با ما همراه باشید

اخبار 16

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت معرفی شد

منتشر شده

در

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت معرفی شد

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه ضمن تبریک به “عبدالله سعادتیان” در سمت دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهگیلویه از زحمات “فرشید روشندل” دادستان عمومی و انقلاب سابق شهرستان کهگیلویه تشکر کرد.

“مجید کرمی” ضمن تبریک عید سعید مبعث، عید باستانی نوروز و همچنین اعیاد شعبانیه، آرامش، امنیت و سلامت را نعمت های ارزشمندی برشمرد و افزود: ارزشمندی آن برای مردم زمانی آشکار می شود که این نعمت ها از بین بروند.

وی همچنین ارتکاب جرم و شرارت، ازسوی افراد و گاهی حوادث پیش بینی نشده را از عوامل برهم زدن آرامش و امنیت مردم دانسته و اظهار کرد: در مورد اخیر انسان های قانون گریز می توانند عامل تشدید کننده رنج و بی نظمی در جامعه باشند.

رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه ضمن بیان ضرورت برخورد قاطع با عاملین بی نظمی و تشدید کننده رنج و سختی های مردم در شرایط شیوع ویروس ناخوانده کووئید ۱۹، بر تعامل و همراهی همه ی دستگاه ها درمقابله با این پدیده بیان کرد: دستگاه قضایی خصوصاً دادسرا و دادستان به عنوان پیشانی دادگستری، با ورود مؤثر و تذکر و درصورت ضرورت، برخورد قاطع باعاملین تشدید رنج و سختی خواهند کرد.

کرمی به برهم زنندگان آرامش و امنیت روانی مردم، تذکر داد و تأکید کرد: افرادی که از طریق درج اخبار و اطلاعات نادرست در فضای مجازی اقدام می کنند و یا کالاهای بهداشتی را احتکار می کنند، بدانند دادگستری شهرستان پیگیر بوده و بیش از گذشته با مخلین برخورد خواهد کرد.

وی از مسئولان شهرستان خواست درشرایط سخت فعلی پای کار باشند و با سهل انگاری باعث تشدید بحران نشوند.

رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه از زحمات فرشید روشندل دادستان عمومی و انقلاب سابق شهرستان کهگیلویه تشکر کرد و گفت: این همکار قضایی اخلاق مدار، صادق، پاک دست، مسئولیت پذیر و قاطع بودند و در بحث حقوق عامه از جمله بهداشت عمومی، جاده ها، انتخابات و موضوع ثبت متمرکز در دادسرا و به لحاظ کمی و کیفی و سیستمی عملکردی قابل قبول ارائه دادند و در برخورد با جرایم خشن از جمله نزاع‌های دسته جمعی و شرارت‌ها، قاطعیت به خرج داده و در زمینه نظارت بر زندان و مساعدت به زندانی و خانواده آن ها از طریق انجمن حمایت از زندانیان تلاش‌های ارزشمند و موثری داشتند، و انتصاب ایشان در سمت مدیریت حفاظت اطلاعات دادگستری استان را تبریک گفته و برای وی آرزوی موفقیت دارم.

کرمی ضمن تبریک به “عبدالله سعادتیان” در سمت دادستان عمومی و انقلاب دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه، آشنائی با شرایط منطقه و مردم، دارا بودن تجربه قضایی مفید، مدیریت وی را مدیریتی موفق و اثرگذار پیش بینی کر و از رئیس کل محترم دادگستری به دلیل انتخاب این گزینه جهت تصدی دادستانی مرکز شهرستان کهگیلویه تشکر کرد.

وی از سعادتیان به عنوان مدعی العموم درخواست کرد باتوجه به شرایط فعلی و ورود ویروس کووئید ۲۰۱۹ خواهان برخورد قاطع با انتشاردهندگان شایعاتی که آرامش مردم راهدف قرار داده اند وهمچنین احتکار کنندگان کالاها و اقلام بهداشتی دراین شرایط حساس شدند و با توجه به اینکه شروع دادستانی در دوران سخت بیماری کرونا بوده و اینکه سلامت و امنیت روانی جامعه حائز اهمیت بوده، خواهان ورود دادستانی از جهت حقوق عامه و تذکر به مسئولین متولی سلامت و تهیه کالاهای ضروری و درصورت سهل انگاری، برخورد درچارچوب مقررات شد.

رئیس دادگستری شهرستان کهگیلویه با توجه به شرایط سخت جنگ اقتصادی و تحریم های ظالمانه آمریکا و همچنین نام گذاری سال جدید ازطرف مقام معظم رهبری به نام سال جهش تولید و اهداف دستگاه قضایی که باید سیاست های قضایی به سمت جلوگیری ازتوقف چرخه تولید هدایت شود و استفاده از ظرفیت قانونی دربرخورد با عاملین تعطیلی کارگاه ها وکارخانه ها، از دادستان جدید خواستار اقدام اثرگذار در این موارد شد.

کرمی اظهار کرد: برخورد با مجرمان خطرناک و حرفه ای و اشرار، تعامل با اعضای شورای تامین و استفاده از ظرفیت همکاران قضایی درمجموعه، می تواند در ایجاد عدالت اجتماعی که از اهداف کلان دستگاه قضایی می باشد، مؤثرند.

سعادتیان دراین نشست ضمن تبریک عید باستانی نوروز و اعیاد شعبانیه از زحمات فرشید روشندل دادستان عمومی و انقلاب سابق شهرستان تشکر کرد و گفت: تلاش می شود درسایه همدلی و همکاری مجموعه همکاران محترم قضایی و اداری، مردم آرامش خاصی داشته باشند و با سرلوحه قراردادن فرمایشات ریاست قوه قضاییه ضمن حفظ استقلال قضائی و قانون مداری با مخلان نظم و امنیت برخورد جدی و قاطع کنیم تا جایی که جامعه برای مردم امن و برای مخلان نظم و امنیت ناامن شود.

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت با بیان وظیفه ی دادسرا که رسیدگی به شکایات، تظلمات و کشف جرم است، تصریح کرد: اگر در دادسرا به پرونده ها با دقت و سرعت رسیدگی شود، همکاران قضایی ما در دادگاه ها با فراغ بال بیشتر رسیدگی کرده وکیفیت آراء صادره ارتقاء خواهد یافت.

سعادتیان با بیان این که در دادسرا سعی و تلاش بر کاهش ورودی پرونده ها خواهد بود، اظهار کرد: به یاری خداوند، پس از رفع موانع بیماری کرونا، به منظور استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و متنفذین شهرستان، درجهت استقرار فرهنگ صلح و سازش و کاهش ورودی پرونده ها، جلسه ای با این عزیزان برگزار خواهدشد.

وی با اشاره به حفظ جایگاه و اقتدار دستگاه قضایی، ضمن تعامل با شورای تأمین و شورای اداری شهرستان عنوان کرد: در راستای حفظ حقوق عامه درتمامی زمینه ها، اقدامات ادارات مختلف رصد و درصورت تخطی از قانون، تخلف و سهل انگاری شخصاً پیگیری و نتیجه نیز به اطلاع مردم خواهد رسید.

دادستان عمومی و انقلاب دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه افزود: جهت جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا، همراهی و همکاری شبانه روزی با شورای سلامت خواهیم داشت و دستورات قضایی لازم و به روز دراین زمینه صادر خواهد شد.

سعادتیان دستوری قضایی در خصوص خودروهای با پلاک غیر بومی صادر کرد و ادامه داد: از شورای سلامت، نیروهای نظامی و انتظامی می خواهم تا درجهت کنترل این بیماری و جلوگیری از شیوع بیش از پیش آن از ورود مسافران و گردشگران به شهرستان جلوگیری شود و چنانچه مسافری به شهرستان وارد شود، ضمن برخورد قانونی، خودروی وی را تا رفع کامل بیماری کووید ۱۹، توقیف کنند، چرا که درشرایط فعلی تأمین امنیت روانی و سلامت جسمی مردم شریف شهرستان در اولویت قرار دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، در این نشست با پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد و موافقت رئیس قوه قضائیه، “عبدالله سعادتیان” به عنوان دادستان عمومی و انقلاب دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه معرفی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 16

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

منتشر شده

در

توسط

آغاز فعالیت مرکز نوآوری لجستیک هوشمند پست اصفهان

ایسنا/اصفهان مرکز نوآوری لجستیک هوشمند و تجارت الکترونیک پست استان اصفهان به عنوان نخستین رویداد کارآفرینی و نوآوری پست استان فعالیت خود را آغاز کرد.

مرکز نوآوری پست استان اصفهان در حال حاضر دارای بخش‌های کلینیک کسب و کار با هدف ارائه مشاوره کسب و کار و ارائه آموزش های تخصصی در حوزه پست و تجارت الکترونیک و همچنین مرکز جذب و پرورش ایده‌ها با همکاری دانشگاه آزاد اصفهان و شتاب‌ دهندهای فعال استان شروع به فعالیت کرده است.

مدیرکل پست استان اصفهان با اشاره به سهم ۸ درصدی استان اصفهان در واحدهای پستی کشور و انتخاب استان به عنوان پایلوت، در راه اندازی مرکز نوآوری افزود: سیاست گذاری این مرکز زیر نظر وزارت ارتباطات و پارک علم و فناوری کشور انجام شده و در راستای تسریع در ارائه خدمات نوین پستی فعالیت خواهد کرد.

به نقل از روابط عمومی پست استان اصفهان، حمید باقری با اشاره به اهمیت توسعه اقتصاد دیجیتال در دنیا، اضافه کرد: برای اینکه از دنیا و کسب و کارها در این زمینه عقب نباشیم ناگزیر به ایجاد فعالیت های نوآوری هستیم.

وی با بیان اینکه رفع مشکلات بسته بندی در حوزه پست، طراحی اپلیکیشن‌های پیگیری مرسولات پستی، طراحی تمبر دیجیتال از جمله اقدامات اولیه در دستور کار این مرکز است گفت: ارائه پست هوشمند، لجستیک یکپارچه، سیستم‌های پرداخت، حمل و نقل پاک و برقی، سکوی تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری‌های حمل و نقل پیشرفته هوشمند از جمله ویژگی‌ها و کارکردهای این مرکز در استان است.

به گفته مدیرکل پست استان اصفهان، بخش‌های خصوصی در طرح ستاپ(سکوی تجارت الکترونیک پست) و این طرح، به عنوان بازوی توانمند پست قرار می‌گیرند و به تحقق تجارت الکترونیک کمک می‌کنند و امیدواریم همه فعالان نفش آفرین حضور پیدا کنند.

وی افزود: پست استان با ۹۹۷ واحد پستی سهم هشت درصدی از واحدهای پستی کشور را به خود اختصاص داده است و در زمان حاضر یکی از استان های شاخص در امر ارتباطات و شبکه پستی کشور محسوب می‌شود.

باقری گفت: لجستیک هوشمند و توسعه تجارت الکترونیک موجب افزایش سرانه مرسولات و توسعه محصول(ترافیک پستی) را به دنبال خواهد داشت که در این زمینه هم از ورود و همکاری شتاب دهنده‌ها و کسب و کارها استقبال می‌کنیم.

به گفته این مسئول، در حال حاضر جهت استقرار شتابده‌ها و دفاتر مشاوره و آموزشگاه‌های تخصصی در این مرکز فراخوان عمومی اعلام شده است که تاکنون استقرار یک شتاب دهنده تصویب شده است و یک مرکز آموزشی و یک مرکز مشاوره نیز تقاضای خود را جهت استقرار به مرکز نوآوری اعلام کرده اند که روند استقرار آنها نیز در حال پیگیری است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

منتشر شده

در

توسط

کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی هرمزگان بسته خواهد شد

ایسنا/هرمزگان فرمانده انتظامی استان با اشاره به قاطعیت پلیس در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از کلیه مسافران نوروزی خواست با پایان دادن به سفر خود، هرچه سریعتر برنامه بازگشت به شهر محل سکونت خود را تنظیم کنند.

سردار غلامرضا جعفری ظهر امروز(هشتم فروردین ماه) در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی و اجرای تشدید محدودیت های تردد، از شهروندانی که به مسافرت رفته اند، خواست ضمن لغو کردن سفر خود به خانه بازگردند.

وی افزود: باتوجه به شیوع روزافزون ویروس کرونا در کشور، پلیس هرمزگان همراه با دستگاه‌های مرتبط، طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را با قاطعیت اجرا می کند و از هم استانی های عزیز و مسافرانی که به هرمزگان مسافرت کرده اند می خواهیم در این خصوص با پلیس خدمتگزار خود، همکاری کنند.

این مقام ارشد انتظامی تأکید کرد: شهروندان برای حفظ سلامتی خود و سایر هموطنان و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، در خانه بمانند و مسافران نوروزی که در استان حضور دارند هرچه سریعتر به استان محل سکونت خود بازگردند.

وی با تاکید بر همکاری شهروندان با پلیس در ریشه کنی ویروس کرونا، افزود: توجه به شعار “ما در خانه می مانیم” و “به خانه برگردیم” در این ایام برای پیشگیری از شیوع این بیماری بسیار مهم و ضروری است و این امر با تلاش شبانه روزی کارکنان پلیس و تلاش و همراهی شهروندان محقق خواهد شد.

سردار جعفری با بیان اینکه کلیه مبادی ورودی و خروجی فرعی بسته خواهد شد و خودروهای غیر بومی نیز از کنار گذرشهرها استفاده و از استان خارج و از ورود به داخل شهرها خودداری کنند تصریح کرد: پلیس بدون اغماض با خودروهای متخلف برخورد و برابر قانون مشمول ۵ میلیون ریال جریمه نقدی و خودرو متخلف به مدت یک ماه توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان اجرای این طرح را مطالبه عمومی دانست و عنوان کرد: نیروی انتظامی با قاطعیت کامل این طرح را اجرا می کند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 16

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

منتشر شده

در

توسط

معرفی ۱۰۰ نویسنده در شهر تهران

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات با اشاره به نمایش بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان ایران در بیش از ۶۰۰ تابلو شهری و عرشه پل در سطح شهر تهران گفت: این شروع اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا، فرهنگی و مفتخر به نویسندگان حوزه‌های مختلف تبدیل شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از ستاد خبری بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران، علی‌ رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران) در نشست معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرنگاران حوزه کتاب که در روز ۲۷ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد، با اعلام خبر آغاز طرح «پاییزه کتاب ۱۴۰۰» از ۲۹ آبان، گفت: هم‌اکنون بیش از ۹۷۰ کتابفروشی در سراسر کشور عضو این طرح شده‌اند. به کتابفروشی‌هایی که در خارج از مراکز استان‌ها قرار دارند، اعتبار بیشتری اختصاص داده‌ایم و علاوه بر این تلاش کردیم در ۱۰۰ شهر از مناطق کمتر برخوردار کتاب‌فروشی‌هایی را فعال کنیم و اعتبار بیشتری برای آن‌ها درنظر بگیریم.

او افزود: مجموع اعتبار طرح «پاییزه» کمتر از طرح تابستانه کتاب ۱۴۰۰ نیست اما نحوه توزیع آن متفاوت است. نحوه توزیع یارانه‌ها تغییر کرده است و تلاش کردیم یارانه‌ها به سمت مناطقی برود که تاکنون کمتر از این یارانه‌ها استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران درباره برپایی نمایشگاه کتاب در استان‌ها نیز اظهار کرد: بنا داریم بخش فروش و عرضه این نمایشگاه‌ها را به صورت مجازی برگزار کنیم. یکی از مهم‌ترین دلایل این اقدام، ایجاد عدالت در دسترسی به همه ناشران و توزیع یارانه‌های کتاب به همه اقشار  مردم است. زمانی که نمایشگاه‌های استانی را در مرکز استان (به ویژه در استان‎های بزرگ) برگزار می‌کنیم، در شهرستان‌ها امکان مراجعه افراد به این نمایشگاه‌ها بسیار کم است. بنابراین بخش فروشگاهی نمایشگاه‌های مجازی را به منظور استفاده همه مردم آن استان در تمام مناطق فعال می‌کنیم.

او افزود: با همت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و خانه کتاب و ادبیات ایران، موضوع نشست‌ها و شور و شعف فرهنگی در استان‌ها و دیگر مواردی که تا به الان بخش جنبی بوده است‌، تبدیل به بخش اصلی ‌می‌شود. به این صورت به جای درگیرشدن در یک فعالیت اجرایی طاقت‌فرسا، بخش‌های جنبی را به بخش‌های اصلی تبدیل می‌کنیم. مانند نشست رونمایی، بحث و بررسی در مورد کتاب،  تبلیغات محیطی و …. نمایشگاه مجازی کتاب استان اصفهان در نیمه دوم آذرماه برگزار می‌شود و تا پیش از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران، نمایشگاه‌های استانی دیگری نیز در یکی از استان‎ها برگزار خواهد شد و به تدریج در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

دبیر بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تقدیر از فعالیت‌های تمام رسانه‌ها و سازمان صداوسیما در هفته کتاب گفت: در این هفته اقدام بی‌نظیری در سطح شهر تهران انجام شد و بیش از دوهزار کتاب از ۱۰۰ نفر از نویسندگان کشورمان در بیش از ۶۰۰  تابلو شهری و عرشه پل  به نمایش عمومی گذاشته شد. تاکنون چنین اقدامی برای معرفی مفاخر اهل قلم و نویسندگان کشور انجام نگرفته بود. این اقدام نتیجه همگرایی چند دستگاه از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه کتاب و ادبیات ایران، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان زیباسازی شهرداری تهران است. این آغاز اقداماتی است تا شهر به فضایی زیبا و فرهنگی تبدیل شود. امیدواریم با توجه به الگودهی تهران، در سایر شهرها نیز شاهد چنین اتفاق عظیمی باشیم و نویسندگان و مفاخر ادبی معرفی شوند.

او افزود: این اقدام برای به نمایش گذاشتن کتاب است تا در مقابل چشمان مخاطبان قرار بگیرد. همان‌طور که معاون محترم امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کردند ما باید در زمینه در دسترس بودن و در  برابر چشم بودن کتاب تلاش کنیم. کتاب مانند کالاهای دیگر نیست که فقط لازم باشد، بگوییم: کتاب بخوان؛ بلکه نیاز است کتاب خوب به مردم معارفه و ترویج شود تا به سمت آن بروند.

رمضانی سپس مهم‌ترین حلقه مفقوده کتاب در کشور را مساله ترویج دانست و گفت: حوزه‌های دیگر در این سال‌ها حمایت‌هایی داشته‌اند اما به ترویج، توجه کمتری شده است. بال پرواز کتاب رسانه‌ها هستند و رسانه‌ها باید کمک کنند کتاب از ذهن نویسنده، دفتر و انبار ناشر، قفسه کتابخانه‌ها و کتابفروشی‌ها به خانه‌های مردم  برود و خوانده شود.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، این اقدامات را موجب اهمیت پیداکردن کتاب دانست و افزود: پیش از این در تبلیغات شهری و صداوسیما محصولات تجاری تبلیغ می‌شد و تبلیغات حوزه فرهنگی بیشتر به  فیلم‌های سینمایی یا در حوزه کتاب به پوستر «هفته کتاب» محدود می‌شد. اما الان چهره نویسندگان، کتاب‌ها و آثارشان به نمایش گذاشته شده است و امکان خرید این کتاب‌ها در طرح پاییزه کتاب ۱۴۰۰ از کتابفروشی‎ها فراهم شده است. این اقدام بزرگ مقدمه کارهای بزرگ دیگری از همین گونه خواهد بود.

بیست‌ونهمین دوره «هفته کتاب» جمهوری اسلامی ایران از بیست‌وچهارم آبان‌ماه آغاز شده و تا یکم آذرماه ١٤٠٠ با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پُر کنیم» در سراسر کشور ادامه دارد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها