با ما همراه باشید

اخبار 8

دشمن به‌دنبال استحاله حجاب و عفاف در باور جوانان است

منتشر شده

در

دشمن به‌دنبال استحاله حجاب و عفاف در باور جوانان است

ایسنا/لرستان معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینکه دشمن از بدو پیروزی انقلاب به‌دنبال کمرنگ کردن حجاب و عفاف و استحاله آن است، گفت: یکی از راهکارهای مقابله با دشمن، تحکیم بنیان خانواده به‌عنوان الگوهای رفتاری فرزندان است.

رضا نیازی امروز ۲۰ تیرماه، با اشاره به برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی بزرگداشت هفته حجاب و عفاف در استان، اظهار کرد: از هفته گذشته برنامه‌ها و فعالیت‌های بزرگداشت این هفته هماهنگ شده و بخشی از فعالیت‌ها به لحاظ کاری در سایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منتشر شد.

وی تصریح کرد: نخستین جلسه بزرگداشت این هفته امروز، ۱۹ تیرماه در قالب یک کارگاه آموزشی ویژه بانوان همکار با موضوع حجاب و عفاف و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود که در آن جهان‌افروز از اساتید ممتاز در حوزه بانوان به تبیین ارزش دینی پرداخت؛ از طرفی این کارگاه آموزشی یک دورهمی صمیمی بانوان همکار بود که با اهدای یک هدیه فرهنگی به پایان رسید.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه در طول هفته حجاب و عفاف در سطح مرکز استان و شهرستان‌ها برنامه‌های متنوعی در فضای مجازی اجرایی می‌شود، ادامه داد: تولید پوستر و عکس‌نوشته با موضوع حجاب و عفاف و همچنین انعکاس مصاحبه‌ها و برنامه‌هایی با موضوع حجاب و عفاف توسط رسانه‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که اجرایی می‌شود.

نیازی بر لزوم تبیین اهمیت موضوع حجاب و عفاف از سوی رسانه‌ها تأکید کرد و افزود: بخشی از برنامه‌ها تحت‌الشعاع شرایط کرونایی استان قرار گرفت و به‌صورت محدودتر برگزار می‌شود.

وی از برگزاری کنگره منطقه‌ای ماه غریبستان به میزبانی این اداره‌کل خبر داد و اضافه کرد: مهم‌ترین بخش این کنگره حجاب و عفاف در منظر امام علی(ع) است که تاکنون مقالات و آثار متنوعی در این راستا به دبیرخانه ک نگره واصل شده و بعد از پایان کنگره که همزمان با عید غدیرخم برگزار می‌شود در اختیار مردم و رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بر لزوم توجه دستگاه‌های فرهنگی به مقوله حجاب و عفاف تأکید کرد و با بیان اینکه دشمنان از بدو پیروزی انقلاب تاکنون به‌دنبال استحاله ارزش‌های دینی و قرآنی ما از جمله حجاب و عفاف هستند، ادامه داد: یکی از مواردی که دشمن روی آن دست گذاشته است حجاب و عفاف است که با فضاسازی‌های رسانه‌ای، جنگ نرم و شبکه‌های ماهواره‌ای سعی در کمرنگ کردن این مقوله ارزشی و استحاله آن دارد.

نیازی با بیان اینکه دشمن جوانان را به سمت بی‌حجابی و بی‌بندوباری سوق می‌دهد، یادآور شد: یکی از وظایف مهم دستگاه‌های فرهنگی در این رابطه تحکیم بنیان خانواده و آموزش والدین و فرزندان آنهاست.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها الگوی رفتاری مهم و مبنایی برای فرزندان هستند بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی و تبیین فرهنگ حجاب و عفاف برای والدین تأکید کرد و افزود: باید با فراهم کردن شرایط آموزشی در مقابل فعالیت‌های نرم دشمنان در خصوص مقابله با حجاب و عفاف ایستادگی کنیم که در این راستا تمام نهادها و دستگاه‌ها مسئولیت دارند.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اثرات حجاب و عفاف در جامعه، بیان کرد: مهمترین اثر حجاب و عفاف مصونیت بانوان است به معنای دیگر حجاب و عفاف اول برای شخص محجبه مصونیت ایجاد می‌کند و از طرفی مصونیت جامعه مستلزم مصونیت تک تک افراد جامعه است.

نیازی با اشاره به اینکه حجاب و عفاف باعث شکل‌گیری جامعه ایمن می‌شود تا در آن زن و مرد با رعایت حجاب و عفاف و ارزش‌های دینی زندگی کنند، اظهار کرد: جامعه که به حجاب و عفاف پایبند باشد بدون شک الگوی سایر جوامع بشری قرار می‌گیرد، لذا آثار و تبعات حجاب و عفاف در جامعه باید به روش‌های مختلف ترویج داده شود تا شاهد توجه تمام خانواده‌ها به این مقوله ارزشی باشیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها