با ما همراه باشید

ورزشی

دفاع قاطعانه بازیکن محبوب آلکنو از آقای سرمربی

منتشر شده

در

در شرایطی تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های والیبال جام ملت‌های جهان شرکت کرد که ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی ایران تغییرات پرشماری در فهرست تیم ملی داده بود و یکی از مهم‌ترین تغییرات، اضافه شدن نام آرمان صالحی لیبروی جوان و اهل استان گلستان بود که نمایش قابل‌قبولی را از خود در اولین تجربه بین‌المللی‌اش نشان داد.

 

او در گفتگو با خبرنگار “ورزش سه” درباره چگونگی شرایط مسابقات و کادرفنی جدید تیم ملی صحبت کرده است که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید:

 

تغییرات پرشماری در ترکیب تیم ملی در جریان بازی‌ها داشتیم

نظر شخصی من درباره عملکرد تیم ملی این است که چون سرمربی‌مان هدفش این بود که ترکیب المپیک خود را پیدا کند، بارها ترکیب خود را در جریان مسابقات تغییر می‌داد؛ از سوی دیگر، بازیکن مصدوم هم داشتم که به طور مثال از ابتدای مسابقات همگان دیدند که سعید معروف کاپیتان تیم ملی دچار بیماری شد و سه بازی را از دست داد. تغییرات پرشمار آقای آلکنو و استفاده از ترکیب‌های جوان و باتجربه، همگی در نتیجه‌گیری تیم تاثیرگذار بود.

 

 

آلکنو به دنبال نتیجه در جام ملت‌های جهان نبود

این تغییرات در ترکیب تیم ملی نشان می‌دهد که آقای آلکنو به دنبال نتیجه نبوده، نه این‌که پیروزی برای او اهمیت نداشته باشد اما اولویت اصلی، رسیدن به ترکیب دلخواه و ایده‌آل برای رقابت‌های المپیک بود؛ برای این‌که بدانند مثلا پاسور دوم چه کسی باید باشد یا قدرت‌زنی سوم تیم ملی چه کسی خواهد بود و دیگر پست‌ها.

 

آلکنو با ترفندی قهرمان المپیک شد که به ذهن هیچکس نمی‌رسید!

مربی ایرانی بازیکنان را می‌شناسد و در لیگ می‌داند که آن بازیکن کجا بلد است بازی کند و کجا بلد نیست، اما آلکنو فقط 6 ماه وقت دارد؛ چند سال که زمان ندارد که بخواهد بازیکنان را خودش گلچین کند. آقای آلکنو با ترفندی قهرمان المپیک شد که به ذهن هیچکس نمی‌رسید، خودش گفته بوده که من قبلا کسی جز موزرسکی را در پشت خط بگذارم! شما ببینید چقدر تمرکز داشته که در دیدار فینال چنین کاری را انجام داده است. این کار را هر کسی نمی‌تواند انجام بدهد.

 

 

تلاش زیادی برای اثبات خودم به کادرفنی کردم

آقای آلکنو دنبال بازیکنی بود که زحمت بکشد و من هم با خصوصیات اخلاقی و فنی ایشان آشنایی پیدا کردم، نمی‌خواهم بگویم که محمدرضا حضرت‌پور زحمت نمی‌کشد اما من خیلی تلاش کردم تا بتوانم علی‌رغم رفاقت نزدیکی که به حضرت‌پور دارم، رقابتی خوبی را هم با او داشته باشم؛ همه سعی خودم را کردم تا همه توانم را در تمرینات بگذارم تا بتوانم نظر کادرفنی را جلب کنم. وقتی اولین بازی مقابل روسیه بازی کردم، آلکنو از من خوشش آمد و خواست بیشتر از من در ترکیب استفاده کند.

 

اولین تجربه‌ام بود و باعث شد کمی تمرکز کمتری داشته باشم

من اولین دوره حضورم در تیم ملی بود و بازیکنی وقتی اولین دوره خود را در تیم ملی حضور پیدا می‌کند، دوست ندارد که هیچ اشتباهی را انجام بدهد و این مسئله باعث می‌شود تا در داخل زمین، کمی تمرکزت را از دست بدهی؛ والیبال هم رشته‌ای است که تمرکز و اعتماد به نفس می‌خواهد، وقتی تمرکز به هم می‌خورد سرویس سرعتی و قوی را دریافت می‌کنی و در مقابل سرویس ضعیف در دریافت ناکام می‌مانی. این‌ها همگی دلیل بی‌تمرکزی است اما مطمئن هستم اگر خدا بخواهد و به المپیک بروم، آن اشتباهات کوچک را هم تکرار نمی‌کنم. اشتباهاتی که از روی بی‌تجربگی انجام دادم، انجام نمی‌دهم.

 

 

مطمئن باشید ایران در المپیک عملکرد متفاوتی خواهد داشت

من به جرأت می‌توانم بگویم که در المپیک ایرانی متفاوت نسبت به لیگ ملت‌ها خواهیم دید؛ همگی دیدند که بازیکنان اصلا روحیه و انگیزه نداشتند. تیم‌های مثل برزیل یا لهستان برای نتیجه گرفتن آمده بودند، اختلاف زیادی بین تیم اول و دوم برزیل یا لهستان نیست و چندین سال در کنار هم بوده‌اند. اما بازیکنان ما مانند امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی، خود من یا صابر کاظمی و طاهر وادی در کدام تورنمنت حضور داشتند؟ جز بازیکنانی مثل معروف و عبادی‌پور که کامل هم بای نکردند و حضور نداشتند، کدامیک از ما تجربه بالای بین‌المللی داشتیم؟

 

میلاد عبادی‌پور همه تلاش خود برای موفقیت تیم را انجام می‌دهد

 

این تیم برای اولین‌بار بود که کنار هم بازی می‌کردند؛ تیم اسلوونی که می‌گویند خوب است چرا که 5 سال است در کنار هم بازی می‌کنند. فرق تیم‌ها در این مسائل است، آن‌هایی که نقد می‌کنند به این مسائل نگاه نمی‌کنند. مشکل ما این است که متاسفانه تا پارسال میلاد عبادی‌پور بهترین بازیکن تیم ما بود اما حالا که به دلیل کرونا و مشکلات دیگر به لحاظ بدنی آماده نیست، شد بدترین بازیکن تیم؟ او تمام تلاش خود را می‌کند که به اوج آمادگی برسد اما اگر یک بازی بد بازی کنید، همگی شروع به نقد می‌کنند به جای این‌که روحیه بدهند و حمایت کنند.

 

هدف‌گذاری‌مان روی المپیک است

از همان اول گفته شد که تیم ما دارد برای المپیک آماده می‌شود و نتیجه در تورنمنت لیگ ملت‌ها اولویت نیست، این یعنی کمی صبر نیاز است تا تیم ملی به شرایط خوب برسد؛ اگر المپیک تمام شود و چنین صحبت‌هایی باشد، منطقی و درست است اما هدف‌گذاری ما روی المپیک و نمایش موفق در این تورنمنت است.

 

 

باید با ذهنیت پیروزی مقابل همه تیم‌ها وارد المپیک شویم

چرا فکر می‌کنید ما به لهستان و دیگر تیم‌های قوی در المپیک می‌بازیم؟ مگر ما آن‌ها را قبلا شکست نداده‌ایم؟ ما اگر ایران قوی باشیم و بتوانیم جنگندگی خودمان را داشته باشیم، پیروز می‌شویم و به راحتی هم می‌توانیم رقبا را شکست دهیم. ما باید با این ذهنیت برویم و اگر بخواهیم با ذهنیت این برویم که پیش از شروع مسابقات به ایتالیا و لهستان باخته‌ایم، ما همان ونزوئلا را نمی‌توانیم ببریم. وقتی یک مربی می‌آید به طور مثال می‌گوید شما بازیکنان آن کار را انجام بده اما می‌بیند بازیکن نمی‌تواند آن کار را انجام بدهد، مجبور می‌شود بگوید که من حرفی برای گفتن ندارم و خودتان کاری کنید که خیال‌تان راحت شود.

 

چند بازیکن جدید هم به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند

بازی با آلمان یا استرالیا همه چیز دست به دست هم دادند که اتفاق عجیب رخ بدهد و شکست بخوریم؛ تیم ملی ایران پتانسیلش بسیار بالاتر از این حرف‌هاست و شک نکنید که در المپیک متفاوت خواهیم بود. از شنبه وارد اردو خواهیم شد و تمرینات برای المپیک آغاز می‌شود، اما نمی‌دانم لیست نهایی را کی خواهد داد. فکر می‌کنم از چند بازیکن دیگر هم دعوت کرده‌اند تا عملکرد آن‌ها را هم ببیند و پس از آن، لیست نهایی را خواهند داد.

 

نمی‌توانم قطعی بگویم در المپیک هستم یا خیر

نمی‌توانم تا زمانی که لیست بیاید بگویم قطعا در لیست تیم ملی هستم. مهدی مرندی هم به اردوی تیم ملی دعوت شده، گفته‌اند که دو لیبرو می‌برند اما مثلا شاید در لیست نفرات دریافت‌کننده چهره‌های مانند میرزاجانپور و قائمی اضافه شوند. درباره معنوی‌نژاد نمی‌دانم که او در چه وضعیتی است، چرا که آخرین‌بار به دلیل مصدومیت در اردوی ملی حضور نداشت و در حال حاضر از وضعیت وی اطلاعی ندارم.

منبع: ورزش سه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزشی

تعجب سرمربی هند از کیفیت تیم ملی زنان ایران

منتشر شده

در

توسط

سرمربی تیم هند اعتراف کرد در ابتدا از کیفیت فنی تیم ایران شگفت زده شده است.

 به نقل از استار، تیم ملی فوتبال زنان ایران در اولین دیدار خود از جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه، ۳۰ دی در ورزشگاه دی وای پاتیل بمبئی مقابل هند میزبان به میدان رفت و در پایان به تساوی بدون گل دست پیدا کرد. در پایان این دیدار زهره کودایی، دروازه‌بان ایران به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

توماس دنربی سرمربی هند پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل ایران در بازی افتتاحیه جام ملت های آسیا ابراز ناامیدی کرد و گفت: بله، از این طریق، من از نتیجه ناامید هستم. ما موقعیت های کافی برای گلزنی داشتیم اما همین که هست. همه چیز به مهارت های فنی بستگی دارد.

ایران فوتبال بی باک بازی کرد و سرمربی هند اعتراف کرد که در ابتدا کمی شگفت زده شده بود.

او گفت: من در ابتدا کمی شگفت زده شدم . البته نمی‌توانید بدانید هر بازی یک بازی جدید است، اما آنها بالاتر از حد انتظار شروع کردند. ما همچنین بعد از اینکه آنها را محک زدیم شروع به کنترل بازی کردیم. سعی می کنیم از بازی مقابل چین تایپه امتیاز بگیریم. این بازی تمام شده است، ما نمی توانیم این نتیجه را تغییر دهیم.

مهاجمان هندی در حالی که موقعیت های زیادی ایجاد کردند، نتوانستند آنها را به گل تبدیل کنند و مربی معتقد است که باید برنامه ها را به خوبی اجرا کنند.

دنربی در پاسخ به این سوال که چرا کاملا دیوی از تیم کنار گذاشته شد، گفت: او کمی دیر وارد تیم شد. ما در تلاشیم تا بفهمیم چه کسی برای هر بازی بهترین است.

 

 

ادامه مطلب

ورزشی

۵ بازیکن کرونایی استقلال مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

اسامی ۵ بازیکن استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شدند، مشخص شد.

 باشگاه استقلال دیروز (دوشنبه) اعلام کرد که نتیجه تست کرونای تعداد زیادی از بازیکنان و اعضای کادر تیم فوتبال استقلال مثبت شده است.

به همین علت، نشست خبری فرهاد مجیدی پیش از بازی با پیکان به دلیل شرایط ویژه رخ داده، برگزار نشد و در ادامه نیز با تایید سازمان لیگ، دیدار دو تیم استقلال و پیکان در چارچوب مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی لغو شد.

شب گذشته (دوشنبه) سعید فتاحی، نماینده باشگاه استقلال در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره تعداد افراد مبتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد که ۱۷ تن از بازیکنان تیم استقلال و یک نفر از اعضای کادر فنی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

با این حال طبق پیگیری خبرنگار ایسنا، اسامی ۵ بازیکن تیم فوتبال استقلال که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، مشخص شد. بر این اساس کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، امیرحسین حسین‌زاده، سیاوش یزدانی و روزبه چشمی از جمله افرادی هستند که میان بازیکنان استقلال به کرونا مبتلا شده‌اند.

نام افراد دیگری که در استقلال مبتلا به کرونا شده‌اند، مشخص نشده و مسئولان سازمان لیگ نیز بر این باور هستند که اسامی متبلایان محرمانه است و نباید منتشر شود! این در حالی است که در فوتبال دنیا و در میان بازیکنان مطرح و حرفه‌ای فوتبال، اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا در تیم‌ها به طور کامل مشخص شده و در این رابطه شفاف‌سازی می‌شود.

 

ادامه مطلب

ورزشی

شناخت کامل حریفان فولاد و سپاهان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

منتشر شده

در

توسط

قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و تیم فوتبال سپاهان با صدرنشین فعلی لیگ ستارگان قطر و قهرمان فصل گذشته لیگ ازبکستان هم‌گروه شد.

 قرعه‌کشی فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا با حضور دو نماینده ایران یعنی سپاهان و فولاد برگزار شد تا این دو تیم حریفان خود را در مرحله گروهی بشناسند. سپاهان به عنوان نایب قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران با تیم‌های الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه هم‌گروه شده است و فولاد باید به مصاف تیم‌های شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان و الغرافه قطر برود. هم‌چنین دو تیم استقلال و پرسپولیس به دلیل نگرفتن مجوز حرفه‌ای‌گری از این رقابت‌ها حذف شدند.

فولاد در حالی باید به مصاف شباب الاهلی برود که این تیم از دو بازیکن ایرانی یعنی احمد نوراللهی و مهدی قایدی بهره می‌برد و شناخت این دو بازیکن از سبک بازی تیم نکونام می‌تواند کار نماینده ایران را برای سقوط سخت کند. در گروه سپاهان نیز الدحیلی قرار داد که با وجود ۳ بازی بیش‌تر نسبت به السد در لیگ این ستارگان قطر، صدرنشین است و پاختاکور هم به عنوان قهرمان ازبکستان پا به این مسابقات می‌گذارد.

گروه C: فولاد ایران، شباب الاهلی امارات، آحال ترکمنستان، الغرافه قطر

شباب الاهلی

سرمربی: مهدی علی
بازیکنان کلیدی: عزیزجان گانیوف، مهدی قایدی، احمد نوراللهی، توماس اولسن
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده سوم با ۵۰ امتیاز(کمترین باخت در طول فصل)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۷ قهرمانی لیگ امارات، ۱۰ قهرمانی جام پادشاهی امارات، ۵ قهرمانی جام حذفی، ۵ قهرمانی سوپرکاپ امارات

آحال ترکمنستان

سرمربی: بگنچ گارایف
بازیکنان کلیدی: رسول هوجایف، سردار گلدیوف (تمام بازیکنان این تیم ترکمنستانی هستند)
رتبه فعلی در لیگ: آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۲۹ امتیاز (لیگ ۸ تیمی)
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: نخستین حضور
افتخارات: ۶ نایب قهرمانی لیگ ترکمنستان، ۳ قهرمانی جام حذفی، یک سپورکاپ ترکمنستان

الغرافه قطر

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی
بازیکنان کلیدی: گابریل پیرس، شیخ دیاباته، سوفیان هانی
رتبه فعلی در لیگ: رده سوم با ۲۳ امتیاز
رتبه فصل قبل در لیگ: رده چهارم با ۳۳ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۱۸
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ ستارگان قطر، ۷ قهرمانی در جام امیر قطر، ۳ قهرمانی جام حذفی، ۲ قهرمانی سوپرکاپ قطر

گروه D: سپاهان ایران، الدحیل قطر، پاختاکور ازبکستان، برنده پلی‌آف التعاون عربستان و الجیش سوریه

الدحیل قطر

سرمربی: لوییز کاسترو
بازیکنان کلیدی: توبی آلدروایرلد، ادمیلسون، نام تائه هی، اولونگا(آقای گل فصل پیش لیگ قهرمانان آسیا)
رتبه فعلی در لیگ: صدرنشین با ۳۲ امتیاز(۳ بازی بیشتر از السد ۳۱ امتیازی)
رتبه فصل قبل در لیگ: نایب قهرمان با ۴۷ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی
افتخارات: ۷ قهرمانی در لیگ قطر، ۳ قهرمانی در جام حذفی، ۲ قهرمانی در سوپرکاپ قطر

پاختاکور ازبکستان

سرمربی: پیتر هیوسترا
بازیکنان کلیدی: ارن دردیوک، دراگان چران، سردار رشیدوف، ایگور کریمتس
رتبه فعلی در لیگ: هنوز آغاز نشده است
رتبه فصل قبل در لیگ: قهرمان با ۶۰ امتیاز
آخرین عملکرد در لیگ قهرمانان: حذف در مرحله گروهی فصل ۲۰۲۱
افتخارات: ۱۴ قهرمانی لیگ ازبکستان، ۱۳ قهرمانی جام حذفی

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها