با ما همراه باشید

اخبار 8

روایت وکیل “رائد صلاح” از شرایط دشوار وی در زندان‌ رژیم صهیونیستی

منتشر شده

در

روایت وکیل "رائد صلاح" از شرایط دشوار وی در زندان‌ رژیم صهیونیستی

وکیل شیخ رائد صلاح، رئیس جنبش اسلامی فلسطین در اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ بخشی از جزئیات زندگی وی در سلولش در زندان “ریمون” را افشا کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربی۲۱، ۱۶ اوت ۲۰۲۰ اجرای حکم ۱۷ ماه حبس شیخ رائد صلاح از سوی دادگاه رژیم اشغالگر اسرائیلی آغاز شد، همزمان دادگاهی در شهر حیفا او را به اتهام “تحریک به خشونت و تروریسم” به ۲۸ ماه زندان محکوم کرده است.

او پیش از این ۱۱ ماه از دوره محکومیتش را در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ گذراند و سپس به حبس خانگی درآمد و در ادامه دوباره به زندان منتقل شده و در سلول انفرادی حبس شد، در ادامه در راستای ایجاد مشکلات بیشتر برای شیخ صلاح، او میان زندان‌های مختلفی در اراضی اشغالی از جمله الحلمه، اولی کیدار و در حال حاضر ریمون جابه‌جا شد.

عمر الخمایسی، وکیل موسسه حقوق بشری “المیزان” در شهر الناصره که به تازگی با رائد صلاح در سلولش دیدار کرده، درباره شرایط بسیار سخت بازداشت او و مشکلاتی که در زندان دارد، به عربی۲۱ گفت: شیخ صلاح در حال حاضر در زندان ریمون واقع در مجاورت زندان نفحه در جنوبی‌ترین نقطه فلسطین اشغالی است. فاصله زندان او با خانواده‌اش حدود سه ساعت و نیم  است و او از زمانی که وارد این زندان شده در سلول انفرادی است.

الخمایسی که یکی از اعضای تیم مدافع شیخ صلاح است، در ادامه گفت: محدودیت‌هایی برای شیخ در تماس با بیرون زندان اعمال کرده‌اند و او اجازه ندارد با شبکه‌های خبری عربی و روزنامه‌ها ملاقات کند.

الخمایسی با اشاره به شکنجه مستمر شیخ صلاح در مورد مسایل اصلی مرتبط با نیازهای روزانه اسرا گفت: در قوانین اسرائیل به اسرا اجازه داده شده در هر ملاقات با خود یک یا دو کتاب بیاورند اما به دلایل واهی و غیرمنطقی به شیخ چنین اجازه‌ای داده نمی‌شود.

این وکیل افزود: مسؤولان زندان هر چند وقت یک بار وارد سلول شیخ شده و آن را تفتیش می‌کنند، مدیریت زندان به او اجازه صحبت با سایر اسرای فلسطینی را نداده و تنها برای چند دقیقه‌ای می‌تواند در حیاط زندان که کاملا تا بالا پوشیده شده قدم بزند.

او تاکید کرد: شرایط شیخ صلاح در زندان شرایط اسیری است که حتی در داخل سلولش که مدت‌های طولانی از دنیای بیرون دور نگه داشته شده، تحت محاصره است.

رژیم صهیونیستی دهه‌ها است با دستگاه‌ها و موسسه‌های امنیتی و سیاسی مختلف خود، شیخ صلاح را به شیوه‌های مختلف شکنجه می‌دهد از جمله این اقدامات می‌توان به بازداشت‌های مکرر، حبس خانگی، منع سفر، تبعید از شهر قدس اشغالی و ممانعت از ورود او به این شهر و اقامه نماز در مسجد الاقصی اشاره کرد.

شیخ صلاح پیشتر نیز فاش کرد که رژیم اشغالگر قصد ترور او را در کشتی مرمره در سال ۲۰۱۰ داشت، به گفته او یک تک‌تیرانداز شلیک کرده اما به اشتباه یک فعال ترکیه‌ای شبیه به او به نام ابراهیم بیجلین را که در کشتی حضور داشته، به شهادت رسانده است.

پیش از آن نیز شیخ صلاح در سال ۲۰۰۰ به ضرب گلوله سربازان اسرائیلی زخمی شده بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها