با ما همراه باشید

اخبار 4

رمضانی: بزرگ‌ترین بدهکار فوتبال ایران، صداوسیما است/ تراکتور را به بخش دولتی نمی‌دهیم

منتشر شده

در

رمضانی: بزرگ‌ترین بدهکار فوتبال ایران، صداوسیما است/ تراکتور را به بخش دولتی نمی‌دهیم

نایب رییس هولدینگ دریک اظهار کرد که زنوزی باشگاه تراکتور را به بخش دولتی برنمی‌گرداند.

به گزارش ایسنا و به نقل از رسانه رسمی باشگاه تراکتور، مهندس مهدی رمضانی در مراسم معارفه جمشید نظمی، ضمن خوش‌آمد گویی به میهمانان، اظهار داشت: خیلی خوشحالیم که امروز در مراسم معارفه مدیرعامل جدید باشگاه تراکتور به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ دریک در خدمت شما بزرگواران هستیم.

وی افزود: در ابتدا لازم می‌دانم قبل از هر صحبتی، از طرف جناب حاج آقای زنوزی نیز به تک‌تک شما عزیزان و مسئولان استانی شهری و نظامی خوش‌آمد بگویم. همچنین از تمامی عزیزانی که در سمت‌های مختلف مدیریتی و فوتبالی در کنار تراکتور بودند و برای موفقیت این باشگاه تلاش کردند، ممنونم.

نایب رئیس هیئت مدیره هلدینگ دریک خاطرنشان کرد: از طرف آقای زنوزی از مدیران عامل سابق باشگاه، همچنین آقایان مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی است که در سال‌های گذشته همراه تراکتور بودند، ممنونم. همچنین از آقای رسول خطیبی نیز که خدمات شایانی همچون معرفی بازیکنان جوان به تیم را در ماه‌های گذشته انجام داده سپاسگزاری می‌کنیم.

رمضانی با اشاره به فعالیت هلدینگ دریک در تیم داری حرفه‌ای، یادآور شد: هلدینگ دریک با تجربه نزدیک به دو دهه باشگاه‌داری حرفه‌ای ورزشی، این افتخار را دارد که سومین سال مالکیت باشگاه بزرگ تراکتور را پشت سر گذاشته و تحولات بزرگی را در ساختار سخت‌افزاری این باشگاه ایجاد کرده است.  به طوری که در حال حاضر باشگاه تراکتور از لحاظ امکانات سخت‌افزاری و دارائی و سرمایه شرایط بسیار خوبی نسبت به گذشته خود و همچنین اغلب باشگاه‌های ایران دارد.

وی ادامه داد: شاید یکی از عمده نقدهای وارده به باشگاه تراکتور، تغییرات زیاد در مدیریت باشگاه باشد که این انتقادات تا حدی قابل‌قبول هم هست، اما من یک سوال دارم؛ این بی‌ثباتی مدیریت تا چه حد از سوی ما به‌عنوان متولی و مالکیت مجموعه بوده است و کدام عوامل درونی و بیرونی در این بی‌ثباتی تأثیرگذار بوده‌اند؟ این خیلی راحت است که همه رفت‌وآمدها را به پای مالک بنویسیم، اما آیا این درست است؟

نایب رئیس هیئت مدیره هلدینگ دریک، ایجاد ثبات را ماحصل عوامل متعددی دانست و عنوان کرد: وجود اختلاف‌نظر در مدیریت هر مجموعه‌ای طبیعی است؛ مگر در سایر ارگان‌ها اختلاف‌نظر وجود ندارد؟ اما دلیل عدم ثبات صرفاً اختلاف نظر نبوده و برخی حواشی و تنگ کردن عرصه از جمله فشار برخی کانال‌ها و صفحات مجازی و برخی هواداران محترم دلیل این بی‌ثباتی بوده که امیدواریم در آینده شاهد این امر نباشیم.

رمضانی گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر اصطلاحات غلطی مانند مالک محوری را بر سر زبان‌ها انداخته‌اند و همین موضوع زمینه‌ای را فراهم ساخته که تمامی مسائل به پای مالک نوشته شود. همان‌طور که می‌دانیم باشگاه تراکتور بر اساس ریتینگ AFC  پرهوادارترین تیم آسیا است و از هیئت‌مدیره و مدیرعامل باشگاه تراکتور می‌خواهم با تعریف یک استراتژی جدید و تدوین برنامه پ ساله، تراکتور را به جایگاهی که شایسته هواداران است برسانند و باشگاه را به سمت اقتصادی شدن پیش ببرند.

وی با بیان اینکه باشگاه‌داری برای هلدینگ دریک هیچ عایدی نداشته است، افزود: موضوع مهم دیگری که لازم می‌دانم اشاره کوتاهی به آن داشته باشم، در خصوص ساختار باشگاه‌داری در فوتبال ایران است. متأسفانه در طول همه این سال‌ها با وجود سرمایه‌گذاری‌های زیرساختی و هزینه‌های زیاد، فوتبال تقریباً هیچ عایدی برای ما نداشته و صرفاً عشق و علاقه شخصی آقای زنوزی بوده که باعث تداوم سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش شده است.  متأسفانه همچنان شاهد هستیم که نگاه به فعالیت بخش خصوصی در این حوزه سرمایه‌گذاری فقط هزینه است و هیچ‌کس پیگیر و دست‎گیر ما در هنگام مشکلات نیست.  حتی در برخی مواقع بعضی رسانه‌ها مسائلی نظیر این را مطرح می‌کنند که باشگاه‌داری بخش خصوصی، معافیت مالیاتی دارد که بنده قاطعانه این موضوع را تکذیب می‌کنم. هزینه در فوتبال هیچ معافیت مالیاتی ندارد و این قبیل موضوعات کذب بوده و صرفاً جهت تحریف افکار عمومی مطرح می‌شود. می‌توانید این موضوع را از مراجع ذیصلاح نیز پیگیری کنید.

رمضانی تصریح کرد: با نگاهی گذرا به باشگاه‌های فوتبال ایران، می‌بینیم که اغلب آن‌ها به‌صورت دولتی اداره می‌شوند و علاوه بر اینکه حمایت ارگان‌های دولتی و رسانه‌های قدرتمند را در کنار خود دارند، کلی وزیر و وکیل هم پیگیر حق‌وحقوقشان هستند، اما بخش خصوصی که با ورود خود به این عرصه یک باری را از روی دوش دولت و بیت‌المال برداشته، هیچ حامی و حافظ منافعی ندارد.  در همین راستا یک نکته قابل تأمل را ذکر می‌کنم. طی سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که همواره صداوسیما در برنامه‌های مختلف و از طریق مجریان رسانه ملی، باشگاه‌های خصوصی از جمله تراکتور را، در قالب انتقاد مورد انواع هجمه‌ها قرار داده‌اند. فارغ از موجه یا غیرموجه بودن این به اصطلاح انتقادها، صداوسیما در وهله اول بیاید حق‌وحقوق فوتبال را بپردازد و بعد لباس منتقد بر تن کند. در حال حاضر بزرگ‌ترین بدهکار فوتبال ایران صداوسیما است و به عبارتی عامل اصلی مشکلات موجود فوتبال ما صدا و سیما است. اما در کمال ناباوری به جای اینکه مورد مواخذه قرار گیرد و حقوق فوتبال از آن مطالبه شود، حالت تهاجمی به خود گرفته و ضمن جانبداری از باشگاه‌های دولتی، بخش خصوصی را مورد حمله قرار می‌دهد. امیدواریم که با روی کار آمدن دولت جدید، شاهد اصلاح این ساختار هم باشیم.

وی با رد شایعات مطرح شده درباره تغییر مالکیت باشگاه تراکتور، تاکید کرد: موضوع دیگری که بعضاً مطرح می‌شود در خصوص برگرداندن باشگاه تراکتور به کارخانه است که این موضوع را پیش‌تر مدیرعامل کارخانه تکذیب کرده و ما هم قاطعانه تکذیب می‌کنیم. چنین مباحثی مطرح نیست و تراکتور در اختیار خودمان است و همچنان در زیرمجموعه هلدینگ دریک به فعالیت خود ادامه خواهد داد. البته این باشگاه در اصل متعلق به هواداران است و ما خدمتگزار آنان هستیم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 4

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

منتشر شده

در

توسط

انتخاب یک لرستانی به‌عنوان مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان

ایسنا/لرستان یک لرستانی مربی تیم ملی بوکس نوجوانان و جوانان شد.

به پیشنهاد مرتضی سپهوند مربی تیم ملی جوانان و موافقت رضا مهدی‌پور سرمربی این تیم و با تایید رئیس فدراسیون بوکس، شهاب خاکی به‌عنوان مربی تیم ملی جوانان و نوجوانان این رشته انتخاب شد.

خاکی از مربیان جوان این رشته است و سال گذشته به همراه تیم پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد عنوان نخست لیگ برتر را به دست آورد.

وی سال‌ها دبیر هیئت بوکس لرستان بوده و در حال حاضر نیز سرپرست این هیئت است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

منتشر شده

در

توسط

محرومیت یک‌ساله بهمن عسگری به علت دوپینگ/ یک سهمیه کاراته در المپیک از دست رفت

ملی‌پوش المپیکی کاراته ایران به علت ارتکاب دوپینگ به مدت یک سال از حضور در میادین ورزشی محروم شد تا ایران یک سهمیه خود در المپیک توکیو را از دست بدهد.

به گزارش ایسنا، جلسه ویژه برای بررسی پرونده دوپینگ بهمن عسگری، ملی‌پوش کاراته ایران، و نفر نخست رنکینگ جهان در وزن منفی ۷۵ کیلوگرم، امروز (چهارشنبه) برگزار شد و پس از استماع صحبت‌های عسگری، داوران رای به محرومیت یک ساله ملی‌پوش کاراته ایران دادند.

این رای امشب (چهارشنبه) به ایران ابلاغ شده و با تایید وادا رسما به اجرا درخواهد آمد.

به این ترتیب عسگری تا ۱۰ ماه دیگر حق شرکت در هیچ مسابقه‌ای از جمله المپیک توکیو را ندارد.

محرومیت بهمن عسگری از مسابقات کاراته وان لیسبون آغاز شده است.

با توجه به قانون محرومیت ۴ ساله ورزشکاران دوپینگی از حضور در میادین، فدراسیون جهانی کاراته با صدور رای نهایی ۱۲ ماه محرومیت، سهوی‌بودن دوپینگ ملی‌پوش کاراته ایران را قبول کرده و تخفیف بسیار خوبی نیز در مدت زمان محرومیت وی ارائه داد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 4

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

تولید انیمیشن در قم قوت می‌گیرد

ایسنا/قم مسئول تیم ایده نامیرا از تیم ایده های مستقر در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد.

امین لادن از طراحی خط صنعتی تولید انیمیشن خبر داد و عنوان کرد: از طریق آشنایی با مسأله خط صنعتی انیمیشن که به تولید انبوه انیمیشن منجر خواهد شد، و پس از بررسی های مختلف، به مزیت های این طرح دست پیدا کردیم که از جمله آنها «کاهش هزینه تولید» و «افزایش سرعت در تولید» است که تولید انیمیشن را توجیه پذیر می کند.

مسئول تیم ایده نامیرا ضمن انتقاد از دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن در کشور گفت: در ایران مشکلی تحت عنوان دولتی بودن ساختار تولید انیمیشن وجود دارد، یعنی سفارش دهنده صرفاً دولت است، البته در دو سال اخیر این مشکل در حال رفع بوده و سفارشات به بخش خصوصی منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت محتوایی موجود در قم و پتانسیل های این شهر، در صدد راه اندازی خط تولید انیمیشن درآمدیم و وارد بحث تولید صنعتی انیمیشن شدیم که ان شاءالله بتوانیم در سال جاری به بالای ۱۰۰ یا ۲۰۰ دقیقه تولید انیمیشن در ماه برسیم و این طرح در رویکردهای بلند مدت، به ۶۰۰ دقیقه خواهد رسید که پویایی تیم در تولید انیمیشن بالا می رود.

وی در خصوص پذیرش این ایده در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق بیان کرد: تیم ایده نامیرا با پذیرش در مرکز مذکور، ایده خط صنعتی تولید انیمیشن را در دستور کار خود قرار داد که خروجی این طرح، تولید انبوه انیمیشن در بازه زمانی کوتاه خواهد بود.

لادن با بیان این که ایده مذکور منجر به کاهش هزینه های تولید انیمیشن می شود، اظهارکرد: اگر بتوانیم یک سال و نیم ابتدایی فعالیت خود را با مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق همراه باشیم و مرکز ما را یاری کند، کار به پویایی خواهد رسید و می تواند کاملاً مستقل عمل کند.

وی افزود: با توجه به سبک موجود در مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق، شرایط رایزنی برای تیم ایده ها فراهم تر شده و باید از طریق ارتباط گیری، جذب نیرو داشته باشیم؛ دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه معرفی تیم ایده نامیرا بسیار ما را یاری و راه بازاریابی و جذب نیروی این تیم را به شدت تسهیل کرد.

مسئول تیم ایده نامیرا در خصوص راه اندازی مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق تصریح کرد: برای اولین بار بود که در حوزه علمیه چنین مرکزی شکل گرفت و این مرکز برای تیم های حوزوی و طلبه هایی که در عرصه کارهای فرهنگی فعالیت می کنند، شتاب دهنده فرهنگی فوق العاده ای است و برکات زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها