با ما همراه باشید

اخبار 12

دبیر: با اساسنامه جدید وزارت ورزش در بحث بین‌المللی حتما به مشکل می‌خوریم

منتشر شده

در

دبیر: با اساسنامه جدید وزارت ورزش در بحث بین‌المللی حتما به مشکل می‌خوریم

سیزدهمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون کشتی، صبح امروز (دوشنبه) با حضور اعضاء برگزار شد.

 در این جلسه که با حضور محمدرضا طالقانی، سهراب کیهانی، سید عبدالرضا موسوی عضو هیئت رئیسه و مسئولان فدراسیون کشتی از جمله علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس و ابراهیم مهربان سرپرست دبیری برگزار شد، موضوعات مختلفی از جمله هزینه های ارزی برای اعزام تیم ها به مسابقات مختلف، تسویه بدهی های فدراسیون، مجوز پرداخت پاداش به کشتی گیران، تهیه تشک کشتی برای هیئت ها و … مورد بحث و بررسی و تأیید قرار گرفت.

در ابتدای جلسه علیرضا دبیر گزارشی از رقابت های جهانی نروژ به اعضاء داد و گفت: در مسابقات جهانی نروژ اتفاقات خوبی برای تیم ما رقم خورد اما مهمتر از این اتفاقات حفظ کردن این افتخارات در آینده است.

وی ادامه داد: حضور دکتر کیهانی که با هزینه شخصی به نروژ آمده بود، در کنار تیم بسیار به ما کمک کرد چراکه وی در روند درمان آسیب دیدگی ها و به خصوص فیکس کردن پای حسن یزدانی بسیار زحمت کشید.

دبیر گفت: محمد بنا و پژمان درستکار در نروژ نشان دادند که مدیر هستتند و عملکرد بسیار خوبی داشتند.

وی در مورد اعزام تیم ایران به آمریکا گفت: به صورت کلی می گویم اگر کشتی گیران ما با نفرات برتر دنیا مبارزه کنند این به نفع ما است به خصوص اگر در مسابقات بین المللی باشد چراکه باختن در مسابقات بین المللی باعث می شود که کشتی گیران به نقاط ضعف و قوت خود و حریفانشان پی ببرند و در مسابقات اصلی این موضوع رمز پیروزی آن ها خواهد شد.

رئیس فدارسیون کشتی تصریح کرد: چند وقتی است که اساسنامه جدید فدراسیون ها از طریق وزارت ورزش ابلاغ شده اما فدراسیون کشتی در دوره قبلی یک اساسنامه جدا و مورد تأیید اتحادیه جهانی را مصوب کرد و اگر بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین المللی حتما به مشکل خواهیم خورد.

وی ادامه داد: آیین نامه ارائه شده از سوی وزارت ورزش عملا رئیس فدراسیون را هیچ کاره کرده و در واقع دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می بندد.

وی ادامه داد: از اعضای محترم هیئت رئیسه می خواهم که اگر پیشنهادی برای حفظ این قهرمانان دارند که بتوانیم آن ها را در مسیر اصلی هدایت کنیم از ما دریغ نکنند.

رئیس فدراسیون کشتی یکی از اصلی ترین دغدغه های خود را موضوع بودجه کشتی و مالیات خواند و گفت: نزدیک به 9 میلیارد پاداش کشتی گیران بوده که تقریبا باید 900 میلیون آن را بعنوان مالیات بپردازیم، بهرحال فدراسیون که نمی‌تواند از جوایز قهرمانان کم کند و این مالیات بر گردن فدراسیون می ماند و ما این مالیات را از کدام منبع باید تأمین کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که وجود دارد اینکه ما تا سال 97 مفاصا حساب گرفتیم اما برای سال 98 نزدیک به دو نیم میلیارد تومان مالیات برای ما حساب کرده اند و این مالیات در حالی برای ما محاسبه شده که بودجه بسیار کمی می گیریم و باید از آن بودجه کم این مبلغ بسیار زیاد را نیز بعنوان مالیات پرداخت کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: کشتی هزینه های بسیار بالایی دارد و ما فقط برای مسابقات نروژ نزدیک به 110 هزار یورو هزینه ثبت نام و هتل دادیم، وزارت ورزش و جوانان باید بودجه کشتی را بدهد، در غیر این صورت ما برای اجرای ادامه برنامه های خود حتما با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی افزود: موضوع دیگر اینکه ما امسال بالای یک میلیارد به هیئت های استانی خود کمک کردیم و اگر وزارت ورزش بودجه ما را بدهد می توانیم بیشتر به آن ها کمک کنیم و در امر تجهیز باشگاه ها و اهدای تشک کشتی به سراسر کشور بهتر عمل کنیم.

دبیر در پایان خاطرنشان کرد: از اینکه شما بعنوان اعضای محترم هیئت رئیسه در کنار فدراسیون هستید افتخار می کنیم و هر ایده ای برای آینده بهتر کشتی و یا فراهم کردن امکانات برای ملی پوشان دارید به ما ارائه دهید.

محمدرضا طالقانی در این نشست گفت: سال 1348 و به واسطه ی ابوطالب طالبی وارد کشتی شدم و کار را از باشگاه سعدیان شروع کردم، 52 سال است که در کشتی هستم ولی هیچ دخالتی در کشتی نکردم، بعنوان عضو هیئت رئیسه هر کمکی باشد می کنم و اگر هر حرفی هم می زنم حرف دل کشتی و به خیر و صلاح آن است.

وی ادامه داد: هیچ زمانی در این 52 سال گذشته به اندازه این چند ماه کشتی اثرگذار نبوده، چراکه قبلا 6 فدراسیون ورزشی داشتیم اما الان 52 فدراسیون داریم و موجی که کشتی در بین مردم راه انداخت بسیار اثرگذار بود.

طالقانی تصریح کرد: قبل از المپیک هم در جلسه با کشتی گیران گفتم که شما موفق می شوید چرا که در المپیک باخت بس شدید و کشتی گیران و مربیان مشکلات و ضعف های خود را فهمیدند.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی اظهار داشت: حفظ و نگهداری این افتخارات سخت تر از بدست آوردن آن است و باید از این قهرمانان مواظبت کنیم. اگر من از ورزش فراری شدم به خاطر بحث بودجه و جوابگو بودن برای آن بود، چراکه دست و پای رئیس فدراسیون در این زمینه بسته است. رئیس فدراسیون نباید دغدغه مالی داشته باشد و باید تمام فکر و ذهنش برای انجام کارهای بزرگتر و بین المللی باشد و ما در فاصله ی بسیار کمی بازی های آسیایی را در پیش داریم و از الان باید به فکر موفقیت در آن باشیم.

طالقانی گفت: یک موضوعی که باید بگویم در مورد حسن یزدانی است، برخی از اسم حسن یزدانی به نفع خود سوء استفاده می کنند و این به ضرر کشتی می شود. حسن یزدانی برای کشتی است و باید برای کشتی حفظ شود. من به سایر کشتی گیران گفته ام که پشت اتاق یزدانی بروید و درس استقامت و قهرمانی را از او یاد بگیرید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بعضی اوقات ورزش در دنیا باعث حرکت های بزرگی شده و قدرت و نفوذ ورزشکاران و قهرمانان در میان مردم بسیار بالاست و کشتی این پتانسیل را در کشور ما دارد.

سیدعبدالرضا موسوی نیز در این جلسه گفت: افتخار می کنم که در جمع کشتی گیران هستم، باید یک برآورد هزینه کلی شود که کشتی در سال به چقدر پول نیاز دارد تا ما بعنوان هیئت رئیسه به دنبال راهکار تأمین منابع آن باشیم.

وی ادامه داد: کشتی کشور با این همه افتخارات نباید محتاج پول باشد بلکه باید درآمدزا باشد و فدراسیون می تواند از راه های مختلف این کار را انجام دهد و این پتانسیل موجود است، چراکه کشتی علاقمندان زیادی در بین مردم دارد.

موسوی تأکید کرد: ما بعنوان هیئت رئیسه اینجا هستیم تا اثرات مثبت در کشتی بگذاریم و باری را از دوش رئیس فدراسیون برداریم.

دکتر کیهانی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه باید موارد قانونی رعایت شود و وقت جسله نیز محدود است بهتر است دستور جلسه چند روز قبل برای اعضاء ارسال شود و پس از بررسی در ابتدای جلسه مورد تأیید قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: باید در این جلسات در مورد موضوعات کلان وقت گذاشته شود تا با ارائه راهکارهای مناسب، بتوانیم کشتی کشور را به جایگاه واقعی خود برسانیم. منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها