با ما همراه باشید

اخبار 24

در رسیدگی به سیل‌زدگان باید حاشیه‌ها را کنار زد/ با شعار سال برخورد تشریفاتی و شعاری نکنیم

منتشر شده

در

در رسیدگی به سیل‌زدگان باید حاشیه‌ها را کنار زد/ با شعار سال برخورد تشریفاتی و شعاری نکنیم

امام جمعه موقت تهران با اشاره به وقوع سیل اخیر در کشور با تاکید بر این که دولت و ملت باید دست به دست هم دهند تا تدابیر لازم برای برطرف کردن خسارت‌ها اتخاذ شود،‌ گفت: حاشیه‌ها را باید کنار زد و بدون حاشیه و با شکرگزاری این وحدت ملی همه مردم به کمک هایشان ادامه دهند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با تبریک فرا رسیدن روز ۱۲ فروردین گفت: ۱۲ فروردین روز تولد جمهوری اسلامی است که امام (ره) فرمودند صبحگاه ۱۲ فروردین که نخستین روز حکومت الله بر جهان است از بزرگ‌ترین اعیاد ملی ما است. ۱۲ فررودین خلاصه و عصاره بعثت را در خود جای داده است که این بعثت مجدد در عصر جاهلیت مدرن است.

وی افزود: مردم ما با اراده ملی و تصمیم جامع و همگانی‌شان با رهبری امام عظیم الشان یک نظام الهی را مطابق با هندسه الهی در عصر غیبت طراحی و تاسیس کردند و امروز من و شما چهلمین سال تاسیس را در پیش‌رو داریم. جمهوری اسلامی ایران؛ نظامی که برخاسته از این انقلاب بزرگ است و این اتفاق مهم هم در دستور کار ملت برای گام دوم قرار دارد و هم پیش روی ملت‌های جهان است برای اینکه الهام بگیرند و مسیر خودشان را ادامه دهند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: مانند هر سال در آغازین روز سال جدید رهبری نقشه راه ملت ایران را به زیبایی و حکیمانه ترسیم کردند و شرح گام دوم را در سال نخست ارائه کردند، امیدوارم قدرشناس باشیم، این نعمت بزرگ الهی برای ما است.

حاج علی اکبری اظهار کرد: سخنرانی رهبری، یک سخنرانی متفاوت، الهام بخش و راهبردی است، نباید از کنارش به سادگی عبور کنیم، برای همه ما، ملت، جامعه جوان ما و برای مدیران و مسئولان ما الهام بخش است، ان‌شاءالله مراجعه کرده، برداشت کنیم و مسیرمان را انتخاب کنیم و مراقب باشیم تا به فراموشی سپرده نشود.

وی تصریح کرد: آنچه از این پیام و سخنرانی مشروح بعد از پیام نوروزی استفاده می‌شود، مساله اراده ملی ما ایرانیان است، آن‌چه رهبری بیان کردند، این بود که فرمودند دشمن متوجه شده ملت ایران وقتی چیزی را تصمیم بگیرد، اراده کند، می‌تواند به آن برسد، لذا تصمیم دشمن این است که بر اراده نفوذ کند.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: بنابراین انتخاب شعار سال، انتخاب عالمانه و کارشناسانه است تا ملت بتوانند قدم‌های خود را برای روزهای بهتر بردارند، لذا تعیین شعار سال هم گفتمان سازی و هم ادبیات سازی عالمانه و استادانه است برای این‌که اراده‌ها متمرکز شود.

وی همچنین گفت: رهبر بیدار ما سال‌ها پیش دست دشمن را خوانده و جنگ اقتصادی دشمن را پیش‌بینی کرد و با دقت نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی را پیش روی ملت قرار داد و برای تبدیل اقتصاد مقاومتی به گفتمان غالب جامعه ارکان آن را بیان کردند، لذا شعار رونق تولید برای سال جدید به منزله روح اقتصاد مقاومتی است، یعنی در سند اقتصاد مقاومتی که نقشه نجات اقتصاد ملی ما است آن روح اصلی، مساله تولید است که رهبری امسال رونق تولید را به‌عنوان جهت‌گیری ملت پیش‌روی ما معرفی کردند و لذا این را نقطه عطف سازنده باید در نظر بگیریم و قدر بدانیم، برخورد تشریفاتی و شعاری نکنیم، از تبیین و فهم عالمانه موضوع تا اقدام و تلاش مجاهدانه تا بسیج سراسری همه امکانات و قوا برای تحقق این شعار مهم و حساس در دستور کار مسئولین، ملت و مدیران قرار بگیرد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: این یک تیر و صدها نشانه است، اگر تولید ملی رونق پیدا کند و همه دست به دست هم دهیم و این اتفاق بزرگ رخ دهد، در سال ۹۸ در این زمینه اتفاق متفاوتی رخ می‌دهد، بسیاری از خواسته‌های مردم محقق می‌شود، میزان کالاها افزایش می‌یابد، با کمبود و قحطی مقابله می‌شود، کنترل و کاهش قیمت‌ها فراهم می‌شود و هم وابستگی به کالای خارجی کم می‌شود، اشتغال جوانان فراهم و بیکاری مهار می‌شود، زمینه‌های صادرات فراهم می‌شود و در نهایت اقتصاد ملی ما با تولید و رونق تولید است که می‌تواند در برابر تحریم‌ها به خوبی مقاومت کند و استقلال و عزت ملی ما هم تقویت می‌شود.

حاج علی اکبری همچنین اظهار کرد: تحقق رونق تولید، ‌ تدبیر، برنامه ریزی و شجاعت می‌خواهد، روحیه جهادی می‌خواهد و انسجام ملی، برای این‌که بتوانیم به چنین هدف بزرگی دست پیدا کنیم، این هدف گذاری ان شاءالله محقق شود و امسال اتفاق متفاوتی بیفتد که خار جدیدی در چشم دشمنان جمهوری اسلامی می‌شود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به وقوع سیل در برخی از استان‌ها و شهرهای کشور، گفت: براثر بارندگی‌های وسیع اخیر، سیل در کشور اتفاق افتاد، البته به ما بشارت دادند آسمان آشتی کرده و بعد از خشکسالی طولانی، ترسالی اتفاق افتاده است، اگر این اتفاق مقطعی هم باشد بارش وسیع و خجسته‌ای در سراسر کشور بوده و نباید دشواری پیش آمده سبب شود تا از شکرگزاری این نعمت غافل شویم.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر باید شکر عملی یعنی آمادگی برای استقبال از بارش‌ها وجود داشته باشد، در هفته اخیر اکثر استان‌ها و شهرها با مساله سیل و گرفتاری‌های آن مواجه شدند، مسافران مبتلا شدند و اوج مشکلات را در گلستان و مازندران، گمیشان، آق قلا و ترکمن صحرا دیدیم و همچنین اتفاق ناگواری که در شیراز رخ داد و … این‌ها چیزهایی است که الان پیش‌روی ما است و باید به لطف خدا با درس گرفتن و عبرت گرفتن از شرایطی که پشت سر گذاشتیم، باید امدادرسانی و متمرکز کردن خدمات را ادامه دهیم در حال حاضر اولویت امداد و نجات و رسیدگی به خانواده‌های آسیب دیده است که باید در دستور کار باشد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: حاشیه ها را باید کنار زد، نباید سیاست بازان و یا کسانی که تحلیل‌های سطحی دینی از موضوعات دارند به افکار عمومی آسیب بزنند، الان همه باید متمرکز باشند تا شرایط مشابه اتفاق نیفتد. بعد از این نوبت می‌رسد به بررسی عالمانه و کارشناسانه تا اگر احیاناً مقصرانی بوده‌اند، رسیدگی شود، همه مسئولین در قوای مختلف وسط این میدان حضور دارند، قوای مسلح و نیروهای مردمی همین‌طور لذا باید بدون حاشیه و با شکرگزاری این وحدت ملی همه مردم به کمک هایشان ادامه دهند.

وی ابراز امیدواری کرد که خداوند این غم‌ها و آلام را الیتام ببخشد و بارش های پیش رو را بارش رحمت قرار دهد، به مسئولین ما نیز توفیق درس گرفتن و عبرت گرفتن از حوادثی که رخ داد را عنایت کند، ملت و دولت باید دست به دست هم دهند تا برای برطرف کردن خسارت‌ها تدبیرهای لازم اتخاذ شود.

به گزارش ایسنا، امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: سالی که با نام علی (ع) و ولادت خجسته آن حضرت آغاز شد، نوید بخش بشارت‌ها و فرصت‌ها است، شنیدید از رهبر معظم انقلاب که فرمودند سال ۹۸ برخلاف آنچه دشمنان ملت ایران مطرح می‌کنند سال فرصت‌ها و گشایش‌های بیش‌تر است ان شاء‌الله.

وی افزود: بزرگ‌ترین اتفاقی که در جهان بشریت رخ داده در دهه سوم ماه رجب قرار دارد، یعنی بعثت خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) در ۲۷ این ماه قرار گرفته که هیچ روز و شبی در آفرینش به زیبایی و عظمت نیست، امیدواریم خدا همه ما را قدرشناس این بعثت و نعمت بزرگ قرار دهد.

انتهای پیام

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 24

کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قم

منتشر شده

در

توسط

کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک در قم
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از کشف بیش از 15 کیلوگرم تریاک و دستگیری 3 نفر قاچاقچی خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، سرهنگ صیاد درویشی، بیان کرد: با رصد اطلاعاتی پليس مبارزه با مواد مخدر استان قم بر عوامل اصلي تهيه و توزيع مواد مخدر، مشخص شد یک نفر قاچاقچی مواد مخدر قصد دارد مقاديري مواد مخدر را با استفاده از يک دستگاه خودروي کامیون “بنز” از مبداً یکی از استان های همجوار به مقصد قم منتقل کند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان عنوان کرد: باهوشیاری ماموران خودروی مذکور شناسایی و توقیف و 3 نفر در این رابطه بازداشت شدند.

سرهنگ درویشی ادامه داد: در بازرسی صورت گرفته از خودروی توقیف شده مقدار 9 کیلو و 950 گرم مواد مخدر از نوع تریاک در قالب تعداد 6 بطری پلاستیکی، کشف شد.

وی اضافه کرد: در بررسی های بعمل آمده، تحویل گیرنده مواد مخدر در استان نیز که با یک دستگاه خودروی سواری ” پراید” با راننده کامیون جهت تحویل گرفتن مواد مخدر همکاری داشت، در اقدام به موقع ماموران دستگیر و در بازرسی بدنی از وی مقدار 6 کیلو و 50 گرم مواد مخدر از نوع “شیره تریاک” کشف شد.

ادامه مطلب

اخبار 24

ساری به هواداران چلسی: حداقل تا دقیقه آخر منتظر بمانید بعد اعتراض کنید!

منتشر شده

در

توسط

ساری به هواداران چلسی: حداقل تا دقیقه آخر منتظر بمانید بعد اعتراض کنید!

سرمربی چلسی پاسخ اعتراض هواداران تیمش را داد. آن هم در شرایطی که اشتباهات داوری باعث برد آبی‌های لندن شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، چلسی در شرایطی توانست کاردیف را در لیگ برتر شکست دهد که اشتباهات داوری به داد تیم مائوریسیو ساری رسید. زمانی که چلسی با یک گل از حریف خود عقب بود، هواداران چلسی خواستار برکناری مربی‌شان شدند. با این حال یک گل آفساید از سزار آسپلیکوئتا و عدم اخراج رودیگر، مدافع آلمانی چلسی باعث شد سرمربی کاردیف اعتراض زیادی به داور داشته باشد و در نهایت گل دوم را نیز لوفتوس چیک به ثمر رساند.

مائوریسیو ساری سرمربی چلسی با انتقاد از رفتار هواداران چلسی گفت: هواداران چلسی حداقل تا پایان بازی زمان بدهند و صبر کنند و در ادامه اعتراض کنند. من سرمربی هستم و سال‌هاست که چنین شرایطی را می‌دانم و قطعاً می‌دانم احساس هواداران چلسی چگونه است. ما در این دیدار تمام تلاش خودمان را کردیم. می‌دانیم کسب سهمیه لیگ قهرمانان بسیار فشرده است ولی تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد تا بتوانیم در پایان فصل به این هدف برسیم.

نیل وارناک، سرمربی کاردیف نیز با انتقاد شدید از داور مسابقه گفت: لیگ برتر انگلیس شاید بهترین لیگ جهان باشد ولی ضعیف‌ترین داورهای جهان را دارد.

انتهای پیام

ادامه مطلب

اخبار 24

جشن‌های نوروزی در سایه امدادرسانی به سیل‌زدگان مازندرانی

منتشر شده

در

توسط

در حالی سیزده روز از سیل مخرب مازندران می‌گذرد و مسئولان در کنار مردم در حال امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده هستند که در کنار امدادرسانی به مردم سیل‌زده در مازندران، جشن‌های نوروزی و استقبال از مسافران نیز در دستور کار مسئولان و مردم این استان قرار دارد و در این میان، حرکاتی چون واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به نفع مردم سیل‌زده مازندرانی نیز خود یک خبر خوب محسوب می‌شود.

سیزده روز از سیل مخرب مازندران می‌گذرد و مسئولان در کنار مردم در حال امدادرسانی به مناطق آسیب‌دیده هستند، هرچند این سیل، آغاز سال جدید را به کام تمام مردم کشور به ویژه مازندرانی‌ها تلخ کرد اما حضور طلاب و گروه‌های مردم نهاد، پای کار بودن نهادهای انقلابی سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی، ورزشکاران و رسانه‌ها در کنار مسئولان اجرایی، نمود یک وحدت واقعی در استان بوده است.

به گزارش ایسنا مازندران، از سویی دیگر، در کنار امدادرسانی به مردم سیل‌زده در مازندران، جشن‌های نوروزی و استقبال از مسافران نیز در دستور کار مسئولان و مردم این استان قرار دارد و در این میان، حرکاتی چون واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به نفع مردم سیل‌زده مازندرانی نیز خود یک خبر خوب محسوب می‌شود.

آماده‌باش تمامی نیروهای امدادی و هلال احمر در مازندران

مهدی رازجویان معاون امور عمرانی استانداری مازندران در گفت‌و‌گو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت امداد رسانی به سیل‌زدگان مازندرانی و قطعی آب در شهرهای بابل و بابلسر، اظهار کرد: با اتصال خط دوم انتقال آب سد لفور میزان ورودی آب به بابلسر 150 لیتر بر ثانیه افزایش یافت و تا ظهر امروز مشکل در بابلسر تا حدود زیادی برطرف می‌شود هرچند ممکن است در ساعات ابتدایی با افت فشار مواجه باشد.

وی تصریح کرد: از ظهر امروز دوشنبه 12 فروردین، موج جدید بارش‌های باران آغاز می شود و در شهرهای غربی مانند رامسر و نور از شدت بیشتری برخوردار است.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران با بیان اینکه از دیروز محور کندوان بسته شد و تا بعد از ظهر امروز محور هراز نیز مسدود است، خاطرنشان کرد: به تمامی تیم های هلال احمر و سایر تیم های اجرایی اعلام آماده باش شده است، همچنین تهیه غذا و اسکان موقت نیز در دستور کار قرار دارد و عوامل راهداری و ادوات مکانیکی در محورهای مواصلاتی مازندران مستقر هستند.

امدادرسانی با هلی‌کوپتر به یک روستا در نکا

رازجویان در ادامه تصریح کرد: در شرق مازندران و به ویژه نکا بارش باران از شدت کمتری برخودار بوده اما همچنان بازگشایی مسیر روستای لترگاز در بخش هزارجریب به دلیل رانش به وجود آمده و برفگیر بودن، امکان بازگشایی آن در حال حاضر وجود ندارد و با هلی کوپتر همچنان به آن منطقه امدادرسانی می شود.

وی همچنین در مورد وضعیت مدارس مناطق سیل زده و بازگشایی آن نیز خاطرنشان کرد: در روستاها و مناطق سیل زده از جمله سیمرغ و سایر مناطق دیگر بازید از مدارس انجام شد و با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش دستورات اکید برای تخلیه آب از مدارس و آماده سازی آن برای نخستین روز پس از تعطیلات و پذیرش دانش آموزان صورت گرفت.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران همچنین در مورد آخرین وضعیت پل بالا رستم قائمشهر نیز گفت: در حال حاضر این پل موقت در حال احداث است اما به دلیل شدت جریان آب، کار ساخت پل موقت همچنان با کندی مواجه است.

تخریب 520 واحد مسوکنی بر اثر سیل در جویبار

سید علی اسد فرماندار جویبار نیز با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با اعلام خسارت سیل به 6 هزار از اراضی باغی و زراعی این شهرستان، از برآورد 50 میلیارد تومانی مجموع خسارات وارد شده خبر داد.

فرماندار جویبار سرریز آب از رودخانه تلار، سیاهرود و  تجن را سه منطقه‌ای اعلام کرد که شهرستان جویبار را تحت تأثیر سیل قرار داد، گفت: 25 روستای شهرستان جویبار تحت تاثیر سیل قرار گرفته است، همچنین 520 واحد مسکونی دچار آسیب شده و قابل تعمیر هستند و بیش از 400 نفر برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها و دریافت تسهیلات معرفی شده‌اند.

فرماندار شهرستان جویبار با اشاره به اینکه 25 واحد مسکونی نیز نیازمند نوسازی است به وضعیت کم آبی و بی آبی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: آب جویبار از قائمشهر و سیمرغ تأمین می‌شود و از آنجایی که تاسیسات آب این دو شهر تحت تاثیر سیل آسیب دیده است، انتقال آب به جویبار با مشکل مواجه شد.

همت شهرداری های مازندران در امدادرسانی و بازسازی سیمرغ`

 

با تاکید استاندار مازندران بر همکاری تمامی ارگان های استان برای بازسازی خسارات سیل، شهرداری‌های مازندران وارد میدان شدند.

بر اساس این گزارش، شهرداری های هچیرود، سلمانشهر و عباس آباد با اعزام تیم های عملیاتی در بازسازی فضای سبز شهر کیاکلا در شهرستان سیمرغ مشارکت می کنند. همچنین تیم های این شهرداری ها با کامیون های گل و گیاه راهی سیمرغ شده اند تا فضای این شهر را هر چه زودتر به حالت سابق بازگردانند.

شهرداری آمل نیز ضمن استقرار یک دستگاه ماشین آتش نشانی، مسولیت رنگ آمیزی جدول های شهر کیاکلا را برعهده گرفته است.

تیم های امدادی و فضای سبز شهرداری های کتالم و سادات شهر، شیرود و رامسر نیز جهت مشارکت در بازسازی سیمرغ بزودی عازم این شهر خواهند شد. تیم های امدادی و عملیاتی شهرداری قائم شهر‌ نیز با وجود همجواری با سیمرغ از نخستین روز سیل در منطقه حضور دارند.

اقامت بیش از 12 میلیون نفر شب گردشگر در مازندران

با وجود خسارت بیش از تصور سیل به مازندران و تمام امدادرسانی‌هایی که مسئولان در کنار گروه‌های جهادی در حال انجام آن هستند، در سویی دیگر از این استان، مازندرانی‌ها از مسافران نوروزی پذیرایی می‌کنند.

در این راستا، سیف الله فرزانه دبیراجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران در جمع خبرنگاران، از ثبت اقامت ۱۲ میلیون و ۷۹ هزار و ۶۱۹ نفر شب اقامت مسافران نوروزی در استان از ۲۷ اسفند ۹۷ تا دهم فروردین ۹۸ خبر داد.

وی با اعلام این خبر تصریح کرد: در همین مدت چهار هزار و 53 مسافر و گردشگر از اماکن تاریخی فرهنگی بازدید کرده که از این تعداد چهار هزار و 50 نفر بازدید کننده داخلی و 3 نفر بازدید کننده خارجی بوده‌اند.

دبیراجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران تعداد بازدید کنندگان از موزه‌های استان را 125 هزار و 784 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 125 هزار و 296 نفر گردشگر داخلی و 488 نفر مسافر و گردشگر خارجی بوده‌اند، همچنین در همین مدت 518 هزار و 887 گردشگر و مسافر از اماکن مذهبی و متبرکه استان زیارت کردند.

فرزانه گفت: از 27 اسفند تا روز گذشته یک میلیون و 691 هزار و 895 گردشگر و مسافر از روستاهای مازندران بازدید و دو میلیون و 563 هزار و 628 گردشگر در روستاهای مازندران اقامت شب داشته‌اند.

واریز درآمد حاصل از موسیقی زنده و جنگ شادی به مردم سیل‌زده مازندرانی

همچنین محمود شالویی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جمع خبرنگاران  از  برگزاری 30 جشنواره فرهنگی هنری و اجرای 80 موسیقی زنده در غرب مازندران در این ایام خبر داد و افزود: با وجود مهمان ناخوانده سیل در مازندران شاهد حضور چشمگیر گردشگر در این استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه گذرگاه های متعدد فرهنگی در مبادی استان شکل گرفته است، تصریح کرد: در اجرای برنامه ها به معرفی مازندران همراه با ارایه صنایع دستی و غیره پرداخته شد و علیرغم وضعیت جوی، برنامه‌ها از استقبال خوبی برخوردار بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری موسیقی زنده و جنگ شادی در شهرهای این استان خبر داد و افزود: عناصر هنری ضمن ابراز همدردی حمایت خود از مردم سیل زده، در قالب  درآمد حاصل از اجرا و در اختیارقراردادن آن به مناطق و مردم سیل زده به اجرای موسیقی زنده و جنگ شادی پرداختند.

شالویی در بخش سینما و نوروز نیز گفت: 65 هزار نفر از برنامه های سینمایی در مازندران بازدید کردند و ارایه بلیط نیم بها برای حضور مردم در سینما در مناطق سیل زده نیز در دستور کار قرار دارد.

گزارش از: راضیه عنایتی خبرنگار ایسنا مازندران منبع: ايسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها