با ما همراه باشید

اخبار 12

خرید ۲۶ دستگاه خودروی عملیاتی در دستور کار آتش نشانی/فوتی ناشی از گاز گرفتگی در تهران نداشتیم

منتشر شده

در

خرید ۲۶ دستگاه خودروی عملیاتی در دستور کار آتش نشانی/فوتی ناشی از گاز گرفتگی در تهران نداشتیم

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با تشریح اقدام های در دست اجرای سازمان آتش نشانی، گفت: تا به امروز گزارش فوتی ناشی از گاز گرفتگی در پایتخت نداشتیم.

به گزارش ایسنا، مهدی داوری در تشریح آخرین وضعیت امداد و نجات شهروندان با توجه به برودت دما و احتمال افزایش مسمومیت با گاز مونواکسید کربن گفت: خوشبختانه تا به امروز گزارش فوتی ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در تهران گزارش نشده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان این مطلب که در تهران هنوز با سرمای شدید مواجه نشدیم، افزود: آمارها نشان می دهد تماس های شهروندان با شماره ۶۴۳۲۳۲۳۲ در حوزه افزایش آگاهی برای کاهش خطرات ناشی از استفاده از وسایل شعله دار گرمایشی افزایش پیدا کرده است و شهروندان می توانند با تماس با این سامانه آگاهی لازم در این بخش را کسب کنند.

داوری افزود: تاکید من به شهروندان این است، شماره تماس عملیاتی برای هرگونه حادثه در زمینه مسمومیت با گاز مونواکسید کربن همان سامانه ۱۲۵ آتش نشانی شهرداری تهران است.

وی در تشریح آخرین وضعیت پیشرفت طرح ها و پروژه های در دست احداث این سازمان بیان کرد: در ادامه بحث توسعه ای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران باید اعلام کنم، تا پایان سال جاری تجهیزات جدید به سازمان اضافه می شود که از جمله این تجهیزات می توان به ۲۶ دستگاه خودرو عملیاتی، ۳ ایستگاه آتش نشانی در مناطق قیطریه، خیابان صابونیان و افسریه و برج شبیه ساز عملیاتی برای ساختمان های بلند طبقه اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که خودروهای پیش بینی شده برای سازمان آتش نشانی از نوع خودروهای سنگین و یا سبک عملیاتی است، گفت: خودروهای پیش بینی شده ابعاد کوچکتری نسبت به خودروهای موجود عملیاتی دارند و هدف از تهیه آن ها امکان افزایش مانور در معابر باریک سطح شهر است.

داوری تاکید کرد: تلاش شده خودروهای عملیاتی در کنار ابعاد کوچک‌تر قدرت عملیاتی و اطفائی بالایی داشته باشند.

او افزود: تهیه تجهیزات انفرادی برای کارکنان سازمان آتش نشانی تهران جزء برنامه های دائمی سازمان است و آنچه را که تا امروز می توانستیم تحویل بگیریم از جمله پوتین های مخصوص آتش نشانی، کلاه و … به سرانجام رسیده است، اما در حوزه اورکت های ضد حریق نیز مراحل اداری آن در حال انجام است و امیدواریم ۱۰۰۰ دست اورکت ضد حریق نیز تهیه و تحویل کارکنان شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا تا به امروز سازمان آتش نشانی از حوزه تامین منابع مالی با مشکل مواجه شده است یا خیر؟ گفت: نکته ای که باید به آن توجه شود این است، منابع مالی سازمان آتش نشانی از محل عوارض ساخت و ساز تامین می شود و می توان گفت هرچه حوزه ساخت و ساز فعال و پویا تر باشد تامین منابع مالی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران نیز بهتر است.

داوری بیان کرد: جنبه مالی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران تابعی از درآمد ساخت ساز شهرداری تهران است که بر اساس مصوبه به سازمان تخصیص داده می شود و اگر تنگنای مالی برای سازمان وجود داشته باشد، این تنگنا مقطعی است.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی افزود: برنامه های توسعه ای سازمان آتش نشانی هیچ‌گاه در مدیریت شهری متوقف نمی شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها