با ما همراه باشید

ورزشی

در میان بغض؛ پیشنهاد تمدید را قبول کردم ولی گفتند منقضی شده!

منتشر شده

در

شب گذشته انتشار یک خبر تلخ، هواداران رئال مادرید را شوکه کرد. پس از ماه ها گمانه زنی و کشمکش، سرانجام سرخیو راموس تصمیم برای جدایی از رئال را قطعی کرد و مذاکرات تمدید او بی نتیجه پایان یافت.

راموس و رئال از ماه ها قبل بر سر تمدید قرارداد به بن بست رسیده بودند. رئال قرارداد یک ساله با کاهش 10 درصدی دستمزد را به راموس ارائه داده بود ولی کاپیتان قرارداد دو ساله می خواست.

 

 

باشگاه مادریدی در هفته های اخیر به این اطمینان رسیده بود که راموس با باشگاهی دیگر که احتمالا سیتی یا پی ای اس جی است به توافق رسیده ولی گفت و گوی جمعه گذشته با رئیس باشگاه می توانست همه چیز را 180 درجه تغییر دهد که چنین نشد.

در واقع راموس که انتظار داشت به فاصله دو هفته تا پایان قراردادش، باشگاه از خود نرمش نشان دهد و با شرایط او کنار بیاید، دریافت که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد و در نهایت تصمیم به جدایی را قطعی کرد.

 

 

 

 

راموس سال 2005 و در روز پایانی نقل و انتقالات بود که به رئال پیوست. باشگاه مادریدی بند فسخ قرارداد او با سویا را پرداخت کرد تا راموس از همان زمان به چهره ای منفور در میان هواداران سویا، باشگاهی که فوتبالش را در آن شروع کرده بود، تبدیل شود.

16سال بعد، راموس یکی از اسطوره های بی بدیل رئال و فوتبال اسپانیاست و نقش او در فتح 22 جام رئال غیر قابل انکار است. آخرین جامی که رئال بدون راموس کسب کرده به سوپرکاپ فصل 04-2003 بر می گردد. راموس در 672 بازی برای رئال موفق به زدن 101 گل شد.

 

 

 

 

در هر صورت راموس از رئال خواهد رفت و قطعا این جدایی تا مدت ها تاثیر منفی خود را روی رئال خواهد گذاشت.

او امروز از ساعت 15 و در کنفرانسی خبری با هواداران رئال وداع خواهد گفت. فلورنتینو پرز رئیس رئال نیز در سال کنفرانس های باشگاه با خبرنگاران صحبت خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

 

سرخیو راموس همراه با پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزندانش در سالن حضور دارد و پس از پخش ویدیویی از گل های سرخیو راموس و افتخارات او در رئال، فلورنتینو پرز رئیس رئال شروع به صحبت کرد.

 

 

 

 

رئیس رئال در شروع گفت:« این مراسم برای همه رئالی ها دراماتیک است و برای من هم حرف زدن کار ساده ای نیست. سال ها سرخیو در رئال با ما بود و تاثیر گذاری اش غیر قابل انکار است. او بارها به ما خوشحالی را هدیه داد و روزهای شیرینی را برای مان رقم زد که هرگز از یادها نخواهد رفت. سرخیو فقط 18 سال داشت که به رئال پیوست  و انگیزه فراوانی برای نشان دادن خودش به دنیا داشت. پسری اهل کاماس سویا و با قدرتی خارق العاده. جذب او کار ساده ای نبود ولی سرخیو توانست در رئال یک دوران فراموش نشدنی را رقم بزند.»

 

 

 

 

پرز ادامه داد:« از دستاوردهای راموس احساس غرور می کنم و تو یکی از افسانه های باشگاهی سرخیو. تو درون زمین تحسین و احترام به خودت را موجب شدی و این در خاطرمان خواهد ماند. ممنون برای همه خدماتی که به باشگاه داشتی و اینکه همیشه با همه توان و افتخار از پیراهن رئال دفاع کردی. هر جای دنیا که باشی تو مرد لادمسیا هستی. همچنین می خواهم از خانواده ات نیز تقدیر کنم. تو با مارسلو 22 جام در رئال کسب کرده ای؛ افتخاراتی که فراموش نمی شوند.»

 

 

 

 

سپس سرخیو راموس شروع به صحبت کرد:« زمان خداحافظی رسید. یکی از سخت ترین لحظات زندگی ام چرا که هیچکس برای اینکه از رئال خداحافظی کند آماده نیست(در این لحظه بغض راموس شکست).

 

 

 

 

در خانواده ای خوب و بزرگ زیر نظر والدینم و نیز برادر بزرگم رشد کردم و خدا را از این بابت شکر می کنم. باید به شکل ویژه از آنها تشکر کنم که همیشه کنارم بودند. همچنین از باشگاه و رئیس برای همه لطفی که به من داشتند. از کادر فنی، کارمندان باشگاه و هم تیمی هایم. از هواداران که همیشه حامی من بودند. دوست داشتم در برنابئوی پر از تماشاگر از رئال خداحافظی کنم ولی هواداران بدانند که همیشه در قلبم جای خواهند داشت.

دورانی در رئال و زندگی ام به اتمام رسید که تکرار نخواهد شد. می خواهم همچنان بهترین عملکردم را داشته باشم و افتخاراتم را بیشتر کنم. ممنون از همه. این یک وداع نیست چون دیر یا زود باز خواهم گشت.»

 

 

فلورنتینو پرز نشان طلایی رئال را به راموس اهدا کرد:

 

 

 

 

 

راموس سپس مهیای پاسخگویی به سوالات خبرنگاران می شود.

 

 

 

 

پس از پایان مراسم موج پیام های خداحافظی از سوی بازیکنان رئال مادرید برای راموس در شبکه های اجتماعی سرازیر شده است.

 

 

 

 

 

کریم بنزما نوشت:« فراتر از یک کاپیتان؛ دوست و برادر من، ممنون برای همه لحظاتی که با هم در مسیر کسب افتخار برای رئال گذراندیم. برایت بهترین ها را آرزو می کنم اسطوره.»

 

 

 

 

ایکر کاسیاس نوشت:« دوست من، امروز خانه ات را ترک می کنی ولی همیشه اسطوره رئال باقی خواهی ماند. برایم افتخار بزرگی است که لحظات خوب زیادی را باهم سپری کردیم. بهترین ها را برایت می خواهم. بزرگ در بیرون و درون زمین.»

 

 

 

 

تیبو کورتوا هم نوشت:« ممنون سرخیو برای همه روزهای خوبی که باهم داشتیم. تو اسطوره رئال و تاریخ فوتبال هستی. بهترین ها را برایت می خواهم کاپیتان.»

 

لوکاس واسکز، ژابی آلونسو، رافا واران، مارسلو، ایسکو، تونی کروس، دنی کارواخال و سرخیو رگیلون نیز پیام هایی مشابه را تقدیم راموس کردند.

 

 

 

 

راموس پس از مراسم در نشست خبری با حضور خبرنگاران شرکت کرد و گفت:« از یک مراسم بسیار احساسی می آییم و می خواهم از همه شما خبرنگاران تشکر کنم. من جزو کسانی هستم که دوست دارم از سوی دیگران قضاوت شوم. حرف هایی که می زنم همه از ته دل هستند و با خلوص نیت. من روح و جانم را برای رئال گذاشتم و دوست دارم اینگونه به یاد آورده شوم؛ مثل یک انسان کامل.»

 

راموس ادامه داد:« اتفاقات زیادی در این مدت رخ داد ولی ابتدا باید بگویم که هرگز قصد جدایی از رئال را نداشتم. هدفم ادامه فوتبال در رئال بود. پیش از اتمام فصل 20-2019 باشگاه به من پیشنهاد تمدید داد ولی پاندمی کرونا همه چیز را در سایه قرار داد. در ماه های اخیر پیشنهادی از باشگاه دریافت کردم که یک ساله بود و با کسر دستمزد. باید بگویم که مشکل من مالی نبود. من قرارداد دو ساله می خواستم و آسودگی خاطر برای خودم و خانواده ام. سپس این اواخر تصمیم گرفتم پیشنهاد را قبول کنم ولی باشگاه به من گفت که مهلت پذیرش قرارداد منقضی شده است و من از این موضوع مطلع نبودم.

شرایط در نهایت اینگونه بود و گفتند دیگر قرارداد اعتبار ندارد. افتخار می کنم 16 سال بازیکن رئال بودم و ترجیح می دهم به همین اکتفا کنم.»

 

 

 

 

بازگشت به گذشته:« اگر به عقب برگردم قطعا بازهم رئال را انتخاب می کنم. این بهترین دوران همه زندگی ام بود و درست است که به پایان رسید ولی در رئال به همه چیز رسیدم. هزار بار قرارداد رئال را امضا می کنم و بهترین تصمیم زندگی ام بود.»

 

احساس پشیمانی:« اصلا و ابدا؛  هر انسانی نقاط ضعف و قوتی دارد و من همیشه دوست داشتم خودم باشم. رابطه ام با رئیس همیشه خوب بود، مثل پدر و پسر ورزشی. پرز بود که مرا به رئال آورد و هرگز حرفی ضد پرز نخواهم زد. در هر خانواده ای مشکلات پیش می آید.»

 

شعار راموس پول پرست:« سخت است. بازیکن باید در زمین حرفش را بزند. می توان در نشست ها حرف های زیادی زد ولی می خواهم بهترین نسخه ام را درون زمین نشان دهم. در نهایت هر کسی نظرش را دارد. گفتم که مشکلم پول نبود بلکه قرارداد دو ساله می خواستم. در نهایت روند تغییر کرد و به اینجا رسیدیم. کسی به من نگفته بود پیشنهاد باشگاه تاریخ اعتبار مشخصی دارد. من این را نمی دانستم. احترام می گذارم ولی واقعا شگفت زده شدم.»

 

 

 

 

چه کسی برد چه کسی باخت:« راموس- رئال مثل یک ازدواج کامل بود. در نهایت شرایط به جایی می رسد که نیاز به تغییر دارید. اینجا به دنبال این نیستم که چه کسی از این جدایی بیشتر ضرر می کند.»

 

چرا باشگاه تمدید نکرد:« نمی دانم. طبعا در مذاکرات مسائلی مختلف مطرح می شود و البته همه چیز دوستانه بود ولی به نظر در نهایت دچار سو تفاهم شدیم. جلسات من و پرز خصوصی هستند و قرار نیست اینجا در موردشان حرف بزنم.

از طریق ایجنتم مطلع شدم که تاریخ قرارداد منقضی شده است. من قرارداد را قبول کرده بودم ولی دیگر دیر شده بود. از کسی گلایه و شکایتی ندارم. گفتم که جدایی ام از رئال همیشگی نیست و روزی بر می گردم.»

 

آینده:« هنوز تصمیم نگرفته ام. از ژانویه پیشنهاداتی رسید ولی هرگز به جدایی فکر نمی کردم. از حالا به دنبال تیمی دیگر خواهم بود. سویا تیم دوم من است ولی فعلا جزو گزینه هایم نیست. آنها هم پیشنهاد نداده اند. بارسلونا؟ پاسخ یک نه بزرگ به اندازه عظمت برنابئو است.»

 

 

 

 

خاطرات:« همه چیز را در یاد خواهم داشت. خیلی جوان بودم که همراه پدر و مادرم به باشگاه رئال امدیم و قرارداد امضا شد و امروز همان ها در مراسم وداع من هستند.  با رئال فاتح 22 جام شدم و بهترین دوران زندگی ام رقم خورد. با والدینم برای امضا قرارداد آمدم و با همان ها می روم. احساس غرور و افتخار می کنم.»

 

به باشگاه گفتی روی تو حساب نکنند؟« همیشه می خواستم در رئال بمانم. هیچ بازیکن و مربی ای فراتر از باشگاه نیست. من هرگز به باشگاه پاسخ منفی قاطع نداده بودم. بله گفتم که روی من حساب نکنند ولی این در یک صحبت خصوصی مطرح شد و قطعی نبود.»

 

آنچلوتی، زیدان و لوئیس انریکه:« با آنچلوتی بهترین روابط را دارم و دوست هستیم. وقتی جانشین زیدان شد،  به او زنگ زدم و تبریک گفتم. زیدان بهترین مربی تاریخ رئال است و یکی از بهترین مربیان دوران فوتبالم. او همیشه در قلبم جا دارد. لوئیس انریکه و تصمیمش برای خط زدن نام من از یورو را درک می کنم. نمی خواهم قضاوتی داشته باشم. سعی می کنم به بهترین فرم خودم برگردم و دوباره برای تیم ملی بازی کنم. طبعا از اینکه در یورو نیستم غمگینم.»

 

منبع :ورزش سه

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

منتشر شده

در

توسط

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

دومین روز از بازی‌های المپیک توکیو در حالی بدون کسب مدال برای کاروان کشورمان به پایان رسید که این روز را می‌توان تلخ ترین روز تاریخ تکواندوی ایران نامید.

دومین روز رسمی از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک امروز یکشنبه سوم مردادماه با حضور نمایندگان ایران در رشته‌های تکواندو، تیراندازی، بسکتبال و روئینگ در توکیو ادامه یافت.

دراین روز رقابت نازنین ملایی در مسابقات روئینگ برگزار شد. ملایی با رسیدن به مرحله نیمه نهایی رکورد بی نظیری برای قایقرانی ایران ثبت کرد اما می‌توان گفت امروز یکی از تلخ‌ترین روزهای ورزش تکواندوی ایران در ادوار المپیک بود چرا که تنها بانوی مدال آور ایران در بازی‌های المپیک به عنوان عضو تیم پناهندگان در مقابل نماینده تکواندوی ایران، دوست و مربی خود ایستاد!

تیر تیراندازان به هدف نخورد

در دومین روز از مسابقات رشته تیراندازی هانیه رستمیان پرچمدار کشورمان که یکی از شانس‌های مدال در این رشته بود به همراه مهیار صداقت به رقابت با حریفانشان پرداختند. هانیه رستمیان تنها نماینده زن کشورمان تپانچه ۱۰ متر بود که با امتیاز ۵۷۶.۱۹ در رده دهم ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند. مهیار صداقت تنها نماینده مایران در تفنگ بادی ۱۰ متر مردان با رکورد ۶۲۹.۱ در رده نهم ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند. در این ماده ۴۷ ورزشکار حضور داشتند.

درخشش نازنین ملایی در آب‌های توکیو

مرحله یک چهارم نهایی قایقرانی روئینگ بازی‌های المپیک توکیو برگزار شد و نازنین ملایی به مرحله نیمه نهایی A و B صعود کرد. ملایی در یک چهارم نهایی با پنج قایقران دیگر به رقابت پرداخت و با زمان ۸ دقیقه و ۷ ثانیه سوم شد و صعود کرد. به این ترتیب ملایی حتی در بدترین حالت می‌تواند در جایگاه دوازدهم المپیک بایستد.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

یک بازی خوب از تیم ملی بسکتبال

تیم ملی بسکتبال ایران امروز به مصاف تیم جمهوری چک رفت که در پایان با نتیجه ۸۴ – ۷۸ شکست خورد. تیم چک در کوارتر اول ۲۵ – ۱۹، در کوارتر دوم ۲۱ – ۱۱ و در کوارتر سوم ۲۱ – ۱۶ برنده شد و در کوارتر جهارم ۱۷ – ۳۲ ایران به برد رسید. تلاش ایران برای جبران نتیجه حتی تمجید فدراسیون جهانی بسکتبال را در پی داشت.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

تلخ‌ترین روز تکواندو در المپیک

در نخستین دیدار دومین روز رقابت‌های تکواندو المپیک ناهید کیانی از ایران در وزن ۵۷- کیلوگرم به مصاف کیمیا علیزاده دیگر ایرانی از تیم پناهندگان المپیک رفت و در پایان این دیدار با نتیجه ۱۸ بر ۹ با پیروزی علیزاده به پایان رسید. پس از پایان مبارزه، کیمیا علیزاده به سراغ مهرو کمرانی مربی سابق خود و مربی ناهید کیانی رفت و او را در آغوش گرفت. می‌توان این رویارویی را برای تکواندوی ایران از تلخ‌ترین اتفاقات دانست.

درخشش بانوی قایقران و تلخ‌ترین روز تکواندو در ادوار المپیک

میرهاشم حسینی تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم دیگر نماینده ایران در این بازی‌ها بود. میرهاشم حسینی در مبارزه نخست خود با حساب ۱۵ – ۱۸ نماینده چین‌تایپه را شکست داده بود. وی در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مقابل ورزشکار ازبک ۳۴ – ۲۲ شکست خورد و از راهیابی به مرحله نیمه‌نهایی بازماند اما در نهایت با راهیابی نماینده ازبک به فینال وی دوباره به جدول بازی‌ها بازگشت.

حسینی برای کسب مدال برنز برابر ورزشکار کره جنوبی قرار گرفت اما با نتیجه ۳۰ بر ۲۱ نتیجه را واگذار کرد تا از راهیابی به دیدار رده بندی باز بماند و دستش از رسیدن به مدال برنز هم کوتاه بماند. به این ترتیب پرونده تیم تکواندوی ایران در بازی‌های المپیک بسته شد تا یکی از بدترین نتایج تاریخ این رشته در توکیو رقم بخورد. می‌توان دومین روز از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک ژاپن را بدترین روز تاریخ تکواندوی ایران نامید!

ادامه حضور خوب داور المپیکی تنیس روی میز ایران

سیمین رضایی داور المپیکی تنیس روی میز ایران امروز، یکشنبه قضاوت بازی حساس مرحله یک چهارم نهایی میکس دوبل فرانزیسکا و سولیا از آلمان در مصاف با میزوتانی و میما ایتو از کشور میزبان را بر عهده داشت که این بازی حساس و نفس گیر به گیم سرنوشت ساز هفتم کشیده شد و در این گیم نتیجه با حساب ۱۶ بر ۱۴ به نفع نماینده ژاپن به اتمام رسید. با قضاوت‌های خوب رضایی در المپیک می‌توان شاهد حضور این داور بین المللی در مراحل نهایی رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو باشیم.

فروغی پاداش ۱۰ هزار یورویی پای سکو گرفت

پاداش ۱۰ هزار یورویی کمیته ملی المپیک به عنوان پاداش پای سکوی مدال آوران طلای المپیک ظهر امروز و در محل ایران در توکیو به جواد فروغی قهرمان المپیکی ایران در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی اهدا شد. پیش ازاین روز گذشته هم فدراسیون تیراندازی به وی ۵ هزار یورو پاداش داده بود.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

ناهید کیانی: کسی حواسش به من نبود/ دنبال مقصر نیستم

منتشر شده

در

توسط

ناهید کیانی: کسی حواسش به من نبود/ دنبال مقصر نیستم

بانوی ملی پوش تکواندو با تاکید بر جو نامناسبی که برای رقابت اولش در المپیک ایجاد شده بود، گفت: هیچکس حواسش به من نبود.

 ناهید کیانی که صبح امروز در بازی نخستش در رقابت‌های تکواندو المپیک شکست خورد، ساعتی بعد از اینکه مشخص شد دیگر شانسی برای برگشت به جدول مسابقات ندارد، در سالن حاضر شد تا مسابقه میرهاشم حسینی دیگر نماینده ایران را تماشا کند. این حضور فرصتی دست داد تا کیانی چند دقیقه درباره مسابقه اش صحبت کند.

تکواندوکار المپیکی ایران گفت: قرعه من از قبل مشخص بود و به لحاظ ذهنی آماده این مسابقه بودم اما اتفاقاتی که در یکی دو روز قبل از مسابقه افتاد، اذیتم کرد. من ارتباطم را با فضای مجازی قطع کرده بودم اما به گوشم می‌رسید که چه جوی برای این مسابقه راه افتاده است. در این شرایط انگار کسی حواسش به من نبود.

او ادامه داد: برای من فرقی نمی‌کرد مقابل چه حریفی بازی کنم اما به یکباره همه چیز طوری بهم ریخت که الان به این نتیجه رسیده‌ام که خواست خدا نبود من امروز پیروز باشم. از نظر بدنی خیلی خوب و تمرینات فوق العاده ای پشت سر گذاشته بودم اما امروز شرایطی رقم خورد که کارم سخت شد.

کیانی تصریح کرد: دنبال مقصر نمی‌گردم. هر اتفاقی هم افتاده باشد، در نهایت من باید مراقب خودم باشم و حواسم به برنامه‌هایم باشد.

تکواندوکار تیم ملی ایران در پایان گفت: زمان می‌برد تا دوباره به شرایط عادی برگردم اما سعی می‌کنم خیلی زود خودم را جمع و جور کنم و برای رویدادهای بعد آماده شوم.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

ورزشی

ازبکستانی شگفتی ساز طلا گرفت/ نتایج روز دوم تکواندو

منتشر شده

در

توسط

ازبکستانی شگفتی ساز طلا گرفت/ نتایج روز دوم تکواندو

روز دوم از رقابت‌های تکواندو در بازیهای المپیک با قهرمانی تکواندوکاران ازبکستان و آمریکا به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، امروز یکشنبه دوم خردادماه رقابتهای تکواندو المپیک در دو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان و ۶۸- کیلوگرم مردان برگزار شد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم مردان که ۱۷ تکواندوکار حضور داشتند، یک ازبکستانی ۱۹ ساله که در کارنامه خود فقط طلای المپیک نظامیان جهان را ثبت کرده بود، کاری کرد کارستان و با شکست بهترین‌های تکواندو جهان روی سکوی نخست ایستاد و طلا گرفت.

«اولوگ بیک رشیدوف» کار خود را پیروزی ۳۸ بر ۱۷ مقابل «فوفانا» از مالی آغاز کرد. وی در ادامه در مبارزه با «لی هون دائه» نفر یک رنکینگ جهانی از کره جنوبی که سه طلای جهان، نقره و برنز المپیک را در کارنامه داشت، به پیروزی دست یافت.

این ازبکستانی در سومین مبارزه میرهاشم حسینی از کشورمان را ۳۴ بر ۲۲ شکست داد و سپس با برتری ۲۸ بر ۵ مقابل «ندزاد ۳۴ هوسیک» از بوسنی به فینال رسید و در جدال برای کسب مدال طلا، «بردلی سیندن» قهرمان انگلیسی سال ۲۰۱۹ جهان را ۳۴ بر ۱۹ شکست داد تا روی سکوی نخست المپیک بایستد.

در این وزن انگلستان نقره گرفت. «شوای ژائو» دارنده طلای دوره قبل این وزن در المپیک به همراه «کاهان رسپر» از ترکیه به نشان برنز مشترک دست پیدا کردند.

در بخش زنان و در وزن ۵۷- کیلوگرم، «آناستاسیا زولتیک» از آمریکا به نشان طلا دست پیدا کرد. «تاتیانا کوداشوا» از روسیه نقره گرفت و «کبری ایلگون» از ترکیه به همراه «چیا لینگ لو» چین تایپه به نشان برنز دست پیدا کردند.

در جدول رده بندی توزیع مدال‌های تکواندو ایتالیا، تایلند، آمریکا و ازبکستان هر کدام با یک طلا، روسیه با یک نقره و یک برنز، اسپانیا، انگلستان، تونس و ترکیه با یک نقره، چین، کره، چین تایپه و کره جنوبی عرده های اول تا دهم را در اختیار دارند.

این مسابقات فردا دوشنبه با برگزاری مسابقات اوزان ۶۷- کیلوگرم زنان و ۸۰- کیلوگرم مردان پیگیری می‌شود.

منبع:خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

برترین ها