با ما همراه باشید

اخبار 4

حجت الاسلام انصاریان: روز قیامت هیچ عذری برای گناهان نیست

منتشر شده

در

حجت الاسلام انصاریان: روز قیامت هیچ عذری برای گناهان نیست

ایسنا/قم استاد حوزه علمیه بابیان اینکه در هر زمانی علمایی وجود دارند که دین خدا را به مردم یاد می‌دهند و حجت را بر انسان تمام می‌کنند، گفت: اتمام حجت یعنی اگر روز قیامت پرونده تباه، آلوده و بدی را به محشرآوردیم نمی‌توانیم عذر بیاوریم و بگوییم که ما کسی را نداشتیم به ما راه درست را نشان دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین انصاریان در سخنرانی حرم حضرت معصومه (س) بابیان اینکه مؤمن در حد خودش اهل معرفت باید باشد، عنوان کرد: انسان بامعرفت، خداشناس، پیامبر شناس، امام شناس و خودشناس است و به اندازه لازم به حلال و حرام پروردگار آگاه است.

وی با بیان اینکه اگر انسان معرفت نداشته باشد نمی‌تواند مؤمن باشد، گفت: این معرفت برای انسان یا از راه تحصیل و مطالعه به دست می‌آید و یا به فرموده امام چهارم (ع) از راه نشست و برخاست با عالمان باتقوا، ربانی و الهی مسلک محقق می‌شود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در هر زمانی علمایی وجود دارند که دین خدا را به مردم یاد می‌دهند و حجت را بر انسان تمام می‌کنند، افزود: اتمام حجت یعنی اگر روز قیامت پرونده تباه، آلوده و بدی را به محشرآوردیم نمی‌توانیم عذر بیاوریم و بگوییم که ما کسی را نداشتیم به ما راه درست را نشان دهد.

وی با بیان این‌که از زمان حضرت آدم (ع) تا الآن حجت خدا بوده و تا ظهور امام زمان(عج) و قیامت هم خواهد بود، افزود: امام صادق علیه‌السلام فرمودند روز قیامت تمام جوانان اهل فساد و شهوات نامشروع را در دادگاه الهی جمع می‌کنند و از آنان علت گناهانشان را می‌پرسند؛ آنان می‌گویند که ما جوان و غرق شهوت بودیم و آلوده شدیم؛ خداوند می‌فرماید حضرت یوسف (ع) را بیاورید و ایشان را به این جوانان نشان می‌دهند و می‌گویند که این انسان جوان و زیبا بود و شرایط گناه را داشت و هفت سال بانوی جوان زیبای مصر به او التماس می‌کرد که گناه کند ولی او نمی‌پذیرفت بنابراین می‌شود انسان آلوده نشود و این به معنی اتمام‌حجت است.

انصاریان بابیان این‌که از این اتمام حجت‌ها در قیامت فراوان وجود دارد، گفت: امام صادق علیه‌السلام در ادامه فرمودند دختران جوان را روز قیامت می‌آورند و به آن‌ها می‌گویند چرا گناه کردید آن‌ها می‌گویند تو ما را جوان و زیبا آفریدی و ما به گناه افتادیم؛ خداوند می‌فرماید حضرت مریم (س) را بیاورید و او را به این دختران نشان می‌دهد که این دختر، جوان و زیبا بود و درجایی زندگی می‌کرد که مردان یهودی اهل فساد و شهوت‌رانی بودند ولی او خود را حفظ کرد و این‌گونه حجت بر آن دختران تمام می‌شود.

وی تصریح کرد: عامربن قیس عنبری در سخنی گفته بود که من با چهار آیه قرآن زندگی می‌کنم و هیچ واهمه و ترسی ندارم؛ آیه اول، آیه ۱۰ سوره فاطر است که می‌گوید اگر پروردگار برای بنده‌اش خیری بخواهد هیچ قدرتی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد و اگر درب رحمت را به روی کسی ببندد هیچ قدرتی نمی‌تواند آن را باز کند.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: آیه دوم آیه ۱۰۷ سوره یونس است که می‌فرماید اگر من خیری را برای بند خود بخواهم هیچ دستی نمی‌تواند آن را از بنده من بگیرد و هر خیری بخواهم به بنده خود می‌رسانم و هم گناهش را می‌بخشم و هم نسبت به بندگان خود مهربانم؛ آیه سوم آیه ۷ سوره طلاق است که می‌فرماید یقیناً من‌بعد از هر مشکلی آسانی قرار می‌دهم و آیه چهارم آیه ۶ سوره هود است که می‌فرماید هیچ جانداری در روز زمین نیست مگر این‌که رساندن روزیش بر عهده من است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها