با ما همراه باشید

اخبار 12

حسینی: توقع این است که روز سه شنبه کابینه دولت کامل شود

منتشر شده

در

حسینی: توقع این است که روز سه شنبه کابینه دولت کامل شود

معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: توقع این است که روز سه‌شنبه کابینه دولت کامل شود. آموزش و پرورش یک دستگاه عریض و طویل و با اهمیت است و آن را نمی شود با سرپرست اداره کرد.

به گزارش ایسنا، سیدمحمدحسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در نشست « هم افزایی قوای مجریه و مقننه در حل چالش های کشور» اظهار کرد:  نمایندگان با ارتباطی که با مردم دارند مسائل و مشکلات مردم را می شنوند و توقع دارند تا دولت این مسائل را حل کند؛ لذا لازم است یک تعامل و همکاری بین دولت و مجلس وجود داشته باشد و مردم هم انتظار دارند این دو قوه در کنار هم باشند و با هدف رفع مشکلات مردم هم فکری و هم افزایی داشته باشند، البته هر کدام از این دو قوه هم وظایفی دارند. مجلس نقش نظارتی خودش را هم دارد و این گونه نیست هرچه دولت گفت، مجلس بپذیرد، اما درک متقابل برای اداره کشور ضروری است.

حسینی ادامه داد: قبل از انتخابات دیدیم اکثریتی در مجلس به این نتیجه رسیدند آقای رئیسی بهترین گزینه برای ریاست جمهوری است و می تواند وفاق ایجاد کند برای همین از ایشان برای حضور در انتخابات دعوت کردند. در بحث رای اعتماد به وزرا هم دیدیم که اکثر وزرا با رای بالا، رای آوردند.

وی با اشاره به تعامل خوب دولت سیزدهم و مجلس گفت: تعاملی که رئیس جمهور با مجلس دارد اصلاً با گذشته قابل مقایسه نیست. تاکنون با حدود ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس با حضور رئیس جمهور جلسه داشتیم و مجامع نمایندگان استان‌های مختلف در نشست با آیت الله رئیسی مسائل مختلف حوزه انتخابیه و مسائل ملی را مطرح می کنند و این جلسات به طور منظم ادامه خواهد داشت.

حسینی در ادامه به سفرهای استانی رئیس جمهور و مسئولان دولت هم اشاره کرد و اظهار داشت: در همین مدت کوتاهی که دولت تشکیل شده رئیس جمهور ۹ سفر استانی داشتند و از نزدیک مشکلات و مسایل مردم را لمس کرده اند، در این فرصت نمایندگان استان ها هم به رئیس جمهور دسترسی دارند و مطالبات خودشان برای حل مشکلات حوزه انتخایبه و مردم را با رئیس جمهور مطرح می کنند.

وی همچنین به برگزاری جلسات معاون اول رئیس‌جمهور با کمیسیون‌های مختلف مجلس هم اشاره کرد و گفت: جدا از تعاملی که بین رئیس جمهور و مجامع نمایندگان وجود دارد، معاون اول رئیس جمهور هم با کمیسیون های مختلف مجلس جلسه می گذارند و مسائل مختلف در این جلسات بحث و بررسی می شود و نمایندگان مسایل خود را مطرح می کنند، اولین جلسه هم به دلیل شرایط اقتصادی با کمیسیون اقتصادی مجلس بود. به استاندارانی که تعیین  شدند هم گفته شده با نمایندگان مجلس در تعامل باشند.

حسینی در ادامه درباره عدم رای آوری لایحه «تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی، دارو و تجهیزات پزشکی» در مجلس گفت: به هر حال نمایندگان هر کدام نظرات خودشان را داشتند شاید هم ما از قبل نیاز بود اهمیت موضوع را تبیین می کردیم.

معاون رئیس جمهور افزود: تاکید رئیس جمهور بر این است که از نظرات و پیشنهادات صاحب‌نظران، نخبگان و کسانی که اهل فکر و اندیشه هستند استفاده شود و افرادی که دلسوز کشور و مردم هستند نظرات خودشان را بدهند.

وی با بیان اینکه باید به مطالباتی که از سوی نمایندگان برای حل مسائل مردم وجود دارد رسیدگی شود، گفت: بسیاری از مشکلات از گذشته روی هم تلنبار شده، متاسفانه در طول سال‌های گذشته کارها درست انجام نشده و امروز مطالبات بسیاری از دولت وجود دارد، اما باید یک واقع نگری وجود داشته باشد. ما به گونه ای برنامه‌ریزی کرده ایم که حل مشکلات کشور با لحاظ برخی تنگناهای اقتصادی و با زمان بندی معقول انجام شود و این با تعامل و گفتگو شدنی است.

حسینی در ادامه با ذکر اقدامات معاونت پارلمانی رئیس جمهور و با اشاره به قدیمی بودن برخی قوانین تصریح کرد: برخی از قوانین مربوط به گذشته است، به طور مثال برخی قوانین در آموزش و پرورش وجود دارد که مربوط به قبل از انقلاب است اینها باید بازنگری شوند؛ زیرا دیگر اثرگذاری ندارند و الان وقت بسیار خوبی است که این کارها انجام شود.

وی گفت: برخی قوانین باعث شده خیلی ها که به دنبال ایجاد شغل و کارآفرینی و  راه اندازی کسب و کارهای خرد هستند از پیگیری سرخورده شوند و کار را رها کنند. الان با کمک مجلس این موضوع دارد حل می شود و اگر مجلس و دولت همراه باشند و به کمک خود مردم و بخش خصوصی کارهای بزرگی را می توانیم انجام دهیم و ان شاءالله این کار انجام خواهد شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: خوشبختانه امروز یک تحرک و پویایی را در دولت می بینیم و اقداماتی که قرار است صورت بگیرد بر اساس یک کار تحقیقاتی، علمی و پژوهشی است. ان شاءالله با شایسته‌سالاری نیروهای دولت در کل کشور انتخاب شوند و با نظارتی که بر آنها می شود کارها به خوبی پیش برود.

حسینی افزود: قانونی که تصویب می‌شود باید بار مالی آن هم در نظر گرفته شود وگرنه در اجرا به مشکل می خورد، قطعا موفقیت دولت، موفقیت مجلس و موفقیت نظام است و اگر دولت نتواند وظیفه اش را درست انجام می‌دهد و پاسخگوی برخی مطالبات نباشد برای مردم گرفتاری ایجاد می شود.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: ما انتظار داریم همانطور که رئیس جمهور و وزرا پای کار هستند، نمایندگان عزیز هم اگر در مواردی ابهامی وجود دارد سوال بپرسند و علت را سوال کنند.

وی با اشاره برگزاری جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گفت: توقع این است که روز سه‌شنبه کابینه دولت کامل شود. آموزش و پرورش یک دستگاه عریض و طویل و با اهمیت است و آن را با این همه معلم و کارمند و دانش آموز نمی شود با سرپرست اداره کرد.

حسینی تصریح کرد: ما با وزیر پیشنهادی  آموزش و پرورش امروز و روزهای گذشته در کمیسیون‌های مختلف جلساتی داشتیم و آقای فیاضی به ابهامات و سوالات پاسخ داد. از نمایندگان هم انتظار می رود حرف ها و برنامه ها را بشنوند سوالاتی که دارند بپرسند تا ابهامات برطرف شود و بر آن مبنا تصمیم بگیرند و اگر هم ایرادی و اشکالی از جای دیگری وجود دارد آن را به این موضوع تسری ندهند تا ان شاءالله دولت بتواند با قدرت کارش را ادامه دهد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها