با ما همراه باشید

ورزشی

حسینی: این داور باید محاکمه شود

منتشر شده

در

هفته 24 ام رقابت های لیگ برتر در شرایطی خاتمه پیدا کرد که شاهد حواشی زیادی بودیم و یکی از این حواشی در تبریز رقم خورد؛ جایی که تیم فوتبال ذوب‌آهن با یک پنالتی کاملا مشکوک مقابل شاگردان فیروز کریمی شکست خورد.

 

 

حالا 2 روز پس از این مسابقه مجتبی حسینی سرمربی سبزپوشان که در پایان بازی به دلیل اعتراض به عملکرد یاسر همرنگ داور مسابقه از زمین اخراج شد و خیلی علاقه‌ای به مصاحبه ندارد، در گفتگویی با “ورزش سه” ضمن انتقاد شدید از عملکرد داور مسابقه که آن را غیرعادی توصیف می کند، خواهان ورود نهادهای نظارتی به اتفاقات دیدار تیمش و تراکتور و محرومیت همرنگ شد.

این گفتگو را در ادامه می خوانید…

 

*یک داور چطور می‌تواند چنین اشتباهی کند؟!

در این مسابقه با توجه به شرایطی که در جدول رده بندی داشتیم، می‌دانستیم باید خوب شروع کنیم و نتیجه بگیریم. بچه ها خوب شروع کردند و کنترل بازی دست ما بود، اما روی کرنر داور مسابقه یک اشتباه تاثیرگذار انجام داد. در شرایطی که بسیاری از تیم‌ها در این این هفته‌های پایانی به شدت تحت فشار هستند، چنین اشتباهی بعید است و جای تامل دارد. یک داور چطور می‌تواند چنین اشتباه مهلکی انجام بدهد؟! این اتفاق کاملا شبهه برانگیز است.

 

*تراکتور حتی نمی توانست به زمین ما وارد شود

با توجه به جریان بازی به نظرم این اشتباه مهلک داور باعث شد بازنده بازی ما باشیم. اگر تیم حریف سرتر بود و موقعیت داشت، دنبال بهانه نیستم و می توانستم این باخت را هضم کنم، ولی زمین و زمان دست ما بود و تیم تراکتور  حتی نمی توانست به زمین ما وارد شود. با این حال پس از گلی که به آنها هدیه شد، کامل به زمین خودشان رفتند و بازی را بستند. اشتباه مهلک داور باعث شد که در این شرایط سخت تیم ما ضربه سختی بخورد.

 

 

*داور نمی‌دانست چرا پنالتی گرفته است!

خنده دار است که حتی داور مسابقه نمی دانست چه چیزی را پنالتی گرفته؛ اولش گفت هند است؛ بعد گل به بازیکن تراکتور پشت پا زده اند و و بعد وقتی بین نیمه به رختکن رفت و فیلم را دید، آمد و گفت هل داده است. مگر می شود در بازی به این مهمی چنین اشتباه مهلکی انجام شود. پس نهادهای امنیتی کی می خواهند ورود کنند؟! طوری شده که ما در مسابقات باقی مانده از بازی با حریفان استرس نداریم ولی از حواشی ای که ممکن است دوباره اتفاق رخ بدهد، واقعا می ترسیم. داور عصبی بود و کنترل خودش را هم نداشت؛ چه برسد به اینکه بازی را کنترل کند.

 

 

*نام و شماره بازیکن را اشتباه دادند

در وقت های اضافی هم شاهد کارهای غیرحرفه ای عجیبی بودیم. مگر می شود اسم و شماره بازیکن را اشتباهی داد. در خود وقت اضافه 4 دقیقه وقت تلف کردند ولی داور نگرفت. آخر بازی هم که اعتراض کردیم، کل کادر تیم را اخراج کرد. باز هم می گویم بعید بود، داوری اینطوری در این شرایط به تیم ضربه بزند. ذوب اهن تیم ریشه داری است که امکانات بسیار خوبی دارد. زمین تمرین، استادیوم اخصاصی و ..؛ مگر می شود با تیمی با این ریشه اینطور ضربه زد؟!

 

*این داور باید محاکمه شود

در مسابقات هر اتفاقی که می‌افتد باید فوتبالی باشد. به نظرم داور این مسابقه باید محاکمه بشود. نمی شود که بیاید و به راحتی ریشه تیم را بزند. چه تضمینی وجود دارد که بازی با سایپا داور مسابقه یک اشتباه فاحش دیگر نکند؟ چه کسی می خواهد جواب این اشتباهات را بدهد؟ تاوان این اشتباهات را باید چه کسی بپردازد؟ بیایند و بررسی کنند؛ به ما بگویند کی بوده که ذوب آهن از داوری نفع برده؟ فقط یک مثال بزنند.

 

* کمیته‌های اخلاق و داوری پیگیر هستند؟

روی صحبتم با مسئولان فدراسیون و کمیته اخلاق است. اینکه می گویند یک سری مسائل خارج از فوتبال تصمیم گیری می شود، جلو بیایند و از رخ دادن این مسائل جلوگیری کنند. من هیچ وقت بودن  در حاشیه را دوست نداشته‌ام و تیم هایم همیشه دنبال کار فوتبالی بوده اند و تمام تمرکزم روی کار فنی است، ولی اینقدر فشار می‌آورند که باعث می شوند مصاحبه کنیم. این اتفاق و این پنالتی‌ای که گرفته شده، اصلا برایم قابل هضم نیست. می‌خواهم بدانم کمیته اخلاق یا کمیته داوران پیگیر این موضوع هستند یا خیر. تیمی که 90 دقیقه زحمت کشیده ولی باید بازنده بازی باشد.

 

 

*می‌توان با ترفندهایی از VAR استفاده کرد

از مجتبی حسینی در رابطه با واکنش کادر ذوب آهن در پایان نیمه اول پرسیدیم که سعی داشتند با تلفن های همراه خود نقش VAR را پیاده کنند. سرمربی ذوب آهن در واکنش به این سوال که چقدر جای این تکنولوژی در فوتبال ایران خالی است، تاکید کرد:« صد در صد باید VAR مورد استفاده قرار بگیرد. اصلا الان در بالاترین سطح فوتبال دنیا هم تصمیماتی گرفته می شود که با مرور تصاویر مشخص می شود، اشتباه بوده است. حالا حتما نباید مثل آنها باشیم. می گویند اسفندماه این فناوری وارد می شود ولی در همین مدت هم می شود با یک ترفندی از دوربین هایی استفاده کنیم تا داور بتواند صحنه‌های مشکوک را بررسی کند.»

 

 

*هیچ جای دنیا اینقدر اعلام رای طول نمی‌کشد

بخش بعدی صحبت های سرمربی ذوب آهن در رابطه با تاخیر کمیته استیناف در اعلام رای بازی سایپا و پیکان بود و در پاسخ به این سوال که عدم اعلام این رای چقدر روی کار او در مسائل فنی تاثیرگذار است، توضیح داد:« بالاخره تکلیف این قضیه باید روشن شود. اینکه استخوان را لای زخم بگذاریم و این رای را مشخص نکنیم، هم برای پیکان و سایپا ضرر  دارد و هم تیم هایی برای تیم هایی مثل ما که با سایپا در حال رقابت هستند. زودتر باید تکلیف این سه امتیاز مشخص شود. فکر نمی کنم در هیچ جای دنیا چنین اتفاقتی رخ بدهد و اینقدر اعلام رای را کش بدهند. این ها همه ایجاد شبهه می کند. باید زودتر تکلیف را روشن کنند و بهترین و عادلانه ترین تصمیم را بگیرند؛ باید تصمیمی گرفته شود که نه تیمی بی جهت و بدون زحمت صاحب پوئن و امتیازی شود که برایش زحمتی نکشیده و تیمی که تخلف کرده را هم جریمه کنند.

 

 

*بگذارید فقط فوتبال حرف بزند

آخرین سوال از حسینی در رابطه با دیدار برابر سایپا بود و او در واکنش به این سوال اینگونه واکنش نشان داد:« ما تیم‌مان از نظر روحی و فنی شرایط خوبی دارد. مطمئنم به لطف خدا و همت و همدلی بچه ها از این بحرانی که با آن روبرو هستیم،  سربلند بیرون می آئیم. تنها خواهشم از مسئولین این است که نتیجه فوتبال در زمین رقم بخورد. باید از این مسائل جانبی که واقعا شبهه آور است جلوگیری کنند و اجازه بدهند که فقط فوتبال حرف بزند.»

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

منتشر شده

در

توسط

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

شاه محمود نورزهی توانست رکورد دو ۱۰۰ متر افغانستان را به نام خود ثبت کند ولی از صعود به مرحله بعد بازماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از استار، شاه محمود نورزهی در دو ۱۰۰ متر المپیک مرحله مقدماتی با ثبت بهترین زمان ممکن برای افغانستان، رکورد شکنی کرد ولی نتوانست به مرحله بعد راه یابد.

او توانست با ثبت ۱۱ ثانیه و ۴ صدم ثانیه رکورد جدیدی برای کشورش در این ماده ثبت کند ولی این برای صعود او به مرحله بعد و رقابت با بزرگان کافی نبود تا کار او در این بخش به پایان برسد و او بین ۹ دونده در رده هفتم قرار گیرد.

دیروز نیز در صد متر زنان کامیا یوسفی دیگر دونده افغان در رده هفتم مقدماتی قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

ادامه مطلب

ورزشی

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

منتشر شده

در

توسط

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

حسن تفتیان موفق نشد به نیمه نهایی مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی المپیک توکیو امروز (شنبه) مسابقات دوی ۱۰۰ متر مردان برگزار شد و حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران هم در گروه ششم به رقابت با ۸ دونده دیگر پرداخت.

تفتیان در پایان رکورد ۱۰.۱۹ ثانیه را ثبت کرد و در گروه خود چهارم شد. اختلاف او با نفر سوم گروهش که به نیمه نهایی راه یافت تنها دو صدم ثانیه بود.

تفتیان بین ۵۹ نفر که مسابقه دادند و برایشان رکورد ثبت شد، در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفت. ۶۲ نفر در این رقابت حضور داشتند که از این تعداد، یک نفر مسابقه‌اش را شروع نکرد و دو نفر دیگر هم با رای داوران حذف شدند.

از هر گروه سه نفر برتر و سه نفر از دونده‌های چهارمی که بهترین رکورد را ثبت کرده‌اند راهی نیمه نهایی می‌شوند. نفرات چهارم گروه‌های اول، دوم، سوم و پنجم با ثبت رکورد بهتر نسبت به تفتیان، از بخت صعود به نیمه‌نهایی برخوردارند و به این ترتیب نماینده ایران از راه‌یابی به مرحله بعد بازماند.

در جریان رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر گروه‌های پنجم و ششم دو دونده به دلیل آنکه زودتر از فرمان شروع داور، حرکت خود را آغاز کرده بودند، با دریافت کارت قرمز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

تفتیان دومین المپیک خود را تجربه می‌کند. او در بازی‌های ریو به نیمه نهایی رسید.

احسان حدادی و فرزانه فصیحی دیگر نمانیدگان دوومیدانی ایران در توکیو بودند که روز گذشته مسابقه خود را به پایان رساندند. حدادی با پرتابی به طول ۵۸.۹۸ متر بین ۳۲ پرتابگر در جایگاه بیست و ششم ایستاد. فصیحی نیز ابتدا از مرحله پیش مقدماتی صعود کرد اما در مرحله مقدماتی در گروه خود آخر شد که در نهایت بین ۵۴ شرکت کننده در رده ۵۰ قرار گرفت.

ادامه مطلب

ورزشی

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

منتشر شده

در

توسط

جوکوویچ به مدال برنز هم نرسید

مرد شماره یک جهان در دیدار مقابل پابلو کارنیو بوستا شکست خورد و از رسیدن به مدال برنز بازماند.

به گزارش ایسنا، در دیدار رده‌بندی تنیس انفرادی مردان المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نواک جوکوویچ با شکست مقابل پابلو کارنیو بوستا چهارم شد تا بخت نخست قهرمانی و نفر اول تنیس جهان با دو شکست پیاپی نتواند مدال المپیک کسب کند.

کارنیو در این دیدار ۲ بر یک مرد شماره یک تنیس جهان را برد به این ترتیب مدال برنز این بخش به اسپانیا رسید.

جوکوویچ گفت: من دیروز و امروز خودم نبودم. سطح تنیس من این نبود. همچنین به دلیل خستگی از نظر روحی و جسمی خودم نبودم.

سرخوردگی جوکوویچ در رفتار او در زمین بازی در حالی که مسابقه ادامه داشت مشهود بود. جوکوویچ یک بار راکت خود را  روی پنج ردیف صندلی پرتاب کرد.

همچنین در این بازی زمانی که کارنو بوستا سرویس خود را زد و امتیاز گرفت جوکوویچ دوباره خونسردی خود را از دست داد و راکت خود را محکم به زمین زد تا نشان دهد اصلا شرایط روحی مناسبی ندارد سپس راکت خراب شده را برداشت و به سمت دیگر پرتاب کرد.

ادامه مطلب

برترین ها