با ما همراه باشید

استانها

دشمنان با استفاده از قصه پر غصه آب در خورستان به فکر انتقام گیری هستند

منتشر شده

در

دشمنان با استفاده از قصه پر غصه آب در خورستان به فکر انتقام گیری هستند

امام جمعه تبریز گفت:دشمنان انقلاب بر روی زخم های مردم از جمله گرانی، بازار رها شده و قصه پر غصه آب که در خورستان نجیب و صبور به وجود آمده است، نشسته و به فکر انتقام هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به اهمیت روز غدیراظهار کرد: اگر پیام غدیر در آخرین حج پیامبر(ص) ابلاغ نمی‌شد، رسالت ۲۳ ساله پیامبر(ص) ناقص می‌ماند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب دو جنبه را برای غدیر بیان کرده اند، افزود: ایشان فرموده اند که غدیر تنها در موضوع جانشینی پیامبر خلاصه نشده است بلکه نشان دهنده اهمیت موضوع امامت است.

چهره شهر باید غدیری شود

وی با تاکید بر اینکه باید چهره شهر غدیری شود، ادامه داد: با توجه به هشدار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهر تبریز در صورت رعایت نکردن پروتکل ها به سمت قرمز شدن خواهد رفت، از همه مردم تبریز و هیئات حسینی می‌خواهیم با رعایت تمامی دستورالعمل های بهداشتی این روز بزرگ را گرامی بدارند.

مردم آذربایجان منتظر قدوم مبارک رهبر انقلاب هستند

امام جمعه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود به پنجم مرداد و سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به تبریز اشاره کرد و گفت: ۲۸ سال پیش رهبر عزیزمان به تبریز سفر کردند و استقبال با شکوهی از ایشان به عمل آمد و همانطور که در دیدار مردمی ۲۹ بهمن با رهبر انقلاب عرض کردم، مردم تبریز و آذربایجان منتظر قدوم مبارک ایشان هستند.

وی همچنین در خصوص سالروز اقامه اولین نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: در پنجم‌ مرداد سال ۵۸ اولین نماز جمعه در جمهوری اسلامی به امامت شهید آیت الله طالقانی برپا شد.

نماز جمعه سنگر وحدت و عزت نظام اسلامی است

وی در تبیین ساختار و اهداف نماز جمعه متذکر شد: ساختار نماز جمعه مانند مثلث است که اضلاع این مثلث را خطیب، خطبه و مخاطب تشکیل می‌دهند بطوریکه نماز جمعه نمایش دهنده قدرت سیاسی – اجتماعی جامعه اسلامی، پشتوانه‌ی محکم نظام اسلامی، سنگری برای وحدت و عزت نظام اسلامی، مرکزی برای دعوت مردم به داشتن تقوای فردی و اجتماعی است.

ائمه جمعه هدایتگران سیاسی و توسعه دهنده تقوا در جامعه هستند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در تشریح ویژگی های ائمه‌ی جمعه از دیدگاه رهبر انقلاب بیان کرد: ائمه‌ی جمعه هدایتگر سیاسی نمازگزاران و سنگربانان دفاع معنوی جاعه هستند و بنا به فرموده رهبر انقلاب ائمه جمعه باید در موضع گیری‌های خود تمام جوانب را درنظر گرفته و با تمامی احزاب و گروه‌های قانونی فعال در نظام برخوردی پدرانه و بزرگوارانه داشته باشند.

وی اضافه کرد: امام جمعه باید همانند پدری معنوی از گروه های مختلف جامعه تفقد کند تا همدلی، وحدت صفا و صمیمت بین آحاد مردم ایجاد شود.

بیکاری، معیشت، مافیای واردات، مایوس شدن جوانان مبتکر مشکلات اصلی کشور است 

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز در تشریح اولویت های دولت سیزدهم گفت: بهترین مسیر مطالبه، تبیین مطالبات رهبر انقلاب است و با توجه به اینکه تقریبا دو هفته تا آغاز کار دولت سیزدهم باقی مانده است، مهمترین و اصلی ترین مسائل و مشکلات مردم عبارتند از بیکاری جوانان، معیشت طبقات ضعیف جامعه، مافیای وارداتی که کمر تولید داخلی را شکسته است، سیاست های غلطی که جوانان مبتکر را مایوس کرده است.

تشکیل دولت جوان انقلابی ضرورتی غیر قابل انکار است

وی تحول خواهی از طریق دولت جوان انقلابی را تضمینی برای حل مشکلات کشور عنوان کرد و افزود: نقش قوه مجریه در ایجاد تحول بی بدیل و تشکیل دولت جوان انقلابی ضرورتی غیر قابل انکار است.

وی تاکید کرد: تحول لازم و ممکن است و راه ایجاد تحول تشکیل دولتی معتقد به عنصر تحول آفرین یعنی عنصر جوان، نخبه، مومن و انقلابی است و تنها راه تحول و غلبه بر مشکلات و افزایش قدرت این است که جوانان مومن و نخبه انقلابی وارد عرصه‌ی کار، اقدام و اداره کشور شوند.

تلاش دشمن برای ایجاد التهاب در کشور در دوران انتقال قدرت

امام جمعه تبریز در ادامه به تحولات و مشکلات خوزستان نیز اشاره کرد و افزود: دشمنان با استفاده از رسانه های خود قصد انتقام گیری از مردم را داشتند تا با ایجاد التهاب در آستانه‌ی انتقال قدرت، دولت جدید را در وضعیتی قرار دهند که به جای حل مشکلات کشور تمام همّ و غمّ خود را بر خواباندن التهابات و اعتراضات به کار گیرد.

مشارکت مردم در انتخابات، شنبه برادری بعد از انتخابات، ناامیدی از نشست وین، دلایل التهاب رسانه ای دشمن

وی در خصوص چرایی التهاب فضای رسانه ای دشمنان نیز گفت: دشمن به چند دلیل عصبانی است؛ اولین علت عصبانی شدن دشمنان مشارکت مردم در انتخابات بود که علی‌رغم همه تبلیغات مردم بازهم در انتخابات شرکت کردند و دومین دلیل عصبانیت دشمن شنبه بعد از انتخابات بود که سرشار  از برادری و مهربانی شد و برخلاف بلوای انتخاباتی در آمریکا، رئیس جمهور محترم و سایر روسای قوا ومسئولان به دیدار رئیس جمهور منتخب رفته و فضای برادری را به وجود آوردند.

نماینده ولی فقیه در استان در تشریح سومین علت عصبانیت دشمنان انقلاب اظهار کرد: آرزوی استکبار در چیدم میوه و ثمره مطلوب خود از نشست وین بر باد رفت و آمریکا و اروپا اکنون نگران و مضطرب باید به انتظار سیاست های دولت انقلابی بنشینند چرا که دیگر هرگز انتظارات دشمنان برآورده نخواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: شکل‌گیری کابینه‌ی خدمت با داشتن روحیه‌ی جهادی که بنای خود را بر کار، ابتکار و پرداخت به اولویت ها خواهد گذاشت و وجود هماهنگی مطلوب و هم‌افزایی انقلابی بین قوای سه‌گانه و سایر دستگاه‌ها امید را در دل مردم به وجود آورده است تا مشکلات کشور حل شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام بازسازی می‌شود

منتشر شده

در

توسط

۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام بازسازی می‌شود

  رئیس بنیاد مسکن کشور با اشاره به بازسازی ۵ هزار واحد غیرمقاوم در بندرامام، گفت: عملیات اجرایی درجاسازی این واحدها در بندر امام آغاز شده است و برخی از ساختمان ها در مرحله فونداسیون، اسکلت و برخی نیز در مرحله تکمیل سقف هستند.

اکبر نیکزاد در بازدید از روند بازسازی مناطق آبگرفته بندر امام که امروز، ۲۵ شهریورماه انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از پروژه های مهم و بسیار اساسی در حال اجرا در شهر بندر امام خمینی، پروژه ساماندهی بافت نابسامان و در معرض خطر این شهر است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ۵ هزار واحد مسکونی در بندرامام خمینی وجود دارد که غیرمقاوم هستند و در ساخت آن ها اصول فنی رعایت نشده است.

رئیس بنیاد مسکن گفت: همه مسوولان کشور بر مساله ساماندهی این واحدها تاکید داشتند و از این رو با یک برنامه‌ریزی ضربتی، مطالعات ساخت این واحدها انجام شد.

نیکزاد بیان کرد: برای ساخت مسکن به محوریت مردم به تعداد ۵ هزار واحد مسکونی، نیاز به زمین بیشتری بود و از این رو برنامه‌ریزی شد تا در بخش‌هایی که ممکن است نسبت به درجاسازی برخی از واحدها اقدام شود.

وی افزود: برای ساخت سایر واحدها قرار شد تا اراضی مورد نیاز تامین شود. خوشبختانه اکنون نقشه‌های تفکیکی در اراضی تامین و همچنین نقشه‌های تفکیکی در طرح درجاسازی، مصوب شده است.

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: عملیات اجرایی در بحث درجاسازی واحدها آغاز شده است و برخی از ساختمان ها در مرحله فونداسیون، اسکلت و برخی نیز در مرحله تکمیل سقف هستند.

نیکزاد عنوان کرد: برای ساخت واحدهایی که قرار است نسبت به جابه‌جایی آن ها اقدام شود و امروز نیز نسبت به کلنگ زنی یکی از این واحدها اقدام شد، ۱۳۰ میلیون تومان وام ارزان قیمت و ۵۵ میلیون تومان وام بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ۱۶۰ کیسه سیمان هدیه بنیاد مستضعفان به مردم برای ساخت واحدها تحویل داده می شود. همچنین برای زیرساخت های این مجموعه برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی انجام شده است.

رئیس بنیاد مسکن بیان کرد: به صورت ضربتی در بندرامام کار ساخت واحدها آغاز شده است و تلاش خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن و با محوریت مردم واحدهای مسکونی را بسازیم و خدمات مورد نیز ایجاد شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

همدان چهارمین استان پیر کشور است

منتشر شده

در

توسط

همدان چهارمین استان پیر کشور است

  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به پیری جمعیت هشدار داد و گفت: همدان چهارمین استان پیر کشور بوده و وضعیت جمعیت آن قرمز است.

 دکتر بهرام عین‌اللهی شامگاه پنج‌شنبه ۲۵ شهریورماه در ستاد مدیریت کرونای همدان، اظهار کرد: همدان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران است و به تعبیر مقام معظم رهبری، خاک عرفان خیز دارد.

عین‌اللهی تصریح کرد: گزارش وضعیت همدان، امیدوار کننده بود اما نیاز است گزارش وضعیت فعالیت فرهنگی نیز ارائه شود چون معضل ما فرهنگی است و اگر توجه نکنیم نمی‌توانیم آینده انقلاب را تضمین کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان، بهترین دانشکده بهداشت کشور است، مطرح کرد: همدان چهارمین استان پیر کشور است و این یک زنگ خطر است و باید برای این مسئله فکر شود.

وزیر بهداشت، ادامه داد: برای خدمات باروری باید برنامه‌ریزی شود چون وضعیت جمعیت همدان، قرمز است.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اولویت دولت، کروناست، همه فعالیت‌ها را تحت تاثیر قرار داده و ما الان در یک پیچ تاریخی هستیم و شاهد صحنه‌های بدی بودیم بنابراین باید تلاش کنیم پیچ تاریخی را رد کنیم.

وی ادامه داد: مرحله اول تهیه واکسن بود موفقیت‌آمیز بود، فکر می‌کردیم باران واکسن داشته باشیم الان سیل واکسن داریم، تا آخر تیرماه، پنج میلیون دز تزریق شده بود اما در مرداد و شهریور ۳۵ میلیون دز تزریق شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه پنج مرکز داخلی مجوز تولید واکسن دارند، گفت: در آینده نیازی به ورود واکسن نداریم و در هفته گذشته رتبه دوم تزریق واکسیناسیون در دنیا بودیم که الان به رتبه اول رسیدیم.

عین‌اللهی با بیان اینکه در آموزش خیلی صدمه خوردیم، اظهار کرد: در علوم پزشکی فعالیت مجازی موثر نیست و در اواسط مهر باید به صورت ترکیبی کلاس‌ها را آغاز کنیم.

وی ادامه داد: از دو هفته آینده، واکسیناسیون ۷ تا ۱۸ ساله‌ها را با واکسن وارداتی آغاز می‌کنیم و مدارس زمانی آغاز می‌شود که بچه‌ها وخانواده‌ها واکسینه شوند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: طب سنتی اگر مبتی بر علم باشد مورد تایید است.

عین‌االهی توضیح داد: با وجود واکسینه شدن و تست PCR امکان جذب توریست سلامت وجود دارد چون از نظر فرهنگی و ارزآوری مهم است.

وی با بیان اینکه سلامت پایه مردم فقط با بهداشت است، گفت: ما موافق نیستیم نیروهای بهداشت از حوزه بهداشت خارج شوند و خط قرمز ما خروج نیروهای بهداشتی به حوزه درمان است.

وزیر بهداشت، گفت: در درمان هرچقدر هزینه کنیم مشکل سلامت مردم حل نمی شود و کرونا نشان داد پیشگیری در حوزه بهداشت بهتر از درمان است اما باید به میدان بیایید از دانشگاه خارج شوید و به مناطق روستایی بروید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

بنیاد مستضعفان به بحران کم آبی در روستاها چاره اندیشی کند

منتشر شده

در

توسط

بنیاد مستضعفان به بحران کم آبی در روستاها چاره اندیشی کند

  نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: اکثر روستاهای استان اردبیل با مشکل کم آبی و حتی بی آبی روبرو هستند که انتظار می رود بنیاد مستضعفان در حل این مشکل به صورت علمی و کارشناسی چاره اندیشی کند.

آیت الله سیدحسن عاملی روز پنجشنبه 25 شهریورماه در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان اظهار کرد: روستاهای استان اردبیل وضعیت نامناسبی را در تامین آب سپری می کنند و حتی تانکرهای آبرسانی کفاف نیاز روستائیان را نمی کند و شایسته است مسئولان امر و نهادهای انقلابی در این زمینه آستین بالا بزنند.

 

وی ضرورت توسعه اشتغال خرد و کوچک را یادآور شد و خاطرنشان کرد: وظیفه حاکمیت تامین عزت رعیت است و مهمترین موضوع در این امر ایجاد اشتغال می باشد که با الگوگیری از روش های بین المللی در ایجاد اشتغال خود باید به سمتی حرکت کنیم تا اشتغال زودبازده و خرد در مناطق مختلف شهری و روستایی مورد حمایت قرار گیرد.

 

امام جمعه اردبیل با تاکید بر ضرورت احیای کارخانه تسنیم نوش نیر با ظرفیت تولید 100 هزار بطری نوشیدنی بیان کرد: این مجموعه گرفتار بروکراسی دولتی شده و بهتر است بنید مستضعفان در راه اندازی این مجموعه به اشتغال پایدار جوانان این منطقه کمک کند.

 

عاملی آمار بالای تصادفات در جاده پارس آباد – مشگین شهر را اسباب شرمندگی و خجالت مسئولان دانست و گفت: باید در این مسیر جاده ای ایمن و چهارخطه راه اندازی کنیم تا تلفات کمتری را در این حوزه شاهد باشیم.

 

وی با قدردانی از ورود نهادهای انقلابی همچون بنیاد مستضعفان و کمیته امداد در تامین سرپناه و ایجاد اشتغال برای گروه های مختلف جامعه اضافه کرد: این نهادها باید به الگوهای جهانی تبدیل شود تا بیش از این مردم ایران و سایر کشورهای منطقه از خدمات این نهادهای انقلابی استفاده کنند.

 

امام جمعه اردبیل به اوضاع نامناسب شهرداری ها و گرفتاری مالی آنها اشاره کرد و افزود: در سال های گذشته جذب نیرو در شهرداری ها به حدی بوده که شهرداری ها عمده تلاششان بر پرداخت حقوق پرسنل بوده و کمترین کار عمرانی و خدماتی را انجام داده اند.

 

عاملی با قدردانی از بنیاد مستضعفان در ورود به محرومیت زدایی در شهرستان های گرمی و خلخال تصریح کرد: در کنار تکمیل پروژه عظیم پایاب سد خدافرین با 3 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بهتر است نواقصات این پروژه برطرف و این طرح عظیم به سرانجام برسد.

 

وی همچنین احداث راه آهن اردبیل – پارس آباد را سودمند برای بنیاد مستضعفان معرفی کرد و گفت: هر سرمایه گذاری در این پروژه ورود پیدا کند با توجه به ظرفیت صادراتی و ترانزیتی این خط ریلی از مزایای آن بهره مند خواهد شد.

 

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها