با ما همراه باشید

اخبار 14

رئیس سابق موساد به افشای اطلاعات محرمانه برای دوست‌دختر مهماندارش متهم شد

منتشر شده

در

رئیس سابق موساد به افشای اطلاعات محرمانه برای دوست‌دختر مهماندارش متهم شد

یک شبکه عبری فاش کرد: شکایت جدیدی علیه رئیس سابق موساد به وزارت دادگستری و دادستان کل اسرائیل به اتهام “درز اطلاعات محرمانه” شده است.

به گزارش ایسنا، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی شب گذشته گزارش داد، آویخای مندلبلیت، دادستان کل رژیم صهیونیستی در حال بررسی شکایت ارائه شده به وزارت دادگستری در خصوص یوسی کوهن، رئیس سابق موساد در این زمینه است.

طبق گزارش شبکه ۱۳، کوهن ۶۰ ساله طی دو سال پایانی دوره تصدی‌گری‌اش در این پست اطلاعات محرمانه‌ای را برای مهماندار هواپیمایی که با او رابطه داشته فاش کرده است.

طبق این شکایت، رئیس سابق موساد اصول امنیت اطلاعات را نقض کرده و اطلاعات محرمانه را برای یک زن فاش کرده که برخی از این اطلاعات شخصا او را به خطر می‌اندازند.

دادستانی در حال حاضر در حال بررسی این پرونده است تا مشخص شود آیا صحبتی از تخلف اخلاقی یا کیفری وجود دارد یا نه.

یوسی کوهن ضمن تکذیب اتهامات وارده توسط این شبکه عبری زبان گفت: «هیچ مهماندار پروازی و هیچ ارتباط نزدیکی وجود ندارد و دادستان کل نیز با من تماس نگرفته است.»

این شبکه مشخص نکرد چه طرفی این شکایت را علیه کوهن ارائه کرده اما روزنامه معاریو دوشنبه نوشت، این شکایت اولین شکایت در زمینه تخلف از اصول امنیت اطلاعات از سوی کوهن نیست.

این روزنامه افزود: شخصیت‌های اطلاعاتی بیشتری ازجمله یوآو داییگی که افسر ارشد شعبه اطلاعات نظامی (امان) بود اخیرا شکایتی را مطرح کرده‌اند. همچنین یوسی لانگوتسکی، مسؤول سابق همین شعبه در خصوص حضور رئیس سابق موساد در برنامه “حقیقت” در شبکه ۱۲ و گفت‌وگو با ایلانا دایان خبرنگار زن شکایتی را به دادستانی کل ارائه کرد.

لانگوتسکی و داییگی می‌گویند: کوهن در برنامه تحقیقات معروف “اطلاعات فوق سری” از جمله درباره فعالیت‌های موساد درخصوص برنامه هسته‌ای ایران را فاش کرد.

لانگوتسکی قبل از ارائه شکایت به معاریو گفت: کوهن دست به کارهای خطرناکی زد و مسائل بسیار محرمانه را در این گفت‌وگو مطرح کرد.

ماه گذشته کوهن جزئیات مشخصی از عملیات موساد طی سال‌های اخیر علیه برنامه هسته‌ای ایران را ارائه کرد.

معمولا رهبران موساد چندین سال پس از پایان خدمت‌شان با رسانه‌ها صحبت می‌کنند اما کوهن که به دنبال جایگاه سیاسی است تنها یک هفته پس از پایان مسؤولیتش با شبکه ۱۲ این رژیم مصاحبه کرد.

کوهن یکم ژوئن گذشته منصب خود را به عنوان رئیس موساد ترک کرد و “داوید بارنیا” به جای وی منصوب شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 14

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

منتشر شده

در

توسط

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به آمار پوشش صد میلیونی تزریق واکسن کرونا در سراسر کشور، تاکید کرد: با تلاش و اهتمام دولت و همچنین کمک و همراهی مردم توانستیم به این آمار از تزریق واکسیناسیون در سطح کشور برسیم و امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیون و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی به سمت ریشه کنی ویروس کرونا در کشور حرکت کنیم.

وی بر افزایش اقدامات و ضرورت اقناع مردم برای تکمیل پوشش هشتاد درصدی تزریق واکسن کرونا در مجموع دو دوز تاکید کرد.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده برخی دستگاه ها حضور داشتند، گزارشی از میزان واکسیناسیون در سطح کشور، میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آمار بستری بیماران کرونایی و روند درمانی آنها، تعداد فوتی های ناشی از ویروس کرونا و همچنین جدیدترین رنگ بندی های کرونایی در سطح کشور ارائه شد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد تا با افزایش همکاری های بین دستگاهی فعالیت های غربالگری در مرزهای کشور تقویت شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منتشر شده

در

توسط

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منابع عبری‌زبان از طرح جدید رژیم صهیونیستی برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی در ادامه شهرک‌سازی‌های خود برای صهیونیست‌ها، قصد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید را در قدس شرقی دارد.

در همین رابطه، کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شرکت پیمانکاری «شیمنی پراپرتز»، بازاریابی برای این ۴۰۰ واحد مسکونی را آغاز کرده است.

این واحدها قرار است در شهرک «نوف تیسون» واقع در «جبل المکبر» در قدس شرقی ساخته شوند.

رژیم صهیونیستی سال گذشته ۹۰ واحد مسکونی برای شهرک‎نشینان در این منطقه احداث کرد.

این در حالی است که قوانین حقوق بین‌الملل، کرانه باختری و قدس را جزو «اراضی اشغالی» می‌داند و تمامی فعالیت‌های شهرک سازی در این مناطق «غیرقانونی» محسوب می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

منتشر شده

در

توسط

 تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت به عنوان یک اولویت در دولت سیزدهم برای وزارتخانه است.

هاشم داداش پور روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید دانشگاه یاسوج افزود: وقتی دانشگاه و صنعت کنار هم قرار بگیرند می‌توانند موجب شکل‌گیری تحول شگرفی در جامعه و توسعه چشم‌گیر باشد.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت بالای کشاورزی است، اظهار کرد: قرار گرفتن دو عنصر صنعت و دولت در کنار دانشگاه در کشوری مثل هلند نشان داد که می‌توان شاهد تحول باشیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: مدیر دانشگاه باید بتواند مسائل داخلی را مدیریت کند و باید درصدد اتصال نهادهای مختلف جامعه به دانشگاه باشد تا دانشگاه محلی برای تحول در جامعه باشد.

داداش پور بیان کرد: هماهنگی و قدرت دادن به دانشگاه از طرف دولت می‌تواند به رشد و توسعه استان مطابق با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا در پایان مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه یاسوج که روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در سالن مرحوم دکتر عسکریان موسس این دانشگاه برگزار شد و از خدمات احمد عریان در سه سال و ۹ ماه گذشته تقدیر و بهادر کرمی به عنوان رئیس جدید دانشگاه یاسوج معرفی شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها