با ما همراه باشید

اخبار 52

حجت الاسلام حاجی صادقی: تنها راه حل مشکلات کشور پیروی از فرامین رهبر انقلاب است

منتشر شده

در

حجت الاسلام حاجی صادقی: تنها راه حل مشکلات کشور پیروی از فرامین رهبر انقلاب است

ایسنا/آذربایجان شرقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: تنها راه حل مشکلات کشور پیروی از فرامین رهبر انقلاب است و نباید از دشمنان انتظاری داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین عبداله حاجی صادقی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در تبریز اظهار کرد: باید قدردان مردم آذربایجان باشیم که در طول این چهل و دو سال سرما، مشکلات و حتی کرونا نتوانستند مانع از حضورشان در جشن پیروزی انقلاب باشند.

وی ادامه داد: باید خداوند را بخاطر داشتن این انقلاب که به گردن ما حق حیات دارد، شاکر باشیم. انقلابی که اسلام و بعثت را تولدی دوباره بخشید و ما را به حیات طیبه رساند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در مقابل حجم عظیمی از فتنه ها و تهاجم دشمن در عرصه های مختلف زنده ماند، تاکید کرد: علاوه بر اینکه حیات انقلاب خود یک معجزه است، اما این انقلاب تنها زنده نیست بلکه علی رغم همه فراز و نشیب ها، پیشروی هم کرده است.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اگر ۲۲ بهمن هر سال را مقایسه کنیم، خواهیم دید دشمن ذلیل تر شده و سنگرهای وعده داده شده توسط امام فتح می‌شود و اکنون می‌بینیم که در اوایل دهه پنجم انقلاب، رسوایی و توحّش دشمن به جهان ثابت شده است.

وی با اشاره به جمله ای از شهید حاج قاسم سلیمانی متذکر شد: همانطور که این شهید بزرگوار فرموده بود که شاخصه های ابرقدرتی آمریکا از بین رفته است، اکنون شاهد هستیم که کنگره‌ی آمریکا محل درگیری شده است و ناتوانی آنها در برابر کرونانیز به همه اثبات شده است.

وی با تاکید بر اینکه آمریکا دیگر خواب کدخدایی جهان را نیز نخواهد دید، گفت: سیاستمداران آمریکا اعتراف می‌کند که مشکل ما با انقلاب اسلامی است که ما را روز به روز تحقیر می‌کند. لذا امریکا با هسته ای و حقوق بشر ما مشکل ندارد بلکه جنگشان با دین است.

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در بخش دیگری از سخنان خود به شکست پیش بینی های آمریکا در خصوص براندازی انقلاب اسلامی اشاره کرد و متذکر شد: برخلاف تصورات آنها دیدیم که خودشان در سراشیبی سقوط قرار گرفته اند و اکنون جمهوری اسلامی دولت ها را نیز تحت تاثیر قرار داده است و در تاریخ اسلام سابقه ندارد که یک نظام ولایی ۴ دهه با اقتدار بماند.

وی خاطرنشان کرد:  قبول داریم که در صحنه های مختلف اقتصادی، بیکاری و در معیشت مشکلاتی است. اما این مشکلات ازکجا آغاز شد؟ آیا مشکلات ما معلول به عمل دین و ایستادن در برابر ظلم است؟ طبق فرموده رهبر انقلاب نابسامانی کشور بخاطر عمل نکردن به شریعت است. این مشکلات بخاطر کوتاه آمدن در مقابل ظلم است.

وی ادامه داد: عده ای فکر می‌کردند، می‌توان با مذاکره مشکلات را حل کرد در حالیکه هرچه به قدرت خود تکیه کنیم موفق خواهیم بود. بعنوان مثال چرا دشمن در نیروهای مسلح  و صنایع دفایی در برابر ما ناتوان است ؟ چون ایستادیم و به برکت این اقتدار و موشک ها است که دشمن جرأت پاسخگویی ندارد. اگر این موشک ها و تلاش جوانان نبود، امروز موشک های دشمن بر سر ما فرود می‌آمد.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: امروز باید از گذشته درس بگیریم. از دشمن انتظاری جز دشمنی نیست. آیا دشمنی را سراغ دارید که مشکلات دشمنش را حل کند؟.

وی در تبیین پیام های حضور مردم آذربایجان در ۲۲ بهمن امسال گفت: مردم آذربایجان مثل همیشه و با قدرت در برابر همه فشار ها، فتنه ها و نامردی ها ایستاده اند. این مردم اهل کوفه نیستند و هرگز رهبر خود را تنها نخواهند گذاشت. این مردم تنها خالق ۲۹ بهمن ۵۶ نبودند بلکه در در حفظ انقلاب و فرمانبری از ولایت همچنان سنگرنشین هستند و به فتنه گران و منافقان فرصت هیچ حرکتی را نمی‌دهند.

وی همچنین خطاب به مسئولین نیز گفت: سران قوا باید قدردان رهبری و مردم باشند و در این فرصتی که خداوند به آنها عنایت کرده تا به مردم خدمت کنند، خدمتگذار مردم عزیزمان باشند. مسئولین باید به گفتمان خدا ، امام حسین(ع) و رهبری تکیه کنند.

حاجی صادقی ادامه داد: باید توان خود را باور کنیم چون که از دشمن هیچ خیری نمی‌رسد. باید با توکل به خدا وارد میدان شویم تا همه‌ی مشکلات حل شود. اگر به مردم تکیه کرده و تدبیر رهبری را انجام دهیم، می‌توانیم در میدان اقتصادی هم دشمن را عقب برانیم.

وی تاکید کرد: قرآن گفته که تکیه بر دشمن آفت زا است و اگر به دشمن تکیه کردید انتطار یاری را از خدا نداشته باشید.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات کشور باید سراغ افرادی از جنس حاج قاسم سلیمانی برویم، اظهار کرد: مردم عزیز بدانند باید در انتخاب ها به سراغ کسانی بروند که سرباز ولایت باشند نه سربار، و کسانی بیایند که با گفتمان انقلاب، امام و شهدا آشنا باشند، گفتمانی که در برابر دشمن هرگز کوتاه نیاید.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: تنها راه نجات کشور داشتن روحیه‌ی بسیجی است. بسیجی یعنی سرباز  ولایت بودن. مردم هرگز از کمبودها نمی‌نالند بلکه از بی عدالتی ها می‌نالند و دشمن هم قصد دارد مردم را نسبت به انقلاب ناامید کند که به لطف خدا در این کار نیز شکست خواهد خورد.

 

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 52

بررسی طرح “تاسیس خانه تهران” روی میز شورا

منتشر شده

در

توسط

بررسی طرح "تاسیس خانه تهران" روی میز شورا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از بررسی طرح تأسیس خانه تهران در جلسه فردا سه شنبه شورا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا نادعلی با اشاره به برگزاری سی و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در روز سه شنبه ( فردا) گفت:  این جلسه با بررسی طرح تأسیس خانه تهران و گزارش مشترک کمیسیون های برنامه و بودجه ، فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد شد.

 

نادعلی در ادامه افزود: همچنین انتخاب شش نفر نماینده شورا از شخصیت های صاحب نظر در حوزه های ماموریتی موضوع بند (چ) ذیل تبصره دوم مصوبه «اصلاحیه مصوبه اعطای نشان های شهروندی» نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت.

 

در پایان نادعلی تاکید کرد: همچنین در این جلسه ۸ مورد پرونده پلاک ثبتی باغات تعیین تکلیف می‌شوند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 52

معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد

منتشر شده

در

توسط

 معاون رئیس جمهور: تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت می‌گذرد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس معاون امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف، تاکید کرد که ایران امروز در حوزه‌های گوناگون علمی، پژوهشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به هیچ عنوان قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست و تداوم مسیر رشد و تعالی از شاهراه وحدت و تقویت همدلی می‌گذرد.

حسینعلی امیری چهارشنبه در مراسم بزرگداشت ۲۲ بهمن در شیراز که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور جمع زیادی از زنان و مردان انقلاب و حامی نظام اسلامی در میدان شهدا برگزار شد، گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته هر کدام، گامهای بزرگی به سمت توسعه و پیشرفت کشور است.

او با اشاره به اینکه امروز و دیروز ایران را می‌توان در لابلای سطور نوشته‌های شخصیت‌های مختلف ایرانی و غیرایرانی جست و جو کرد، گفت: امروز شرکتهای دانش بنیان در ایران اقداماتی را پایه گذاری کرده و انجام میدهند که با کشورهای پیشرفته جهان برابری میکند.

امیری یکی از دستاوردهای انقلاب را امنیت در ابعاد مختلف برشمرد و این داشته را مدیون تلاشهای نیروهای مسلح، دستگاه های امنیتی و انتظامی دانست و تاکید کرد که توان ایران در این بخش بسیار فراتر از دوران قبل از انقلاب است.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در سالهای ابتدایی دولت تدبیر و امید، گامهای بلند و تاثیرگذاری در حوزه های مختلف به ویژه اقتصاد برداشته و رشد قابل توجهی حاصل شد، اقدامات نابخرادانه رئیس جمهور پیشین آمریکا و اعمال تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و دشمنی‌ها را عامل بروز مشکلات مختلف دانست.

امیری در عین حال گفت: علیرغم آن همه تحریمهای سخت و جنگ اقتصادی که دشمنان ایران اسلامی راه انداختند، این همه کار توسعه ای و عمرانی در کشور اجرایی شده است و هر هفته شاهده افتتاح طرحهای بزرگ و تاثیرگذار در ابعاد مختلف توسط رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت هستیم.

او با بیان اینکه بررسی وضعیت ایران پیش و بعد از انقلاب برای جوانان منجر به روشنگری خواهد شد، لزوم بیان و تاکید بر دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی تاکید و اضافه کرد: این مقایسه برای طیف های مختلف انقلاب حائز اهمیت است و میتواند کمک شایانی به بیان  دستاوردهای انقلاب داشته باشد البته امام خمینی (ره) نیز با پشتیبانی مردم ایران توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

امیری در عین حال یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب را برچیدن نظام سلطنتی دانست و گفت: در نظام سلطنتی مردم هیچ جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشتند و اگر انتخاباتی در دوران قبل از انقلاب برگزار می شود صرفا انتصابات بود و رای مردم جایگاهی در تصمیم گیری های سیاسی نداشت.

امیری با بیان اینکه هیچ نظام سیاسی در جهان نیست که در سال اول استقرار انتخابات برگزار کند، انجام رفراندوم در روزهای پیروزی انقلاب را یکی از مهمترین دستاوردهای ماندگار دانست و گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران شاهد بودیم که نسبت به برگزاری انتخابات اقدام شد تا دیدگاه مردم به عنوان اصلی‌ترین ملاک در تصمیم گیری های سیاسی لحاظ شود.

او بازگشت اقتدار به منطقه و بهبود وضعیت کشورهای اسلامی را بعد از پیروزی انقلاب یادآور و متذکر شد: پس از انقلاب، ایران دستاوردهای مختلفی نظیر استقلال سیاسی، آزادی و دمکراسی دینی را به ارمغان آورد؛ انقلاب اسلامی در ادبیات سیاسی جهان نیز نقش مهمی داشته و توانست جهان سیاسی را از دو قطبی بودن خارج و خود را به عنوان یکی از قطب های سیاسی در جهان معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همه افراد جامعه از دستاوردهای انقلاب بوده است، گفت: برخی تصور کردند خارج شدن آمریکا از برجام موجب لطمه خوردن اقتصاد ایران خواهد شد اما فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تعیین سیاستهای کلی اقتصادی، موجب جلوگیری از آسیب در این حوزه شد.

امیری اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی را موجب شکوفایی کشور دانست و تاکید کرد که علیرغم تمام تحریمها و فشارها، تنها در استان فارس 1146 پروژه با اعتباری بالغ بر 23 هزار میلیارد تومان، در این ایام به بهره برداری رسیده است.

معاون رئیس جمهور گفت: تا قبل از انقلاب در همین استان فارس تنها یک سد ساخته شده بود، حال آنکه روز گذشته در قالب طرحهای افتتاح شده به مناسبت دهه مبارک فجر، 2 سد در این استان به بهره برداری رسید.

او گفت: اگر انقلاب اسلامی تا الآن با صلابت و اقتدار به سمت آرمانهایش حرکت کرده به خاطر یکپارچگی و وحدت است؛ طی 42 سال گذشته در هر صحنه‌ای مردم با هم همدل و همراه بودند و با هم حرکت کردند و از عهده مشکلات برآمدند و حتی مشکلاتی که از بیرون تحمیل میشده را تحمل کرده اند.

معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه برای توسعه بیشتر و فائق آمدن بر مشکلات، نیازمند تداوم و استحکام وحدت هستیم، گفت: میدانیم که مردم با مشکلات متعددی مواجه‌اند، منکر گرانیها و شرایطی که عمدتا ناشی از تحریمها بوده، نیستیم، اما برای فائق آمدن بر این مسائل، نیازمند همراهی و همدلی هستیم.

او با اشاره به اینکه فارس یکی از استانهای دارای ظرفیتهای متعددی‌ست که یک دهم این ظرفیتها را در کمتر استانی میتوان یافت، گفت: در این استان همه بسترها برای توسعه همه جانبه فراهم است.

امیری با قدردانی از نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام را محور وحدت در فارس معرفی و از استاندار این استان به عنوان شخصیتی کارشناس و پرتلاش یاد و دستگاه قضایی را به عنوان مجموعه‌ای همراه و همدل ارزیابی کرد و یادآور شد که نمایندگان مردم فارس در مجلس و فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان امنیتی این استان هم همراهی و همدلی مطلوبی دارند.

معاون رئیس جمهوری تاکید کرد که با وجود ظرفیت‌های فارس و همدلی و همراهی و توانمندی مسئولان ارشد و دستگاه‌های مختلف، همه ابزارها برای توسعه و پیشرفت فراهم است و هیچ عذری از ما پذیرفته نیست.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 52

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

منتشر شده

در

توسط

نعیم قاسم: روابط ما با تهران بر اساس مصلحت نیست

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه حمایت از محور مقاومت حق ایران است تاکید کرد که روابط ایران و حزب الله بر اساس منافع نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری العهد، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان سمیناری مجازی به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرد.

شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان که در این سمینار مشارکت کرد در سخنانی گفت: غنی سازی اورانیوم و حمایت از محور مقاومت در منطقه حق ایران است.

وی تاکید کرد: حزب الله به روابط خود با تهران افتخار می کند زیرا این روابط حزب الله را در دفاع از استقلال و آزادی سرزمین تقویت می کند.

معاون سید حسن نصرالله همچنین خاطرنشان کرد که ایران در مقابل روابط خود با حزب الله هیچ درخواستی از این حزب ندارد و این روابط بر اساس مصلحت و منافع نیست.

شیخ نعیم قاسم در بخشی از صحبت های خود گفت: ما سرزمین خود را آزاد کردیم و کرامت خود را بازگرداندیم و این نمونه از خدمات و حمایت های ایران است .

از سوی دیگر، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی ایران در بیروت در این سمینار گفت: یکی از اهداف عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه سیاست خارجی، رهایی از تبعیت ابر قدرت ها است به ویژه اینکه در مرحله قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران تابع آمریکا و قدرت های غربی بود.

وی تاکید کرد: تحلیلگران غرب بر این باورند که یکی از دلایل شکل گیری انقلاب اسلامی ایران استبداد حکومت وقت و تبعیت مطلق از بیگانگان است.

عباس خامه یار خاطرنشان کرد: استقلال ما در زمینه سیاست خارجی بسیار مهم است؛ منظور از استقلال در اینجا استقلال در تمامی زمینه ها از جمله سیاسی، نظامی و اقتصادی است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها