با ما همراه باشید

استانها

حوادث اخیر در برخی نقاط کشور به ویژه خوزستان حقیقتاً دردآور است

منتشر شده

در

حوادث اخیر در برخی نقاط کشور به ویژه خوزستان حقیقتاً دردآور است

 خطیب جمعه ورامین گفت: حوادث اخیر در برخی نقاط کشور به ویژه خوزستان حقیقتاً دردآور است.

حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ورامین گفت: از سوی دیگر حیرت انگیز است از این نظر که مردم عزیز سیستان و مردم مقاوم خوزستان با کمبود آب مواجه شوند و مزارع و حیوانات آنها از بین برود و خودشان دچار رنج دردآور شوند؛ ما با مردم عزیز و صبور خوزستان اظهار همدردی می‌کنیم.

وی افزود:  مردم عزیز خوزستان که با هوشیاری صف خود را از این موضوع جدا کرده، مراقب باشند؛ خوزستان سنگر مستحکم دفاع از انقلاب است و معطر به عطر شهداست و این مردم صبور صف خود را از مزدوران استکبار جدا کنند؛ آمریکا و اسرائیل و عربستان مزدور این روزها شیر شده اند و در از فضای مجازی و رسانه‌ای به جنگ با جمهوری اسلامی پرداختند و منافقین  جیره خوار استکبار بدانند گذشتگان آنها مرگ خود را دیدند ولی جمهوری اسلامی همچنان سرپاست و یقیناً آنها نیز مرگ خود را خواهند دید.

محمودی افزود: در دهه ولایت و امامت قرار داریم که از روز عید قربان تا عید سعید غدیر خم به ما هدیه شده و در بردارنده مناسبت‌های بسیار مهم در تاریخ اسلام و شیعه است که هر کدام باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه موقت ورامین با اشاره به اینکه در عید سعید قربان بود که مسائل مهم دیگری مانند نزول حدیث شریف ثقلین، ابلاغ سوره توبه، جریان ذبح قربانی و تجلی خداوند بر حضرت موسی رخ داده است گفت: زنده نگه داشتن غدیر یک تکلیف الهی و شرعی است و ما یک واجب اعتقادی داریم و یک واجب عبادی و همانطورکه می‌دانیم واجب اعتقادی مهم‌تر از واجب واجب عبادی است چون اصول دین زیربنای فروع دین است لذا غدیر یعنی مهمترین مناسبت‌هایی است که نظام امام ولایت مبتنی بر آن است، لذا بدانیم تلاش برای غدیر تکلیف اعتقادی است که از نماز و روزه مهمتر است، چون مسئله ولایت است.

وی با تاکید بر کار کردن برای غدیر افزود: تزئین خیابان‌ها و معابر بخشی به مدیران شهری و ادارات مخصوصاً شهرداری برمی‌گردد، بخشی به اصناف و کسبه و بخشی هم به آحاد مردم و منازل؛ نصب یک پرچم یک پوستر از مواردی است که می‌توان انجام داد و ولایت مداری مهمترین وظیفه یک شیعه است، در روز عید غدیر توزیع نان صلواتی نیز پسندیده است و به حمدالله تلاش‌های جدی در این خصوص صورت گرفته که در مساجد و هیئت‌های مذهبی گردهمایی‌های جهادی برگزار شود و توصیه این است که همه ما تصمیم بگیریم روز غدیر برای ظهر یا شام هر غذایی برای خودمان درست می‌کنیم به چند همسایه هم بدهیم مخصوصاً فقرا و محرومین و چشاندن طعم غدیر به فرزندان و خانواده و هدیه دادن به گونه‌ای که بچه‌ها و خانواده برای آمدن غدیر لحظه شماری کنند و برنامه‌های محتوایی مانند خطبه غدیر در مساجد توسط مبلغان بیان و مسابقه همراه با اختصاص جوایز به شرکت کننده ها لحاظ شود.

محمودی بیان کرد: ۵ مرداد روز نماز جمعه است؛ نماز جمعه یک تکلیف عبادی سیاسی است که یک سوره قرآن به نام آن می‌باشد و فضیلت آن به قدری زیاد است تا جایی که فرموده‌اند حج فقرا و مساکین نماز جمعه است و پس از پیروزی انقلاب در ۵ مرداد ۵۸ به امر امام خمینی (ره)، اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی اقامه شد و این سنت الهی بر پا شد و نمازجمعه در بسیاری از مقاطع انقلاب سنگر روشنگر و خنثی کننده توطئه‌های دشمن بوده است و همه وظیفه دارند نماز جمعه را تقویت کنند، مردم به عنوان یک تکلیف دینی و انقلابی باید نسبت به نماز جمعه اهتمام ورزند و هم مسئولان و جای تعجب است که کسی مسئول نظام اسلامی باشد ولی از نماز جمعه و جماعت غافل باشد؛ برخی مسئولان نسبت به نمازهای جمعه اهتمام و تعهد ندارند و این اصلاً از نظر اسلامی و اعتقادی قابل قبول و توجیه نیست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با تاکید بر اینکه باید نمازگزاران عزیز جمعه فرزندان و خانواده خود را نیز با نماز جمعه مأنوس کنند عنوان کرد: باید این نعمت را پاس بدارند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها