با ما همراه باشید

ورزشی

دراگان و پسرانش؛ مریخی‌ها با پیراهن یوز

منتشر شده

در

در برنامه شب گذشته فوتبال برتر، دراگان اسکوچیچ که سعی کرد تا بتواند به صورت کلی وضعیت تیم ملی برای حضور در منامه را توصیف کند و هم‌چنین درباره آینده همکاری خود با فدراسیون فوتبال ابهام‌زدایی کند، بخشی از صحبت‌های سرمربی تیم ملی درباره توصیف عملکرد بازیکنان تیم ملی بود و اسکوچیچ سعی کرد تا پست به پست نظرات خود را ارائه کند.

 

او درباره هر یک از بازیکنان تیم ملی نظرات گوناگونی داشت که در ادامه می‌خوانید:

علیرضا بیرانوند: علیرضا برای ما انتخاب اول بود چون تجربه بالایی دارد، تمام دروازه بان هایی که در اردو داشتیم عالی کار کردند. همکاری و جوی که داشتند عالی بود. بیرانوند فوق العاده و خیلی خوب است. جلوی بحرین هر موقع که گل زدیم تا جلوی نیمکت می‌دوید. او بیرون از زمین آدم شوخ طبع، سرگرم کننده و جذاب است.

 

امیر عابدزاده: اگر امیر هم درون دروازه قرار می گرفت ما چیزی از دست نمی‌دادیم. رقابت خوبی بین او و بیرانوند وجود داشت. با مربی دروازه بان ها هم که صحبت می‌کردم هر روز از جو رقابت سالمی که بین آنها ایجاد شده بود، تعریف می‌کرد. ما دروازه بان های خیلی خوبی داریم. به عنوان یک مربی وقتی تیمتان دروازه بان های خوبی دارد، اطمینان خاطر دارید. گلری یکی از پست های کلیدی تیم است و از این پست آرامش و احساس امنیت به تیم منتقل می‌شود.

 

 

صادق محرمی: محرمی در دیناموزاگرب بازی می‌کند که تیم بسیار خوب است و در هشت تیم پایانی لیگ اروپا بود و صادق جزو یاران ثابت آن تیم است. او مصدوم شد ولی می دانم جزو بازیکنان سختکوش است. هر روز با صادق و مربیانش در تماس بودم و روز به روز روند بهبود و تمریناتش را کنترل می‌کردم. گاهی مهم نیست که فقط یک بازی انجام داده است. من به او اعتماد کامل و باور دارم. صادق هم بازیکن جوانی است و در تیم خوبی بازی می‌کند. طبیعی است که به صادق میدان بیشتری بدهم.

 

 

شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان: مدافعان آخر ما خوب بازی کردند. چیز خاصی نیست که درباره آنها بگویم. فقط جلوی بحرین دوست داشتم بازی‌سازی از عقب را بهتر انجام بدهیم. مدافعان آخری که کمتر بازی کردند هم بازیکنان خوبی هستند. در این بازی‌ها اعتماد بیشتری به کنعانی و شجاع کردم.

 

 

 

مجید حسینی: یکی از دلایلی که احساس خوبی نداشتم این بود که مجید حسینی چهار اردو با ما بود و بازی نکرد. او مثال بارز حرفه‌ای گری است. دید مجید شخصی نبود و خودش را ندید. باورتان نمی‌شود که چقدر با روحیه حرفه‌ای تمرین می‌کردمدافعان خوبی داریم و باعث ناراحتی ام بود که نتوانستم شانس بیشتری بخصوص به حسینی بدهم چون هر لحظه در تمرینات نشان می‌داد که چه شخصیت بزرگی دارد.

 

 

 

وحید امیری: وقتی که او به اردو آمد مصدوم شد و در تمرینات شرکت نکرد. تا زمانی که بازی عراق انجام شد معلوم نبود می‌رسد یا خیر. به او گفتم حتی اگر چند ثانیه قبل از بازی برسد به او بازی می‌دهم چون به این بازیکن اطمینان کامل دارم. ممکن بود وحید امیری تمام بازی‌های باشگاهی را هم بازی کند ولی اصلا موضوع این نیست. شما به یکسری بازیکنان اعتقاد دارید. . وحید امیری می‌تواند بازیسازی بهتری در دفاع چپ انجام بدهد و در حملات خطرناک‌تر باشد.

 

 

میلاد محمدی: هر کدام از بازیکنان سمت چپ ما کیفیت خاص خودشان را دارند. میلاد بازیکنی است که به نسبت دو بازیکن دیگر (حاج صفی و امیری در دفاع چپ) پویاتر است و می‌تواند در بازی یک میلیون بار برود و برگردد.

 

 

احسان حاج صفی: احسان هم تجربه خیلی بالایی دارد. دیدید گلی که در بازی با عراق زدیم، چگونه به حمله اضافه شد حاصل پاس او بود. هر کدام از این بازیکنان کیفیت خاص خودشان را دارند و تحت شرایط خاصی می توانیم از آنها استفاده کنیم و مشکل خاصی وجود ندارد.

 

 

سعید عزت اللهی: پستی که سعید عزت اللهی در باشگاهش در دانمارک دارد، کمی هجومی تر از آن چیزی است که ما نیاز داریم و من شخصا این را نمی پسندم. من فکر می کنم کیفیت بازی سعید اینگونه است که می تواند نزدیک به خط دفاعی بازی کند. او می تواند خوب ضربه سر بزند. مشکلی که ما داشتیم این بود که اتصال دفاع به خط هافبک به خوبی انجام نمی گرفت. مثلا در 20 دقیقه ابتدایی بازی با بحرین این اتفاق رخ داد و هافبک ها نمی توانستند کسی را پیدا کنند تا توپ را از دفاع بگیرد و به خط میانی بیاورد. ولی سعید کارش را بلد است و فکر می کنم که می تواند این کار را انجام دهد و این ثبات را به تیم بدهد.

 

 

احمد نوراللهی: او مثل حکم موتور متحرک تیم را دارد. او واقعا بازیکن فوق العاده ای است و می توانم بگویم نزدیک به وحید امیری است. او یکی از بازیکنانی است که فقط در خدمت تیم است. او می توانست در تیم بازی سازی کند.

 

 

علی قلی زاده: کلا در فوتبال ایران با پست شماره 10 مشکل داریم. بازیکنی که بتواند در هر دو جهت حمله و دفاع بازی کند، نداریم. این مسئله محدود به فوتبال ایران نیست و در سایر کشورها نیز اینگونه است چون پست سختی است. می توانم بگویم علی قلی زاده می توانست از کناره ها به داخل بیاید و آن چیزی را که من می خواستم انجام دهد. من از او خواسته بودم چرخش کلاسیک را انجام دهد و از بال، وارد کانال های داخلی شود.

 

 

مهدی قایدی: بازیکنان زیادی با کیفیت خیلی بالا داشتیم که سخت بود بشود به همگی چند دقیقه ای بازی داد. وقتی صحبت از مهدی قایدی می شود، نگاهم به او مثل پسر خود من است؛ این حسی‌ست که نسبت به او دارم. فکر می کنم او خصوصیات یک مهاجم را بیشتر دارد تا وینگر. در ترافیک مهاجمانی که داشتیم سخت بود که بازی به همه برسد.

 

 

مهدی ترابی: در مورد مهدی ترابی که در هجوم کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد اما من می‌خواستم به او وظایف دفاعی هم بدهم. آن‌ها واقعا استعدادهای درخشانی هستند، سعی می‌کردم طوری مدیریت کنم که در هر پست مصالحه رخ ندهد و بتوانم از استعداد آن‌ها استفاده کنم و در عین‌حال توازن تیم را به هم نزنم چون در نهایت باید سر و شکل یک تیم را داشته باشیم که از همه چیز مهم‌تر است، با این‌حال سعی کردم تا جای ممکن استعدادهای ایرانی را بیاورم و به کار بگیرم.

 

 

سامان قدوس: در بین دو نیمه بازی با بحرین، احساس خلأ یک بازیکن در خط هافبک را داشتم و سامان قدوس را به تیم اضافه کردم که او آمد و خلاقیتش را به تیم اضافه کرد. تمام ابهاماتی که درباره کیفیت بازی و توازن بازی داشتم برطرف شد.

 

 

طارمی و آزمون: من کار را در خط حمله با سردار و طارمی شروع کردم. آنها در فصلی که پشت سر گذاشته بودند، نشان داده بودند چقدر از کیفیت بالایی برخوردارند و سعی کرده بودم آنها را جوری با تیم تطبیق دهم که کمک کردند مثلا در دفاع اضافه شوند. طارمی در بازی آخر در پست پشت مهاجم بازی کرد و ما هم در آنجا به او نیاز داشتیم و در طول 90 دقیقه خیلی با نظم بازی کرد. به عنوان یک مربی شما همیشه دلتان می خواهد تا تیم با کیفیتی بچینید و این برای من تصمیم عاقلانه نبود که از بین طارمی و آزمون یکی را روی نیمکت بگذارم. طارمی و آزمون نشان دادند بازی را به خوبی می‌توانند به سود ایران رقم بزنند.

 

 

انصاری فرد: در عین حال که ما به دنبال بازیکنان با کیفیت تر هستیم، دوست ندارم مصالحه کنم. کاری که ویلموتس در بازی با بحرین انجام داد و آزمون، طارمی و انصاری فرد همزمان در زمین گذاشته بود. می توان این سه نفر را همزمان در بازی گذاشت اگر هافبکی داشته باشیم که به جای آنها فضا را پوشش دهد و سخت تلاش کند، می توان همزمان از این 3 مهاجم استفاده کرد ولی اگر آنها در عین حال بازی کنند، هافبک ها باید جوری شیفت کنند که در کناره ها فضا را پوشش دهند. ولی جدا از سردار و طارمی که ثابت بازی کردند، سایر بازیکنان نیمکت نشین نیز از احترام زیادی برخوردارند.

 

منبع:ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

پایان کار ورزشکاران ایران در روز افتتاحیه المپیک + نتایج

منتشر شده

در

توسط

پایان کار ورزشکاران ایران در روز افتتاحیه المپیک + نتایج

در نخستین روز از رقابت ورزشکاران ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، نازنین ملایی به مرحله یک چهارم نهایی روئینگ تک نفره راه یافت و میلاد وزیری در مرحله مقدماتی ریکرو شصت و سوم شد.

 بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو بعد از یک وقفه یک‌ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا، ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران امروز با برگزاری مراسم افتتاحیه، رسما آغاز می‌شود.

اما در نخستین روز از رقابت ورزشکاران ایرانی، مسابقات نازنین ملایی قبل از شروع رسمی مسابقات در مرحله گروهی رویینگ تک نفره مسابقه داد که موفق به صعود به مرحله یک چهارم نهایی شد.

*قایقرانی:
نازنین ملایی به عنوان اولین نماینده ایران در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ در مرحله گروهی روئینگ یک نفره زنان پارو زد و در گروه خود سوم شد تا به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد.

*تیروکمان:

میلاد وزیری نیز به عنوان تنها نماینده ایران در تیروکمان در مرحله مقدماتی ریکرو انفرادی مسابقه داد که از میان ۶۴ تیرانداز حاضر در این ماده در رده شصت و سوم قرار گرفت. او روز سه‌شنبه در مرحله حذفی مسابقه خواهد داد.

ایران در المپیک توکیو ۶۶ نماینده دارد که به تدریج به رقابت با حریفان خود می‌پردازند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

ورزشی

محرومیت داور لیگ برتری از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت ۲۰روز

منتشر شده

در

توسط

محرومیت داور لیگ برتری از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت ۲۰روز

کمیته اخلاق از محرومیت داور دیدار ملوان بندرانزلی و بادران تهران به علت اشتباهات این داور در این دیدار خبر داد.

بعد از اشتباه محرز رضا کرمانشاهی در دیدار سرنوشت ساز ملوان و بادران، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال او را از هر گونه فعالیت محروم کرد.

در بیانیه این کمیته آمده است: «مستنداً به مواد ٦٥ آئین نامه اخلاق و بند الف ماده ٧٣ مقررات انضباطی با توجه به گزارش واصله مبنی بر رفتارهای غیرحرفه ای داوری، رضا کرمانشاهی (داور دیدار ملوان بندرانزلی و بادران)، نظر به اینکه تمام اشخاص تابع اساسنامه فدراسیون فوتبال و مقررات آئین نامه اخلاق متعهد و مکلف هستند که از ارتکاب هرگونه رفتاری که به سلامت مسابقات لطمه وارد می‌کند خودداری نمایند، لذا رضا کرمانشاهی از کلیه فعالیتهای فوتبالی به مدت بیست روز محروم است. جلسه رسیدگی به تخلف وی متعاقبا اعلام می‌شود.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

ورزشی

دستمال کثیف، شیشه تمیز!

منتشر شده

در

توسط

دستمال کثیف، شیشه تمیز!

احضار و محرومیت چند بازیکن فقط مُسکن است، درمان نیست، برای این که متخلفان واقعاً احساس ناامنی کنند لازم است یک عزم ملی شکل بگیرد. نهادهای امنیتی و نظارتی و قضایی لازم است نه فقط مشارکت سلبی کنند بلکه به سمت فرهنگ‌سازی و پیشگیری بروند وگرنه گذاشتن تمام تخم مرغ‌های گندیده در سبد فدراسیون فوتبال نه منصفانه است و نه چاره کار.

در یادداشتی در عصر ایران به قلم احسان محمدی آمده است: «دو سال پیش مجری یک سلسله‌نشست در مورد مسائل اجتماعی بودم. در جلسه‌ای با حضور مقامی از قوه قضاییه و چهره‌ای دانشگاهی در خصوص لزوم حمایت از سوت‌زنان فساد حرف زدیم. سوت‌زن فساد کسی است که با محض آگاهی از شکل‌گیری یا رخ‌دادن فساد در هر حوزه‌ای مقامات قضایی را در جریان می‌گذارد. فارغ از مسئولیت اجتماعی بعضی اوقات نهادهای نظارتی مشوق‌های مالی هم برای این افراد در نظر می‌گیرند. مهمان برنامه بارها این جمله را تکرار کرد: با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را تمیز کرد.

مقصودش این بود که وقتی در یک ساختار افراد خودشان آلوده هستند انتظار این که بتوانند با فساد مبارزه کنند خیالپردازانه است. حرفش منطقی بود اما در پاسخ این سوال که نمی‌توانیم برای مبارزه با فساد فرشته استخدام کنیم و چطور افراد منزه را پیدا کرد وقتی ساختاری وجود دارد که در آن فساد تکثیر می‌شود جواب قانع‌کننده‌ای داشت. پاسخی که بتوان از آن به عنوان راهکاری «عملی» در شرایط حال حاضر کشور بهره گرفت.

این روزها بحث فساد در فوتبال و تبانی به‌ویژه در لیگ یک‌ و دو داغ است. تصاویری وجود دارد که اکثر بینندگان را متقاعد می‌کند که جز شرط‌بندی و تبانی هیچ عامل دیگری نمی‌تواند رقم‌زننده آن باشد. فشار زیادی بر فدراسیون فوتبال وارد است که هم جلوی رخ‌دادن این اتفاقات را بگیرد، هم آن را اثبات‌ و افشا کند و هم با متخلفان قاطعانه برخورد شود. رئیس فدراسیون فوتبال قول برخورد بدون تعارف داده است اما آیا می‌توان این کار را به‌تنهایی انجام داد؟ فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ قادر هستند ریشه این تخلفات را بخشکانند؟

برخی بازیکنان، مربیان و حتی داوران که زیست و ارتزاق‌شان از فوتبال است متهم‌ شده‌اند که در این فساد دخیل هستند. همان کسانی که انتظار می‌رود دستمال سفید پاک‌کننده شیشه کثیف باشند خودشان قسمتی از معضل هستند.

این اتفاق خاص ایران نیست. رسوایی کالچوپولی در ایتالیا یا حتی تبانی داوران در فوتبال آلمان به عنوان دو کشور ممتاز در فوتبال جهان که لیگ‌های باکیفیتی دارند نشان داد که هر جا پای‌ پول وسط بیاید آدم‌ها زانوهایشان سست می‌شود. نه از شعار برخورد قاطع می‌ترسند و نه آن قدر اهل زهد و تقوا هستند که از عذاب الهی خوف کنند. بازیکنی که قراردادش در یک لیگ ۶۰ میلیون تومان است وقتی پیشنهاد وسوسه‌انگیزی از سوی سایت‌های شرط‌بندی دریافت می‌کند که مثلا ۲۰ میلیون تومان بگیرد و در رقم‌خوردن یک‌ نتیجه سهیم باشد احتمالاً به ۲۰ میلیون تومان بیشتر از شعار بازی جوانمردانه فکر می‌کند. البته که همه از این قماش نیستند و بازیکنان و مربیان شریفی هستند که تحت هیچ شرایطی تن به این رفتارها نمی‌دهند.

این اتفاقات از قبل وجود داشته و حالا به مدد نظارت رسانه‌ها امکان علنی‌شدن آن فراهم آمده و هیچ فدراسیونی به‌تنهایی قادر به برگرداندن دیو فساد به شیشه نیست. مگر روسای قوه قضاییه و نهادهای نظارتی و حسابرسی توانستند ریشه اختلاس بانکی را بخشکانند؟ آنجا ورودی و خروجی به ریال مشخص است و این همه سوراخ دارد، در فوتبال که گاهی امکان اثبات این که دروازه‌بان لیز خورده یا عمداً به‌ توپ راه داده است که اثبات آن محال است، چطور می‌شود به‌راحتی این کار را کرد؟

وقتی اقتصاد یک کشور به هم ریخته شده، پول جای اخلاقیات را گرفته، نمودار مثل موشک در حال حرکت عمودی و آینده ناروشن است نمی‌توان با شعار جلوی فساد را گرفت. بنگاه‌های زیرزمینی شرط‌بندی همه جا ریشه دارند، بازیکنان‌ وحتی گاهی مربیان و داوران را آلوده‌ کرده‌اند و فدراسیون فوتبال اجازه‌ و اختیار برخورد با آنها را ندارد چطور می‌شود از مبارزه بنیادین با فساد در فوتبال حرف زد. احضار و محرومیت چند بازیکن فقط مُسکن است، درمان نیست، برای این که متخلفان واقعاً احساس ناامنی کنند لازم است یک عزم ملی شکل بگیرد. نهادهای امنیتی و نظارتی و قضایی لازم است نه فقط مشارکت سلبی کنند بلکه به سمت فرهنگ‌سازی و پیشگیری بروند وگرنه گذاشتن تمام تخم مرغ‌های گندیده در سبد فدراسیون فوتبال نه منصفانه است و نه چاره کار.»

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها