با ما همراه باشید

اخبار 8

دوچرخه سواری ۲۷ میلیارد بدهی داخلی و ۲۵ هزار فرانک بدهی خارجی دارد

منتشر شده

در

دوچرخه سواری ۲۷ میلیارد بدهی داخلی و ۲۵ هزار فرانک بدهی خارجی دارد

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: فدراسیون دوچرخه سواری ۲۷ میلیارد تومان بدهی داخلی دارد و ۲۵ هزار فرانک هم به اتحادیه جهانی دوچرخه سواری بدهکار است.

به گزارش ایسنا، مجمع سالیانه فدراسیون دوچرخه‌سواری به ریاست عبدالحمید احمدی در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

محمود رشیدی رییس فدراسیون در مجمع سالیانه بیان کرد: در پنجم خرداد به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شدم. اکنون می خواهم گزارشی از شرایط فدراسیون زمانی که تحویل گرفتم، بدهم. مسابقات قهرمانی کشور در سال ۹۹ به بهانه کرونا برگزار نشد و این کوتاهی باعث شد امتیاز رکابزنان ما در اتحادیه جهانی نصف شود. امحای ایمیل های ارسالی فدراسیون به اتحادیه جهانی دوچرخه سواری، ما را با چالش جدی مواجه کرد. با توجه به در پیش بودن المپیک و پارالمپیک ، متاسفانه مسئولان وقت حمایتی از رکابزنان المپیکی نداشتند. حتی پارالمپیک در نظر داشت که نماینده ایران را اعزام نکند که با جلسات متعدد نظرها را تغییر دادیم.

او ادامه داد: در زمان سرپرستی فدراسیون، ۶۰۰ میلیون تومان از بدهی فدراسیون پرداخت شد. اکنون ۳ میلیارد تومان بدهی به شرکت توسعه و تجهیز داریم و از سال ۹۳ نیز هیچ قراردادی با شرکت توسعه و تجهیز نداریم و بخاطر این بدهی مشکل قطعی آب و برق و راه ندادن رکابزنان به مجموعه را داریم.

رشیدی در مورد وضعیت ساختمان نیمه کاره فدراسیون تصریح کرد: ساختمان نیمه کاره فدراسیون هم جزو معضلات فدراسیون است. دو واحد آپارتمان با سند ششدانگ در مرکز تهران به مبلغ ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بدون هیچ پشتوانه منطقی فروخته شد و ۳۰۰ میلیون آن هزینه مالیات و عوارض شد. در مقابل، زمینی به مساحت ۸۰۰ متر به صورت استیجاری گرفته شد و طرحی برای ساخت بنای فدراسیون داده شد که قابلیت اجرا ندارد. شیشه های ساختمان ۶ متر و ۴۰ سانت در نظر گرفته شد که کل پول باید برای تهیه شیشه داده می شد.

او افزود: این بنا توسط یک دانشجوی سال اول معماری طراحی شده و اشکالات زیادی داشت از جمله درب راهرو و دسترسی به پشت بام وجود نداشت. همچنین ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بدهی به پیمانکار وجود دارد که بخاطر دیرکرد این مبلغ افزایش یافته است. ۱۱ تا ۱۳ میلیارد برآورد هزینه برای ساخت مجموعه شده است‌. دو واحد که اکنون ۱۰ میلیارد تومان ارزش دارد را از دست دادیم و اکنون ۲۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون بدهی داریم و مستاجر شرکت توسعه و تجهیز نیز هستیم. از طرفی چطور ممکن است در پایتخت زندگی کنیم اما افراد برای ساخت ساختمان از شهر اراک انتخاب شده باشند.

او در مورد بدهی به اتحادیه جهانی دوچرخه سواری نیز گفت: اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام کرده فدراسیون ایران ۲۵ هزار فرانک سوئیس بدهکار است. این در حالی است که ایمیل ۱۰ ساله فدراسیون امحا شده است و ما نمی دانیم در چه وضعیتی هستیم و پیگیر این اتفاق هستیم چون موضوع ملی است.

او در مورد عملکرد خود گفت: با وجود مدت زمان کمی که برای برگزاری قهرمانی کشور داشتیم، بلافاصله مسابقات را برگزار کردیم و نتایج آن در سایت اتحادیه‌ جهانی ثبت شد. محل اسکان رییس فدراسیون در سالن غذاخوری بود اما وضعیت را بهتر کردم و شش اتاق را تجهیز کردم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها