با ما همراه باشید

ورزشی

دراگان و پسرانش؛ مریخی‌ها با پیراهن یوز

منتشر شده

در

در برنامه شب گذشته فوتبال برتر، دراگان اسکوچیچ که سعی کرد تا بتواند به صورت کلی وضعیت تیم ملی برای حضور در منامه را توصیف کند و هم‌چنین درباره آینده همکاری خود با فدراسیون فوتبال ابهام‌زدایی کند، بخشی از صحبت‌های سرمربی تیم ملی درباره توصیف عملکرد بازیکنان تیم ملی بود و اسکوچیچ سعی کرد تا پست به پست نظرات خود را ارائه کند.

 

او درباره هر یک از بازیکنان تیم ملی نظرات گوناگونی داشت که در ادامه می‌خوانید:

علیرضا بیرانوند: علیرضا برای ما انتخاب اول بود چون تجربه بالایی دارد، تمام دروازه بان هایی که در اردو داشتیم عالی کار کردند. همکاری و جوی که داشتند عالی بود. بیرانوند فوق العاده و خیلی خوب است. جلوی بحرین هر موقع که گل زدیم تا جلوی نیمکت می‌دوید. او بیرون از زمین آدم شوخ طبع، سرگرم کننده و جذاب است.

 

امیر عابدزاده: اگر امیر هم درون دروازه قرار می گرفت ما چیزی از دست نمی‌دادیم. رقابت خوبی بین او و بیرانوند وجود داشت. با مربی دروازه بان ها هم که صحبت می‌کردم هر روز از جو رقابت سالمی که بین آنها ایجاد شده بود، تعریف می‌کرد. ما دروازه بان های خیلی خوبی داریم. به عنوان یک مربی وقتی تیمتان دروازه بان های خوبی دارد، اطمینان خاطر دارید. گلری یکی از پست های کلیدی تیم است و از این پست آرامش و احساس امنیت به تیم منتقل می‌شود.

 

 

صادق محرمی: محرمی در دیناموزاگرب بازی می‌کند که تیم بسیار خوب است و در هشت تیم پایانی لیگ اروپا بود و صادق جزو یاران ثابت آن تیم است. او مصدوم شد ولی می دانم جزو بازیکنان سختکوش است. هر روز با صادق و مربیانش در تماس بودم و روز به روز روند بهبود و تمریناتش را کنترل می‌کردم. گاهی مهم نیست که فقط یک بازی انجام داده است. من به او اعتماد کامل و باور دارم. صادق هم بازیکن جوانی است و در تیم خوبی بازی می‌کند. طبیعی است که به صادق میدان بیشتری بدهم.

 

 

شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان: مدافعان آخر ما خوب بازی کردند. چیز خاصی نیست که درباره آنها بگویم. فقط جلوی بحرین دوست داشتم بازی‌سازی از عقب را بهتر انجام بدهیم. مدافعان آخری که کمتر بازی کردند هم بازیکنان خوبی هستند. در این بازی‌ها اعتماد بیشتری به کنعانی و شجاع کردم.

 

 

 

مجید حسینی: یکی از دلایلی که احساس خوبی نداشتم این بود که مجید حسینی چهار اردو با ما بود و بازی نکرد. او مثال بارز حرفه‌ای گری است. دید مجید شخصی نبود و خودش را ندید. باورتان نمی‌شود که چقدر با روحیه حرفه‌ای تمرین می‌کردمدافعان خوبی داریم و باعث ناراحتی ام بود که نتوانستم شانس بیشتری بخصوص به حسینی بدهم چون هر لحظه در تمرینات نشان می‌داد که چه شخصیت بزرگی دارد.

 

 

 

وحید امیری: وقتی که او به اردو آمد مصدوم شد و در تمرینات شرکت نکرد. تا زمانی که بازی عراق انجام شد معلوم نبود می‌رسد یا خیر. به او گفتم حتی اگر چند ثانیه قبل از بازی برسد به او بازی می‌دهم چون به این بازیکن اطمینان کامل دارم. ممکن بود وحید امیری تمام بازی‌های باشگاهی را هم بازی کند ولی اصلا موضوع این نیست. شما به یکسری بازیکنان اعتقاد دارید. . وحید امیری می‌تواند بازیسازی بهتری در دفاع چپ انجام بدهد و در حملات خطرناک‌تر باشد.

 

 

میلاد محمدی: هر کدام از بازیکنان سمت چپ ما کیفیت خاص خودشان را دارند. میلاد بازیکنی است که به نسبت دو بازیکن دیگر (حاج صفی و امیری در دفاع چپ) پویاتر است و می‌تواند در بازی یک میلیون بار برود و برگردد.

 

 

احسان حاج صفی: احسان هم تجربه خیلی بالایی دارد. دیدید گلی که در بازی با عراق زدیم، چگونه به حمله اضافه شد حاصل پاس او بود. هر کدام از این بازیکنان کیفیت خاص خودشان را دارند و تحت شرایط خاصی می توانیم از آنها استفاده کنیم و مشکل خاصی وجود ندارد.

 

 

سعید عزت اللهی: پستی که سعید عزت اللهی در باشگاهش در دانمارک دارد، کمی هجومی تر از آن چیزی است که ما نیاز داریم و من شخصا این را نمی پسندم. من فکر می کنم کیفیت بازی سعید اینگونه است که می تواند نزدیک به خط دفاعی بازی کند. او می تواند خوب ضربه سر بزند. مشکلی که ما داشتیم این بود که اتصال دفاع به خط هافبک به خوبی انجام نمی گرفت. مثلا در 20 دقیقه ابتدایی بازی با بحرین این اتفاق رخ داد و هافبک ها نمی توانستند کسی را پیدا کنند تا توپ را از دفاع بگیرد و به خط میانی بیاورد. ولی سعید کارش را بلد است و فکر می کنم که می تواند این کار را انجام دهد و این ثبات را به تیم بدهد.

 

 

احمد نوراللهی: او مثل حکم موتور متحرک تیم را دارد. او واقعا بازیکن فوق العاده ای است و می توانم بگویم نزدیک به وحید امیری است. او یکی از بازیکنانی است که فقط در خدمت تیم است. او می توانست در تیم بازی سازی کند.

 

 

علی قلی زاده: کلا در فوتبال ایران با پست شماره 10 مشکل داریم. بازیکنی که بتواند در هر دو جهت حمله و دفاع بازی کند، نداریم. این مسئله محدود به فوتبال ایران نیست و در سایر کشورها نیز اینگونه است چون پست سختی است. می توانم بگویم علی قلی زاده می توانست از کناره ها به داخل بیاید و آن چیزی را که من می خواستم انجام دهد. من از او خواسته بودم چرخش کلاسیک را انجام دهد و از بال، وارد کانال های داخلی شود.

 

 

مهدی قایدی: بازیکنان زیادی با کیفیت خیلی بالا داشتیم که سخت بود بشود به همگی چند دقیقه ای بازی داد. وقتی صحبت از مهدی قایدی می شود، نگاهم به او مثل پسر خود من است؛ این حسی‌ست که نسبت به او دارم. فکر می کنم او خصوصیات یک مهاجم را بیشتر دارد تا وینگر. در ترافیک مهاجمانی که داشتیم سخت بود که بازی به همه برسد.

 

 

مهدی ترابی: در مورد مهدی ترابی که در هجوم کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد اما من می‌خواستم به او وظایف دفاعی هم بدهم. آن‌ها واقعا استعدادهای درخشانی هستند، سعی می‌کردم طوری مدیریت کنم که در هر پست مصالحه رخ ندهد و بتوانم از استعداد آن‌ها استفاده کنم و در عین‌حال توازن تیم را به هم نزنم چون در نهایت باید سر و شکل یک تیم را داشته باشیم که از همه چیز مهم‌تر است، با این‌حال سعی کردم تا جای ممکن استعدادهای ایرانی را بیاورم و به کار بگیرم.

 

 

سامان قدوس: در بین دو نیمه بازی با بحرین، احساس خلأ یک بازیکن در خط هافبک را داشتم و سامان قدوس را به تیم اضافه کردم که او آمد و خلاقیتش را به تیم اضافه کرد. تمام ابهاماتی که درباره کیفیت بازی و توازن بازی داشتم برطرف شد.

 

 

طارمی و آزمون: من کار را در خط حمله با سردار و طارمی شروع کردم. آنها در فصلی که پشت سر گذاشته بودند، نشان داده بودند چقدر از کیفیت بالایی برخوردارند و سعی کرده بودم آنها را جوری با تیم تطبیق دهم که کمک کردند مثلا در دفاع اضافه شوند. طارمی در بازی آخر در پست پشت مهاجم بازی کرد و ما هم در آنجا به او نیاز داشتیم و در طول 90 دقیقه خیلی با نظم بازی کرد. به عنوان یک مربی شما همیشه دلتان می خواهد تا تیم با کیفیتی بچینید و این برای من تصمیم عاقلانه نبود که از بین طارمی و آزمون یکی را روی نیمکت بگذارم. طارمی و آزمون نشان دادند بازی را به خوبی می‌توانند به سود ایران رقم بزنند.

 

 

انصاری فرد: در عین حال که ما به دنبال بازیکنان با کیفیت تر هستیم، دوست ندارم مصالحه کنم. کاری که ویلموتس در بازی با بحرین انجام داد و آزمون، طارمی و انصاری فرد همزمان در زمین گذاشته بود. می توان این سه نفر را همزمان در بازی گذاشت اگر هافبکی داشته باشیم که به جای آنها فضا را پوشش دهد و سخت تلاش کند، می توان همزمان از این 3 مهاجم استفاده کرد ولی اگر آنها در عین حال بازی کنند، هافبک ها باید جوری شیفت کنند که در کناره ها فضا را پوشش دهند. ولی جدا از سردار و طارمی که ثابت بازی کردند، سایر بازیکنان نیمکت نشین نیز از احترام زیادی برخوردارند.

 

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

تعجب سرمربی هند از کیفیت تیم ملی زنان ایران

منتشر شده

در

توسط

سرمربی تیم هند اعتراف کرد در ابتدا از کیفیت فنی تیم ایران شگفت زده شده است.

 به نقل از استار، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین دیدار خود از جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه، ۳۰ دی در ورزشگاه دی وای پاتیل بمبئی مقابل هند میزبان به میدان رفت و در پایان به تساوی بدون گل دست پیدا کرد. در پایان این دیدار زهره کودایی، دروازه‌بان ایران به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

توماس دنربی سرمربی هند پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ایران در بازی افتتاحیه جام ملت های آسیا ابراز ناامیدی کرد و گفت: بله، از این طریق، من از نتیجه ناامید هستم. ما موقعیت های کافی برای گلزنی داشتیم اما همین که هست. همه چیز به مهارت های فنی بستگی دارد.

ایران فوتبال بی باک بازی کرد و سرمربی هند اعتراف کرد که در ابتدا کمی شگفت زده شده بود.

او گفت: من در ابتدا کمی شگفت زده شدم . البته نمی‌توانید بدانید هر بازی یک بازی جدید است، اما آنها بالاتر از حد انتظار شروع کردند. ما همچنین بعد از اینکه آنها را محک زدیم شروع به کنترل بازی کردیم. سعی می کنیم از بازی مقابل چین تایپه امتیاز بگیریم. این بازی تمام شده است، ما نمی توانیم این نتیجه را تغییر دهیم.

مهاجمان هندی در حالی که موقعیت های زیادی ایجاد کردند، نتوانستند آنها را به گل تبدیل کنند و مربی معتقد است که باید برنامه ها را به خوبی اجرا کنند.

دنربی در پاسخ به این سوال که چرا کاملا دیوی از تیم کنار گذاشته شد، گفت: او کمی دیر وارد تیم شد. ما در تلاشیم تا بفهمیم چه کسی برای هر بازی بهترین است.

 

 

ادامه مطلب

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها