با ما همراه باشید

استانها

درخشش ایسنا در نخستین جایزه عکس سال مطبوعاتی خراسان

منتشر شده

در

درخشش ایسنا در نخستین جایزه عکس سال مطبوعاتی خراسان

عکاسان ایسنا با کسب ۱۱ مقام برگزیده در بخش‌های مختلف نخستین دوره جایزه عکس سال مطبوعاتی خراسان درخشیدند.

نخستین دوره جایزه عکس سال مطبوعاتی خراسان شامگاه گذشته، ۱۷ مرداد ماه، با اعلام برندگان و برگزیدگان در هفت بخش اخبار، مسائل معاصر، محیط زیست، پرتره، ورزشی، پروژه بلندمدت و مشهد بر مدار توسعه (جایزه ویژه شهردار) در مشهد به کار خود پایان داد. در این میان عکاسان ایسنا با کسب ۱۱ مقام برگزیده در بخش‌های مختلف این جشنواره درخشیدند.

بر این اساس، محسن اسماعیل‌زاده، عکاس ایسنا، توانست در پنج بخش مجموعه عکس اخبار، تک عکس مسائل معاصر، مجموعه عکس مسائل معاصر، تک عکس ورزشی و مجموعه عکس پروژه بلندمدت برگزیده شود. سیدمحمد آل رسول، دیگر عکاس ایسنا، نیز دو بخش مجموعه عکس مسائل معاصر و مجموعه عکس بخش محیط زیست برگزیده شد. همچنین محدثه زارع، عکاس ایسنا، در بخش تک عکس محیط زیست برگزیده شد. اشکان پردل از ایسنا نیز توانست در بخش‌های مجموعه عکس محیط زیست و مجموعه عکس پرتره برگزیده شود. علیرضا معصومی دیگر عکاس ایسنا نیز در این جشنواره برگزیده بخش تک عکس ورزشی انتخاب شد.

همچنین با پایان یافتن این جشنواره، مجموعه برگزیدگان و برندگان نخستین جایزه عکس سال مطبوعاتی خراسان از سوی هیأت داروان نیز بدین شرح اعلام شده است. در قسمت تک عکس بخش اخبار مهشاد جلالیان از مشهد، مصطفی عباسی از مشهد، میثم دهقانی از مشهد برگزیده شدند. در قسمت مجموعه عکس این بخش نیز مرتضی امین‌الرعایایی از نیشابور، مصطفی عباسی از مشهد، محسن اسماعیل‌زاده از مشهد و مهدیه غفوریان از مشهد برگزیده شدند.

در قسمت تک عکس بخش مسائل معاصر حمید سبحانی از مشهد، حسین عباسی از مشهد، محسن اسماعیل‌زاده از مشهد برگزیده شدند. همچنین در قسمت مجموعه عکس این بخش امید شکری از بجنورد، مصطفی حسن‌زاده از شیروان، محسن اسماعیل‌زاده از مشهد، سیدمحمد آل رسول از مشهد به عنوان برگزیده اعلام شدند.

در قسمت تک عکس بخش محیط زیست محدثه زارع از مشهد، سیدعلی حسینی‌فر از سبزوار، سید علیرضا رجایی شوشتری از مشهد برگزیده اعلام شدند. همچنین در قسمت مجموعه عکس این بخش ساناز صفایی از مشهد، سیدمحمد آل رسول از مشهد، اشکان پردل از مشهد برگزیده شدند.

در قسمت تک عکس بخش پرتره احمد حسنی از مشهد، میلاد حدادیان از مشهد، سید علی حسینی‌فر از سبزوار و در قسمت مجموعه عکس این بخش مرتضی امین‌الرعایایی از نیشابور، اشکان پردل از مشهد و وحید بیات از مشهد برگزیده اعلام شدند.

در تک عکس بخش ورزشی محسن اسماعیل‌زاده از مشهد، علی‌رضا معصومی از مشهد، سیدعلی‌رضا رجایی شوشتری از مشهد برگزیده شدند. همچنین هیأت داوران در بخش مجموعه عکس ورزشی هیچ اثری را شایسته انتخاب ندانستند.

بر اساس اعلام این جشنواره، همچنین دریا ناظری از مشهد، فرهاد صفری از قزوین، محسن اسماعیل‌زاده از مشهد به عنوان منتخبین بخش مجموعه عکس پروژه بلند مدت نیز انتخاب شدند. احمد حسنی از مشهد نیز منتخب بخش مشهد بر مدار توسعه (جایزه ویژه شهردار) شد.

در این جشنواره همچنین مهشاد جلالیان از مشهد ، برنده تندیس و جایزه تک‌ عکس سال مطبوعاتی خراسان، مرتضی امین‌الرعایایی از نیشابور، برنده تندیس و جایزه مجموعه‌ عکس سال مطبوعاتی خراسان انتخاب شدند. امید شکری از بجنورد تقدیر ویژه هیئت داوران و احمد حسنی از مشهد نیز جایزه ویژه شهردار را کسب کردند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها