با ما همراه باشید

سیاسی

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش: انتقام بی اعتمادی دولت‌های قبلی را نباید از دولت آینده بگیریم

منتشر شده

در

از اصفهان ، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی نماینده در مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت: 32سال پیش، عالم تشیع سوگوار عروج ملکوتی احیاگر مکتب امام صادق(ع) حضرت امام خمینی(ره) شد.

وی بیان کرد: موضوعی که داغ از دست دادن امام خمینی(ره) را برای امت اسلامی قابل تحمل کرد، انتخاب رهبر به عنوان خلف صالح امام بود که اکنون با سپری شدن 32 سال از این انتخاب، همه دنیا شاهد هستند که مقام معظم رهبری، نظام اسلامی را از عقبه‌های خطرناک به سلامت عبور دادند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: 57سال پیش، نهضت 15خرداد به علمداری امام خمینی(ره) شکل گرفت و نقطه عطفی برای آغاز حرکت انقلابی ملت ایران اسلامی و درنهایت منجر به تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران شد.

وی عنوان کرد: این حکومت رایگان به دست نیامده است و هزینه گرانی بابت آن پرداخت شده که گوشه‌ای از آن هزینه شهدایی هستند که در گلستان شهدا آرمیده و مارا رصد می‌کنند که با میراث آنان و امام چه می‌شود.

حجت الاسلام محمدحسنی تصریح کرد: امروزه ملت ایران و اسلام تمام دارایی‌های خود را در حوزه عزت، اقتدار، استقلال، امنیت و هرچه هست مدیون ایثار و فداکاری شهیدان و صبر پدران و مادران و خانواده‌های آنان هست.

وی افزود: صاحب اصلی این کشور شهدا و خانواده‌های آنان هستند، ما همه ریزه خوار خوان شهداییم و افتخار می‌کنیم به اینکه در کشورمان از این جوانان مبارز، فداکار و ازخود گذشته برخوردار هستیم که جان خود را فدا کردند تا ما با آرامش زندگی کنیم.

نماینده ولی فقیه در ارتش بیان کرد: اگر خون پاک جوانان نبود امروز از ایران و اسلام خبری نبود بنابراین ما همه دارایی‌های خود را بدهکار شهدا و مجاهدان در راه خدا هستیم.

وی ادامه داد: 43سال است که نگذاشتند ملت ایران تحقیر شود بلکه این ایران بود که به برکت مجاهدان در راه خدا، دشمن را در همه جبهه‌ها تحقیر کرد و اراده ملت ایران را بر آنان تحمیل کردند.

حجت الاسلام محمدحسنی پیرامون وصیت‌نامه امام خمینی(ره) و موضوعاتی که در آن بیان شده است، اظهار داشت: وصیت نامه امام خمینی(ره) را مطالعه کنید که نقشه راه ما برای حراست و صیانت از دستاوردهای انقلاب است.

وی به نقل از امام خمینی(ره) که در وصیت‌نامه خود توصیه‌های بسیاری به مردم کرده بود، بیان کرد: به همه ملت عزیز ایران توصیه می‌کنم قدردان نعمتی که با جهاد عزیز خود و خون جوانان به دست آوردید باشید و از آنان حفاظت و پاسداری کنید و در راه این امانت بزرگ خداوندی کوشش کنید.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: این انقلاب امانت خون شهیدان در دستان ماست که ما برطبق تعبیر قرآن وظیفه داریم مثل جان خود این امانت را پاس بداریم تا به اهل آن که مصداق این امانت وجود ولی عصر هستند بسپاریم.

وی بااشاره به توصیه بعدی امام خمینی(ره) افزود: حفظ انگیزه الهی در مسیر انقلابی‌گری باعث پیروزی در انقلاب اسلامی شد پس تازمانی که انگیزه‌های ما الهی باشد پیروز خواهیم شد و تا با خدا باشیم خدا نیز باما همراه خواهد بود. همه ما در زندگی باید تلاش کنیم انگیزه الهی خود را به خصوص در ادامه راه شهیدان حفظ کنیم.

حجت الاسلام محمدحسنی به نقل از امام خمینی(ره) در باب انگیزه الهی گفت: اگر بخواهیم اسلام و حکومت الله برقرار باشد و دست استثمارگران خارج و داخل از کشور قطع شود، این انگیزه الهی را که خداوند تعالی در قرآن کریم به آن سفارش فرموده است از دست ندهیم.

وی با اشاره به نکته‌ای دیگر از وصیت‌نامه امام خمینی(ره) بیان کرد: ادامه وصیت‌نامه امام خمینی(ره) بر تکیه به ظرفیت‌های داخلی و دلبریدن از کمک‌های خارجی که قصه پرغصه‌ای دارد تاکیدکرده است چراکه در کشورما برخی افراد نگاه به درون را گاها از یاد برده‌اند.

نماینده ولی فقیه در ارتش من‌باب تکیه برظرفیت‌های داخلی از قول امام خمینی(ره) گفت: انتظار نداشته باشید از خارج کشور کسی به شما در رسیدن به هدف که پیاده کردن احکام اسلام است کمک نماید چراکه خود باید به این امر حیاتی که استقلال را تحقق می‌بخشد، کمک کنید.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این کشور هنوز بعد از 43سال انقلاب، باز هم معتقد هستند که ایران جز ساخت آبگوشت بزباش توانایی دیگری ندارد، امیدوارم خداوند از سر تقصیرات چنین افرادی که گاها از دنیا نیز رفته اند و کشور خود را کوچک کرده‌اند بگذرد.

حجت الاسلام محمدحسنی بااشاره به معیارهای انتخاب نماینده اصلح ریاست جمهوری خبر داد: رئیس جمهوری که می‌آید باید ایمان داشته باشد که بخش قابل توجهی از فعالیت‌های کشور در خارج از این سرزمین نیست.

وی با ورود به موضوع انتخابات گفت: حضور هوشمندانه در انتخابات‌ها یکی دیگر از وصیت‌نامه‌های امام خمینی(ره) به ملت ایران بود که فرمودند: وصیت من به ملت شریف ایران آن است که در تمام انتخابات ازجمله ریاست جمهوری در صحنه حاضر باشند و اشخاصی که انتخاب می‌کنند براساس ضوابطی باشد که اعتبار می‌شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: امروز ما در آستانه آفرینش یک حماسه انتخاباتی دیگری قرار گرفته‌ایم و دنیا نشسته است تا ببیند ملت ایران تا چه میزان پای آرمان‌های امام خمینی(ره) و خون پاک شهیدانشان ایستاده‌اند.

وی افزود: انتظار مقام معظم رهبری آن است که در این انتخابات کاری کنیم تا با مشارکت حداکثری به دنیا نشان دهیم درعین حالی که نسبت به بسیاری از موضوعات کشور گله‌مند هستیم اما انتقام کم کاری و بدعملی بعضی از مسئولان را خواهیم گرفت چون ما ملتی هستیم که پای اسلام و پشت انقلاب ایستاده‌ایم.

حجت الاسلام محمدحسنی ادامه داد: از انتظارات حضرت امام خمینی(ره) نیز آن است که بی تفاوتی در انتخابات را گناه دانسته و از مراجع بزرگ تا طبقه بازاری، کشاورز و کارمند همه خود را مسئول سرنوشت کشور و اسلام بدانیم.

وی درخصوص نانزدهای انتخاباتی که تایید صلاحیت شدند نیز اظهار داشت: از ویژگی‌های نامزد اصلح آن است که به مردم راست بگوید و وعده‌های فریبنده ندهد بلکه بتواند به آن‌ها عمل نماید. این که عده‌ای از رای دادن دلسرد شده‌اند به این خاطر است که برخی از افراد وعده‌هایی داده‌اند که نتوانستند به آن درست عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در ارتش افزود: برخی نامزدهایی که درحال حاضر وحود دارند وعده‌های نجومی می‌دهند، به همین خاطر رهبر معظم انقلاب درخطاب به آنان می‌فرمایند: به مردم راست بگویید چرا که برخی وعده‌ها نشدنی هستند. انتقام بی‌اعتمادی دولت‌های قبلی را نباید از دولت آینده بگیریم.

وی  گفت: حجت شرعی ما، وصیت‌نامه امام خمینی(ره)، فتوای مراجع و وصیت‌نامه شهدای غیرتمندان ایران را گوش فرا دهیم و از خون پاک شهیدان مدافع حرم که در راس آنان حاج قاسم سلیمانی قرار دارد ،حفاظت نمائیم چراکه اگر ایشان بودند از همه زودتر به پای صندوق رای می‌رفتند، پس به احترام مقام معظم رهبری، علما و مجاهدان و شهدا برای این که دشمن را شاد نکنیم در انتخابات شرکت کنیم تا اثبات نماییم ما اهل کوفه نیستیم تا ارزش‌های ایران اسلامی در امان بماند.

منبع:تسنیم

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بین الملل

تازه‌ترین اظهارنظر مقام آمریکایی درباره مذاکرات وین

منتشر شده

در

توسط

وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری مدعی شد که مذاکرات با ایران به «نقطه اضطرار» رسیده است و هشدار داد در صورت عدم حصول پیشرفت، این کشور باید مسیر دیگری در قبال ایران اتخاذ کند.

 به نقل از نشنال پست، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در کنفرانس خبری مشترکی با همتای آلمانی‌اش در خصوص مذاکرات هسته‌ای با ایران مدعی شد: اضطرار در این زمینه وجود دارد و تنها چند هفته فرصت باقی است تا تعیین کنیم که آیا بازگشت دوجانبه به توافق امکان‌پذیر است یا نه.

تایمز او اسرائیل به نقل از بلینکن نوشت که «پیشرفت معتدلی» در مذاکرات وین حاصل شده و احیای توافق هسته‌ای با ایران همچنان ممکن است.

وزیر خارجه آمریکا در این زمینه گفت: ارزیابی من پس از گفت‌وگو با همکارانم این است که بازگشت متقابل به پایبندی همچنان امکان‌پذیر است. ما طی هفته‌های گذشته شاهد پیشرفت معتدلی در مذاکرات بوده‌ایم‌.

 

ادامه مطلب

سیاسی

ایران در رسیدن به توافق جدی است/ما از حقوق ملت خود کوتاه نمی‏‌آییم

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور کشورمان در جریان برنامه‌های سفر خود به روسیه، با حضور در دومای روسیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال “تعامل حداکثری” با همه کشورهای جهان، بخصوص کشورهای همسایه و هم‌‏پیمان خود است، گفت: هدف و مبنای این همکاری و تعامل، منافع متقابل ملت‏ها و شکل‏‌دهی فزاینده به یک “جامعه‌‏ جهانی متمدن” است.

 متن کامل سخنان آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به شرح زیر است؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای والودین
رییس محترم دومای دولتی روسیه!
نمایندگان محترم !
خانم‏ها و آقایان !
در آغاز مراتب خرسندی خویش را از دولت و ملت کشور دوست، فدراسیون روسیه، برای استقبال و میزبانی گرم از اینجانب و هیات همراه، در شهر زیبای مسکو ابراز می دارم.

فرصت را غنیمت می‌شمارم و میلاد حضرت مسیح (ع) و سال نو میلادی را به ملت و دولت روسیه تبریک می‌گویم. ملت ایران و جهان اسلام احترام ویژه‌ای برای حضرت عیسی (ع) و مادر پاک وی مریم مقدس قائل است و بر اساس آموزه‌های قرآن، اعتقاد دارد که مهمترین پیام مشترک همه ادیان ابراهیمی، تکامل معنوی بشریت از طریق عبادت پروردگار جهانیان است که خود موجب ترویج صلح و صمیمیت و ظهور جامعه‌ای الهی و در نتیجه انسانی می‌شود. در عین حال، عبادت خداوند همواره در کنار اجتناب از اطاعت و عبادت غیر خداوند، معنا دارد.

بسیار خوشحالم که در برنامه‌‏های این سفر، فرصت حضور در دومای دولتی و دیدار با شما نمایندگان مردم با فرهنگ و تمدن دیرینه روسیه فراهم شد. در همین راستا از جناب آقای والودین، رییس محترم دومای دولتی روسیه، معاون دوما، رییس کمیته روابط خارجی و سایر اعضای دومای دولتی برای تنظیم این برنامه و فراهم کردن فرصت سخنرانی تشکر می‏‌کنم.

همان‏گونه که در دیدار صمیمی و گفتگوهای سازنده‏ با جناب آقای والودین، به هنگام شرکت هیات سیاسی روسیه در مراسم تحلیف اینجانب، اشاره کردم؛ جمهوری اسلامی ایران از اراده و آمادگی لازم برای توسعه و گسترش روابط با فدراسیون روسیه برخوردار است.

امروزه خوشبختانه، افق‏‌های بسیار روشنی برای همکاری‌‏های دو کشور در سطوح دوجانبه، منطقه‌‏ای و بین‌‏المللی مشاهده می‌شود. تقویت روابط ایران و روسیه در قالب‌های دوجانبه و چندجانبه موجب رونق اقتصاد دو ملت و تقویت امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی می‌شود. ظرفیت‌های اقتصادی و تجاری فراوان و مکمل دو کشور، در کنار قدرت و اثرگذاری هر یک از دو کشور ما در مناطق جغرافیایی خود، می‌تواند همگرایی بین مناطق را تقویت کند.

جمهوری ‏اسلامی ‏ایران به دنبال “تعامل حداکثری” با همه کشورهای جهان، بخصوص کشورهای همسایه و هم‏‌پیمان خود است. هدف و مبنای این همکاری و تعامل، منافع متقابل ملت‏‌ها و شکل‌‏دهی فزاینده به یک “جامعه‌‏ی جهانی متمدن” است. این مسیر، از طریق همکاری کشورهای مستقل و صاحب فرهنگ‌‏های متعالی و توجه به اصول “عدالت، اخلاق و معنویت”، قابل تحقق است. بدون تردید ریشه آنچه جامعه بشری کنونی از آن رنج می‌برد جدایی سیاست از اخلاق و معنویت است. خشونت، تروریسم، فروپاشی نهاد خانواده و گسترش مواد مخدر از اندیشه معنویت‌گرا بر نمی‌آید. هر بنایی که بر اساس این انفکاک ایجاد شود مصائب بشریت را تشدید می کند و بجای ترویج عدالت، ظلم را ساختارمند می‌کند و موجبات سلطه را پدید می‌آورد.

نمایندگان محترم
تجربه نظامِ بین‏‌المللی مبتنی بر استیلا و سلطه نشان می‌دهد که برون‏‌داد آن چیزی جز جنگ و خشونت و ناامنی و تفرقه میان ملت‌‏ها نبوده است. شکست سیاست لشگرکشی و اشغال و مجبور شدن آمریکا به فرار از عراق و افغانستان، ناشی از یک مفهوم است؛ مقاومت ملت‏‌ها. اندیشه مقاومت، در خدمت استقلال کشورهاست. در دوران جدید، مفهوم مقاومت، نقش محوری در معادلات بازدارندگی ایفا می‏‌کند. الگوی موفق همکاری ایران و روسیه در سوریه نیز در ادامه‏‌ی مقاومتِ ملت و دولت سوریه، تضمین‌کننده‌‏ی استقلال کشورها و قوام‌بخش امنیت منطقه‏‌ای بوده است. در این مسیر، از همکاری فدراسیون روسیه با راهبری هوشمندانه جناب آقای پوتین برخوردار بوده‌ایم که جای قدردانی دارد و می‌تواند الگویی کارآمد، برای توسعه همکاری‏‌ها در عرصه های مختلف، قلمداد گردد.

با این حال، جنگ علیه تروریسم بخشی از جنگ علیه سلطه‏‌طلبی بوده است؛ چرا که تروریسم، یکی از محصولات جانبی سلطه‏‌طلبی است. اکنون راهبرد سلطه‏‌گری شکست خورده است و آمریکا در ضعیف‏‌ترین وضعیت خود قرار دارد و قدرت کشورهای مستقل در رُشدی تاریخ‌ساز قرار دارد. مساله‏‌ی مهم در این دوران که نیازمند هوشیاری است، آنست که امیال سلطه‏‌طلبانه از بین نرفته و شکل‏‌های جدیدی از سلطه‏‌گری در دستور کار قرار گرفته است. مهم‏ترین هدف این دستور کار، تضعیف حکومت‏‌های مستقل از درون است؛ که از طریق تحریم اقتصادی، بی‌‏ثبات‌سازی، ترویج ناامنی و روایت‌سازی‌های جعلی از وقایع دنبال می شود؛ به گونه‌ای که تلاش می‌کنند جای ظالم و مظلوم را در افکار عمومی تغییر دهند.
“ائتلافِ شیطانی” آمریکا با تروریست‏‌ها، برای جهانیان به خصوص ملت‌های غرب آسیا از سوریه تا افغانستان چون روز، روشن است. اکنون برنامه‏‌های پیچیده‏ای برای اعزام تروریست‌‏های تکفیری به ماموریت‏‌های جدید از قفقاز تا آسیای مرکزی در جریان است. تجربه نشان داده است که این اندیشه ناب اسلامی است که توان ممانعت از شکل‏‌گیری افراط‏‌گرایی و تروریسم تکفیری را دارد.

از سوی دیگر، ناتو به دنبال نفوذ در حوزه‏‌های جغرافیایی مختلف، با پوشش‌‏های جدید است که منافع مشترک کشورهای مستقل را با تهدید مواجه می‌کند. ترویج حکومتهای غرب‏گرا و مقابله با دموکراسی‏‌های مستقل و مبتنی بر هویت و سنت‏‌های ملی، بخشی از پروژه‏‌های ناتو فرهنگی است که بیانگر ریاکاری موجود در این الگویِ رفتاریِ در حالِ افول، می‏‌باشد.

خانم ها و آقایان !
تحریم ملت‏‌ها، یکی از شکل های رایج سلطه‏‌گری جدید است، و مقابله با آن نیازمندِ همکاریِ کشورهایِ مستقل و پاسخ دسته‌جمعی است؛ در غیر اینصورت، تحریم به بهانه‏‌های مختلف گریبان همه کشورها، حتی متحدین آمریکا را نیز خواهد گرفت. آمریکا ادعا می‏کند که تحریم، به علت فعالیت‌‏های هسته ای جمهوری ‏اسلامی‏ ایران است. همه می‌دانند این فعالیت‌‏ها، قانونی و تحت نظارتِ مستمرِ آژانسِ بین‌المللی انرژیِ اتمی است. اما واقعیت آن است که در ادوار مختلف تاریخی پیشرفت ایران، هر زمان ملت ما پرچم ملی‌‏گرایی، استقلال‌خواهی، یا توسعه علمی را برافراشته است، با تحریم و فشار دشمنان ملت ایران مواجه شده است.

نمایندگان محترم و حضار گرامی !
سیاست جمهوری‏ اسلامی‏ ایران طبق فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی، آن است که ما به دنبال سلاح اتمی نیستیم و این سلاح در استراتژی دفاعی ما هیچ جایگاهی ندارد. آمریکا به دنبال مقابله با حقوق ملت ماست. فلسفه ما نیز روشن است: “ما از حقوق ملت خود کوتاه نمی‏‌آییم.” آن‏هایی که شعار می‌دهند “آمریکا برگشته است” هنوز به تعهدات خود در توافق هسته‌ای برنگشته‏‌اند. ما به چیزی کمتر از حقوق خود رضایت نمی‌دهیم. جمهوری‏ اسلامی‏ ایران در رسیدن به توافق جدی است، اگر طرف‏‌های مقابل بر رفعِ واقعی و موثر تحریم ها جدی باشند.

خانم ها و آقایان !
سیاست تعامل حداکثری جمهوری اسلامی ایران با دولت‌های مستقل، اصالت دارد و فارغ از تحولات محیط بین‌الملل، تداوم خواهد یافت. جمهوری‏ اسلامی‏ ایران فاتح دو میدان جنگ علیه تروریسم و کارزار فشار حداکثری اقتصادی است. در عین حال، جمهوری ‏اسلامی‏ ایران از ظرفیت‏‌های اقتصادی گسترده، بخصوص در عرصه‏‌های انرژی، تجارت، کشاورزی، صنعت و فناوری برخوردار است که زمینه‏‌ساز همکاری‏‌های سودمند برای هر تعامل دو یا چندجانبه با کشورهای مختلف است. در همین راستا، توافق‌های اساسی بین جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه صورت گرفت که موجب جهش چشمگیر روابط اقتصادی دوجانبه به نفع رفاه دو ملت، و همکاری‌های موثر منطقه‌ای به نفع صلح و ثبات ملت‌ها در مناطق مختلف خواهد شد. موقعیت ممتاز جغرافیایی سرزمین ایران، بخصوص کریدور شمال – جنوب، می‌تواند تجارت از هند تا روسیه و اروپا را کم هزینه‌‏تر و پر رونق‏‌تر کند. پایدارسازی و سودمند کردن روابط بین دو کشور نیازمند تسری همکاریها به حوزه های علمی، اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای است و ما آماده توسعه حداکثری روابط پایدار و بلند مدت هستیم. بدین منظور معتقدیم باید روابط دو کشور، به گونه‌ای طراحی شود که ضمن تامین منافع متقابل، از مداخلات عناصر ثالث نیز مصون باشد.

نمایندگان محترم
خوشبختانه روابط خوبی بین پارلمان‏‌های دو کشور نیز برقرار است و تعاملاتی که در قالب کمیسیون عالی پارلمانی، بین کمیسیون‌ها و کمیته‌های مختلف و هم چنین گروه‌های دوستی پارلمانی وجود دارد، علاوه بر پیشبرد روابط پارلمانی، به توسعه مناسبات دوستانه دو طرف، به ویژه در حوزه اقتصادی، کمک شایانی می‌نماید. ما نقش پارلمان‌ها برای توسعه روابط دو کشور را بسیار مهم می‌دانیم و از آن، هم در حوزه دوجانبه و هم چند جانبه استقبال می‌کنیم.

جمهوری‏ اسلامی ‏ایران، ابتکار روسیه در زمینه‏‌ی برگزاری اجلاس روسای پارلمان‌های ایران، روسیه، ترکیه، پاکستان و چین، در زمینه‏‌ی مبارزه با تروریسم را مهم می‏‌داند و از این ابتکار حمایت می‌کند.

امید است با بهره‌گیری هرچه بیشتر از ظرفیت‌ها و تداوم همکاری‌های دو کشور در مسائل منطقه‏‌ای و بین‏‌المللی شاهد ارتقاء روابط و بهره‏‌مندی مردمان دو کشور از مواهب این روابط و تثبیت صلح و ثبات در منطقه باشیم.
از حسن توجه شما صمیمانه قدردانی می نمایم.

 

ادامه مطلب

بین الملل

بازتاب سفر رئیس جمهور ایران به مسکو در رسانه‌های عربی

منتشر شده

در

توسط

رئیس جمهور کشورمان صبح امروز عازم روسیه شد و قرار است در این سفر با همتای روسی خود دیدار کند، این رویداد بازتاب گسترده ای در رسانه های عربی به همراه داشت.

 آیت الله سید ابراهیم رئیسی به دعوت همتای روس خود و در راستای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عازم روسیه شده است.

رئیس جمهور کشورمان و هیات همراه، روز چهارشنبه در بدو ورود به فرودگاه وونکووا مسکو از سوی «نیکولای شولگینوف» وزیر انرژی روسیه و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه و «ایگور مارگولوف» معاون وزیرخارجه این کشور مورد استقبال قرار گرفت.

اولین برنامه این سفر دو روزه، دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه خواهد بود. حضور و سخنرانی در نشست عمومی مجلس دوما، دیدار با ایرانیان مقیم روسیه و نشست هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی روس، از دیگر برنامه‌های سفر رئیس جمهور به روسیه است.

شبکه سعودی العربیه در این باره نوشت: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران عازم مسکو شد و با ولادیمیر پوتین همتای روسی خود دیدار خواهد کرد.

این شبکه سعودی نوشت: رئیسی معتقد است که این سفر “نقطه تحولی در روابط دوجانبه ایران و روسیه ایجاد خواهد کرد.

شبکه المیادین هم با تیتر “رئیسی در مسکو” نوشت: سفر در چارچوب گسترش دیپلماسی با کشورهای همجوار است.

این شبکه لبنانی با اشاره به اینکه رئیس جمهور ایران در این سفر با ولادیمیر پوتین، همتای روسی خود دیدار خواهد کرد به اظهارت سید ابراهیم رئیسی پیش از ترک تهران به مقصد مسکو پرداخت.

پایگاه خبری العهد نیز با پوشش خبر این سفر نوشت: رئیس جمهور ایران در یک سفر رسمی وارد مسکو شد و قرار است در این سفر با ولادیمیر پوتین همتای روس خود دیدار و گفت وگو کند.

اسپوتنیک عربی و بخش عربی شبکه آر تی نیز ضمن بیان جزئیاتی از برنامه های رئیس جمهور کشورمان به روسیه، نوشت: ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران برای دیدار با پوتین، همتای روسی خود در یک سفر رسمی وارد مسکو شد.

بخش عربی فرانس 24 با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه نوشت: رئیسی سفر خود به مسکو را نقطه تحولی در روابط ایران و روسیه می داند.

پایگاه خبری الشرق هم با اشاره به سفر رئیس جمهور کشورمان به روسیه نوشت: ابراهیم رئیسی تاکید کرد که همکاری ایران با روسیه امنیت منطقه را تضمین می کند.

شبکه المنار نیز ضمن بازتاب این سفر در بخش‌های خبری مختلف خود، در تیتری مشابه به نقل از رئیس جمهور کشورمان نوشت: همکاری ایران و روسیه امنیت منطقه را تضمین می کند.

 

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها