با ما همراه باشید

ورزشی

حمله آزارگران اینترنتی به گزارشگر زن آلمانی

منتشر شده

در

شبکه ZDF آلمان فاش کرد که کلودیا نیومن پس از گزارش بازی دانمارک و بلژیک در یورو 2020 در توییتر مورد حملات زن‌ستیزانه آزارگران اینترنتی قرار گرفته است. نویمن به همراه آریان هینگست، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال زنان آلمان که با این تیم قهرمان جهان نیز شده بود، مسابقات قهرمانی اروپا را برای این شبکه گزارش می کند.

توماس فرمن، مدیر ورزشی ZDF، در این باره گفت: “تیم ما این واکنش ها را جمع آوری کرده است. ما مخالف انتقاد نیستیم اما برابر نفرت پراکنی و آزار سکوت نخواهیم کرد و برخورد می کنیم. هر کسی که قلدری کند از سوی ما کارت قرمز می گیرد.”

شبکه ZDF اعلام کرده است که برخی از این کامنت ها به قدری زننده بوده اند که آنها حتی تحمل خواندنشان را نیز نداشتند.

“صدای زن ها با فوتبال نمی خواند”، “او باید برنامه رقص را گزارش کند”، “باز این زن پیر احمق”، “در دنیای ایده‌آل نویمن باید در صومعه سکوت می بود”، اینها برخی از ملایم ترین کامنت هایی است که ZDF و نویمن دریافت کرده اند.

هیچ کدام از این کامنت ها درباره خود گزارش نویمن حرفی برای گفتن ندارند و همگی حملاتی شخصی و با انگیزه های زن‌ستیزانه هستند.

شبکه ZDF اکنون تصمیم دارد تا از خود و گزارشگرش در برابر این حملات دفاع کند: “مسئله جلوگیری از انتقادات نیست. ما همچنان از انتقادات سازنده و بازخوردهایی بر مبنای واقعیت استقبال می کنیم.”

اما این کامنت ها هیچ ارتباطی با بیان انتقاد ندارند بلکه حمله ای شخصی به همکار ما هستند و تمام قوانین ارتباطی را نقض می کنند”

نویمن نخستین زنی بود که یک مسابقه فینال فوتبال مردان را در سورو 2016 به صورت زنده گزارش کرد.

زنان فعال در بخش های خبری و گزارش های ورزشی مانند کلودیا نویمن در اینترنت همواره مورد حملات نفرت‌پراکنانه قرار گرفته اند. اما اکنون یک همبستگی جدید در برابر این حملات حال شکل گیری است.

این حملات دقیقا همان تبعیض جنسیتی و زن ستیزی است. کلودیا نویمن در حال حاضر چیزی را تجربه می کند که بسیاری از زنان آن را به خوبی می شناسند و از آن وحشت دارند: هدف آزار و قلدری قرار گرفتن در شبکه های اجتماعی.

با این حال آنچه که نسبتاً جدید است، نادیده نگرفتن و واکنش در برابر این اوباش است. تیم رسانه های اجتماعی ZDF این حملات را نادیده نگرفت، بلکه تصمیم گرفت آنها را سر جای خود بنشاند. این حرکت ZDF مورد حمایت شبکه های رقیب هم قرار گرفت. اکانت توییتر برنامه ARD sports show نوشت:”صرف نظر از اینکه کلودیا نویمن و آریان هینگست برای ZDF گزارش می کنند، برخورد بهتر و محترمانه تر با همدیگر بهتر است، اینطور نیست؟”

مطالعه ای در سال 2019 نشان داد که 88 درصد از کل افرادی که شاهد بروز خشونت در فضای مجازی بوده اند گزارش می دهند که این خشونت علیه زنان انجام شده است. طبق یک تحقیق جهانی که توسط Plan International  صورت گرفته است 58 درصد از زنان به صورت آنلاین مورد سواستفاده قرار گرفته اند.

منبع: ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

برادران گرایی تحت تاثیر نام المپیک قرار نمی گیرند

منتشر شده

در

توسط

برادران گرایی تحت تاثیر نام المپیک قرار نمی گیرند

  رحیم گیوی، مربی شیرازی که سال ها در کنار برادران گرایی حضور داشته و بیشترین شناخت را از آنان دارد، امیدواری زیادی به موفقیت های این دو فرنگی کار برجسته در میدان بزرگ المپیک دارد و تاکید میکند که نام المپیک تاثیری بر عملکرد برادران گرایی ندارد.

گیوی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه به طور مداوم با برادران گرایی در تماس و خیالش از موفقیت آنان راحت است، افزود: هر دوی آنها لایق مدال طلا هستند. این اولین بار است که هیچ استرسی برای آنها ندارم. می توانم با خیال راحت بنشینم و بازی هایشان را تماشا کنم. قبلا مسابقات جهانی و المپیک را هم نمی توانستم با خیال راحت ببینم ولی حالا انقدر خیالم راحت است که فقط در فکر تدارک جشن قهرمانی هستم.

این مربی با تجربه کشتی فرنگی افزود: فکر می کنم برادران گرایی به آن سقفی که باید، رسیده اند. با تمام کشتی گیران خوب دنیا بازی کرده اند و شکستشان داده اند. آنها را بردن را به خوبی بلد هستند.

او درباره مهمترین رقبای برادران گرایی اظهار داشت : در اوزان المپیکی همه رقبا بزرگ و سرسخت هستند. در وزن علی، کشتی گیرانی از مجارستان، سوئد، ازبکستان، قزاقستان و روسیه حضور دارند و شاید خطرناک ترین آنها رفیق حسین اُف از آذربایجان باشد. رضا هم رقبایی از کوبا، روسیه، المان، مجارستان و کره جنوبی دارد. نکته مثبت این است که این بچه ها در مقابل رقبای قوی تر، خیلی بهتر کشتی می گیرند تا با کشتی گیران ناشناس.

رحیم گیوی، دوری از حاشیه را به عنوان آخرین توصیه خود به این فرنگی کاران پرامید شیراز مطرح کرده و می گوید : علی ورضا نباید بگذارند اتفاقات حاشیه ای و داوری روی عملکردشان تاثیر منفی بگذارد. مسابقات المپیک است و گاهی شاهد بوده ایم که برخی داوران خواسته اند جلوی مدال آوری بچه های ایران را بگیرند. نباید به آنها بهانه بدهیم. شکر خدا بچه ها آنقدر از لحاظ روحی قوی هستند و آنقدر میدان دیده اند که تحت تاثیر اسم المپیک قرار نگیرند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با ۵ کشتی گیر به توکیو اعزام شده. محمدعلی گرایی رقابت های خود را روز دوشنبه ۱۲ مرداد آغاز خواهد کرد و محمدرضا گرایی نیز از روز ۱۳ مردادماه به روی تشک خواهد رفت.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

ورزشی

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

منتشر شده

در

توسط

پایان کار دونده افغانستانی با ثبت رکورد جدید کشورش

شاه محمود نورزهی توانست رکورد دو ۱۰۰ متر افغانستان را به نام خود ثبت کند ولی از صعود به مرحله بعد بازماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از استار، شاه محمود نورزهی در دو ۱۰۰ متر المپیک مرحله مقدماتی با ثبت بهترین زمان ممکن برای افغانستان، رکورد شکنی کرد ولی نتوانست به مرحله بعد راه یابد.

او توانست با ثبت ۱۱ ثانیه و ۴ صدم ثانیه رکورد جدیدی برای کشورش در این ماده ثبت کند ولی این برای صعود او به مرحله بعد و رقابت با بزرگان کافی نبود تا کار او در این بخش به پایان برسد و او بین ۹ دونده در رده هفتم قرار گیرد.

دیروز نیز در صد متر زنان کامیا یوسفی دیگر دونده افغان در رده هفتم مقدماتی قرار گرفت و از صعود به مرحله بعد بازماند.

ادامه مطلب

ورزشی

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

منتشر شده

در

توسط

سریع‌ترین مرد ایران از راه‌یابی به نیمه نهایی المپیک بازماند + فیلم

حسن تفتیان موفق نشد به نیمه نهایی مسابقات دوی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های دوومیدانی المپیک توکیو امروز (شنبه) مسابقات دوی ۱۰۰ متر مردان برگزار شد و حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران هم در گروه ششم به رقابت با ۸ دونده دیگر پرداخت.

تفتیان در پایان رکورد ۱۰.۱۹ ثانیه را ثبت کرد و در گروه خود چهارم شد. اختلاف او با نفر سوم گروهش که به نیمه نهایی راه یافت تنها دو صدم ثانیه بود.

تفتیان بین ۵۹ نفر که مسابقه دادند و برایشان رکورد ثبت شد، در جایگاه بیست و هشتم قرار گرفت. ۶۲ نفر در این رقابت حضور داشتند که از این تعداد، یک نفر مسابقه‌اش را شروع نکرد و دو نفر دیگر هم با رای داوران حذف شدند.

از هر گروه سه نفر برتر و سه نفر از دونده‌های چهارمی که بهترین رکورد را ثبت کرده‌اند راهی نیمه نهایی می‌شوند. نفرات چهارم گروه‌های اول، دوم، سوم و پنجم با ثبت رکورد بهتر نسبت به تفتیان، از بخت صعود به نیمه‌نهایی برخوردارند و به این ترتیب نماینده ایران از راه‌یابی به مرحله بعد بازماند.

در جریان رقابت‌های دوی ۱۰۰ متر گروه‌های پنجم و ششم دو دونده به دلیل آنکه زودتر از فرمان شروع داور، حرکت خود را آغاز کرده بودند، با دریافت کارت قرمز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

تفتیان دومین المپیک خود را تجربه می‌کند. او در بازی‌های ریو به نیمه نهایی رسید.

احسان حدادی و فرزانه فصیحی دیگر نمانیدگان دوومیدانی ایران در توکیو بودند که روز گذشته مسابقه خود را به پایان رساندند. حدادی با پرتابی به طول ۵۸.۹۸ متر بین ۳۲ پرتابگر در جایگاه بیست و ششم ایستاد. فصیحی نیز ابتدا از مرحله پیش مقدماتی صعود کرد اما در مرحله مقدماتی در گروه خود آخر شد که در نهایت بین ۵۴ شرکت کننده در رده ۵۰ قرار گرفت.

ادامه مطلب

برترین ها