با ما همراه باشید

اخبار 10

درخواست بهزیستی برای واکسیناسیون ۵۵۰۰۰ معلول بستری در منازل

منتشر شده

در

درخواست بهزیستی برای واکسیناسیون ۵۵۰۰۰ معلول بستری در منازل

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به موضوع واکسیناسیون کرونا اظهار کرد: در کنار اینکه از وزارت بهداشت برای کمک به واکسیناسیون مراکز تشکر می‌کنیم اما این انتقاد را داریم و می‌خواهیم که این امکان را برای مددجویانی که در خانه‌ها هستند نیز فراهم کنند.

به گزارش ایسنا، وحید قبادی‌دانا در برنامه‌ای تلویزیونی با بیان اینکه کرونا شرایط سختی را برای ما ایجاد کرد،گفت: از ابتدای شیوع ویروس در ووهان چین، کمیته پیشگیری از بیماری کرونا در سازمان بهزیستی شکل گرفت و پروتکل‌ها به مراکز شبانه‌روزی اعلام شد. باتوجه به اینکه سالمندان از هایریسک‌ترین افراد بودند؛ رفت و آمدها محدود و پروتکل‌های بهداشتی اجرا شد و سامانه ثبت ابتلا و درمان و فوتی‌ها شکل گرفت.

وی با بیان اینکه با شروع واکسیناسیون در کشور، مراکز شبانه‌روزی در اولویت یک قرار گرفتند، گفت: از زمان شروع واکسیناسیون ۹۵ هزار دوز واکسن در مراکز شبانه‌روزی تلقیح شده و حدود ۸۰ درصد افراد مقیم در مراکز شبانه‌روزی توانبخشی واکسن کرونا را دریافت کردند و حدود ۷۰ درصد از کسانی که دوز اول را دریافت کردند، دوز دوم را نیز دریافت کردند که این کار ادامه دارد. این موضوع باعث شده که در قیاس با چهار ماه اول سال ۹۹، در چهار ماه ابتدای سال ۱۴۰۰، ۸۳ درصد فوتی‌ها کاهش و ۹۱ درصد ابتلا در مراکز شبانه‌روزی کاهش یابد که شرایط نسبتا بهتری را فراهم کرده است.

قبادی‌دانا افزود: در مجموع باتوجه به اینکه حدود ۸۵۰۰ نفر از این افراد طی ۱.۵ سال مبتلا شدند، حدود ۵۰۰ نفر فوت کردند، اما تقریبا بیش از ۷۵۰۰ نفر از آنها درمان شدند. نگرانی که اکنون داریم در ارتباط با افراد دارای معلولیتی که در خانه هستند، است. از ماه‌ها قبل نامه‌نگاری‌هایی با وزارت بهداشت انجام شد و در کمیته‌های وزارت بهداشت حضور داشتیم. در کنار اینکه از وزارت بهداشت برای کمک به واکسیناسیون مراکز تشکر می‌کنیم اما این انتقاد را داریم و می‌خواهیم که این امکان را برای مددجویان که در خانه‌ها هستند، فراهم شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: از یک میلیون و ۵۵۰ هزار فرد دارای معلولیت و ۲۴۰ هزار زن سرپرست خانوار و خانواده‌های آنها که تحت پوشش هستند، حدود ۵۵ هزار معلول شدید و خیلی شدید وابسته به بستر و دارای ضایعه نخاعی داریم که در خانه‌ها هستند و درخواست داریم تا این امکان فراهم شود که برای آنها تلقیح واکسن صورت گیرد. امید است پیگیری‌ها به نتیجه برسد.

به گزارش ایسنا، قبادی‌دانا در ادامه در پاسخ به این سوال که در دوره‌ای که در سازمان بهزیستی بودید، خدمات سازمان چه ارتقایی پیدا کرد؟ یادآور شد: امروز چهل و یکمین سالروز تاسیس سازمان بهزیستی توسط شهید دکتر فیاض بخش است و یاد و خاطره ایشان را گرامی می‌داریم. خدمات شایان توجهی انجام شده است، اما نیازهای جامعه هدف سازمان بسیار زیاد است، البته سازمان به دنبال بهتر زندگی کردن همه مردم است، اما اقشار خاصی مانند معلولان، سالمندان، زنان و کودکان که دارای نیازهای خاصی هستند ممکن است در معرض خطر بیشتری باشند.

وی ادامه داد: در این سال‌ها سعی شده است تحولی در سازمان بهزیستی ایجاد کنیم. سعی کرده‌ایم به فرمایش مقام معظم رهبری کار فوق العاده‌ای را انجام دهیم. شعار امسال ما؛ بهزیستی در گام دوم انقلاب هوشمندسازی، محله محوری و ارتقا سلامت اجتماعی در بستر خانواده است. تاکید ویژه‌ای را بر خانواده داشتیم و تمام سیاست‌های ما بر محور توانمندسازی خانواده برای رفع مشکلات جامعه هدف بوده است.

رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه تمام تلاش ما این بوده که از کمک‌های مختلف مردم استفاده و فعالیت‌های اجتماع محور و محله محور را ترویج دهیم، به موضوع هوشمندسازی فعالیت‌ها اشاره کرد و گفت: امروز ۴۰ سامانه الکترونیکی در سازمان بهزیستی است. تمام پرداخت‌ها به صورت الکترونیکی است. دیگر چیزی مانند کارت هدیه که مسئله و مشکل بود به طور کل حداقل در این ۲.۵ سال که شاهد و ناظر بودم جمع شده و هرگونه خدمت و حمایتی روی کارت بانکی افراد با کد ملی مشخص انجام می‌شود و این باعث شده شفاف‌سازی خوبی صورت گیرد و اعتماد بودجه‌ریزان، دستگاه‌های حاکمیتی و مردم را بیشتر جلب کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه بودجه سازمان بهزیستی در این دو الی سه سال افزایش قابل توجهی را در زمینه‌های مختلف پیدا کرده است، افزود: به طور مثال در بحث مستمری مددجویان شاهد افزایش جهش خوبی بودیم. به طور مثال اگر در سال ۹۲، مستمری مددجو ۵۳ هزار تومان تا ۱۰۰ هزارتومان براساس بعد خانوار بوده، اکنون به ۳۵۰ هزارتومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزارتومان افزایش پیدا کرده است و امسال توانستیم به هدف برنامه ششم در پرداخت مستمری برسیم. در ماده ۷۹ قانون برنامه ششم آمده است میزان مستمری باید ۲۰ درصد حداقل دستمزد هرسال باشد. در سال‌های مختلف ۱۲ درصد و ۱۴ درصد بوده و امسال به ۱۹ درصد حداقل دستمزد رسیده است. در این سالها حداقل دستمزد ۵ برابر شده است درحالیکه میزان مستمری‌ها ۸ تا ۱۱ برابر شده است.

وی همچنین گفت: افراد دارای معلولیت نخاعی در ۲.۵ سال گذشته مبلغ ۲۰۰ هزارتومان به خانواده هایشان پرداخت می‌شد که از آنها نگهداری کنند و ۲۰ هزار خانواده تحت پوشش خدمات حق پرستاری بودند. امروز توانستیم پوشش را افزایش دهیم؛ ۲۷ هزار معلول ضایعه نخاعی موجود را تحت پوشش قرار دهیم و از معلولان ضایعه نخاعی فردی پشت نوبت نمانده است و اگر به معلولان شدید و خیلی شدید وابسته به بستر را هم اضافه کنیم، در مجموع به ۵۵ هزار نفر مبلغ یک میلیون تومان بابت حق پرستاری بر روی کارت بانکی آنها شارژ می‌شود. این مبلغ تا ماه گذشته ۶۱۰ هزارتومان بود که در بودجه ۱۴۰۰ به همت سازمان برنامه و دولت و تصویب نمایندگان، افزایش خوبی را شاهد بودیم که شرایط بهتری را می‌تواند ایجاد کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه با بیان اینکه فعالیت سازمان در محله‌ها نیز با مراکز خدمات بهزیستی شکل گرفت، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طبق ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت در ۱۳ بند این امکان را داریم که فعالیت‌های اجرایی سازمان را در قالب فعالیت موسسات خیریه و غیردولتی به مردم واگذار کنیم. در بند ۴ مراکز خدمات بهزیستی وجود داشت که مغفول واقع شده بود. البته در گذشته مجتمع های خدمات بهزیستی بود که در حوزه‌‍‌های روستایی فعالیت می‌کرد.

وی افزود: دیدیم که باید این خدمات به داخل محله‌ها و منازل برود و آنچه که در آمار و ارقام می‌گوییم و در طبقه دهم سازمان تصمیم می‌گیریم، در محله ها و در میدان خود را نشان دهد.

قبادی دانا در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: با حضور در محلات، ۲۵۲۷ مرکز خدمات بهزیستی با عنوان مثبت زندگی طی یک فراخوانی که اعلام عمومی شده شکل گرفته است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها