با ما همراه باشید

اخبار 11

درخصوص مشکلات “کم آبی” کرمانشاه بزرگنمایی شده/ رفع عمده مشکلات “آب شرب” محلات

منتشر شده

در

درخصوص مشکلات "کم آبی" کرمانشاه بزرگنمایی شده/ رفع عمده مشکلات "آب شرب" محلات

ایسنا/کرمانشاه جلسه امروز (26 تیر) سالن تدبیر استانداری کرمانشاه به بررسی مشکلات آب شرب شهر کرمانشاه اختصاص داشت، مشکلات و معضلاتی که در چند هفته اخیر به اوج خود رسیده و برخی محلات بعضا تا چند روز با قطعی آب مواجه شده اند.

در ابتدای این جلسه علیرضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه به تشریح مشکلات و وضعیت تامین آب شرب کرمانشاه پرداخت و با بیان اینکه در حال حاضر بخشی از مشکلات رفع شده، گفت: یک ماه پیش مشکلات بسیاری داشتیم و در برخی محلات مانند کسری و فردوسی عملا چند روز قطعی آب داشتیم و با تانکر آبرسانی به این مناطق صورت می گرفت، اما در حال بجز یک محله مشکلات در سطح مابقی محلات به حداقل رسیده است.

وی افزود: در این یک محله هم تامین آب 24 ساعت فعلا مقدور نیست و تقسیم بندی میان کوچه های مختلف آن صورت گرفته که این میان برخی شیر فلکه را دستکاری کرده و مشکلاتی ایجاد می کنند که باید فرماندار و سایر مسئولان ورود کنند.

کاکاوند با عجیب خواندن خشکسالی امسال گفت: در حال حاضر دبی سراب قنبر از 300 لیتر بر ثانیه به 70 لیتر رسیده و دو حلقه چاه شهر کامل خشک شده و ظرفیت مابقی هم کاهش چشمگیر یافته است.

این مسئول گفت: با وجود این خشکسالی این میان برخی خرابکاری ها را هم داریم و هفته ای دو بار خط انتقال آب در برخی  نقاط تعمدا شکسته می شود. مشخص هست این افراد چه کسانی هستند و باید با آنها برخورد شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه افزود: از طرفی در این شرایط و با این مشکلات کم آبی، مصرف آب نه تنها کم نشده بلکه نسبت به سال گذشته 12 درصد هم افزایش پیدا کرده است و مردم هنوز نسبت به خطر خشکسالی کاملا حساس نشده اند.

کاکاوند گفت: از طرف دیگر در این شرایط یک ریال اعتبار به ما تخصیص پیدا نکرده تا بتوانیم اقدامات لازم را انجام داده و تجهیزات مورد نیاز را خریداری کنیم.

درخصوص مشکلات کم آبی کرمانشاه بزرگنمایی شده/ رفع عمده مشکلات کم آبی محلات شهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به بزرگنمایی صورت گرفته در خصوص مشکلات کم آبی در شهر گفت: مشکلات هست و آن را انکار نمی کنیم، اما در برخی موارد بزرگنمایی شده است و در هفته های اخیر مشکلات کم آبی 25 تا 30 محله تک تک بررسی و رفع شده است و مشکلات در این زمینه به حداقل رسیده است.

کاکاوند با بیان اینکه برای تامین مناسب آب شرب شهر حدود 1050 لیتر آب بر ثانیه کمبود داریم گف: طی هفته اخیر حدود 200 لیتر تامین شده و اکنون نیازمند تامین حدود 800 لیتر آب  بر ثانیه هستیم و با مصوبات جلسه امروز به نظر می رسد بتوانیم در هفته آینده 150 لیتر بر ثانیه آب از محل چاه های دستگاه های مختلف استان تامین کنیم.

اینکه تمام مشکلات کم آبی را گردن خشکسالی بیندازیم مدیریت نمی شود/ هر نفر 2 لیتر صرفه جویی کند مشکلات آب شرب رفع می شود

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز پس از شنیدن صحبت های مسئولان حوزه آب استان با انتقاد از عملکرد آنها گفت: نمی توانیم بنشینیم و بگوییم خشکسالی است و چاه خشک شده و خط توزیع می شکند و… . این که مدیریت نیست، یک مدیر باید مشکلات را به هر طریق ممکن رفع کند.

وی افزود: ما هم می دانیم خشکسالی است اما مردم توقع دارند توزیع عادلانه آب صورت گیرد و مشکلات با مدیریت درست به حداقل برسد که انتظار و توقع کاملا به جایی است.

بازوند تاکید کرد: اگر می‌گوییم مصرف آب در این خشکسالی بیشتر شده باید ببینیم مشکل کار کجاست، قطعاباید فرهنگ سازی می کردیم که نکردیم و باید اطلاع رسانی درست به جامعه صورت می گرفت.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: اگر هر نفر دو سه لیتر صرفه جویی در مصرف آب داشته باشند قطعا مشکلات حوزه آب شرب رفع می شود و این قصور از ماست که این فرهنگ سازی را در سطح جامعه انجام نداده ایم.

بازوند تصریح کرد: بحث کم آبی و نبود آب چیزی نیست که بشود به راحتی از کنار آن گذشت و این مشکلات در ادامه تبدیل به مشکلات اجتماعی و امنیتی می شود و باید مدیریت درست در این زمینه اعمال شود.

وی تاکید کرد: قرار شد با طرح ضربتی تامین آب مشکلات حل شود، نه اینکه مشکلات را گردن خشکسالی و مصرف بالا انداخت.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: هر دلیلی که در زمینه مشکلات کم آبی آورده شود مهم نیست، مهم این است که بخشی از مردم بامشکل کم آبی مواجهند و باید سریعا این مشکلات رفع شود.

بازوند گفت: ظرف هفته آینده باید 150 لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب شرب شهر اضافه شود و با همکاری سایر دستگاه باید هر هفته این ظرفیت بیشتر شود تا زمانی که بطور کامل مشکلات این حوزه برطرف شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها