با ما همراه باشید

ورزشی

حسینی: این داور باید محاکمه شود

منتشر شده

در

هفته 24 ام رقابت های لیگ برتر در شرایطی خاتمه پیدا کرد که شاهد حواشی زیادی بودیم و یکی از این حواشی در تبریز رقم خورد؛ جایی که تیم فوتبال ذوب‌آهن با یک پنالتی کاملا مشکوک مقابل شاگردان فیروز کریمی شکست خورد.

 

 

حالا 2 روز پس از این مسابقه مجتبی حسینی سرمربی سبزپوشان که در پایان بازی به دلیل اعتراض به عملکرد یاسر همرنگ داور مسابقه از زمین اخراج شد و خیلی علاقه‌ای به مصاحبه ندارد، در گفتگویی با “ورزش سه” ضمن انتقاد شدید از عملکرد داور مسابقه که آن را غیرعادی توصیف می کند، خواهان ورود نهادهای نظارتی به اتفاقات دیدار تیمش و تراکتور و محرومیت همرنگ شد.

این گفتگو را در ادامه می خوانید…

 

*یک داور چطور می‌تواند چنین اشتباهی کند؟!

در این مسابقه با توجه به شرایطی که در جدول رده بندی داشتیم، می‌دانستیم باید خوب شروع کنیم و نتیجه بگیریم. بچه ها خوب شروع کردند و کنترل بازی دست ما بود، اما روی کرنر داور مسابقه یک اشتباه تاثیرگذار انجام داد. در شرایطی که بسیاری از تیم‌ها در این این هفته‌های پایانی به شدت تحت فشار هستند، چنین اشتباهی بعید است و جای تامل دارد. یک داور چطور می‌تواند چنین اشتباه مهلکی انجام بدهد؟! این اتفاق کاملا شبهه برانگیز است.

 

*تراکتور حتی نمی توانست به زمین ما وارد شود

با توجه به جریان بازی به نظرم این اشتباه مهلک داور باعث شد بازنده بازی ما باشیم. اگر تیم حریف سرتر بود و موقعیت داشت، دنبال بهانه نیستم و می توانستم این باخت را هضم کنم، ولی زمین و زمان دست ما بود و تیم تراکتور  حتی نمی توانست به زمین ما وارد شود. با این حال پس از گلی که به آنها هدیه شد، کامل به زمین خودشان رفتند و بازی را بستند. اشتباه مهلک داور باعث شد که در این شرایط سخت تیم ما ضربه سختی بخورد.

 

 

*داور نمی‌دانست چرا پنالتی گرفته است!

خنده دار است که حتی داور مسابقه نمی دانست چه چیزی را پنالتی گرفته؛ اولش گفت هند است؛ بعد گل به بازیکن تراکتور پشت پا زده اند و و بعد وقتی بین نیمه به رختکن رفت و فیلم را دید، آمد و گفت هل داده است. مگر می شود در بازی به این مهمی چنین اشتباه مهلکی انجام شود. پس نهادهای امنیتی کی می خواهند ورود کنند؟! طوری شده که ما در مسابقات باقی مانده از بازی با حریفان استرس نداریم ولی از حواشی ای که ممکن است دوباره اتفاق رخ بدهد، واقعا می ترسیم. داور عصبی بود و کنترل خودش را هم نداشت؛ چه برسد به اینکه بازی را کنترل کند.

 

 

*نام و شماره بازیکن را اشتباه دادند

در وقت های اضافی هم شاهد کارهای غیرحرفه ای عجیبی بودیم. مگر می شود اسم و شماره بازیکن را اشتباهی داد. در خود وقت اضافه 4 دقیقه وقت تلف کردند ولی داور نگرفت. آخر بازی هم که اعتراض کردیم، کل کادر تیم را اخراج کرد. باز هم می گویم بعید بود، داوری اینطوری در این شرایط به تیم ضربه بزند. ذوب اهن تیم ریشه داری است که امکانات بسیار خوبی دارد. زمین تمرین، استادیوم اخصاصی و ..؛ مگر می شود با تیمی با این ریشه اینطور ضربه زد؟!

 

*این داور باید محاکمه شود

در مسابقات هر اتفاقی که می‌افتد باید فوتبالی باشد. به نظرم داور این مسابقه باید محاکمه بشود. نمی شود که بیاید و به راحتی ریشه تیم را بزند. چه تضمینی وجود دارد که بازی با سایپا داور مسابقه یک اشتباه فاحش دیگر نکند؟ چه کسی می خواهد جواب این اشتباهات را بدهد؟ تاوان این اشتباهات را باید چه کسی بپردازد؟ بیایند و بررسی کنند؛ به ما بگویند کی بوده که ذوب آهن از داوری نفع برده؟ فقط یک مثال بزنند.

 

* کمیته‌های اخلاق و داوری پیگیر هستند؟

روی صحبتم با مسئولان فدراسیون و کمیته اخلاق است. اینکه می گویند یک سری مسائل خارج از فوتبال تصمیم گیری می شود، جلو بیایند و از رخ دادن این مسائل جلوگیری کنند. من هیچ وقت بودن  در حاشیه را دوست نداشته‌ام و تیم هایم همیشه دنبال کار فوتبالی بوده اند و تمام تمرکزم روی کار فنی است، ولی اینقدر فشار می‌آورند که باعث می شوند مصاحبه کنیم. این اتفاق و این پنالتی‌ای که گرفته شده، اصلا برایم قابل هضم نیست. می‌خواهم بدانم کمیته اخلاق یا کمیته داوران پیگیر این موضوع هستند یا خیر. تیمی که 90 دقیقه زحمت کشیده ولی باید بازنده بازی باشد.

 

 

*می‌توان با ترفندهایی از VAR استفاده کرد

از مجتبی حسینی در رابطه با واکنش کادر ذوب آهن در پایان نیمه اول پرسیدیم که سعی داشتند با تلفن های همراه خود نقش VAR را پیاده کنند. سرمربی ذوب آهن در واکنش به این سوال که چقدر جای این تکنولوژی در فوتبال ایران خالی است، تاکید کرد:« صد در صد باید VAR مورد استفاده قرار بگیرد. اصلا الان در بالاترین سطح فوتبال دنیا هم تصمیماتی گرفته می شود که با مرور تصاویر مشخص می شود، اشتباه بوده است. حالا حتما نباید مثل آنها باشیم. می گویند اسفندماه این فناوری وارد می شود ولی در همین مدت هم می شود با یک ترفندی از دوربین هایی استفاده کنیم تا داور بتواند صحنه‌های مشکوک را بررسی کند.»

 

 

*هیچ جای دنیا اینقدر اعلام رای طول نمی‌کشد

بخش بعدی صحبت های سرمربی ذوب آهن در رابطه با تاخیر کمیته استیناف در اعلام رای بازی سایپا و پیکان بود و در پاسخ به این سوال که عدم اعلام این رای چقدر روی کار او در مسائل فنی تاثیرگذار است، توضیح داد:« بالاخره تکلیف این قضیه باید روشن شود. اینکه استخوان را لای زخم بگذاریم و این رای را مشخص نکنیم، هم برای پیکان و سایپا ضرر  دارد و هم تیم هایی برای تیم هایی مثل ما که با سایپا در حال رقابت هستند. زودتر باید تکلیف این سه امتیاز مشخص شود. فکر نمی کنم در هیچ جای دنیا چنین اتفاقتی رخ بدهد و اینقدر اعلام رای را کش بدهند. این ها همه ایجاد شبهه می کند. باید زودتر تکلیف را روشن کنند و بهترین و عادلانه ترین تصمیم را بگیرند؛ باید تصمیمی گرفته شود که نه تیمی بی جهت و بدون زحمت صاحب پوئن و امتیازی شود که برایش زحمتی نکشیده و تیمی که تخلف کرده را هم جریمه کنند.

 

 

*بگذارید فقط فوتبال حرف بزند

آخرین سوال از حسینی در رابطه با دیدار برابر سایپا بود و او در واکنش به این سوال اینگونه واکنش نشان داد:« ما تیم‌مان از نظر روحی و فنی شرایط خوبی دارد. مطمئنم به لطف خدا و همت و همدلی بچه ها از این بحرانی که با آن روبرو هستیم،  سربلند بیرون می آئیم. تنها خواهشم از مسئولین این است که نتیجه فوتبال در زمین رقم بخورد. باید از این مسائل جانبی که واقعا شبهه آور است جلوگیری کنند و اجازه بدهند که فقط فوتبال حرف بزند.»

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

مسابقات ورزشی با حضور محدود تماشاگران و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شود

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور تاکید کرد: با توجه به کاهش چشمگیر شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا، لازمه حفظ و بهبود شرایط موجود، رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تداوم نظارت‌ها است.

 آیت‌الله سید ابرهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به موضوع درخواست برگزاری مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها تاکید کرد: مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها باید با رعایت دقیق و جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور محدود علاقه‌مندان همراه باشد و در این زمینه وزارتخانه‌های مسئول موظفند با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر لازم را در این زمینه به کار گیرند.

رئیس جمهور بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی در حمل و نقل عمومی تاکید کرد و اظهار داشت: صیانت از سلامتی مردم در حمل و نقل عمومی بویژه در مترو و هواپیما اهمیت مضاعفی دارد و برنامه‌ریزی‌های دستگاه‌های متولی در این زمینه بگونه‌ای باشد که مردم آسیب نبینند.

آیت‌الله رئیسی ‌ضمن قدردانی از همراهی مردم و تلاش همه دست اندرکاران خصوصا بخش بهداشت و درمان گفت: حفظ و بهبود هرچه بیشتر شرایط موجود نیازمند رعایت همه شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کنار نظارت دقیق توسط دستگاه‌های مربوطه است.

رئیسی همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی به موقع به مردم در این زمینه تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی در زمینه مسایل مربوط به کرونا فقط از طریق سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا باید انجام شود و کسی نباید به عنوان عضو ستاد ملی و یا متخصص در رسانه ملی با طرح نظرات شخصی، موجب تشویش در جامعه شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

آمریکا با ستاره‌هایش مقابل ایران/ یزدانی-تیلور شاید وقتی دیگر

منتشر شده

در

توسط

آمریکا ترکیب نفرات تیم ملی کشتی خود را برای مبارزه با ایران اعلام کرد که دیوید تیلور غایب بزرگ آن است.

 به نقل از استار، فدراسیون کشتی آمریکا ترکیب تیم کشتی آزاد خود را برای مبارزه دوستانه با ایران که قرار است در ایالت تگزاس برگزار شود اعلام کرد و بر این اساس دیوید تیلور، قهرمان المپیک توکیو در ۸۶ کیلوگرم غایب بزرگ این تیم است تا  مصاف او با حسن یزدانی به زمان دیگری موکول شود.

کاپیتان این تیم جردن باروز قهرمان المپیک ۲۰۱۲ و قهرمان پنج دوره جهان در وزن ۷۹ کیلوگرم خواهد بود. باروز بیش‌ترین عناوین جهانی را برای آمریکا در سال‌های اخیر به دست آورده است و مدال‌های طلا را در سال های ۲۰۱۱، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ کسب کرده است.  باروز هم‌چنین سه مدال برنز جهانی را در سال‌های ۲۰۱۴، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ کسب کرده است.

همچنین کایل اسنایدر، قهرمان المپیک ۲۰۱۶ و قهرمان دو دوره جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. اسنایدر جوان‌ترین آمریکایی بود که در سال ۲۰۱۵ یک عنوان جهانی در کشتی کسب کرد، سپس جوان‌ترین آمریکایی شد که عنوان قهرمانی المپیک کشتی را در بازی‌های ۲۰۱۶ ریو به دست آورد. او دومین مدال المپیک را در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو با مدال نقره به دست آورد جایی که برابر عبدالرشید سعدالله یف در فینال باخت.

جی دن کاکس دارنده دو طلا و دو برنز جهان و یک برنز المپیک نیز در 92 کیلوگرم به میدان می‌رود. کامران قاسمپور در مسابقات جهانی نروژ موفق شد کاکس را شکست دهد.

ترکیب آمریکا برای مبارزه با ایران به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم – توماس گیلمن
۶۱ کیلوگرم – دیتون فیکس
۶۵ کیلوگرم – یانی دیاکومیهالیس
۷۰ کیلوگرم – جیمز گرین
۷۴ کیلوگرم – جیسون نولف
۷۹ کیلوگرم – جردن باروز
۸۶ کیلوگرم – زاهد والنسیا
۹۲ کیلوگرم – جی‌دن کاکس
۹۷ کیلوگرم – کایل اسنایدر
۱۲۵ کیلوگرم – بعدا اعلام می‌شود

برای سنگین وزن گفته شده است گیبل استیونسون که به حرفه کشتی کچ روی آورده است قرار است یک مبارزه دیگر داشته باشد ولی به نظر می‌رسد هنوز تصمیم نهایی درباره حضور یا حضور نداشتن این کشتی‌گیر که طلای المپیک توکیو را کسب کرده است گرفته نشده است.

 

ادامه مطلب

ورزشی

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به حواشی مبارزه کشتی ” ایران – آمریکا”

منتشر شده

در

توسط

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد برای صدور روادید نفرات تیم کشتی ایران، قوانین آمریکا به شدت لحاظ خواهد شد.

 دو تیم ملی کشتی آزاد ایران و آمریکا قرار است ۲۳ بهمن ماه در آرلینگتون تگزاس برابر هم به میدان بروند که صحبت های علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران در یک برنامه تلویزیونی در روزهای اخیر باعث شده است تا صحبت از عدم صدور ویزا و یا حتی در نهایت لغو این رویداد نیز شنیده شود.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه به فاکس نیوز دیجیتال گفت: «تیم‌های کشتی آمریکا و کشتی ایران قرار است در رویدادی که برای ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ برنامه‌ریزی شده است به نام «مسابقه در بالپارک» به مصاف یکدیگر بروند. موارد مربوط به صدور روادید برای هر یک از اعضای تیم ایران مشمول نگرانی های قانون حفظ حریم خصوصی است و به شدت مطابق با قوانین ایالات متحده خواهد بود.

سخنگوی ایالات متحده اضافه کرد: مسابقه در بالپارک یک رویداد ورزشی خصوصی و تجاری است که توسط REV Entertainment مستقر در آرلینگتون، تگزاس میزبانی و اداره می شود و در استادیوم گلوب لایف در آرلینگتون، تگزاس برگزار می شود. هر گونه سوال در رابطه با این رویداد بایداز آن نهاد باشد.

فاکس نیوز در ادامه آورده است REV Entertainment و ریچ بندر مدیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا پاسخی به درخواست های زیاد فاکس در رابطه با اتفاقات حاشیه ای این دیدار ندادند.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها