با ما همراه باشید

حقوقی

رئیس قوه قضاییه: با کنترل بازار، از فشار بر مردم کاسته شود

منتشر شده

در

رئیس قوه قضاییه: با کنترل بازار، از فشار بر مردم کاسته شود

رئیس قوه قضاییه گفت: در خصوص کنترل بازار از روسای کل دادگستری استان‌ها درخواست داریم به سازمان تعزیرات کمک کنند تا با افرادی که این زمینه سوءاستفاده می‌کنند، احتکار می‌کنند و اقلام را با قیمت بالا می‌فروشند، برخورد شود و با کنترل بازار تلاش شود تا از فشار بر مردم کاسته شود.

 حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در دیدار با اقشار مختلف خوزستان که امروز (۶ آبان‌ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: استان خوزستان را باید به صورت ویژه دید زیرا خوزستان تاریخی درخشان و استثنایی دارد و همیشه مدافع دین، حق و حقیقت بوده است.

وی با بیان اینکه باید مسائل خوزستان را ویژه و فوق العاده دیده شوند، افزود: شایسته نیست در برخی مسائل اولیه مثل محیط زیست، بیکاری، تبعیض‌ها و… در خوزستان لنگ باشیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: برای اینکه خوزستان ویژه دیده شود، مسئولان استان خوزستان باید پیش‌قدم باشند و به این مساله کمک کنند. همان طور که در بسیاری از امور، خوزستان جلودار بوده است، برای دیده شدن خوزستان نیز مسئولان استان باید جلودار باشند.

محسنی اژه‌ای عنوان کرد: امروز مردم کشور توقع بیشتری از ما دارند زیرا هر سه قوه می‌گویند تابع ولی امر هستند و می‌خواهند خدمت کنند؛ امیدواریم بتوانیم دست در دست هم مشکلات را مرتفع کنیم.

وی ادامه داد: پیشنهاد کرده‌ایم که برای بنیاد شهید، جانبازان و ایثارگران یک مجموعه ویژه ترتیب داده شود تا بخشی از آنچه مربوط به قوه قضاییه می‌شود در دادگاهی خاص بررسی و موضوع، توسط یک قاضی رسیدگی شود.

رئیس قوه قضاییه افزود: همچنین پیشنهاد می‌کنیم که امکان ایجاد شورای حل اختلاف مخصوص خانواده‌های شهدا و ایثارگران بررسی شود تا اگر این خانواده‌ها نسبت به یکدیگر یا افرادی شکایت داشتند، در این شوراها بررسی شود.

وی افزود: باید شورا و شوراهایی تشکیل شود تا قبل از ثبت پرونده‌ها در دادگاه‌ها به آن‌ها رسیدگی شود. ما از این کار استقبال می‌کنیم زیرا بسیار خوب و لازم است.

محسنی اژه‌ای با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد گفت: ما در تلاش هستیم از ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم، نظام ما باید یک نظام مردمی باشد اما این به حرف نیست و باید در عمل محقق شود.

وی افزود: بسیاری از مسائل مهم کشور از اول انقلاب تاکنون با کمک مردم حل شده است. هر زمان که از کمک مردم استفاده شده، مسائل با هزینه کمتری حل شده و اگر دولت به تنهایی اقدام کرده، یا مشکلات حل نشده و یا با هزینه‌ای بالا حل شده است.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت طلاب و روحانیون نیز گفت: پیشنهاد می‌کنیم با کمک حوزه و دادگستری استان خوزستان، طلبه‌های مستعد و فاضل را با آموزش‌های فشرده و تخصصی برای امر قضاوت و سایر بخش‌های دستگاه قضا جذب کنیم و از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم.

محسنی اژه‌ای بیان کرد: عزم بر این است که هر سه قوه برای بهتر شدن امور کشور، رفع مشکلات، کم کردن هزینه‌ها و حل مشکلات مردم تلاش کنند. ما از همه نقطه نظرات مردم و اقشار و پیشنهادات اصلاحی استقبال می‌کنیم.

وی در خصوص بحث تغییر کاربری اراضی نیز گفت: در این خصوص مسئولان باید به زمان خود اقدام کنند و در بحث تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز ورود کنند. آن‌ها باید در ابتدای امر به این مسائل ورود کنند نه اینکه پس از ساخت و ساز برای تخریب به قوه قضاییه مراجعه کنند زیرا این مسائل چند وجهی است و در ادامه با مشکلاتی مواجه می‌شویم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه مهم‌ترین مساله‌ای که در این شرایط به آن نیاز داریم اشتغال و تولید است، تصریح کرد: درصد قابل توجهی از جرایم در خوزستان مربوط به افرادی است که به دلیل بیکاری به سرقت‌های خرد و اعتیاد و مواد روی آورده‌اند و ناهنجاری‌ها در خوزستان مربوط به بیکاری است.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: مسئولان باید به حمایت از تولید بپردازند و اجازه ندهند کارخانه‌ها به تعطیلی کشیده شوند زیرا دشمن به دنبال این مساله است.

وی در خصوص گرانی و لزوم کنترل بازار گفت: ما می‌دانیم دولت در تنگنا است و با فشارهای بیرونی و داخلی مواجه است. در خصوص کنترل بازار از روسای کل دادگستری استان‌ها درخواست داریم به سازمان تعزیرات کمک کنند تا با افرادی که این زمینه سوءاستفاده می‌کنند، احتکار می‌کنند و اقلام را با قیمت بالا می‌فروشند، برخورد شود و با کنترل بازار تلاش شود تا از فشار بر مردم کاسته شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حقوقی

نشت اطلاعاتی در سامانه‌های قوه قضائیه رخ نداده است

منتشر شده

در

توسط

نشت اطلاعاتی در سامانه‌های قوه قضائیه رخ نداده است

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد که هیچ نشت اطلاعاتی در سامانه‌های قوه قضائیه رخ نداده است.

 مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:

در پی انتشار مطلبی در خصوص نشت بانک اطلاعاتی مربوط به وکلا در دستگاه قضا، کسب اطلاع مرکز رسانه قوه قضاییه از مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه حاکی از آن است که این موضوع مربوط به پایگاه مستقل کانون وکلای دادگستری است و هیچ ارتباطی با سامانه‌های مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ندارد.

بنابراین اطلاعیه، هرگونه ارتباط این موضوع با سامانه‌های مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه صحت ندارد و تکذیب می‌شود.

 

ادامه مطلب

حقوقی

رفع ابهام‌های شورای نگهبان در رابطه با طرح «ساماندهی صنعت خودرو»

منتشر شده

در

توسط

رفع ابهام‌های شورای نگهبان در رابطه با طرح «ساماندهی صنعت خودرو»

سخنگوی شورای نگهبان گفت که این شورا نسبت به طرح «ساماندهی صنعت خودرو» هیچ ابهام و ایراد شرعی یا قانونی ندارد.

 هادی طحان نظیف در ارتباط با طرح «ساماندهی صنعت خودرو» گفت: این طرح در جلسه اخیر شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت. در مرحله قبل اساسا مغایرت شرعی یا قانونی نسبت به این طرح نداشتیم و تنها سه ابهام وجود داشت که با بررسی‌هایی که در شورای نگهبان به عمل آمد این ابهام‌ها برطرف شد و شورای نگهبان نسبت به این طرح هیچ ابهام و ایرادی ندارد.

وی افزود: البته هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام ایراداتی از جهت سیاست‌ها نسبت به این طرح داشت که ما براساس مقررات باید آن‌ها را به مجلس منتقل کنیم اما شورای نگهبان نسبت به این طرح هیچ ایراد و ابهامی ندارد.

پیش از این سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با ایسنا گفته بود که هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام «طرح سامان‌دهی صنعت خودرو» را مغایر با سیاست‌های کلی نظام اعلام کرده که ایرادات سابق این هیئت، همچنان به قوت خود باقی است لذا مراتب به مجلس اعلام خواهد شد.

 

ادامه مطلب

حقوقی

اطلاعاتی درباره وکیل حقوقی

منتشر شده

در

توسط

وکیل حقوقی کسی است میتواند از جانب موکل در خصوص مسائل حقوقی در مراجع قضایی یا غیر قضایی اقدام کند.

وکیل حقوقی شخصی است که در قبال موکل اجازه دارد تا نسبت به امور حقوقی در رابطه با موضوع مطروحه از سوی مراجع قضایی و غیر قضایی اقدام قانونی یا قضایی انجام دهد. وکیل دادگستری در این خصوص وظایف خود در قبال مشتری در حدود صلاحیت برای پیگیری حقوق موکل مسئول است آثار اقدامات وکیل در حوزه قضایی فوق الذکر انجام می دهد به عهده مشتری است.

با توجه به محدودیت در روابط اجتماعی و افزایش اختلافات بین فردی، افراد مجبورند برای حل اختلافات خود به دادگاه مراجعه کنند. این اختلافات طبق قوانین کشور از جمله چندین جلد کتاب در قوه قضائیه حل و فصل می شود.

روشن است که این قوانین برگرفته از متون فقهی شیعه و قوانین دیگر، برای عوام که در این زمینه اطلاعی ندارند، با ابزار دیگری قابل ارزیابی نیست. چه بسا افراد زیادی با حمایت بسیار اندک فقهی برای احقاق حقوق به دادگاه رفته اند و نتیجه نگرفته اند.

 

D:\Tasvir-aks\vakil\احسان-دلیریان.jpg

اقدامات و نظرات غیر حرفه ای ممکن است ضررات مالی را بهمراه بیاورد در صورت وکیل نگرفتن حتی اگر افراد توانایی علمی لازم را داشته باشند، ممکن است فرصت کافی برای مراجعه خود به دادگاه یا ارجاع پرونده به مراجع قضایی مربوطه نداشته باشند.

یکی از حقوق افراد بر اساس قانون زمین این است که می توانند در حدود صلاحیت خود انتخاب کنند که در اعمال اداری، غیر اداری و قضایی چه کسی را به نمایندگی از خود انتخاب کنند.

زمینه هایی مشاوره

یک وکیل در شهر قدس و مشاور حقوقی می تواند در مورد تمام مسائل حقوقی مشاوره دهد. البته موضوع مسائل حقوقی امری رایج است و بهتر است وکیل در مورد برخی از مسائل حقوقی که در آن تخصص دارد مشاوره دهد. در کشورهای پیشرفته مشاوره وکلا خصوصی است.

این بدان معناست که برخی از وکلا در زمینه کسب و کاری که موکل با توجه به نوع تجربه خود به آن اشاره می کند، تخصص دارند. اما هیچ سیستم رسمی برای وکلا در ایران وجود ندارد.

تعهدات به موکل

مسئولیت های وکیل در قبال موکل، حدود اختیاراتی است که وکیل می تواند طبق وکالت نامه تنظیمی که با موکل امضا شده است، اعمال کند.

در وکالتنامه صادره از دفاتر اسناد رسمی یا وکالتنامه بین وکیل و موکل، حدود وکالت مقرر می دارد که طرفین به تشخیص خود حدود و اختیارات وکالت را اعلام کنند.

مسئولیت های یک وکیل بستگی به میزان اختیارات و اجازه وکیل برای ادامه کار با موکل دارد. مثلاً شخصی وکیل می شود که فقط به امور شهرداری موکل می پردازد و دیگری فقط برای اداره امور موکل خود در دادگاه یا دادگاه بدوی وکیل می شود.

حقوق عمومی

حقوق مشترک شامل حقوقی است که بین ادارات دولتی و سازمان ها یا نهادهای عمومی برای انجام وظایف و ارائه خدمات مشترک به مردم وجود دارد و باید اعمال شود. نحوه اجرای آن نیز در شرح داده شده است.

به عنوان مثال شهرداری که ارگان عمومی جامعه است، معیار و روش حقوق متقابل بین شهروندان، نوعی حق عمومی است روابط و حقوق سایر ادارات مانند ثبت نام با مردم نیز مشمول قانون عرفی است.

حقوق خصوصی

یکی حقوق همه افراد طبیعی جامعه است که حق اعمال حقوق خود را دارند که در این صورت میزان و نحوه اعمال آنها در حقوق خصوصی بررسی می شود.

به عنوان مثال، شخص حقیقی در جامعه دارای حقوق مختلفی از جمله حق دعوا، حق العمل کاری و مانند آن است که در حقوق خصوصی به آن پرداخته شده است.

انواع دیگری از اشخاص حقوقی اعم از تجاری یا غیرتجاری به نام اشخاص حقوقی وجود دارد. مانند شرکتها و مؤسسات غیرانتفاعی که در جامعه وجود دارند، نمونه هایی از حقوق خصوصی هستند که نحوه انجام وظایف و حدود اختیارات و صلاحیت های آنها در حقوق خصوصی مشخص شده است.

حقوق بین الملل به روابط دولت ها با یکدیگر و با سازمان های بین المللی و همچنین روابط حقوقی افراد از کشورهای مختلف با یکدیگر می پردازد که معمولاً در قالب حقوق بین الملل عمومی و حقوق بین الملل خصوصی می باشد.

D:\Tasvir-aks\vakil\وکیل.jpg

حقوق بین الملل عمومی شامل روابط دولت ها با یکدیگر و همچنین روابط دولت ها با سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل متحد یا سازمان خواربار و جهانی فائو می شود.

از سوی دیگر، حقوق بین‌الملل خصوصی به بررسی اعمال قوانین در مورد اتباع سایر کشورها و همچنین سایر افراد (شرکت‌ها) در سطح بین‌المللی می‌پردازد.

به عنوان مثال، اگر یک شهروند ایرانی علیه یک شخص یا شرکت فرانسوی شکایت کند، این پرونده در حقوق بین الملل خصوصی مطرح و مطابق با قوانین بین المللی حل و فصل می شود.

انواع وکیل حقوقی

یک وکیل می تواند به موضوعات مختلفی بپردازد و بر این اساس، وکیل او به دسته های مختلفی تقسیم می شود، از جمله اینکه چه نوع وکلا را می توان نامید، وکیل دادگستری در شهر قدس – وکیل رسمی دفتر اسناد رسمی به صورت وکالتنامه صادر می شود وکیل معاضدتی وکیل اتفاقی و وکیل تسخیری.

وکیل انتخابی

وکیل منتخب به این صورت است که هرکسی می تواند فردی را به انتخاب خود به عنوان وکیل انتخاب کند. این وکلا می توانند وکلایی باشند که از طریق دفتر اسناد رسمی شخصی را برای انجام کارهای دلخواه خود مانند مراجعه به اداره یا شهرداری یا فروش ملک انتخاب می کنند.

یا ممکن است وکلای دادگستری باشند که باید از طرف موکل خود اقدام کنند تا قوه قضائیه و زیرمجموعه های آن از جمله شعبه حل اختلاف و مراجع انتظامی به نیابت از موکل از حقوق خود آگاه شوند.

وکیل تسخیری

وکیل جایگزین وکیلی است که توسط دادگاه برای دفاع از حقوق برخی افراد محروم در رابطه با قتل و سایر جرایم سنگین کیفری انتخاب می شود. وکیل هزینه حقوق خود را از دولت می گیرد.

وکیل معاضدتی

وکیلی است که دادگاه به درخواست فقرا با بیان اینکه از نظر مالی قادر به استخدام وکیل نیست انتخاب می کند. به این ترتیب در صورتی که فرد فاقد صلاحیت مالی تشخیص داده شود و از دادگاه بخواهد وکیل تعیین کند.

دادگاه از طریق کانون وکلای دادگستری برای شخص مذکور وکیل انتخاب می کند تا بتواند از حقوق خود دفاع کند و حق شخصی به دلیل عدم کفایت مالی ضایع نشود.

وکیل اتفاقی

طبق قانون زمین، اقوام درجه یک می توانند سالی یک یا دو بار درخواست وکالت بدهند که در این صورت با ایجاد قرابت نزدیک با مراجع قضایی می توان این وکالت را دریافت کرد به تشخیص قاضی.

وکیل ادارات

ادارات، سازمان ها و مؤسسات دولتی نیز یک نفر را که در این اداره کار می کند با تأیید رئیس اداره به عنوان نماینده قانونی برای تشکیل پرونده علیه اداره مربوطه یا دفاع از پرونده های فردی به دادگاه معرفی می کنند. دفاع از منافع و حقوق نهادهای مشروط خود.

تخصص ها

انواع مهارت های حقوقی شامل تجربه حقوقی در حقوق بازرگانی و مالی، تجربه حقوقی در امور خانواده و کلیه قوانین و مقررات مربوط، تجربه حقوقی در امور کیفری، تخصص حقوقی

در امور قانون مدنی اعم از انواع معین قراردادهای معین و غیر معین، حقوق ارث و قبل از استخدام و غیره. تخصص حقوقی مربوط به اجرای عدالت و حدود وظایف آن است.

D:\Tasvir-aks\vakil\احسان دلیریان.jpg

وکیل خانواده

وکیل خانواده شخصی است که بر قوانین و مقررات خانواده نظارت کامل و همه جانبه دارد. از آنجایی که اصطلاح وکیل و مشاوره حقوقی در شهر قدس عمومی است، شخص می تواند وکیل اسناد رسمی باشد که توسط فردی در دفتر اسناد رسمی برای اداره امور خانواده و مطالبه حقوق از دست رفته اعضای خانواده خود انتخاب می شود.

یا ممکن است وکیلی باشد که از طرف موکل خود در قوه قضائیه و شعب آن اقدام می کند.

وکیل ملکی

در مورد انواع املاک اطلاعات نسبی حقوقی و غیر حقوقی مربوط وکیل ملکی وکیلی است.

وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت وکیلی است که اطلاعات زیادی در مورد مسائل مهاجرت به کشورهای دیگر و نحوه اخذ تابعیت از دولت مربوطه محل زندگی خود دارد تا کار درست و قانونی را انجام بدهد.

وکیل امور قراردادها

وکیل قراردادی وکیلی است که دانش حقوقی مرتبط با قراردادهای بین افراد را داشته باشد. این قراردادها می تواند بین اشخاص حقیقی یا بین اشخاص حقوقی منعقد شود. بدیهی است که داشتن وکیل متخصص در زمان انعقاد این قراردادها می تواند به میزان قابل توجهی از ضرر و زیان و کلاهبرداری آتی جلوگیری کند.

وکیل شرکت ها

وکیل شرکتی وکیلی است که دانش حقوقی کاملی در امور مربوط به شرکت ها و انواع آنها دارد. این شرکت ها ممکن است طبق تعریف قانون تجارت شرکت های تجاری باشند. مانند شرکت های با مسئولیت محدود یا تضامنی و یا می تواند شرکت های غیر انتفاعی مانند شرکت های غیر انتفاعی و شرکت های فرهنگی باشد وکیل در قلعه حسن خان .

وکیل چک و سفته

وکیل چک و سفته وکیلی است که به انواع چک های صادره از بانک های مختلف و همچنین گواهی عدم پرداخت سفته و انواع چک و درخواست های ظهرنویسان می پردازد حاوی اطلاعات کافی برای حسابرسان و حسابرسان است تا به درستی از حقوق مشتریان خود دفاع کنند احسان دلیریان وکیل در شهر قدس 09122478727– 09121192066.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها