با ما همراه باشید

سیاسی

رئیسی برای همه جمهور / نقشه راه تحول اقتصادی / آماده باش برای کنکور

منتشر شده

در

صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی امروز (یکشنبه ۳۰ خرداد) را در ادامه مشاهده می‌کنید.

روزنامه

روزنامه

روزنامه

رئیسی برای همه جمهور / نقشه راه تحول اقتصادی / آماده باش برای کنکور

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

روزنامه

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاسی

«کلمات را تهی از معنا نکنید!»

منتشر شده

در

توسط

«کلمات را تهی از معنا نکنید!»

انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم‌کردن طرح اخیر مجلس در محدودکردن بیش‌تر فضای مجازی، از نمایندگان مردم خواست که این ماجراجویی کوته‌نظرانه را در همین مرحله متوقف کنند.

متن بیانیه‌ انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران که نسخه‌ای از آن در اختیار ایسنا قرار گرفته به شرح زیر است:

«کلمات را تهی از معنا نکنید؛ به اسم «صیانت» گذران زندگی، معاش، و سلامت روانی مردم ایران را نابود نکنید.

اجرای آزمایشی طرح «صیانت از فضای مجازی» را مجلس تصویب کرده‌ است. نمایندگانی که در شرایط ناامیدی مردم، با حداقل آرا وارد مجلس شده‌اند، مجدانه درصدد اثبات این گزاره هستند که درکی از شرایط زندگی مردم کشورشان ندارند.

تورم افسارگسیخته، گرانی که نفس مردم را به شماره انداخته، پاندمی کرونایی که هر لحظه، همچون شمشیر داموکلس، می‌تواند زندگی هر کدام‌مان را نابود بکند، واکسنی که به‌دلیل ناتوانی و نابخردی وزیر بهداشت و مشاورانش از مردم دریغ شده است و…

مردم عزادار عزیزانی هستند که می‌توانستند هنوز به حیات‌شان ادامه دهند اگر واکسیناسیون سراسری به موقع اجرا شده بود. جنوب و خوزستان در بی‌آبی و عطش می‌سوزد و…

با ندید گرفتن تمام مشکلات بنیادین کشور و مردم، تعدادی از نمایندگان مجلس، دست دراز کرده‌اند تا سلامت روانی و آزادی بیان مردم را سلب کنند و مانع کار و ‌کاسبی بخش بزرگی از شهروندان جامعه بشوند، شهروندانی که در شرایط کرونایی بیش از پیش به فضای مجازی وابسته شده‌اند.

به زیرساخت‌ها برسید. دست از کارهای نمایشی بردارید. قبل از نابودی آن‌چه که به‌شکل حداقلی وجود دارد، به گرانی فکر کنید. به تأمین واکسن فکر کنید. به ایجاد رونق اقتصادی فکر کنید.‌ به بهداشت و سلامت روانی جامعه فکر کنید. به بی‌آبی جنوب و خشکسالی سر راه کل کشور فکر کنید. درک کنید که مردم کشورتان در حال از دست دادن هر نوع امیدی به آینده هستند، ناامید از وقوع هر نوع تغییری در زندگی‌شان هستند.

انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان ایران هر نوع طرحی را که مانع آزادی بیان بشود، باعث از دست رفتن کسب‌وکار و درآمد مردم بشود، و یا آرامش و سلامت روانی جامعه را به خطر بیندازد، محکوم می‌کند و نسبت به عواقب آن هشدار می‌دهد. اجرایی شدن این طرح یعنی انسداد آزادی و حذف کرامت شهروندان ایرانی در فضای مجازی. عملی شدن این طرح گره‌کور دیگری بر مناسبات اجتماعی کشور خواهد زد.

این طرح یک ماجراجویی کوته‌نظرانه است و امیدواریم در همین مرحله متوقف شود. انجام این تصمیم‌ نابخردانه به صلاح این کشور و این مردم نیست.»

ادامه مطلب

بین الملل

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیام ملت ایران را به جهانیان اعلام می کند

منتشر شده

در

توسط

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی پیام ملت ایران را به جهانیان اعلام می کند

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان گفت: این نهاد مولود انقلاب براساس اساسنامه موظف است علاوه بر برگزاری مراسم ملی و انقلابی، پیام نظام جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران را در مواجهه با رویدادها و رخدادها به جهانیان اعلام کند.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در دیدار با آیت الله فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت که به مناسبت ۱۲ مرداد، سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی در سال ۱۳۵۹ با تدبیر و تایید معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) تاسیس شد و تاکنون به ایفای نقش انقلابی خود پرداخته است.

وی ایجاد هماهنگی، سیاستگذاری، نظارت و ارزیابی بر چگونگی برگزاری مراسم ملی و انقلابی و همچنین جلوگیری از موازی کاری در بزرگداشت مناسبت های انقلاب اسلامی را ماموریت اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دانست و تصریح کرد: این نهاد مولود انقلاب براساس اساسنامه موظف است علاوه بر برگزاری مراسم ملی و انقلابی، پیام نظام جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران را در مواجهه با رویدادها و رخدادها به جهانیان اعلام کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، حماسه درخشان نهم دی را نمونه ای از نقش آفرینی به موقع و در لحظه این نهاد انقلابی دانست و یادآور شد: هرگاه ضرورت حضور مردم در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی احساس شود، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زمینه‌های حضور مردم را در صحنه فراهم می‌کند.

حجت الاسلام اشجری، شاکله نظام اسلامی ایران را مردمی دانست و تصریح کرد: اگر حضور مردم در صحنه های انقلاب اسلامی نباشد، استمرار و بقای نظام با چالش های جدی مواجه می شود، زیرا همانگونه که مردم علت موجده انقلاب بودند، علت مبقیه آن نیز هستند.

وی با بیان اینکه در طول ۴۳ سال گذشته همواره شاهد درخشش فوق العاده مردم در همه مناسبت های ملی و انقلابی بودیم، گفت: در دو سال اخیر که جهان درگیر ویروس منحوس کروناست، شکل برگزاری مراسم انقلابی و بزرگداشت مناسبت‌ها نیز تغییر کرده و با نوآوری و خلاقیت به سبک و سیاق جدید و سلامت‌محور برگزار شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری مراسم رژه خودرویی خانوادگی در یوم الله ۲۲ بهمن سال گذشته، عنوان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با همفکری و همکاری سایر دستگاه های فرهنگی و انقلابی زنده نگه داشتن مناسبت های انقلاب اسلامی را به شکل جدید و متناسب با شرایط مقتضی کشور در دستور کار خود قرار داد.

حجت الاسلام اشجری، استفاده از ظرفیت رسانه ملی و فضای مجازی را از دیگر برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ایام شیوع بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: در شرایط حاد کرونایی، به برگزاری نمادین مراسم و پخش زنده در ساعات پرمخاطب سیمای مرکز گیلان با بهره‌مندی از سخنرانان ملی و برجسته اقدام شد.

وی کار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را یک کار جمعی تعریف کرد و افزود: موفقیت‌های استان در بزرگداشت ایام‌الله انقلاب اسلامی مرهون همدلی و تلاش همه مسئولان دلسوز به ویژه مردم خوب و ولایی استان گیلان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از آیت الله جنتی به عنوان عمار انقلاب و مرید رهبر معظم انقلاب یاد کرد و گفت: هدایت های هوشمندانه و توصیه های پدرانه این مجاهد نستوه در راس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای بزرگداشت مناسبت های ملی و انقلابی بسیار راهگشا بوده است.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

سیاسی

شناسایی و معرفی پیشکسوتان انقلاب توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

منتشر شده

در

توسط

شناسایی و معرفی پیشکسوتان انقلاب توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

  نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار شناسایی پیشکسوتان انقلاب اسلامی شد و اظهار کرد: یکی از نهادهای مردمی که در هر استان می تواند پیشکسوتان انقلاب را شناسایی و به نسل های بعدی معرفی کند، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

آیت الله رسول فلاحتی در دیدار رئیس و کارکنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان که به مناسبت ۱۲ مرداد، سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: سالروز تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را به متولیان این نهاد غیر دولتی به ویژه در راس آن آیت الله جنتی که تاکنون این مسیر را سلامت نگه داشته، تبریک عرض می کنم.

وی به ضرورت ایجاد نهاد متولی مناسبت های انقلاب اشاره کرد و افزود: در راس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یک مجتهد قرار دارد که عمار مقام معظم رهبری و از افتخارهای نظام اسلامی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نابسامانی مناسبت های انقلاب را ساماندهی کرد، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هیچ انحرافی در مسیر انقلاب و رهبری نداشته و نیروهای آن در این مسیر مانده اند.

آیت الله فلاحتی به نبود ریزش ها در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: در راس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انسان پاکی است و لکه سیاهی نسبت به آیت الله جنتی نمی توان یافت.

وی با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مسیری را که تاکنون پیموده باید ادامه دهد، بیان کرد: فعالیت های ماندگار انقلاب اسلامی باید به نسل های بعدی برسد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تلاش برای رضای خدا در ایام الله انقلاب را مهم خواند و تصریح کرد: تلاش ها در صورتی ماندگار است که برای رضای خدای باشد.

آیت الله فلاحتی، خواستار شناسایی پیشکسوتان انقلاب اسلامی شد و اظهار کرد: یکی از نهادهای مردمی که در هر استان می تواند پیشکسوتان انقلاب را شناسایی و به نسل های بعدی معرفی کند، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

وی با بیان اینکه حفظ صحنه های زیبای ایام انقلاب اسلامی برای آیندگان بسیار موثر است، تصریح کرد: اجتماع عظیم مردم در صحنه های انقلاب را حفظ کنید و این تجربه را به سازمان های مربوطه انتقال دهید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها