با ما همراه باشید

اخبار 10

حکایت زورگویی ۲ تیم در کاتا/ مردانی: هجمه‌ها به خاطر این است که پای اجرای عدالت ایستاده‌ایم

منتشر شده

در

حکایت زورگویی ۲ تیم در کاتا/ مردانی: هجمه‌ها به خاطر این است که پای اجرای عدالت ایستاده‌ایم

رییس شورای فنی و راهبردی کاتا، با اعلام ترکیب نهایی تیم‌ها و نفرات اعزامی به مسابقات جهانی و آسیایی کاتا، گفت: دو تیم مرکزی و تهران الف در بخش مردان و زنان می‌گویند ما باید به هر ۲ رویداد اعزام شویم!

محمدعلی مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حواشی به وجود آمده در خصوص برگزاری رقابت های انتخابی کاتا جهت حضور در رقابت های جهانی و آسیایی، اظهار کرد: زمانی که قرار شد تیم ملی به مسابقات جهانی و پس از آن آسیایی اعزام شود، شورای فنی کاتا مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه پس از برگزاری رقابت های انتخابی، تیم نخست به مسابقات جهانی و تیم دوم به مسابقات آسیایی اعزام شود، همچنین در بخش انفرادی نیز نفر اول و دوم به ترتیب به جهانی و آسیایی اعزام شوند.

همچنین تیم هایی که در آخرین دوره مسابقات بین المللی که موفق به کسب عنوان و سکو شده بودند را از حضور در مسابقات مرحله نخست انتخابی معاف شدند، که بر همین اساس نیز در بخش مردان تیم مرکزی با مربیگری آقای شهرجردی و در بخش بانوان نیز تیم تهران الف با مربیگری خانم ارباب از حضور در انتخابی نخست معاف شدند. در پایان رقابت های انتخابی نیز، تیم های تهران الف و تیم مرکزی به ترتیب، عناوین نخست را در دو بخش بانوان و آقایان به دست آوردند و وارد اردو شدند.

رییس شورای فنی کاتا، تصریح کرد: مدتی از این موضوع گذشت و فدراسیون کاراته تصمیم گرفت برای رقابت های آسیایی، انتخابی جداگانه برگزار شود. کمیته فنی نیز نزدیک به یک ماه پیش جلسه ای را برای حضور در رقابت های جهانی و آسیایی برگزار کرد که در آن جلسه مصوب شد اگر در جریان رقابت انتخابی، در مجموع رقابت های ۳ دور، ۲ نمره اختلاف باشد، علاوه بر رقابت های جهانی به آسیایی نیز اعزام می شود. مثلا خانم صادقی و افسانه در ۲ مسابقه ۱/۸ امتیاز اختلاف داشتند.

وی ادامه داد: اولا به واسطه کرونا طی یکی دو سال گذشته مسابقه نبود و میان برنامه های فدراسیون کاراته و فدراسیون های آسیایی و جهانی تداخل ایجاد شده بود. حدود ۲۵ روز پس از رقابت های جهانی، قرار است رقابت های آسیایی برگزار شود، حال بهتریت بدن هم نمی تواند در یک ماه دو مرتبه به اوج برسد. مطلب دوم اینکه ما تصمیم گرفته بودیم تیم اول به مسابقات جهانی برود، مسابقات سنگین است و احتمال آسیب دیدگی و حتی ابتلا به کرونا نیز وجود دارد. با این وجود ما باز فرجه ای به تیم های اعزامی به مسابقات جهانی دادیم و گفتیم هر تیم ها و نفراتی که روی سکوی اول تا سوم جهان بایستند، باز هم به آسیایی اعزام می شوند.

مردانی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر ما باید به گسترش کاتا و پشتوانه سازی نیز فکر کنیم، زمانی ۳۰ یا ۴۰ تیم در بخش آقایان در مسابقات شرکت می کردند اما در این دوره فقط ۸ تیم حضور داشتند. بنابراین ما باید تیم های دوم و سوم را هم می دیدیم تا آن ها نیز به مسابقات بین المللی بروند و انگیزه بگیرند.

عضو شورای فنی کاتا، با اشاره به اینکه تیم ها و نفرات نخست انتخابی، خواهان حضور در هر ۲ رویداد جهانی و آسیایی هستند، تصریح کرد: من فکر می کنم این تیم‌ها از الان خودشان را در مسابقات جهانی بازنده می دانند و به همین خاطر می خواهند در مسابقات آسیایی نیز حاضر شوند تا به عنوان برسند. ما به تیم مرکزی که سومی جهان را در دوره پیش به دست آورده اعلام کردیم شما اگر در رقابت های جهانی اول یا دوم و سوم شدید، به آسیایی هم اعزام می شوید. تمامی امکانات هم از طرف فدراسیون در اختیارتان قرار می گیرد اما خودشان را پیش باخته می دانند و می خواهند با هر نتیجه ای به آسیایی هم بروند.

وی درباره تصمیم نهایی شورای فنی کاتا گفت: تصمیم نهایی این است که شورا می گوید اگر تیم ها در مسابقات جهانی روی سکو بروند، به مسابقات آسیایی هم اعزام می شوند اما برخی افراد که با رای همین شورای فنی سرمربی شده اند می خواهند به هر دو رویداد با هر نتیجه ای اعزام شوند! ما در مسابقات گزینشی المپیک در پاریس ۲ نماینده داشتیم که به مرحله فینال رسیدند اما عدم شناخت مربیان از خانم صادقی و شهرجردی باعث شد به سهمیه المپیک نرسیم، حالا همین مربیان می‌گویند باید به هر ۲ رویداد برویم. ما گفته بودیم اگر در انتخابی در مجموع ۳ دور به ۲ نمره اختلاف رسیدید می توانید به هر ۲ رویداد بروید که این مورد اتفاق نیفتاد.

مردانی با اشاره به نتایج مسابقات انتخابی برای حضور در قهرمانی آسیا، گفت: در بخش مردان تیم کرمان با رای شورا و کمیته فنی و کمیته داوران تیم نخست شد و مسلما باید به مسابقات آسیایی اعزام شود. تیم های مرکزی و تهران الف نیز به مسابقات جهانی می روند، در بخش بانوان از آنجا که تیم دوم اختلاف کمی با تیم نخست انتخابی داشت و تیم جوانی هم است، ما گفتیم تیم دوم به آسبایی برود اما تیم خانم ارباب با شلوغ کاری می گویند ما باید هم به جهانی و هم آسیایی اعزام شویم!

وی در پاسخ به این سوال که قاعدتا بهترین تصمیم این است که تیم های جداگانه به مسابقات جهانی و آسیایی اعزام شوند تا پشتوانه سازی نیز در کاتا صورت گیرد، گفت: بله دقیقا ما نیز همین حرف را می زنیم و برای همین نیز مورد هجمه قرار گرفتیم.

مردانی در پاسخ به این سوال که چرا رای داوران در نتایج انتخابی آسیایی در همان سالن مسابقات اعلام نشد یا از ورود مربیان به سالن جلوگیری شد، گفت: عدم ورود مربیان به خاطر کرونا بود و پاسخ این موضوع جزو وظایف ما نیست. اما در بحث داوری، به خاطر اینکه تضادی در مسابقات به وجود نیاید این تصمیم گرفته شد. البته مخفی هم نبود چرا که آرا خیلی شفاف به دبیر فدراسیون داده شد و در نهایت کمیته فنی و شورای فنی نتایج را به فدراسیون اعلام کردند.

رییس شورای فنی کاتا، در پاسخ به این سوال که چرا موضوع انتخابی تا این حد پیچیده شد و آیا بهتر نبود از همان ابتدا، شورای فنی یک تصمیم می گرفت و پای آن می ایستاد، خاطرنشان کرد: می شد با حاشیه کمتری برگزار شود. ما همان روز اول هم گفتیم تیم اول به جهانی برود و تیم دوم به آسیایی اما تیم های اول می گویند باید به هر ۲ رویداد اعزام شویم.

وی در پاسخ به این سوال که در نهایت کدام تیم ها و نفرات عارم مسابقات جهانی و آسیایی می شوند، گفت: تیم الف تهران با مربیگری خانم ارباب در بخش تیمی و خانم صادقی در بخش انفرادی عازم مسابقات جهانی می شوند و در بخش آقایان نیز تیم مرکزی با مربیگری آقای شهرجردی در بخش تیمی و پسر آقای شهرجردی در بخش انفرادی عارم مسابقات جهانی خواهند شد. همچنین خانم مهسا افسانه و آقای زند به مسابقات انفرادی آسیایی می روند و در بخش تیمی نیز تیم های تهران ب در بانوان و تیم کرمان در بخش آقایان عازم مسابقات آسیایی خواهند شد.

مردانی در پایان گفت: از آنجا که فدراسیون کاراته و شورای فنی پای حق ایستاده و می خواهند عدالت را اجرا کند مورد هجمه قرار گرفته اند. فدراسیون دوست دارد در کنار کسب بهترین نتایج در هر ۲ رویداد، به فکر پشتوانه سازی هم باشد. کاملا بر اساس عدالت و طبق مصوبات شورای فنی شده عمل است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها