با ما همراه باشید

اخبار 4

در مراسم تقدیر از مجید مجیدی و عوامل فیلم “خورشید” چه گذشت؟

منتشر شده

در

در مراسم تقدیر از مجید مجیدی و عوامل فیلم "خورشید" چه گذشت؟

رئیس فرهنگستان هنر، در مراسم اکران فیلم سینمایی «خورشید» و تجلیل از دست‌اندرکاران فیلم، اولین لوح ویژه فرّ فرهنگستان هنر را به مجید مجیدی اهدا کرد و گفت: این فیلم نشان داد که کودکان کار گنج واقعی شهرند و مجید مجیدی گنج‌یاب و گنج‌شناس است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مراسم اکران فیلم سینمایی «خورشید» و تجلیل از عوامل فیلم، عصر روز چهارشنبه، ۹ تیر ۱۴۰۰، در سالن ایرانِ فرهنگستان هنر برگزار شد. در این مراسم بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر؛ غلامعلی حدادعادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی؛ مجید مجیدی، کارگردان فیلم؛ علی نصیریان، بازیگر فیلم؛ تعدادی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ بعضی از اعضای پیوسته فرهنگستان هنر؛ و جمعی از دست‌اندرکاران فیلم حضور داشتند.

بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، پس از اکران فیلم در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از حضور میهمانان گرامی و دست‌اندرکاران تولید فیلم گفت: با فیلمی خوب و استثنایی روبه‌رو بودیم و از دیدن آن لذت بردیم. این فیلم نشان داد که کودکان کار گنج واقعی شهرند؛ همان‌هایی که وقتی به چهارراه می‌رسیم شیشه‌ها را بالا می‌دهیم که به ما نزدیک نشوند و دست تکان می‌دهیم که به شیشه دست نزنند و متأسفانه به آنها بی‌توجهی می‌کنیم. آقای مجید مجیدی گنج‌یاب و گنج‌شناس است. او یکی از آسیب‌های جامعه را به بهترین شکل مطرح کرد و کار اصلی هنرمند نیز بیان زشتی‌ها به بهترین شیوه‌هاست. بنا به گفته آقای مجیدی، او ۳هزار نفر از کودکان کار را دیده است تا این بچه‌ها را برای فیلم انتخاب کند.

رئیس فرهنگستان هنر، مجید مجیدی را صاحب مکتب شرقی و معنوی خاص خود دانست که برخاسته از انقلاب اسلامی است و در ویژگی این مکتب گفت: این مکتب به محرومان و کودکان کار متعهد است و این تعهد را همیشه حفظ کرده است.

او ادامه داد: به‌عنوان منتقدی باتجربه مطمئنم در آینده راجع به مجید مجیدی صحبت خواهد شد و کتاب‌ها نوشته خواهد شد؛ نه‌فقط از سوی ایرانی‌ها؛ راجع به ایشان هندی‌ها، چینی‌ها و غربی‌ها نیز صحبت خواهند کرد.

نامورمطلق گفت: فرهنگستان هنر حتماً جلساتی برای نقد این فیلم و دیگر فیلم‌های مجید مجیدی برگزار خواهد کرد.

او با اشاره به حضور مسئولان در جلسه گفت: یکی از وظایف اصلی و اساسنامه‌ای فرهنگستان هنر ترویج الگوهاست و اگر به فرهنگستان امکانات داده شود و از آن حمایت شود، الگوهایی مانند فیلم‌های آقای مجیدی را، که در ژانر خود واقعاً بی‌نظیر است، در سطح جهان ترویج خواهیم کرد.

سپس مجید مجیدی، کارگردان این فیلم، در سخنانی هدف ساخت فیلم را ایجاد پویشی برای ساخت مدارس کودکان کار در سراسر کشور بیان کرد و گفت: متأسفانه شرایط کرونایی اکران فیلم را با محدودیت مواجه کرده و امیدوارم برگزاری چنین نشست‌هایی بتواند ما را به هدف این فیلم نزدیک‌تر کند.

عضو پیوسته فرهنگستان هنر تولید این فیلم را ادای دِین به جوانان گمنامی دانست که با وجود سن کم و در نهایتِ گمنامی کارهایی بزرگ انجام داده‌اند.

رئیس گروه سینمای فرهنگستان هنر این فیلم را پیروی از کار آقای داوودی دانست که با دوستان خود چهار پنج سال است که مدرسه کودکان کار را راه‌اندازی کرده‌اند و بیش از ۱۲۰۰ نفر از این کودکان و در واقع گنج‌ها را کشف کرده‌اند.

او سپس از آقای داوودی، مدیر مدارس «صبح رویش»، دعوت کرد که به‌روی صحنه بیاید.

در ادامه سیدمحمدحسن داوودی، مدیر مدارس صبح رویش، نیز در سخنان کوتاهی گفت: مؤسسه «نسیم صبح رویش» در سال ۱۳۹۳ راه‌اندازی شد و تاکنون بیش از هزار نفر از کودکان کار در مدارس آن مشغول تحصیل و مهارت‌آموزی بوده‌اند.

او گفت: هیچ چیزی برای من و یاران «صبح رویش» جذاب‌تر و دوست‌داشتنی‌تر از دیدن بچه‌ها در این فیلم و همچنین موفقیت‌های سایر بچه‌ها در رشته‌های دیگر نیست؛ بچه‌هایی که در معرض آسیب‌های اجتماعی گرفته‌اند و الان روی پای خود ایستاده‌اند و دست بچه‌های کوچک‌تر از خودشان را می‌گیرند.

علی نصیریان بازیگر قدیمی نیز بیان کرد که فرهنگستان هنر با این کار نشان داد که زنده است. فرهنگستان می‌تواند با نمایش فیلم‌ها به صورت جشنواره‌ای فعالیت کند و فیلم‌های کارگردانان قبل و بعد انقلاب را نمایش دهد و تحلیل نماید.

وی افزود: مدیریت فرهنگی کار حساسی است و باید مدیر دلش برای آن بسوزد؛ مدیران فرهنگی واقعی انسان‌های مهمی هستند که باید پیدایشان کرد. این برنامه‌ها باید ادامه پیدا کند و مردم باید بدانند که در حوزه فرهنگ چه اتفاقاتی افتاده است.

در این مراسم همچنین با حضور بهمن نامورمطلق، غلامعلی حدادعادل، سیدمحمد بهشتی‌شیرازی و علیرضا اسماعیلی از ۱۵ نفر از عوامل و دست‌اندرکاران فیلم خورشید: مجید مجیدی (کارگردان)، علی نصیریان (بازیگر)، امیر بنان (تهیه‌کننده)، نیما جاویدی (نویسنده)، جواد عزتی (بازیگر)، روح‌الله زمانی، ابوالفضل شیرزاد، شمیلا شیرزاد، مانی غفوری و محمدمهدی موسوی (بازیگران نوجوان)، طناز طباطبایی (بازیگر)، علی غابشی (بازیگر)، صفر محمدی (بازیگر)، کیوان مقدم (طراح صحنه) و هومن بهمنش (مدیر فیلم‌برداری) با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها