با ما همراه باشید

اخبار 54

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی متناسب‌سازی می‌شود

منتشر شده

در

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی متناسب‌سازی می‌شود

ایسنا/زنجان مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان گفت: یک بار متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی انجام شد و طبق قول سازمان تامین اجتماعی، با وصول بخشی از مطالبات این سازمان، مجددا حقوق بازنشستگان متناسب‌سازی خواهد شد.

مسعود علیاری ظهر امروز (۲۰ بهمن‌ماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که در محل اداره‌کل تامین اجتماعی استان برگزار شد، اظهار کرد: با همه‌گیری کووید – ۱۹، سازمان تامین اجتماعی وظایف و اهدافی داشت که یکی از اصلی‌ترین آن، ارائه خدمات درمانی به صورت مستقیم و غیرمستقیم است‌.

وی در رابطه با بیمه ‌بیکاری دوران شیوع کرونا، افزود: از شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۷۶۵۰ نفر برای دریافت بیمه بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۶۳۵۲ نفر در استان زنجان مشمول دریافت بیمه بیکاری شده‌اند و ۷ میلیارد تومان نیز در این قالب پرداخت شده است.

این مسئول در رابطه با پرداخت بیمه بیکاری برای افرادی که در دوران کرونا به‌صورت دائم شغل خود را از دست داده‌اند، تصریح کرد: ۲۵۰۰ نفر از افرادی که در دوران کرونایی به صورت دائمی شغل خود را از دست داده بودند، مقرری بیمه‌ بیکاری در دو مقطع شهریور و مهرماه تا اواخر دی‌ماه دریافت کردند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان در رابطه با پرداخت غرامت دستمزد مربوط به استراحت پزشکی برای بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی، گفت: افرادی که به دلیل بیماری کرونا به صورت موقت شغل خود را از دست داده بودند (بستری در منزل یا بیمارستان)، غرامت دستمزد بیماری خارج از محیط کار برای بیش از ۳۰۰۰ نفر تحت پوشش پرداخت شده و همچنان ادامه دارد.

علیاری با اشاره به اینکه برای خانواده‌های حدود ۳۰۰ نفر از بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان که فوت شدند، مستمری برقرار شده است، اظهار کرد: یک ماه حقوق برای غرامت فوت مستمری‌بگیران و بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی استان پرداخت شده است؛ گفتنی است استمهال حق بیمه کارفرمایان، قالیبافان، بیمه‌شدگان اجباری، کارگران ساختمانی آسیب‌دیده از کرونا، برای ماه‌های اسفند سال گذشته، فروردین و اردیبهشت امسال انجام شده و حق بیمه‌ ۲۰ درصدی سهم کارفرمایان در این سه ماه پرداخت شده است.

وی از توقف تولید و حذف دفترچه‌های درمانی کاغذی تامین اجتماعی از اول اسفندماه امسال خبر داد و افزود: پرونده‌های ۵۵۶۰ هزار بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی استان در راستای تسهیل‌گری در ارائه خدمات به بیمه‌شدگان این سازمان به صورت الکترونیکی شده است.

این مسئول در حال حاضر ۲۳ خدمت برای بیمه‌شدگان سازمان تامین‌اجتماعی در استان زنجان به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود، تصریح کرد: سالانه ۲۵۰ هزار نفر در این استان برای دریافت خدمات مراجعه می‌کردند و اکنون ۲۳ خدمت سازمان تامین اجتماعی کاملا به صورت الکترونیکی بوده و ارائه خدمات حضوری آنان تعطیل شده و به هیچ عنوان استعلام نامه‌ای نداریم.

مدیرکل تامین اجتماعی استان با بیان اینکه اکنون ۷۰۰۰ زنجانی تحت پوشش بیمه زنان خانه‌دار هستند، ادامه داد: ۱۱۶ هزار و ۴۲۸ نفر بیمه شده اجباری تامین اجتماعی داریم. علی‌رغم اینکه کرونا تعطیلی مشاغل خدماتی مانند مهدکودک‌ها و غیره را به همراه داشته بیمه‌شدگان صنعتی اجباری توانسته جبران کند.

علیاری با اشاره به تحت پوشش قرار دادن حدود ۲۲ هزار نفر از کارگران ساختمانی در استان، اظهار کرد: در سال ۹۷، ۱۰۱۵ کارگاه مشمول بخشودگی جرایم شد؛ امید است امسال نیز بهره لازم را در این خصوص ببریم.

وی در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین مطالبه امروز بازنشستگان تامین اجتماعی چیست، خاطرنشان کرد: یک بار متناسب‌سازی حقوق انجام شده است ولی  متناسب‌سازی به دلیل تورم‌های موجود مدنظر بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نبوده و طبق قولی که سازمان تامین اجتماعی داده با وصول مطالبات، مجددا متناسب‌سازی در ابتدای سال آینده انجام شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 54

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

منتشر شده

در

توسط

سیاست‌های شکست‌خورده خود را تکرار نکنید

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا دیگر چهره یک قدرت فائقه جهانی را ندارد و قوای پیشران قدرت او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران عزیز و چه در سایر بلاد اسلامی، فرسوده شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در آیین الحاق شناورهای رزمی به نیروی دریایی سپاه در بندرعباس، اظهار داشت: ما از وادی ظلمت به سرزمین نور هدایت شدیم؛ ایرانی که جلال و شوکت و شکوهت در شوکت شیطانی امپراتوری غرب ادغام شده بود، بر اثر انقلاب اسلامی مجد و عظمت فراموش شده خود را بازیافت و اسلام به حاکمیت رسید و تشکیل قدرت داد.

وی گفت: ما از تحریم و پیامدهای آن عبور کرده ایم و معماران آن را شکست داده ایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: پیشرفت‌های ما در زمان تحریم بسیار قوی تر، درخشان‌تر و مدرن‌تر از فضای غیر تحریم بوده است.

فرمانده کل سپاه  افزود: قدرت‌های بزرگ در برابر روح آسمانی این انقلاب شکوهند ایستاده اند.واکنش‌های سرسخت استکبار در دفاع مقدس، برای بازگشت دوباره و به دست گرفتن سرنوشت ملت ایران صورت گرفت.ملت ما تجربه‌های سختی در تاریخ گذشته از سلاطین و حاکمان دیده بود و تجربه‌های دردناک از صدر اسلام در حافظه خود داشت.

سردار سلامی گفت: این بار ایران عزیز سرافراز در مقابل همه توطئه‌های جهانی ایستاد.حجم تهاجمات در این ۴۲ سال کاملا جهانی بود و همه قدرت‌های جهان با هم متحد بودند.دشمن تمام زوایای ملت بزرگ ایران از جمله عرصه‌های روانی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را به جغرافیای جنگ تبدیل کرد.

فرمانده کل سپاه  تصریح کرد: در تمام فرازهای سخت ملت عزیز ایران و سایر ملت‌های همراه ایران اسلامی درخشیدند و در هیچ صحنه‌ای عقب ننشستند و تسلیم نشدند.تا امروز که ۴۲ سال از این انقلاب ناب میگذرد، جلال و جبروت شیطانی دشمنان در هم شکسته شده است.آمریکا دیگر چهره یک قدرت فاتح جهانی را ندارد و قادر نیست در هر نقطه دلخواه، سیاست‌های خود را پیش ببرد.قوای پیشران او توسط انقلاب اسلامی چه در ایران و یا سایر بلاد اسلامی فرسوده شده است.

سردار سلامی با بیان اینکه ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند گفت: در عرصه جنگ اقتصادی دشمن، امروز ما بسیار قوی‌تر از آغاز این جنگ هستیم. مقاومت جواب داده است و قوی شدن مسیر قطعی ماست. در دنیای امروز باید قوی بود و یا تسلیم شد.ما با تجربه‌های زیاد از این ۴۲ سال، دریافته ایم در هر نقطه‌ای که دشمنان متمرکز شده اند، ما ایستاده ایم و آنجا قوی‌تر شده ایم. رهبر بزرگ انقلاب اسلامی و ملت عزیز با هم در یک جبهه واحد برای ایستادگی اراده کرده اند و این ایستادن واقعیت پیدا کرده است.

وی افزود: تصور دشمنان این بود که می‌توانند با فشار اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ارعاب نظامی، تهاجم رسانه‌ای و جنگ نیابتی ملت شریف ایران را از نظام و رهبری عزیز جدا کنند.دشمن تصور می‌کرد می‌تواند ملت را به ستوه بیاورد و آن‌ها را در مسیر تسلیم قرار دهند.ما فهمیده ایم باید در اقتصاد به ظرفیت‌های خود تکیه کنیم. فشار حداکثری و معمار آن، با هم از ملت ایران شکست خورده اند و امروز با یک دشمن شکست خورده روبرو هستیم.

وی گفت: ما باید قوی باشیم، این راهی است که رهبر عزیزمان فرا روی ما گشوده اند و ملت عزیز ما پشتیبان آن بوده اند و باید در اینجا از ملت سرافراز، نجیب، آگاه و هوشمند تشکر کنیم. دشمنان را اگر رها کنیم، آن‌ها رها نمی‌کنند و این سفارش قرآن است.باید دشمن را تعقیب کنیم و اجازه ساماندهی نظامی و سیاسی به آن‌ها ندهیم. امروز برخی رژیم‌های مرتجع، سرزمین‌های اسلام را میزبان سیاست‌های صهیونیست‌ها کرده اند.صهیونیست‌ها شجره ملعونه هستند که در هر سرزمینی رشد می‌کنند ارمغانی جز آتش ندارند.

سردار حسین سلامی افزود: اجازه به صهیونیست‌ها در سرزمین اسلامی چیزی جز دشمنی با مسلمانان نیست.در دوستی با صهیونیست‌ها افراط نکنید و این ازدواج نامبارک هر دوی شما را در آتش قرار می‌دهد.مسلمانان چنین رفتارهایی را از حاکمانشان نمی‌پذیرند.

سردار سلامی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: شما در میدان فشار علیه ملت ایران شکست خورده اید و سیاست‌های شکست خورده را تکرار نکنید.دریا یکی از جبهه‌های دفاعی ما است که به وسعت تمام آب‌های جهان گسترش یافته است.این برای دفاع از منافع این ملت عزیز، جمال و شوکت الهی ایران بزرگ است.نیروی مسلح، ارتش و سپاه قهرمان در حال متراکم سازی قدرت خود هستند.

وی گفت: این چهارمین مرحله گسترش کمی و کیفی قدرت در نیروی دریایی سپاه است.از ابتدای سال تاکنون حدود صد فروند شناور دریایی، ۲۰۰ فروند پهپاد تهاجمی، اعزام شناور اقیانوس پیما و امروز صدها فروند شناور رزمی، نشان دهنده بخشی از تلاش گسترده همه خادمان، طراحان و مجریان سیاست‌های دفاعی و قدرتمند ایران عزیز است.

سردار سلامی افزود: نیروی دریایی ما در ارتفاع قدرتمند است و سیستم‌های پرتابگر از هوا برای مقابله با شناورهای دشمن مجهیز می‌شود. ملت ایران استقلالش را با تحریم عوض نمی‌کند ؛روی سطح، افق‌های بلندی برای نیروها طراحی شده است و باز هم گسترش می‌یابد.در زیرسطح در موضوع کشف و مقابله با دشمن، پدیده جدیدی در سپاه شکل گرفته و توسعه می‌یابد.سرافرازی از آن ملت ماست و در همه ارکان دفاعی، رویش قدرت بر مبنای فن آوری‌های مدرن که از ذهن جوانان خلاق ما سرچشمه می‌گیرد وجود دارد.

وی از همه مهندسان، تکنسین‌ها و کارگران شریف، وزارت دفاع و بخصوص نیروی دریایی و فرماندهان که با این حرکت، ناکارآمدی دشمن را رقم زدند و آرامش را به قلب‌های مردم این سرزمین آوردند، قدردانی کرد.
منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 54

محورهای مواصلاتی فارس باز است

منتشر شده

در

توسط

محورهای مواصلاتی فارس باز است

ایسنا/فارس مدیر مرکز مدیریت راه‌های فارس گفت: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

حمید احمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین شرایط جوی در محورهای فارس بیان کرد: براساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و گزارش اعلامی راهداران مستقر در محورها هم‌اینک‌ بارش پراکنده باران در محورهای منتهی به ارسنجان و خرامه در جریان است.

او با بیان اینکه سایر محورهای استان نیمه ابری تا تمام ابری گزارش شده است، ادامه داد: براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت‌های شعب راهداری سراسر استان، در حال حاضر تمام محورهای استان باز و تردد در آنها به روال عادی در جریان است.

به گفته احمدی، طی شبانه روز گذشته، کل تردد ثبت شده بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۲۸ تردد شمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۳ درصد است.

او خاطرنشان کرد: اوج تردد بین ساعات ۷ تا ۸ در محور مرودشت-شیراز و کمترین تردد در محور احشام-لامرد بین ساعات ۹ تا ۱۰ انجام شده است.

مدیر مرکز مدیریت راههای فارس به هموطنان توصیه کرد بدلیل شیوع ویروس کرونا از سفرهای جاده‌ای پرهیز کنند.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 54

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

منتشر شده

در

توسط

فروش فراتر از انتظار کتاب یک شاعر

نسخه‌ای از مجموعه شعرهای «پل الوار» شاعر فرانسوی در یک حراجی به قیمتی فراتر از انتظار فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فیگارو، یک نسخه از مجموعه شعر «پل الوار» شاعر فرانسوی در حراجی کریستیز به قیمت حدود ۱۷۰ هزار یورو فروخته شد.

مجموعه شعر «محفوظ از شکست» که «خوان میرو» نقاش اسپانیایی تصویرگری آن را برعهده داشته است به عنوان یکی از موفقیت‌آمیزترین کتاب‌های این هنرمند شناخته می‌شود.

کارشناسان ارزش تقریبی این کتاب را حدود ۵۰هزار تا ۷۰هزار یورو برآورد کرده بودند.

این کتاب در سومین بخش از حراجی «کتابخانه آوانگارد» کریستیز به فروش گذاشته شد. کتاب دیگری از شعرهای «تریستان تزارا» شاعر رومانیایی- فرانسوی با تصویرگری «میرو» نیز در همین حراجی درحالی به قیمت ۹۰هزار یورو فروخته شد که ارزش تقریبی آن ۲۰هزار یورو برآورد شده بود.

در جولای ۲۰۱۹ نیز کتاب دیگری از شعرهای «پل الوار» با تصویرگری «پیکاسو» به قیمت ۵۳۲هزار یورو فروخته شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها