با ما همراه باشید

اخبار 4

رئیس ناسا به فرازمینی‌ها اعتقاد دارد

منتشر شده

در

رئیس ناسا به فرازمینی‌ها اعتقاد دارد

بسیاری از ما برخلاف اینکه هنوز هیچ مدرک قطعی مبنی بر وجود بیگانگان یافت نشده است، معتقدیم که آنها وجود دارند و رئیس جدید ناسا نیز به تازگی اذعان کرده که بر همین باور است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، “بیل نلسون”(Bill Nelson) رئیس جدید ناسا اعلام کرده است که مانند خیل عظیمی از مردم دنیا به وجود فرازمینی‌ها باور دارد.

وی به تازگی اذعان کرده است که پس از خواندن نسخه طبقه بندی شده گزارش اطلاعاتی ایالات متحده در مورد مشاهده مکرر “اشیای ناشناس پرنده” توسط خلبانان نیروی دریایی، اعتقاد دارد که ممکن است ما در کهکشان تنها نباشیم.

این اظهار نظر جدید “بیل نلسون” به عنوان رئیس مهم‌ترین آژانس فضایی دنیا می‌تواند یک تغییر اساسی در چگونگی جدی گرفتن ایده زندگی فرازمینی‌ها باشد.

“نلسون” در یک مصاحبه جدید با پایگاه CNN گفت: من نسخه طبقه بندی شده آن گزارش اطلاعاتی را دیده‌ام. این گزارش اساساً همان چیزی را می‌گوید که ما فکر می‌کردیم. ما پاسخی برای آنچه خلبانان نیروی دریایی دیده‌اند، نیافته‌ایم. این خلبانان می‌دانند که چیزی را مشاهده کرده‌اند، آن را با چشم دنبال کرده‌اند و دیده‌اند که این اشیای پرنده ناشناس به سرعت از یک مکان به مکان دیگر منتقل می‌شوند.

وی افزود: این گزارش بیش از 140 مورد از چنین مشاهداتی را مستند دانسته است. بنابراین به طور طبیعی آنچه که من از دانشمندان می‌خواهم انجام دهند این است که ببینند از نظر علمی هیچ گونه توضیحی در مورد آنها وجود دارد یا نه.

گزارش ایالات متحده در مورد مشاهدات یوفوها و منشاء این اشیای پرنده بی‌نتیجه بود، اما حس “نلسون” پس از خواندن این گزارش طبقه بندی شده خوش بینانه بوده است.

وی می‌گوید: سه سال پیش من با خلبانان نیروی دریایی صحبت کردم و احساس من این است که به وضوح چیزی در آنجا وجود دارد. ممکن است لزوما یک موجود فرازمینی نباشد، اما اگر این یک فناوری است که برخی از دشمنان ما در اختیار دارند، پس ما بهتر است نگران آن باشیم.

“نلسون” در پاسخ به این سوال که آیا دشمنان آمریکا قادر به ساخت چنین بشقاب پرنده‌هایی هستند، گفت: ناسا فکر نمی‌کند آنها قادر به انجام چنین کاری باشند.

“نلسون” گفت: تاکنون ما هیچ ارتباطی از موجودات هوشمند دریافت نکرده‌ایم. از زمان قدیم مردم مشتاق بوده‌اند که بفهمند چه چیزهایی در جهان وجود دارد و اینکه آیا ما تنها هستیم؟ من شخصاً فکر نمی‌کنم ما تنها باشیم، چرا که جهان هستی خیلی بزرگ است. 13.5 میلیارد سال است که جهان شروع به کار کرده که این عدد خیلی بزرگی است.

رئیس ناسا همچنین به کشف مستمر سیارات دیگر در اطراف سایر ستارگان همراه با تلسکوپ فضایی “جیمز وب” که قرار است اواخر سال جاری به فضا پرتاب شود و دید ما را به جهان بازتر کند، اشاره کرد که شاید بتوان با بهره‌گیری از آن به کشف حیات فرازمینی رسید.

هنگامی که تلسکوپ فضایی “جیمز وب” راه‌اندازی و فعال شود، می‌تواند مرزهای نجوم را بیش از گذشته به مه‌بانگ نزدیک کند و در یک بازه زمانی که تقریباً کل عصر جهان سنجیده می‌شود، بعید به نظر می‌رسد که هیچ نشانه‌ای از هوش بیگانه پیدا نکنیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها