با ما همراه باشید

اخبار 16

جریمه ۵ میلیون ریالی خودروهای غیر بومی/پیش‌بینی کاهش ۷۰ درصدی ترددها در مشهد

منتشر شده

در

جریمه ۵ میلیون ریالی خودروهای غیر بومی/پیش‌بینی کاهش ۷۰ درصدی ترددها در مشهد

ایسنا/خراسان رضوی  رئیس پلیس راهور خراسان رضوی با اشاره به جریمه ۵ میلیون ریالی خودروهای غیر بومی گفت: امکان اعمال قانون از طریق دوربین و به صورت حضوری توسط همکاران ما وجود دارد.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص اقدامات پلیس راهور استان برای  طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اظهار کرد:  یک لایه استانی وجود دارد که در آن برای شهرستان‌های ورودی استان از استان‌های همجوار به استان خراسان رضوی محدودیت قائل شده‌ایم  تا از  استان‌های دیگر مسافر وارد استان خراسان نشود، البته این اتفاق توسط همکاران پلیس‌راه رخ داده و بعضا خودروهایی که باید از این استان برای رفتن به استان‌های دیگری عبور کنند، به کنار گذرها و جاده‌های مدنظر راهنمایی و هدایت می‌شوند و اجازه ورود به شهر وجود ندارد.

وی افزود: لایه دیگر شامل ورودی شهرها مخصوصا شهر مشهد است. در ورودی شهر مشهد از محدوده ملک آباد، سنگ بست، بزرگراه خاتم، گلبهار و محدوده چناران محدودیت‌های کاملی اعمال شده است که آثار آن  در شهر مشهد کاملا دیده می‌شود و پس از تاثیر طرح‌های کنترلی،ترددها در سطح شهرمشهد نسبت به روز گذشته کاملا کاهش داشته است.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی بیان کرد: همچنین ورودی مشهد از سمت سرخس نیز توسط پلیس راه سرخس در حال انجام است و در محدوده کلات نیز در خروجی کلات محدودیت‌هایی اعمال شده و ورود به مشهد کاملا کنترل و اجازه ورود داده نمی‌شود؛ کمااینکه اجازه خروج از شهر مشهد نیز داده نمی‌شود.

سرهنگ دهنوی خاطرنشان کرد: همکاران ما در محدوده پلیس‌راه و بزرگراه مسیر خروجی مشهد به سمت طرق و نیشابور، اجازه خروج به خودروهای دارای پلاک مشهد  نمی‌دهند که این موضوع تاثیر خود را تاکنون گذاشته است. در داخل شهر محدودیت‌هایی اعمال شده و خودروهایی با پلاک استان‌های دیگر که در سطح شهر تردد می‌کنند، متوقف خواهند شد و اعلام می‌کنیم اجازه تردد ندارند و آنان را به سمت خروجی شهر هدایت می‌کنیم تا از شهر خارج شوند و همچنین مواردی که از طریق دوربین مانیتور شوند نیز مشخصات و شماره تماس آنها احراز و توسط مرکز مانیتورینگ با آنان تماس گرفته می‌شود تا سریعا از شهر خارج شوند.

وی اضافه کرد: در شهر مشهد پلاک خودروهای استان‌های دیگر به ندرت دیده می‌شود و به همین تعداد کم نیز  تذکر داده می‌شود و این اقدامات در شهرستان‌ها نیز به همین شکل اعمال می‌شود. در حال حاضر در تلاش هستیم در محدوده پارک‌ها، تفرج‌گاه‌ها و بوستان‌ها محدودیتی ایجاد کنیم  تا خودروها در آن مسیر قرار نگیرند و خانواده‌ها در سفرهای درون شهری مشارکت نداشته باشند. در این راستا نیز پلاک‌ها ضبط و با رانندگان خودرو تماس گرفته می‌شود تا از تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی تصریح کرد: طرح ممنوعیت تردد در سطح شهر از امروز صبح آغاز و نتیجه آن در روزهای آتی با کاهش سفرهای درون شهری و خلوت شدن معابر مشاهده خواهد شد. همچنین طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز از ساعت ۲۴ دیروز آغاز و کماکان ادامه دارد. لازم به ذکر است که ساکنان شهر مشهد اجازه  ندارند از شهر خارج  و از خروجی‌های شهر برگشت داده خواهند شد.

سرهنگ دهنوی عنوان کرد: از امروز کد تخلف ۲۱۷۶ با مبلغ جریمه ۵ میلیون ریال فعال شده که برای ترددهای غیرضروری در سطح شهر است که این موضوع توسط دولت اعلام شده و این قانون برای کل خودروهایی است که از شهرستان‌ها می‌آیند و امکان اعمال قانون وجود دارد البته ما اعلام کرده‌ایم که حتما ابتدا تذکر داده شود تا از شهر خارج شوند و در صورتی که به تذکر پلیس توجه نکنند یا مسافرت خود را آغاز و در مسیر جاده‌ها قرار بگیرند، امکان اعمال قانون از طریق دوربین و به صورت حضوری توسط همکاران ما وجود دارد.

وی ادامه داد: این کد تخلف از امروز فعال شده و هنوز آمارگیری انجام نشده است. همچنین لازم به ذکر است که فعلا هدف اعمال قانون نیست‌ امیدواریم مردم رعایت کنند. سعی داریم کمترین اعمال قانون را داشته باشم،اما ناچارا مواردی که در سطح شهر و جاده‌ها به تذکرات پلیس توجه نکنند از طریق دوربین‌ها رصد می‌کنیم و اعمال قانون خواهند شد. در مواردی نیز امکان توقیف یک ماهه وجود دارد. این موارد دستوری است که به پلیس داده شده  و پلیس در حال اجرای آن است.

رئیس پلیس راهور خراسان رضوی در خصوص وضعیت ترافیک و میزان تصادفات در استان و شهر مشهد گفت: در شهر مشهد تا دیروز ترددها ۵۰ درصد کاهش داشته و امروز صبح پس از گشتی که خود بنده در سطح شهر داشتم پیش‌بینی می‌شود ترددها  حدود ۷۰ درصد کاهش  داشته باشد. این طرح کاملا در داخل شهر مشهد نتیجه مثبت داشته و در کل شهرستان‌ها و در جاده‌ها نیز تاثیر داشته و مسافران موجود در جاده‌ها در حال بازگشت هستند.

دهنوی بیان کرد: ورودی  شهر مشهد هنوز یک مقدار متراکم است اما تراکم نسبی است. همچنین تردد در جاده‌ها نیز به همین شکل نسبت به قبل کاهش داشته است. تنها تذکر ما به مردم رعایت کردن عدم  سفرهای غیر ضروری است. متاسفانه در شهر مشهد با وجود تعطیلی مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و مراکز خرید همچنان عده‌ای با خودرو تک سرنشین تردد می‌کنند. انشاالله اگر مردم رعایت کنند تا یکی دو هفته آینده می‌توانیم خبرهای خوشی برای مردم داشته باشیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 16

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

منتشر شده

در

توسط

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

ایسنا/اصفهان مرکز نوآوری لجستیک هوشمند و تجارت الکترونیک پست استان اصفهان به عنوان نخستین رویداد کارآفرینی و نوآوری پست استان فعالیت خود را آغاز کرد.

مرکز نوآوری پست استان اصفهان در حال حاضر دارای بخش‌های کلینیک کسب و کار با هدف ارائه مشاوره کسب و کار و ارائه آموزش های تخصصی در حوزه پست و تجارت الکترونیک و همچنین مرکز جذب و پرورش ایده‌ها با همکاری دانشگاه آزاد اصفهان و شتاب‌ دهندهای فعال استان شروع به فعالیت کرده است.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به سهم ۸ درصدی استان اصفهان در واحدهای پستی کشور و انتخاب استان به عنوان پایلوت، در راه اندازی مرکز نوآوری افزود: سیاست گذاری این مرکز زیر نظر وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری کشور انجام شده و در راستای تسریع در ارائه خدمات نوین پستی فعالیت خواهد کرد.

به نقل از روابط عمومی پست استان اصفهان، حمید باقری با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در دنیا، اضافه کرد: برای اینکه از دنیا و کسب و کارها در این زمینه عقب نباشیم ناگزیر به ایجاد فعالیت های نوآوری هستیم.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات بسته بندی در حوزه پست، طراحی اپلیکیشن‌های پیگیری مرسولات پستی، طراحی تمبر دیجیتال از جمله اقدامات اولیه در دستور کار این مرکز است گفت: ارائه پست هوشمند، لجستیک یکپارچه، سیستم‌های پرداخت، حمل و نقل پاک و برقی، سکوی تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری‌های حمل و نقل پیشرفته هوشمند از جمله ویژگی‌ها و کارکردهای این مرکز در استان است.

به گفته مدیرکل پست استان اصفهان، بخش‌های خصوصی در طرح ستاپ(سکوی تجارت الکترونیک پست) و این طرح، به عنوان بازوی توانمند پست قرار می‌گیرند و به تحقق تجارت الکترونیک کمک می‌کنند و امیدواریم همه فعالان نفش آفرین حضور پیدا کنند.

وی افزود: پست استان با ۹۹۷ واحد پستی سهم هشت درصدی از واحدهای پستی کشور را به خود اختصاص داده است و در زمان حاضر یکی از استان های شاخص در امر ارتباطات و شبکه پستی کشور محسوب می‌شود.

باقری گفت: لجستیک هوشمند و توسعه تجارت الکترونیک موجب افزایش سرانه مرسولات و توسعه محصول(ترافیک پستی) را به دنبال خواهد داشت که در این زمینه هم از ورود و همکاری شتاب دهنده‌ها و کسب و کارها استقبال می‌کنیم.

به گفته این مسئول، در حال حاضر جهت استقرار شتابده‌ها و دفاتر مشاوره و آموزشگاه‌های تخصصی در این مرکز فراخوان عمومی اعلام شده است که تاکنون استقرار یک شتاب دهنده تصویب شده است و یک مرکز آموزشی و یک مرکز مشاوره نیز تقاضای خود را جهت استقرار به مرکز نوآوری اعلام کرده اند که روند استقرار آنها نیز در حال پیگیری است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

منتشر شده

در

توسط

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

ایسنا/هرمزگان فرمانده انتظامی استان با اشاره به قاطعیت پلیس در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از کلیه مسافران نوروزی خواست با پایان دادن به سفر خود، هرچه سریعتر برنامه بازگشت به شهر محل سکونت خود را تنظیم کنند.

سردار غلامرضا جعفری ظهر امروز(هشتم فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی و اجرای تشدید محدودیت های تردد، از شهروندانی که به مسافرت رفته اند، خواست ضمن لغو کردن سفر خود به خانه بازگردند.

وی افزود: باتوجه به شیوع روزافزون ویروس کرونا در کشور، پلیس هرمزگان همراه با دستگاه‌های مرتبط، طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را با قاطعیت اجرا می کند و از هم استانی های عزیز و مسافرانی که به هرمزگان مسافرت کرده اند می خواهیم در این خصوص با پلیس خدمتگزار خود، همکاری کنند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: شهروندان برای حفظ سلامتی خود و سایر هموطنان و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، در خانه بمانند و مسافران نوروزی که در استان حضور دارند هرچه سریعتر به استان محل سکونت خود بازگردند.

وی با تاکید بر همکاری شهروندان با پلیس در ریشه کنی ویروس کرونا، افزود: توجه به شعار “ما در خانه می مانیم” و “به خانه برگردیم” در این ایام برای پیشگیری از شیوع این بیماری بسیار مهم و ضروری است و این امر با تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس و تلاش و همراهی شهروندان محقق خواهد شد.

سردار جعفری با بیان اینکه کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی بسته خواهد شد و خودروهای غیر بومی نیز از کنار گذرشهرها استفاده و از استان خارج و از ورود به داخل شهرها خودداری کنند تصریح کرد: پلیس بدون اغماض با خودروهای متخلف برخورد و برابر قانون مشمول ۵ میلیون ریال جریمه نقدی و خودرو متخلف به مدت یک ماه توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان اجرای این طرح را مطالبه عمومی دانست و عنوان کرد: نیروی انتظامی با قاطعیت کامل این طرح را اجرا می کند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

منتشر شده

در

توسط

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات با اشاره به نمایش بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان ایران در بیش از ۶۰۰ تابلو شهری و عرشه پل در سطح شهر تهران گفت: این شروع اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا، فرهنگی و مفتخر به نویسندگان حوزه‌های مختلف تبدیل شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد خبری بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران، علی‌ رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران) در نشست معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرنگاران حوزه کتاب که در روز ۲۷ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد، با اعلام خبر آغاز طرح «پاییزه کتاب ۱۴۰۰» از ۲۹ آبان، گفت: هم‌اکنون بیش از ۹۷۰ کتابفروشی در سراسر کشور عضو این طرح شده‌اند. به کتابفروشی‌هایی که در خارج از مراکز استان‌ها قرار دارند، اعتبار بیشتری اختصاص داده‌ایم و علاوه بر این تلاش کردیم در ۱۰۰ شهر از مناطق کمتر برخوردار کتاب‌فروشی‌هایی را فعال کنیم و اعتبار بیشتری برای آن‌ها درنظر بگیریم.

او افزود: مجموع اعتبار طرح «پاییزه» کمتر از طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ نیست اما نحوه توزیع آن متفاوت است. نحوه توزیع یارانه‌ها تغییر کرده است و تلاش کردیم یارانه‌ها به سمت مناطقی برود که تاکنون کمتر از این یارانه‌ها استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران درباره برپایی نمایشگاه کتاب در استان‌ها نیز اظهار کرد: بنا داریم بخش فروش و عرضه این نمایشگاه‌ها را به صورت مجازی برگزار کنیم. یکی از مهم‌ترین دلایل این اقدام، ایجاد عدالت در دسترسی به همه ناشران و توزیع یارانه‌های کتاب به همه اقشار  مردم است. زمانی که نمایشگاه‌های استانی را در مرکز استان (به ویژه در استان‎های بزرگ) برگزار می‌کنیم، در شهرستان‌ها امکان مراجعه افراد به این نمایشگاه‌ها بسیار کم است. بنابراین بخش فروشگاهی نمایشگاه‌های مجازی را به منظور استفاده همه مردم آن استان در تمام مناطق فعال می‌کنیم.

او افزود: با همت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و خانه کتاب و ادبیات ایران، موضوع نشست‌ها و شور و شعف فرهنگی در استان‌ها و دیگر مواردی که تا به الان بخش جنبی بوده است‌، تبدیل به بخش اصلی ‌می‌شود. به این صورت به جای درگیرشدن در یک فعالیت اجرایی طاقت‌فرسا، بخش‌های جنبی را به بخش‌های اصلی تبدیل می‌کنیم. مانند نشست رونمایی، بحث و بررسی در مورد کتاب،  تبلیغات محیطی و …. نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان در نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود و تا پیش از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاه‌های استانی دیگری نیز در یکی از استان‎ها برگزار خواهد شد و به تدریج در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تقدیر از فعالیت‌های تمام رسانه‌ها و سازمان صداوسیما در هفته کتاب گفت: در این هفته اقدام بی‌نظیری در سطح شهر تهران انجام شد و بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان کشورمان در بیش از ۶۰۰  تابلو شهری و عرشه پل  به نمایش عمومی گذاشته شد. تاکنون چنین اقدامی برای معرفی مفاخر اهل قلم و نویسندگان کشور انجام نگرفته بود. این اقدام نتیجه همگرایی چند دستگاه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه کتاب و ادبیات ایران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان زیباسازی شهرداری تهران است. این آغاز اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا و فرهنگی تبدیل شود. امیدواریم با توجه به الگودهی تهران، در سایر شهرها نیز شاهد چنین اتفاق عظیمی باشیم و نویسندگان و مفاخر ادبی معرفی شوند.

او افزود: این اقدام برای به نمایش گذاشتن کتاب است تا در مقابل چشمان مخاطبان قرار بگیرد. همان‌طور که معاون محترم امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کردند ما باید در زمینه در دسترس بودن و در  برابر چشم بودن کتاب تلاش کنیم. کتاب مانند کالاهای دیگر نیست که فقط لازم باشد، بگوییم: کتاب بخوان؛ بلکه نیاز است کتاب خوب به مردم معارفه و ترویج شود تا به سمت آن بروند.

رمضانی سپس مهم‌ترین حلقه مفقوده کتاب در کشور را مساله ترویج دانست و گفت: حوزه‌های دیگر در این سال‌ها حمایت‌هایی داشته‌اند اما به ترویج، توجه کمتری شده است. بال پرواز کتاب رسانه‌ها هستند و رسانه‌ها باید کمک کنند کتاب از ذهن نویسنده، دفتر و انبار ناشر، قفسه کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها به خانه‌های مردم  برود و خوانده شود.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، این اقدامات را موجب اهمیت پیداکردن کتاب دانست و افزود: پیش از این در تبلیغات شهری و صداوسیما محصولات تجاری تبلیغ می‌شد و تبلیغات حوزه فرهنگی بیشتر به  فیلم‌های سینمایی یا در حوزه کتاب به پوستر «هفته کتاب» محدود می‌شد. اما الان چهره نویسندگان، کتاب‌ها و آثارشان به نمایش گذاشته شده است و امکان خرید این کتاب‌ها در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ از کتابفروشی‎ها فراهم شده است. این اقدام بزرگ مقدمه کارهای بزرگ دیگری از همین گونه خواهد بود.

بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه آغاز شده و تا یکم آذرماه ١٤٠٠ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُر کنیم» در سراسر کشور ادامه دارد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها