کد خبر : 124478
تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۸

دولت لیبرال کانادا دوره سوم خود را آغاز کرد

دولت لیبرال کانادا دوره سوم خود را آغاز کرد

دولت لیبرال کانادا دوره سوم خود را با سخنرانی فرماندار کل کانادا و با تمرکز بر کنترل بحران ادامه دار کرونا آغاز کرد. به گزارش ایسنا به نقل از سی‌بی‌سی نیوز، دولت لیبرال سومین دوره ریاست جمهوری خود را امروز با سخنرانی ژنرال مری سایمون فرماندار کل کانادا و طرحی برای تصویب قوانین متعدد قبل از

دولت لیبرال کانادا دوره سوم خود را آغاز کرد

دولت لیبرال کانادا دوره سوم خود را با سخنرانی فرماندار کل کانادا و با تمرکز بر کنترل بحران ادامه دار کرونا آغاز کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌بی‌سی نیوز، دولت لیبرال سومین دوره ریاست جمهوری خود را امروز با سخنرانی ژنرال مری سایمون فرماندار کل کانادا و طرحی برای تصویب قوانین متعدد قبل از تعطیلات کریسمس آغاز می کند.

دولت لیبرال وعده داد که همزمان با بهبود اقتصاد، مبارزه با تغییرات آب و هوایی، ایجاد قراردادهای جدید مراقبت از کودکان با استان ها و پیگیری آشتی با مردم بومی، به همه گیری پایان دهد.

فرماندار ژنرال مری سیمون، اولین فرماندار کل بومی کانادا، روز سه شنبه در سخنرانی تاج و تخت با اشاره به پیشرفت در روابط بین دولت فدرال و مردم بومی، اولویت های دولت را برشمرد.

سیمون در یک سخنرانی به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و اینوکتیتوت گفت: من قبلاً دیده‌ام که کانادایی‌ها چگونه به آشتی متعهد هستند. مردم بومی تاریخ، داستان‌ها، فرهنگ و زبان ما را با اقدامات خود احیا می‌کنند. مردم غیر بومی نیز در حال درک و پذیرش تأثیر واقعی گذشته و دردهای متحمل شده توسط نسل های بومی هستند. آنها با هم مسیر آشتی را طی می کنند.

سیمون گفت که برای تقویت این رابطه، دولت فدرال در زمینه مراقبت های بهداشتی و تغییرات آب و هوایی اقدام خواهد کرد و به صورت ریشه‌ای به آنچه در مدارس شبانه روزی در سراسر کشور رخ داده، می پردازد.

از اوایل بهار، چندین انجمن بومی در سراسر کانادا از کشف صدها قبر بدون نام ونشان در مکان‌های مدارس شبانه روزی سابق خبر داده‌اند.
سیمون از نمایندگان مجلس و کارمندان دولت برای مبارزه با بیماری همه گیر کرونا تشکر کرد و ‘گفت: اولویت شماره یک همچنان کنترل همه گیری است. بهترین راه برای انجام این کار واکسیناسیون است.

سیمون گفت که دولت لیبرال با ارائه مجدد قانون پیشنهادی برای برابری زبان های فرانسه و انگلیسی، متعهد به حمایت و ترویج زبان فرانسوی، چه در داخل و چه در خارج از کبک است.

او گفت: در حالی که عملکرد اقتصادی کانادا بهتر از بسیاری از شرکای ما است، ما باید به مقابله با افزایش هزینه های زندگی ادامه دهیم. برای انجام این کار، برنامه دولت شامل دو اولویت اصلی است؛ مسکن و مراقبت از کودکان.

او ادامه داد: دولت همچنین مهاجرت را برای بهبود اقتصادی پس از همه گیری ضروری می بیند. به همین دلیل است که دولت به افزایش سطح مهاجرت و کاهش زمان انتظار ادامه می‌دهد، در حالی که از اتحاد مجدد خانواده‌ها و ارائه یک برنامه پیشرو در جهان برای اسکان مجدد پناهندگان حمایت می‌کند.

سیمون همچنین به هدف دولت لیبرال برای محدود کردن و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در بخش نفت و گاز اشاره کرد و گفت: دولت همچنین اقداماتی را برای جلوگیری و آمادگی برای سیل، آتش‌سوزی، خشکسالی، فرسایش سواحل و سایر آب و هوای شدید که به دلیل تغییرات آب و هوایی بدتر شده است، تقویت خواهد کرد.

دولت لیبرال همچنین متعهد شده که با اجرای برنامه «بازخرید اجباری» برای سلاح‌های تهاجمی ممنوعه به تلاش‌های خود برای کنترل اسلحه ادامه دهد و با هر استان یا منطقه‌ای که بخواهد اسلحه را ممنوع کند، همکاری کند.

این سخنرانی مورد انتقاد محافظه‌کاران، حزب دموکرات جدید و بلوک کبکوا قرار گرفت.

در یک پارلمان اقلیت، دولت لیبرال به حداقل یکی از احزاب مخالف نیاز دارد که از لوایح آن حمایت کند تا بتواند آن را در مجلس عوام به تصویب برساند.

درست بیش از یک سال پیش، جولی پایت فرماندار کل سابق کانادا سخنرانی تاج و تخت را در یک اتاق تقریباً خالی سنا ایراد کرد، در حالی که موارد ابتلا به کرونا در حال افزایش بود و تصویر اقتصاد نیز در بهترین حالت مبهم به نظر می رسید.

امروز وضعیت کاملاً متفاوت به نظر می رسد، قوانین فاصله گذاری اجتماعی کاهش یافته است، همه‌گیری هنوز تمام نشده است، اما نرخ بالای واکسیناسیون در این کشور کرونا را کنترل کرده است.

دولت کانادا پس از بازگشت به قدرت در انتخابات سپتامبر، از نظر سیاسی روی زمین کاملاً محکمی قرار دارد. اقتصاد که توسط زنجیره‌های تامین متلاشی‌شده و با تورم فزاینده درگیر شده با سهم خود از چالش‌ها مواجه است، اما پس‌انداز خانوارها تقویت شده است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها