعتر می‌توانیم در مسائلی چون کشاورزی به تراز مثبت برسیم و دشمنی ها تا وقتی به قله علم نرسیده ایم ادامه دارد ولی بعد از آن دیگر دشمن ناامید می شود. ما باید تکالیف فردی و جمعی مان را به اقتضای تخصص انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه باید همیشه مطابق با راه شهدا عمل کنیم، بیان کرد: اوضاع فرهنگی ما در شان یک کشور مسلمان نیست زیرا به تکالیف خود درست عمل نکرده‌ایم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: همانطور که اکنون دشمن ما را تهدید به حمله نمی‌کند و نگران اقدامات ایران در مقابل مستکبرین هستند دور نیست روزی که ما آمریکا را تهدید به تحریم کنیم.

سردار فدوی تصریح کرد: این موضوع زمانی به وقوع می‌پیوندد که روی قاعده و قانون درست حرکت کنیم ما اگر با همان قاعده انقلاب پیش برویم می توانیم سریع به مراحلی برسیم که آمریکایی‌ها را تحریم کنیم ولی هنوز به روال مناسب حرکت نکرده‌ایم و نتیجه نگرفته ایم.

انتهای پیام

اخبار 53

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

منتشر شده

در

توسط

سوختهای فسیلی عامل میلیونها مورد فوت در سال ۲۰۱۸

نتایج یک بررسی نشان می دهد: سوختهای فسیلی عامل ۸.۷ میلیون مورد فوت در جهان طی سال ۲۰۱۸ بوده است.

به گزارش ایسنا، آلودگی هوای ناشی از سوختهای فسیلی از قبیل ذغال سنگ عامل فوت ۸.۷ میلیون نفر در جهان در سال ۲۰۱۸ بوده است که نشان می دهد از هر پنج مورد فوت گزارش شده در این سال سوختهای فسیلی عامل فوت یک نفر بوده است.

همچنین در این بررسی آمده است: کشورهایی که بیشترین میزان مصرف سوختهای فسیلی را داشته اند بالاترین آمار فوتیها را گزارش کرده اند و بیش از یک مورد از ۱۰ مورد فوتی در ایالات متحده و منطقه اروپا به دلیل آلودگی هوا ناشی از سوختهای فسیلی بوده است.

علاوه بر این، نزدیک به یک سوم از موارد فوتی در شرق آسیا از جمله چین بر اثر آلودگی هوا ناشی از این سوختها بوده است.موارد فوتی در آمریکای جنوبی و آفریقا به طور چشمگیری کمتر بوده است.

آمار فوتیهای ناشی از سوختهای فسیلی نسبت به آنچه پیش از این برآورد شده بود بالاتر بوده و حتی محققان این بررسی را نیز متعجب ساخته است.

یکی از محققان این مطالعه از کالج لندن گفت: ابتدا نسبت به نتایج بدست آمده تردید داشتیم اما با بررسیهای بیشتر تاثیر آلودگی ناشی از این سوختها بیشتر آشکار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، به گفته محققان فوت ۸.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که سوختهای فسیلی یکی از عوامل اصلی در بار جهانی بیماری و مرگ و میر است.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 53

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

منتشر شده

در

توسط

عملیات نیروهای امنیتی عراق در غرب بغداد

فرماندهی عملیات عراق از آغاز عملیات امنیتی در مناطق غرب بغداد خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات بغداد، سامرا و الانبار با مشارکت حشد شعبی در الانبار و سامرا و با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و نیروی هوایی عملیات امنیتی مشترک و گسترده‌ای را در مناطق غرب بغداد و جزیره الکرمه و شرق دریاچه الثرثار آغاز کردند.

این عملیات برای پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش و کنترل مرزها است.

اخیرا بعد از حملات انتحاری داعش در بغداد نیروهای عراقی عملیات امنیتی گسترده‌ای را برای بیرون راندن بقایای داعش آغاز کردند. این عملیات به کشته شدن مهم‌ترین تروریست‌های داعش از جمله ابویاسر العیساوی، “والی” داعش منجر شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 53

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

منتشر شده

در

توسط

ساخت میکرو نمایشگر OLED برای عینک واقعیت افزوده اپل

شرکت اپل با شرکت TSMC برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED که قصد دارد در دستگاههای واقعیت افزوده از آنها استفاده کند، پیمان شراکت بست.

به گزارش ایسنا، نشریه نیک کی آسیا گزارش کرد اپل با شرکت TSMC که تنها تامین کننده پردازنده های آیفون است، برای ساخت میکرو نمایشگرهای OLED همکاری می کند زیرا بسیار باریک و کوچک بوده و نیروی کمتری استفاده می کنند و از این رو برای استفاده در دستگاههای واقعیت افزوده پوشیدنی مناسبتر هستند.

طبق گزارش نیک کی، این نمایشگرها در دست ساخت بوده و کمتر از یک اینچ اندازه دارند.

بلومبرگ نیوز در ژانویه گزارش کرده بود که اپل همچنان سرگرم کار روی فناوریها برای عینک واقعیت افزوده خود با اسم کد N۴۲۱ است. به گفته منابع آگاه، برای عرضه این محصول به بازار چند سال دیگر زمان نیاز است اما اپل سال ۲۰۲۳ را برای رونمایی چنین محصولی هدف گذاری کرده است.

پروژه میکرو نمایشگر OLED با همکاری شرکت TSMC در مرحله تولید آزمایشی قرار دارد و چند سال زمان می برد تا به تولید انبوه برسد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکتهای اپل و TSMC در این باره اظهارنظر نکردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها