با ما همراه باشید

استانها

راه اندازی موزه مطبوعات استان مرکزی گرفتار نم دیوار!

منتشر شده

در

راه اندازی موزه مطبوعات استان مرکزی گرفتار نم دیوار!

 رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اراک گفت: محل در نظر گرفته شده برای ایجاد موزه مطبوعات استان مرکزی، درگیر نم دیوار شده است و قبل از راه اندازی آن باید زیرساخت مورد نیاز این موزه تامین و مشکلات زیرساختی آن رفع شود.

فرزانه رحمتی دوم مردادماه در گفت و گو با ایسنا، در خصوص راه اندازی موزه مطبوعات در شهر اراک اظهار کرد: با توجه به موقعیت پیاده راه امیرکبیر، استقبال مردم از این پیاده راه و فضای مناسب موجود، از ابتدای احداث پیاده راه مقرر بود که موزه مطبوعات در فضای زیر این پیاده راه که در گذشته پناهگاه بوده است، راه اندازی شود.

وی با اشاره به بازدید اخیر از این مکان، گفت: متاسفانه این مکان دارای یک مشکل عمده است و به دلیل قرار داشتن قنات در کنار این مکان، بخشی از فضا دچار نم شده که باید اقدامات بازسازی آن انجام گیرد.

رحمتی با بیان اینکه شهرداری منطقه دو موظف شده است که به سرعت برای رفع این مشکل اقدام کند و تعهد بر این است که در کمترین زمان رفع این مشکل انجام گیرد، افزود: مسلما پس از رفع این مشکل باید فضاسازی برای راه اندازی موزه از جمله درب های شیشه ای، تامین تجهیزات لازم جهت تصویری بودن موزه و … انجام گیرد که به هرحال هزینه های خاص خود را به همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم که راه اندازی این موزه تا قبل از پایان کار شورای پنجم انجام گیرد، بیان کرد: طبق گفته شهرداری رفع مشکل نم دیوار زمان زیادی را به خود اختصاص نمی دهد، اما به هرحال باید امکانات لازم تامین شود و شاید به عمر شورای پنجم نرسد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر اراک تصریح کرد: با توجه به اینکه استقبال بسیار خوبی از پیاده راه امیرکبیر شده است، قرار گرفتن موزه مطبوعات در این نقطه، شاید بهترین انتخاب بوده است، چراکه شهروندان با گذراندن اوقات فراغت و استراحت خود در پیاده راه می توانند از موزه هم بازدید داشته باشند.

وی در خصوص اینکه چرا همزمان با احداث پیاده راه، آماده سازی این موزه انجام نشد، گفت: قطعا باید همین روند دنبال می شد و حتی در زمان احداث پیاده راه نیز راه اندازی موزه نیز مطرح شد تا زیرساخت لازم فراهم شود، اما اقدامی نشد. از همان اول باید شهرداری فکری برای نم دیوار می کرد و امروز نیز باید به نحوی کار دنبال شود که در کنار آسیب نرسیدن به قنات، موزه در آینده بدون هرگونه مشکلی راه اندازی شود.

رحمتی در خصوص تحویل خانه هنرمندان نیز بیان کرد: مشکل فعلی برای تحویل خانه هنرمندان، استقرار یک شرکت تعاونی در ملک است، هر چند که گفته می شود که ملک تحویل شهرداری شده است، اما مسئله اینجاست که هنوز تخلیه نیست.

وی افزود: سرپرست شهرداری تاکید کرده است که در هفته جاری حتما ملک تحویل شهرداری می شود، البته نیاز به مرمت دارد که در اختیار هنرمندان قرار گیرد.

این عضو شورای پنجم شهر اراک افزود: فضای در نظر گرفته شده برای خانه هنرمندان در خیابان شهید رجایی، بسیار مناسب است و اگر اقدامات و فضاسازی خوبی انجام گیرد، قطعا می توان بهره برداری مناسبی از آن داشت.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها