با ما همراه باشید

مقالات فیلم و سریال

دانلود کامل زیرنویس فارسی انیمیشن Soul 2020

منتشر شده

در

دانلود زیرنویس فارسی انیمیشن Soul 2020 نوازنده ای که علاقه خود را نسبت به موسیقی از دست داده است ، از بدنش خارج می شود و باید …

دانلود زیرنویس

منبع:بلو سابتایتل

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرهنگی و هنری

مهران مدیری از بیمارستان مرخص شد

منتشر شده

در

توسط

مهران مدیری از بیمارستان مرخص شد

در حالی که جمعه ـ هشتم مرداد ماه ـ اعلام شد مهران مدیری به دلیل ابتلاء به کرونا در بیمارستان بستری شده است، با بهبود شرایط و با صلاحدید پزشکان، مجری دورهمی امروز (شنبه) از بیمارستان مرخص شد.

به گزارش ایسنا،  این خبر توسط صفحه رسمی برنامه «دورهمی» در فضای مجازی هم تایید شده است.

مدیری از امروز بعدازظهر با صلاحدید پزشکان ترخیص شد تا مابقی درمان در منزلش انجام گیرد. او در این ایام مشغول ضبط برنامه تلویزیونی «دورهمی»  و همچنین بازی در سریال «خاتون» بود.

مجری «دورهمی» از چند روز پیش با بروز علائم بیماری تحت درمان قرار گرفت و سپس با نظر پزشکان بستری شد.

با ابتلای مهران مدیری به کرونا و بستری شدن در بیمارستان، ضبط برنامه «دورهمی» متوقف شده است. هرچند قسمت‌های آماده برای پخش ضبط شده است.

ادامه مطلب

فرهنگی و هنری

وقوع حادثه‌ای جدی برای ارشا اقدسی

منتشر شده

در

توسط

وقوع حادثه‌ای جدی برای ارشا اقدسی

ارشا اقدسی ، بازیگر و بدلکار سینما و تلویزیون کشورمان در جریان همکاری با یک فیلم سینمایی دچار حادثه‌ای جدی شده و دوستان او از مردم می‌خواهند که برای او دعا کنند.

مهنوش مرادی، عضو گروه بدلکاری ارشا اقدسی و یکی از دوستان او درباره این حادثه به ایسنا گفت: ایشان برای همکاری با یک فیلم سینمایی خارجی در لبنان بود که روز چهارشنبه 6 مرداد ماه هنگام صحنه چپ کردن ماشین، دچار حادثه‌ای جدی شد و به بیمارستان منتقل شد.

او ادامه داد: قرار است ایشان یک عمل جراحی مهم و حیاتی داشته باشد و از هموطنان عزیزمان می‌خواهیم که برای سلامتی‌اش دعا کنند تا بار دیگر به آغوش زندگی برگردد.

مهنوش مرادی تاکید کرد که ارشا اقدسی در بیمارستانی در لبنان تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت ولی هنوز  زمان انجام این عمل مشخص نیست.

ارشا اقدسی، بازیگر و بدلکار متولد سال 1361 است که  در پروژه‌های گوناگون سینمایی، تلویزیونی و تئاتر حضور داشته است.

ادامه مطلب

فرهنگی و هنری

جذابیت‌های پنهان سینمای مسعود کیمیایی

منتشر شده

در

توسط

جذابیت‌های پنهان سینمای مسعود کیمیایی

در بهترین فیلم کیمیایی «گوزنها» به خوبی می‌توان لحظه‌های احساسی سینمایی را دید، یعنی تحقق بخشیدن و واقعی کردن تم و محتوای داستان در قالب «سینمای خود کیمیایی»، به عبارت دیگر به کار گرفتن تکنیکی که نه‌تنها تماشاگر را وامی‌دارد آن چه را روی پرده در هر لحظه می‌گذرد «ببیند»، بلکه کاری می‌کند که جلوه و تجسم واقعی آن لحظه خاص را در همان لحظه تجربه و احساس کند.

به گزارش ایسنا، در بخشی از یادداشت پرویز نوری در روزنامه اعتماد آمده است: «… چرا هنوز هم ما باید مسعود کیمیایی را به مثابه یکی از مهم‌ترین و بهترین فیلمسازان خودمان جدی بگیریم؟

این درست همان پرسشی است که رابین وود در کتاب خودش درباره هیچکاک کرده بود. او گفته بود دریغ چنین پرسشی که اصولا باید مطرح شود و افزوده بود اگر بشود واقعا سینما را به عنوان هنری مستقل به حساب آورد، به عینه در مورد کیمیایی می‌توان همین خصوصیت را به کار گرفت. سینمایش غریزی و فطری است. شاید بتوان گفت سینمایی جوشان از درون خود او – آن‌ گونه که ما همیشه منظور نظرمان بوده – به همین خاطر درک فیلم‌هایش (خاصه آن چه پیش از انقلاب ساخته) نیاز به درک ماهیت تکنیک و جوهر سینمای خود کیمیایی دارد. کافی است نگاهی داشته باشیم به «قیصر» او، می‌دانیم که فیلم ماندگاری است. فیلم همه زمان‌ها که هیچ‌وقت کهنه و رنگ باخته نمی‌شود (مثل بسیاری از فیلم‌های بزرگ دیگر). یادم هست اولین نقد را بر این فیلم من در مجله «ستاره سینما» نوشتم با عنوان «سینمای ایران تولد یافت» و بعد دیگران به وفور درباره‌اش نوشتند، «قیصر» گرفت و نوع سینمایی دیگر را سبب شد و در حقیقت رنسانسی در سینمای از پا افتاده ما ایجاد کرد.

چرا «قیصر» چنین کرد؟ به درستی نمی‌توان پاسخی برای این سوال یافت. شاید آن سوی دیگر سینمایی بود که سال‌ها بر آن سینما سایه انداخته بود. آن چه قیصر را از آن سینمای عامی و متعارف متمایز می‌ساخت، نگاه و شکل بازگویی نامتعارف فیلمساز بود. درست در زمان و موقعیتی مناسب، درست در لحظه‌ای که باید به وقوع می‌پیوست.

«قیصر» تکه‌ای از جامعه بی‌عدالت، نامردمی و نابرابری‌ها بود. تفاوت قیصر از آنجا ناشی می‌شد که قهرمان این‌ بار بیش از آن چه ظاهری و مادی عمل کند، احساسی و درونی بود. برای همین هم بود که شخصیت او به آدم‌های معمول بیشتر نزدیک بود تا یک قهرمان ساختگی. به همین رو مخاطب خود را در کنار «قیصر» و با او در کشاکش همه اتفاقات می‌دید. نظرم بر این است در بهترین فیلم کیمیایی «گوزنها» به خوبی می‌توان لحظه‌های احساسی سینمایی را دید، یعنی تحقق بخشیدن و واقعی کردن تم و محتوای داستان در قالب «سینمای خود کیمیایی»، به عبارت دیگر به کار گرفتن تکنیکی که نه‌تنها تماشاگر را وامی‌دارد آن چه را روی پرده در هر لحظه می‌گذرد «ببیند»، بلکه کاری می‌کند که جلوه و تجسم واقعی آن لحظه خاص را در همان لحظه تجربه و احساس کند…

مبارک باشد تولدت…»

ادامه مطلب

برترین ها