با ما همراه باشید

ورزشی

جهانبخش: فقط انرژی مثبت و حمایت لازم داریم

منتشر شده

در

جهانبخش که سومین فصل بازی در لیگ جزیره را پشت سر گذاشته، حالا در اردوی تیم ملی حضور دارد و با پیراهن شماره ۷ تلاش می‌کند تا نقش خود را در صعود تیم ملی به مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ایفا کند.

 

جهانبخش که سابقه گلزنی در مقدماتی ۲۰۱۸ روسیه را دارد، در گفتگو با خبرنگار ما با انرژی خاصی از انگیزه بازیکنان برای صدرنشینی صحبت می‌کند و می‌گوید که سلب میزبانی از ایران باید فراموش شود و تیم ملی در منامه، می‌تواند رقبایش را شکست دهد.

 

گفتگو با علیرضا جهانبخش را اینجا می‌خوانید:

 

 

* وضعیت اردو و تمرین بسیار خوب است 

وینگر تیم ملی درباره شرایط اردو و تمرینات عنوان کرد: وضعیت اردو خوب است و خداراشکر بچه‌ها روحیه خیلی خوب دارند و انشالله آماده می‌شویم که اولین بازی را فردا (پنج شنبه) انجام دهیم. دیروز اولین تمرین را داشتیم که خیلی تمرین خوبی بود، امروز هم تمرین روز قبل بازی را برگزار کردیم تا آماده بازی فردا شویم.

 

او همچنین درباره وضعیت اقامت توضیح داد: هتل ما هتل بسیار خوبی است و شرایط اردویی بسیار خوب است و امکانات داخل هتل هم اوکی هستند. مهم این است که به امید خدا با این شرایط بتوانیم نتایج مناسبی بگیریم.

 

 

* کیش از اینجا گرم تر بود

جهانبخش در مورد چمن ورزشگاه المحرق اظهار داشت: استادیوم المحرق را ندیده بودیم اما مشخص است که چمن ورزشگاه شرایط بسیار بسیار بدی دارد و اصلا شرایطش مناسب نیست. باید فردا ببینیم در داخل زمین چه اتفاقی رخ خواهد داد.

 

ستاره تیم ملی ایران با اشاره به اردوی کیش گفت: اردوی کیش اردوی فوق‌العاده خوبی بود. هم از نظر امکاناتی که وجود داشت و هم از لحاظ اینکه ما با این گرما آشنا شدیم. گرمای کیش خیلی بیشتر از اینجا بود و اینجا هم قطعا خیلی گرم است اما در مقایسه با کیش شرایط بهتری دارد. فکر کنم آنجا یک آماده سازی خیلی خوبی داشتیم تا اینجا شرایط خوبی را رقم بزنیم. از نظر روحی، روانی شرایط بسیار خوبی داریم و به امید خدا آماده می‌شویم برای یک بازی خوب.

 

 

* امیدوارم وارث خوبی برای شماره ۷ باشم

وی درباره پوشیدن پیراهن شماره ۷ در تیم ملی نیز عنوان کرد: این یک افتخار بزرگی برای من به شخصه است. قطعا بازیکنان بزرگی این پیراهن را برتن کردند. علی آقا پروین و آقا مسعود شجاعی سالها این پیراهن را در اختیار داشتند و قطعا افتخارات و بازی‌های خاطره انگیز آن‌ها در ذهن فوتبال‌دوستان هست. امیدوارم بتوانم وارث خوبی برای این پیراهن باشم و بتوانم از این شماره که شماره مورد علاقه‌ام از کودکی بوده، به خوبی مراقبت کنم و خاطرات شیرینی در ذهن فوتبال‌دوستان ایرانی رقم بزنم. تمام تلاشم را می‌کنم تا بتوانم لیاقت این شماره را داشته باشم.

 

علیرضا جهانبخش در مورد میزان آمادگی خودش گفت: شرایط خوبی دارم و از وقتی به اردو اضافه شدم سعی کردم چیزهایی را که آقای اسکوچیچ می‌خواهند مرور کنم و از نظر تاکتیکی با او وفق پذیری پیدا کنم. چهار بازی بسیار سخت داریم که فردا اولی خواهد بود و امیدوارم شرایط خوبی داشته باشیم.

 

 

* اسکوچیچ دردسر شیرینی دارد

ستاره تیم ملی ایران راجع به کادرفنی تیم ملی اظهار داشت: آقای اسکوچیچ و آقا وحید هاشمیان و آقا کریم که به ما اضافه شدند، همگی تلاش می‌کنند که شرایط خوبی را از نظر فنی و روحی روانی رقم بزنند تا بدون مشکلات وارد مسابقات شویم و بهترین نتایج را برای تیم ملی رقم بزنیم.

 

وی در مورد رقابت شدید در تیم ملی عنوان کرد: قطعا رقابت در تیم ملی باعث می‌شود تیم ملی بهتری داشته باشیم. چون ما در هر پست ۳ بازیکن خوب و آماده داریم و اگر این بازیکنان مدیریت خوب شوند و در هر بازی به بهترین شکل استفاده شوند، می‌تواند برای موفقیت تیم ملی مثمر‌ثمر باشد و در انتها به نتیجه خوب برسد. این یک دردسر شیرین برای کادرفنی است که از بازیکنان در پست‌های مختلف استفاده کنند. به عنوان بازیکن شما دوست دارید همیشه تاثیرگذار باشید و بنده هم هر موقع کادرفنی بخواهند که بازی کنم، تمام تلاشم را برای موفقیت تیم ملی انجام می‌دهم تا چه از نظر عملکرد و چه آمار، شرایط خوبی را داشته باشم.

 

 

* یک نسل فوق العاده در تیم ملی حضور دارد

جهانبخش درباره پتانسیل تیم ملی توضیح داد: قطعا این نسل از تیم ملی ما، یکی از بهترین نسل‌های فوتبال ایران است. بچه‌ها چه در ایران و چه بیرون، فوق العاده کار می‌کنند اما در این تورنمنت هر بازی مهم است. تمام تیم‌ها بهتر شده‌اند. همه درباره بحرین و عراق می‌گویند اما هر چهار بازی حساس است و ما باید در تمام بازی‌ها با یک ذهنیت مشخص به زمین برویم.

 

او درباره شرایطش در برایتون عنوان کرد: تمام تمرکزم روی تیم ملی است. انشالله بعد از بازی‌ها برمی‌گردم برایتون و بهترین تصمیم را میگیرم.

 

 

* صعود به جام جهانی برای همه فوتبال ایران است

ستاره تیم ملی با اشاره به تاثیر صعود به جام جهانی، توضیح داد: صعود به جام جهانی می‌تواند خیلی برایمان مهم باشد. این برای تمام فوتبالیست‌های ایرانی است و همچنین تمام مربیان شاغل در ایران و همچنین کل باشگاه‌ها. امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

 

وی درباره فصل فوتبالی‌اش در برایتون نیز عنوان کرد: من اصلا افت نکرده‌ام و چنین چیزی را حس نمیکنم. حتی وقتی که از شرایط بازی دور بودم، یا به خاطر مصدومیت بود یا سلیقه شخصی. من در تمام این مدت آماده بودم و خیلی خوب تمرین کردم و الان که اینجا هستم تمام تمرکز و تلاش و تمام وجودم را برای تیم ملی می‌گذارم.

 

 

* با حرف کریم و مهدی موافقم

علیرضا جهانبخش با اشاره به میزبانی بحرین گفت: این بحث را دیگر نباید درباره اش صحبت کرد و ما باید تمام تلاشمان را برای موفقیت تیم ملی انجام دهیم.

 

او در خصوص صحبت‌های انصاری فرد و طارمی در مورد اردو عنوان کرد: اردو همیشه می‌تواند بهتر باشد. این را نسبت به پتانسیل تیم ملی می‌گویم. به نظر من اگر بحث حمایت و امکانات در کنار پتانسیل باشد، بازدهی خیلی بیشتر می‌شود. بچه‌ها راجع به بازی دوستانه صحبت کردند و این بین بچه‌ها بود و ما همیشه بین خودمان درباره برنامه ریزی صحبت میکنیم.

 

هماهنگی نیاز به زمانبندی و برنامه‌ریزی دارد و این برنامه می‌تواند با بازی دوستانه خوب و تمرینات خوب باشد. بحثی که بین ما بود، این بود که اردو زودتر و با شرایط بهتر آغاز شود. مخصوصا برای این چهار بازی که فکر کنم جزو حساس‌ترین بازی های ملی چند سال اخیر است. من کاملا با حرف کریم [انصاری‌فرد] و مهدی [طارمی] موافقم. اگر میخواهیم بلند مدت به پیشرفت تیم ملی فکر کنیم باید شرایط بهتر باشد.

 

 

* آقا کریم و آقا وحید می‌توانند الگوی ما باشند

علیرضا جهانبخش درباره حضور کریم باقری گفت: من خیلی خیلی امیدوار بودم که این اتفاق رخ دهد و حضور آقای باقری می‌تواند از نظر روحی روانی برایمان مثبت باشد. هم حضور ایشان و هم آقای هاشمیان که روزی قطعا الگوی ما بودند و ستاره سالهای اوج خودشان بودند، قطعا می‌تواند به نفع تیم ملی باشد و این افراد تجارب خود را ما انتقال دهند.

 

او در پایان گفت: از مردم عزیزمان خواهش میکنم دعا کنند و انرژی مثبت بفرستند و ما را حمایت کنند تا ازاین چهار بازی سربلند بیرون بیاییم.

منبع : ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

بدترین گل به خودی تاریخ؛ همه‌کار کرد تا گل بخورد(عکس)

منتشر شده

در

توسط

صبح امروز دو تیم کانادا و هائیتی در مرحله دوم رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در منطقه کونکاکاف، به مصاف یکدیگر رفتند که نهایتاً این کانادا بود که موفق شد با اقتدار و نتیجه 3-0 حریف خود را شکست دهد.

 

اما شاید وقتی که همه حواس هواداران فوتبال به رقابت های یورو و کوپا آمه ریکا است کمتر کسی علاقه ای به پیگیری مقدماتی جام جهانی در کونکاکاف نشان می دهد اما در جریان همین مسابقه یعنی کانادا و هائیتی یک اتفاق شگفت انگیز رخ داد.

 

در واقع بسیاری از هواداران فوتبال ویدئویی از دیدار کانادا و هائیتی را بعد از بیدار شدن ازخواب تماشا کردند که شاید باور آن برای‌شان بسیار دشوار باشد زیرا واقعاً بی نظیر است.

در حالیکه مسابقه در اوایل نیمه اول با تساوی بدون گل دنبال می‌شد، مدافع تیم ملی هائیتی یک پاس آرام را به سمت دروازه بان این تیم ارسال کرد. در ابتدا تصور می‌شد که ژوزه دوورگر مشکلی برای کنترل این توپ نداشته باشد. با این حال توپ را به شکل عجیبی از زیر پای او وارد دروازه کرد.

 

تا اینجای کار هم شاید خیلی اتفاق حیرت‌انگیزی رخ نداده باشد چرا که پیش از این نیز شاهد بوده ایم که برخی دروازه‌بان‌ها بعد از کنترل بد توپ دروازه خود را باز شده دیده اند. اما در این صحنه دروازه‌بان‌ هائیتی این فرصت را داشت که اشتباه خود را جبران کند و توپ را دور کند اما او هنگامی که قصد داشت این کار را انجام دهد، به شکلی عجیب توپ را وارد دروازه خودی کرد.

 

 

ارسال پاس به عقب آرام از سوی مدافع هائیتی برای دروازه بان این تیم

 

 

اشتباه دروازه‌بان در کنترل توپ

 

 

اشتباه عجیب و غریب دوورگر و باز کردن دروازه خودی

 

 

 

حسرت و اندوه گلر هائیتی بعد از گل به خودی باورنکردنی

 

این اشتباه باورنکردنی دروازه‌بان هائیتی به سوژه هواداران فوتبال در توئیتر تبدیل شده و آنها به شوخی به این اتفاق پرداخته اند که در اینجا برخی از آنها را می‌خوانید.

 

وقتی می گوییم هر توصیفی نمی تواند عمق این فاجعه را بیان کند به ما اعتماد کنید. این گل به خودی یک بی آبرویی محض برای دروازه بان بود.

 

بدون شک حالا هواداران این واقعیت را پذیرفته اند که دوورگر در کانادا متولد شده است.

 

حالا شک نداریم که دوورگر دیگر می تواند با خیال راحت دستکش های خود را آویزان کند و فوتبال را کنار بگذارد.

 

این گل به خودی باورنکردنی بود. بدترین گل به خودی تاریخ زده شد.

 

خیلی دوست دارم بدانم که آن لحظه در مغز دروازه‌بان هائیتی چه گذشته است.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب

ورزشی

درگذشت یک مدافع خشن با قلب مهربان(عکس)

منتشر شده

در

توسط

احمد آقا این اواخر هر وقت که در جمع جوان‌ترها قرار می‌گرفت، به آنها می‌گفت مواظب سلامتی‌تان باشید. او سال‌ها بعد از جنگ با بیماری سرطان، سرانجام روز گذشته تسلیم این درد بی‌درمان شد؛ ناخوشی سختی که سال‌ها بدترین دردها را به تن رنجور شده او تحمیل کرد.

 

احمد جانعلی برای بسیاری از هواداران فوتبال ایران نام شناخته شده‌ای نیست، اما گهگاه انتشار تصویر او با سبیل پُرپشت و موهای فرفری با پیراهن سایپا که لوگوی بزرگ کارخانه خودروسازی را روی سینه خود دارد، فوتبالی‌ترها را پیگیر خواندن درباره تیمی می‌کرد که در دو فصل ۷۴ و ۷۵ ، دو سال متوالی قهرمان ایران شد، بدون اینکه ستاره خاصی داشته باشد.

 

سایپا، تیم نوظهوری که با گودرز حبیبی قهرمان مسابقات سوپرجام تهران شد و سپس با حضور در لیگ برتر، با بیژن ذوالفقارنسب در دو فصل متوالی با عبور از همه مدعیان به مقام قهرمانی لیگ رسید؛ آن تیم ستونی بزرگ در قلب دفاعی خود داشت؛ احمد جانعلی، مدافع بسیار خشن و مستحکمی که با حسن اسپیلی یک دژ نفوذناپذیر را در قلب دفاعی نارنجی پوشان تشکیل می‌دادند؛ به این دو حسین عسگری هم اضافه می‌شد تا سایپا با شیوه ۲-۵-۳ اغلب مهاجمان گلزن لیگ را متوقف کند. این خط دفاعی بود که البته کمتر مهاجمی دوست داشت با آنها تنه به تنه بشود؛ کمااینکه ادموند بزیک، مهاجم سابق آرارات و پرسپولیس در این باره می‌گوید: «بازی مقابل سایپا همیشه برای ما سخت بود چون احمد آقا و حسن اسپیلی هیچ رحمی نسبت به مهاجمان نداشتند.»

 

با این حال، صرف نظر از کاراکتر ترسناک فوتبالی در قلب دفاع سایپا، احمد جانعلی برای فوتبال دوستان و نزدیکانش یک مرد مهربان بود که او را به مجید حلوایی، مدافع ملی‌پوش دهه ۴۰ تشبیه می‌کردند و البته بیرون از زمین شخصیتی کاملا متفاوت را به نمایش می‌گذاشت، او بچه‌ی محله کن تهران بود و در طبیعت و بالا بلندی‌های آنجا رشد کرده و به سمت فوتبال کشیده شده بود.

 

 

از احمد آقا نقل می‌کنند که او مدت زمانی در حالی که یک بازیکن حرفه‌ای بود، مینی‌بوسی هم داشت که با آن مسافر جابجا می‌کرد؛ مسافرانی که می‌خواستند به امامزاده داوود(ع) بروند و احمد آقا در سربالایی‌های مسیر، تا آنجا که می‌شد پایش را روی گاز می‌گذاشت تا این سینه‌کش تند را رد کند. جانعلی پس از مدتی، مینی بوس را اجاره داد و به‌صورت جدی‌تر فوتبال را پیگیری کرد؛ اگرچه با وجود درخشش در مسابقات باشگاهی هرگز از طرف مربیان تیم ملی روی خوشی ندید.

 

جانعلی البته تجربه دعوت به یکی، دو اردوی تیم ملی را دارد، اما مربیانی که در آن دوره هدایت تیم ملی را برعهده داشتند، بازیکنان دیگر را به او ترجیح می دادند. جانعلی پس از دوران فوتبال در تیم‌های پایه سایپا مشغول به کار بود و یکبار هم با تیم ۷ نفره معلولان ایران به مقام قهرمانی آسیا رسید؛ افتخاری که بزرگترین نقطه کارنامه مربیگری این کاپیتان سابق و خوش اخلاق سایپا محسوب می‌شود و کمتر کسی از آن خبر دارد؛ بازیکنی که اگرچه روی سر همه مهاجمان سر می‌زد و ساق و کفش‌های آنها را با تکل‌های خشن هدف قرار می‌گرفت، در نهایت حریف این حریف بزرگ و بی‌رحم(سرطان) نشد. او حالا به حسین عسگری پیوسته است؛ دوست صمیمی او و دیگر مدافع و کاپیتان دو دهه قبل سایپا که در جوانی درگذشت و جامعه فوتبال را عزادار کرد؛ روحش شاد و یادش گرامی.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب

ورزشی

ایران، کی‌روش را سرمربی عراق می‌کند؟

منتشر شده

در

توسط

شکست مقابل ایران برای مدیران عراقی و هواداران تیم ملی این کشور سخت تمام شده و حالا رسانه های این کشور به نقل از منابع آگاه از فدراسیون فوتبال عراق خبر می دهند سرکو کاتانچ سرمربی اسوونیایی این تیم به پایان کار خود نزدیک شده و او از هدایت شیرهای بین النحرین اخراج شده است.

سرکو کاتانچ که پیش از این سابقه هدایت تیم های ملی اسلوونی، امارات و مقدونیه را در کارنامه داشت، در سپتامبر 2018 هدایت تیم ملی عراق را برعهده گرفت. او به طور کلی 25 بازی سرمربی عراق بود و میانگین 1.96 امتیاز را در هر بازی به دست آورد.

 

کاتانچ پس از قبول هدایت عراق، تنها تیم مطرحی که با آن روبرو شد، آرژانتین بود. او در اولین تجربه مربیگری عراق مقابل این تیم با نتیجه 4 بر صفر شکست خورد و طی این مدت تنها با تیم های آسیایی و بعضا عربی و آفریقایی از جمله تونس روبرو شد. با این وجود، او آمار خوبی از خود بجا گذاشت ولی از هدایت عراقی ها کنار گذاشته شد.

او در نخستین دیداری که هدایت عراق را برعهده داشت، در یک دیدار دوستانه مقابل آرژانتین شکست خورد و در ادامه تنها در دو بازی برابر قطر و تونس متحمل شکست شده بود تا اینکه سه شنبه گذشته نیز پس از 19 بازی شکست ناپذیری، با تک گل سردار آزمون مغلوب شاگردان دراگان اسکوچیچ شد.

او در 14 بازی از 25 مسابقه ای که مربی عراق بود، به برتری دست یافت و در 7 دیدار نیز به تساوی رسید. با وجود این نتایج خوب و قابل قبول، اما کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق که وظیفه تصمیم گیری در قبال مسائل فوتبالی این کشور را برعهده دارد، تصمیم گرفت تا با پایان قرارداد کاتانچ، اقدام به تمدید آن نکند و این مربی از تیم ملی عراق جدا شود.

 

در رقابت های جام ملت های آسیا 2019، کی روش و کاتانچ در جریان دیدار ایران و عراق بارها با یکدیگر به مجادله لفظی پرداختند. در دیداری که با تساوی بدون گل به پایان رسید و حالا از کی روش به عنوان نخستین گزینه کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق برای جایگزینی کاتانچ نام برده می شود.

 

شکست برابر ایران و از دست دادن صدر جدول و صعود به دلیل نتایج بهتر نسبت به سایر تیم های دوم گروه ها، همگی دست به دست هم داد تا رسانه های عراقی و پیشکسوتان فوتبال حاضر در این کشور از عملکرد کاتانچ انتقاد کنند. بخصوص اینکه آنها برابر ایران حرف خاصی برای گفتن نداشتند و شاید اگر مهاجمین تیم ملی دقت بیشتری به خرج می دادند، عراق با یک شکست سنگین و تحقیر آمیز زمین بازی را ترک می کرد.

بخش اعظم بازیکنان سابق تیم ملی عراق شیوه بازی تیم کاتانچ را غیر قابل قبول نامیده و اعلام کردند که این مربی باید جایش را به یک فرد جدید بدهد. شکست برابر ایران پس از 10 سال، برای عراقی ها تلخ و غیرقابل باور بود و آنها انتظار داشتند با در اختیار داشتن نسل طلایی فوتبال خود، به رکوردهای شکست ناپذیری خود ادامه داده و به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعد شوند.

 

پس از شکست برابر ایران و راهیابی عراق به دور اصلی و نهایی مقدماتی جام جهانی، آنها نتیجه گرفتند که در مرحله بعدی و در تقابل با تیم های قدرتمند آسیا، با سبک بازی کاتانچ راه به جایی نمی برند و به همین دلیل با پایان قرارداد این مربی، تمایلی به تمدید آن نداشته تا نیمکت عراق طی روزهای آینده به فرد جدیدی واگذار شود.

طی روزهای گذشته بسیاری از رسانه های عراقی از آغاز مذاکرات با کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی ایران خبر داده بودند. روز گذشته وب سایت المعلومة به نقل از یک منبع موثق در فدراسیون فوتبال عراق خبر داد که کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق، کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی و سابق ایران را به عنوان اولین گزینه برای جانشینی کاتانچ معرفی کرده و تماس ها برای مذاکره با او آغاز شده است.

امروز نیز روزنامه بغداد الیوم همین ادعا را مجددا تکرار کرد. این روزنامه نوشت منابعی از کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق به بغداد الیوم گفته اند که عدنان درجال وزیر ورزش و جوانان عراق، به آنها چراغ سبز نشان داد تا مربی جدیدی برای هدایت تیم ملی عراق انتخاب شود.

این منابع در مصاحبه اختصاصی با بغداد الیوم افزودند که اکنون توجهات این کمیته به مربی معروف پرتغالی، کارلوس کی روش معطوف شده است که کار خود را به عنوان دستیار مربی منچستر یونایتد یعنی الکس فرگوسن آغاز کرده است. کی روش که سالها هدایت ایران را برعهده داشت، آنها را به راحتی به جام جهانی 2018 روسیه رساند.

به هر حال با اخباری که از عراق منتشر می شود، باخت به ایران به منزله پایان کار سرکو کاتانچ بود. مربی اسلوونیایی که طی سالهای گذشته بارها برای تیم ملی ایران کری خوانده بود، در نهایت بازی بزرگ آسیا را به دراگان اسکوچیچ باخت و حالا با وجود کسب نتایج قابل قبول، باید برای مدت نامعلومی خانه نشین شود.

منبع :ورزش سه

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها