با ما همراه باشید

اخبار 12

رسیدگی به برخی بدهی‌های آذرآب نیازمند تصمیم سران سه قوه است

منتشر شده

در

رسیدگی به برخی بدهی‌های آذرآب نیازمند تصمیم سران سه قوه است

ایسنا/مرکزی معاون روابط کار وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: برای رسیدگی به موضوع بدهی‌های شرکت آذرآب باید تصمیم سران سه قوه را داشته باشیم.

علی حسین رعیتی فرد ۲۴ آذرماه در جریان بازدید از شرکت آذرآب و نشست با مدیریت و اعضای شورای کار این شرکت، با اشاره به ضرورت تلاش بیشتر و حمایت دولت برای برداشتن موانع از پیش پای چرخ تولید جهت تامین نیاز کشور و حتی حضور در عرصه صادرات اظهار کرد: این شرکت ها دارای کارگران ماهری هستند که می توانند در کنار تامین خدمات مهندسی داخل و نیاز صنایع کشور، در کشورهای همسایه نیز اتفاقات خوبی را رقم بزنند.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی دغدغه جامعه کارگری را درک می کند، گفت: این سازمان برای پرداخت بیمه و … باید درآمد داشته باشد، اما تلاش می کنیم تا مشکلات حل شود و حتی در بحث بازداشت سند ملکی این شرکت که ارزشی حدود ۱۳۰ میلیارد تومان دارد اقداماتی انجام گیرد تا بتواند در زمینه دریافت ضمانت نامه های بانکی اقدام کند.

رعیتی فرد با اشاره به ظرفیت این کارخانه، توان نیروی انسانی و تجهیزات، گفت: در عرصه تولید و اقتصاد، رقابت حرف اول را می زند، مسلما در کشورهای دیگر، صنایع فعالند و با استفاده از ظرفیت های مدیریتی و مشکلات کمتر، بازارهای تولیدی را جذب می کنند. امیدواریم در عرصه رقابت کار اساسی صورت گیرد و تامین اجتماعی در مباحث مرتبط به خود همکاری کاملی با آذرآب داشته باشد تا کارگران و خانواده این جامعه با حداقل مشکلات درگیر باشند.

رعیتی فرد در خصوص چک های برگشتی و بدهی های آذرآب، گفت: رفع مشکل برخی بدهی ها نیازمند مصوبه دولت است که در این راستا دولت دوبار مجوز داده است، اما برای این موضوع باید تصمیم سران سه قوه را داشته باشیم.

معاون وزیر کار با بیان اینکه آذرآب بدهکار و تامین اجتماعی طلبکار است، اظهار کرد: امروز با مشکلات انباشته روبرو هستیم، قطعا تلاش و تاکید می کنیم که سازمان تامین اجتماعی هر نوع حمایت و همکاری را با شرکت داشته باشد. اگر این بدهی ها پرداخت نشود، قطعا سازمان تامین اجتماعی در پرداخت های خود به چالش بر می خورد، بر این اساس قطعا تلاش می کنیم با رایزنی با سازمان، بازداشت نامه ها را تعلیق کنیم، اما باید شرکت بدهی خود را طبق تقسیط صورت گرفته پرداخت کند. شاید بتوان جریمه را بخشید، اما اصل بدهی را باید بپردازد.

به گزارش ایسنا، در این جلسه ساریخانی مدیر شرکت آذرآب مباحثی چون تحریم توسط بانک مرکزی و عدم صدور ضمانت نامه و گشایش های بانکی، نداشتن نقدینگی لازم، چالش های بیمه ای بازرگانی و عدم تقسیط جرائم بیمه ای و مشکلات حسابرسی بیمه ای، بدهی ۱۶۰ میلیارد تومانی به تامین اجتماعی که ۷۰ میلیارد تومان آن جریمه است، از دست رفتن پروژه های جدید به دلیل نداشتن ضمانت نامه، باقی ماندن و ترخیص نشدن مواد اولیه در گمرک، احکام بازداشت برای برخی از اعضای هیئات مدیره، بازداشت املاک شرکت از جمله سند ملکی آذرآب، شخص ثالث و حساب ها را از جمله چالش های این واحد صنعتی دانست.

در این جلسه، رییس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب نیز بیان کرد: آذرآب یک شرکت مادر تخصصی است، اما در مسیر غیرکارشناسی و واگذاری در بورس درگیر چالش های جدی شده است.

داوود عسگری با تاکید بر حفظ این سرمایه ملی، افزود: حل مشکلات این واحد صنعتی بزرگ حمایت همه جانبه را می طلبد، اگر شرکت های خصوصی به دلیل نداشتن ضمانت نامه از سوی آذرآب با این شرکت  قرارداد نمی بندند، بخش دولتی مانند تامین اجتماعی، شستا و … می توانند با عقد قرارداد از آذرآب حمایت کنند تا این شرکت فعال باشد.

وی تصریح کرد: اگر قرار بر انجام مُر قانون باشد، باید معیشت ۱۶۰۰ خانواده را دچار چالش کرد، بانک مرکزی صدور ضمانت نامه را غیرقانونی اعلام کرده است، اما باید حمایتی از این شرکت داشت تا سرپا بماند.

عسگری با بیان اینکه آذرآب املاکی دارد که می تواند از آن به عنوان ضمانت نامه استفاده کند، افزود: امروز به دلیل برخی بداخلاقی ها این املاک مصادره شده است و عملا نمی توانیم از املاک خود استفاده کند.

رییس شورای اسلامی کار شرکت آذرآب با اشاره به مشکلات ایجاد شده از سوی فریبرز پرنا سهامدار سابق شرکت، گفت: این فرد ۱۴۸.۵ میلیارد تومان در زمانی که ارزش دلار ۳ هزار تومان بود از شرکت برده است و امروز با ۱۹۰ فقره چک برگشتی مواجهیم که این فرد در کشور خرج کرده است، اما امروز در کشور به راحتی زندگی می کند، باید به این موضوعات رسیدگی کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت جدید ۴۵ روز حقوق معوق را به ۳۰ روز کاهش داده است و اگر روند پرداخت مختل شود درگیر چالش های کارگری می شویم، افزود: باید رفع بازداشت ها با قدرت دنبال شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 12

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

منتشر شده

در

توسط

۷۱ هزار دز واکسن کرونا در اردبیل تزریق شده است

ایسنا/اردبیل فرماندار اردبیل گفت: در شهرستان اردبیل تاکنون بیش از ۷۱ هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در بین گروه‌های سنی اعلام شده و بیماران خاص تزریق شده است.

مسعود امامی یگانه ۲۸ تیر در مراسم افتتاح چهارمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: از همکاری سپاه، آموزش و پرورش و مرکز بهداشت در راه‌اندازی این مرکز تجمیعی قدردانی می‌کنیم چرا که در حال حاضر چهار مرکز تجمیعی تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل عهده‌دار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر علاوه بر این مراکز تجمیعی در ۱۱ مرکز جامع بهداشتی شهری و ۱۳ مرکز جامع بهداشت روستایی عملیات واکسیناسیون برای گروه‌های سنی مختلف در حال انجام است.

فرماندار اردبیل متوسط تزریق واکسن را در شهرستان اردبیل ۷۹ درصد و بالاتر از میانگین استانی اعلام کرد و گفت: تلاش بر این است تا تزریق واکسن در مراکز جامع بهداشتی و تجمیعی ادامه پیدا کند تا گروه‌های بیشتری به مرحله ایمن‌سازی برسند.

امامی یگانه افزود: نوبت‌دهی در مراکز تزریق برای جلوگیری از تجمع بیش از حد به صورت سامانه انجام می‌شود که گروه‌های سنی اعلام شده ۶۰ سال به بالا می‌توانند با مراجعه به سامانه سلامت ثبت‌نام کرده تا روزانه با ثبت‌نام یک‌هزار و ۷۰۰ نفر عملیات واکسیناسیون به خوبی انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌در شهرستان اردبیل با تزریق واکسن ایرانی و همچنین برای گروه‌های سنی ۶۰ تا ۷۰ سال کار اجرایی و عملیاتی در این حوزه شروع شده و تلاشمان بر این است تا با گسترش این اقدامات جلوی آسیب‌ها در پیک پنجم کرونا نیز گرفته شود.

در حال حاضر شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد به طوری که تعداد بیماران بستری که اغلب در شهرستان اردبیل، مشگین‌ و پارس‌آباد است به بیش از ۲۸۸ بیمار بستری کرونایی رسیده که حال عمومی ۶۰ بیمار کرونایی بدحال و در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

منتشر شده

در

توسط

اعلام زمان انتشار نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی

طبق برنامه زمان‌بندی، سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده پس از برگزاری جلسه با کارشناسان مسئول دانشگاه‌ها و معرفی فرآیند اجرایی ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی، دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا نهم مرداد ماه فرصت دارند تا مستندات مورد درخواست در راهنمای ارزشیابی را به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ارسال کنند. پس از آن تا ۱۵ مرداد ماه مستندات بررسی خواهد شد.

سامانه ارزشیابی تحقیقات و فناوری (RTES) ۱۶ مرداد ماه برای مشاهده نتایج ارزشیابی در دسترس خواهد بود. پس از بررسی اعتراضات احتمالی، در نهایت سه‌شنبه دوم شهریور ماه نتایج ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام خواهد شد.

معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با راه اندازی سامانه (RTES) در ابتدای تیر ماه، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقاتی دانشگاه‌های علوم پزشکی را ابلاغ کرد و در یک نشست مشترک که با حضور مدیران ستادی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، جزئیات و تغییرات اعمال شده نیز تشریح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دستورالعمل ارزشیابی فعالیت‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با رویکرد بازآرایی و بازسازماندهی، متناسب با فرآیندهای بهینه و کارا و در عین ایجاد دسترسی و شفافیت در بستر سامانه برخط توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت بازبینی و تدوین شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 12

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

منتشر شده

در

توسط

پترائوس: افغانستان در حال فروپاشی است

ژنرال دیوید پترائوس، یکی از فرماندهای نظامی سابق آمریکا در افغانستان گفت، وضعیت در این کشور جنگ‌زده حتی پیش از تکمیل خروج نظامیان ایالات متحده از آن، در حال فروپاشی است.

به گزارش ایسنا، ژنرال پترائوس در مصاححبه با برنامه جی.پی.اس فرید زکریا در شبکه خبری سی.ان.ان گفت: وضعیت میدانی هر هفته وخیم‌تر میشود.

اوایل امسال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت نظامیان آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند و به تازگی هم تاریخ نهایی خروج را زودتر کرده است. تلاش های بایدن برای پایان دادن به طولانی ترین جنگ آمریکا در تاریخ، موافقان و مخالفانی داشته است.

ژنرال پترائوس که سالها در افغانستان خدمت کرد، گفت: میترسم به عقب نگاه کنیم و از تصمیم به خروجمان متاسف شویم. متاسفانه ممکن است ما زودتر از آنچه فکرش را میکردم و بعد از آنکه تصمیم خروج اعلام شد بیان کردم، متاسف شویم.

پترائوس که سال ۲۰۱۱ از ارتش بازنشسته شد تا مدیر سیا شود، افزود: علاوه بر این، فکر میکنم ما همچنین به عقب نگاه خواهیم کرد و بابت این خروج عجولانه پشیمان شویم.

فرید زکریا در بخشی از سوالاتش اینطور گفت که نیروهای افغان از اینکه بیشتر کار مبارزه با طالبان را بر عهده آمریکا بگذارند، خشنودند اما پترائوس این ایده را رد کرد. این ژنرال آمریکایی گفت: اگر نیروهای امنیت ملی افغانستان می جنگیدند نیروهایش را در حجم وسیعی از دست میداد. وضعیت هنوز هم همانطور است. مشکل اکنون این است که آنها اطمینان ندارند که آیا کسی برای نجات می آید یا خیر و همین موضوع، تردید زیادی را وارد میدان نبرد میکند.

مجری سی.ان.ان همچنین به دلایل ناامیدی آمریکا از جنگ در افغانستان از جمله ناتوانایی در ورود به پایگاه های طالبان در پاکستان اشاره کرد. این ژنرال بازنشسته با این مساله موافق بود اما گفت خروج نظامیان آمریکایی قرار نیست پایانی بر جنگ در آنجا باشد.

ژنرال پترائوس تاکید کرد: هیچکس بیش از کسانی که واقعا در افغانستان حضور داشته‌اند، دلشان نمی‌خواهد این جنگ‌های بی‌پایان به پایان برسند. اما ما در حال پایان دادن به این جنگ نیستیم. ما در حال خاتمه دادن به مداخله آمریکا در آن هستیم. متاسفانه آنچه اکنون میبینم، طلوع یک جنگ داخلی وحشیانه است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها