با ما همراه باشید

اخبار

سرلشکر باقری: نیروهای مسلح از وضعیت قابل قبولی برخوردارند

منتشر شده

در

سرلشکر باقری: نیروهای مسلح از وضعیت قابل قبولی برخوردارند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با وجود تمامی مشکلات و کاستی‌ها و به‌رغم تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان، به‌حمدالله نیروهای مسلح از وضعیت قابل قبولی در برابر تهدیدات امنیتی و دفاعی برخوردارند و توانسته‌اند امنیت را برقرار کنند.

 به نقل از سپاه نیوز؛ سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در آیین تکریم و معارفه جانشین سابق و جدید رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که صبح امروز (یکشنبه) در این ستاد برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: دفاع مقدس یک نعمت بزرگ و ارزشمند است که باید قدردان آن باشیم و این نعمت را برای دهه‌ها و قرن‌ها با روایتگری مناسب، با دقت، بدون اغراق و با مراقبت نسبت به تحریف آن را به نسل فعلی و آتی منتقل کنیم.
وی دفاع مقدس را یک واقعه عظیم تاریخی دانست و گفت: جوانان ما باید بدانند که ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس چه افتخار و حادثه بزرگ و موفقی را رقم زده و چه پیشینه عظیم فرهنگی را در توشه خود دارد تا با بهره‌گیری از تجارب گران‌سنگ این دوره تاریخی بتوانند با سربلندی، با مشکلات آتی خود مقابله کنند و سرافرازانه کشور را به پیش ببرند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه به انتخابات ۲۸ خرداد اشاره و عنوان کرد: بابت برگزاری انتخابات امن، آرام، سالم و موفق ریاست جمهوری در کشور عزیزمان، خداوند را سپاسگزاریم. به‌حمدالله ملت عزیز ایران با وجود همه توطئه‌ها، جوسازی‌ها و سیاه‌نمایی‌های دشمنان، به خوبی به پای صندوق رأی آمدند و بهترین گزینه را انتخاب کردند.
سرلشکر باقری افزود: خدا را شاکریم که امروز دولتی همسو با آرمان های  انقلاب و رهبری معظم در کشور مستقر شده است و بسیار امیدواریم که با هماهنگی  قوای سه‌گانه و همراهی کامل نیروهای مسلح، تمامی ارکان نظام و مردم عزیزمان ان‌شاالله بسیاری از مشکلات کشور حل و فصل شود و ملت ایران بیش از پیش به جایگاهی که شایسته‌ آن‌هاست، نزدیک شوند.
وی تصریح کرد: به رئیس جمهور محترم و تمامی مسئولین اعلام می‌کنیم که نیروهای مسلح همچون گذشته و با انرژی مضاعف در کنار دولت جدید هستند و همان‌گونه که در زمینه مقابله با ویروس کرونا مشاهده شد، در تمام عرصه‌ها در کنار دولت خواهیم بود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: تلاش می‌کنیم توان قابل توجه و ارزشمند نیروهای مسلح تا حدی که به آمادگی نیروهای مسلح آسیبی وارد نشود، در خدمت دولت و خادمین ملت قرار بدهیم؛ این فراتر از مسئولیت اصلی ما در تأمین امنیت کامل برای کشور عزیزمان است.
سرلشکر باقری خاطرنشان کرد: با وجود تمامی مشکلات و کاستی‌ها و به‌رغم تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان، به‌حمدالله نیروهای مسلح از وضعیت قابل قبولی در برابر تهدیدات امنیتی و دفاعی برخوردارند و توانسته‌اند امنیت را برقرار کنند؛ امروز در سایه این امنیت سرمایه‌گذاران خارجی و تلاشگران داخلی برای هر نوع فعالیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و پیشرفت کشور نگرانی وجود تهدید یا ناامنی را متصور نیستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موفقیت‌های اخیر ایرانیان در عرصه‌های ورزشی اشاره و بیان کرد: از اتفاقات بسیار مبارک روزهای گذشته، موفقیت‌های ورزشکاران عزیز ما در مسابقات المپیک، پارالمپیک و مسابقات نظامی بین‌المللی است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه بیش از ۳۰ کشور در مسابقات نظامی بین‌المللی حضور داشتند، افزود: ورزشکاران نیروهای مسلح ایران در این مسابقات درخشیدند و نسبت به سال‌های قبل افتخارات بیشتری به دست آوردند که خدا را از این بابت شاکر هستیم.
سردار باقری ادامه داد: این‌ توفیقات باعث می‌شود تا جوانان کشورمان و نیروهای مسلح بدانند که کمبود امکانات و یا سیاه‌نمایی دشمنان، موجب عقب‌ماندگی و کندی حرکت جوانان و نیروهای مسلح نخواهد شد.
وی با اشاره به تحولات اخیر در کشور افغانستان گفت: ما در طول عمرمان فروپاشی شوروی را شاهد بودیم و امروز در یک مقطع کوتاه نیز شاهد آغاز افول قدرت ابرقدرت مغرور آمریکا هستیم؛ و این روند نویدبخش آغاز فروپاشی قدرت مغرور، ظالم و جنایتکار در جهان است.
سرلشکر باقری تصریح کرد: آنچه که در افغانستان اتفاق افتاد پیش از آنکه بگوییم گروهی جنگید و آنان را شکست داد، باید بگوییم که آمریکا به دلیل ایستادگی در برابر یک ملت و دخالت در امور داخلی کشوری دیگر و تلاش برای حاکم کردن فولاد، باروت و گوگرد بر اراده مسلمانان یک کشور شکست خورد؛ که منجر شد امروز با شکست و خفتی بدتر از ویتنام این کشور را ترک کند و بسیاری از نفرات و همکاران خود را هم نتوانست با خود ببرد.
وی بیان داشت: وضعیتی که ما و مردم سراسر جهان شاهد بودیم تمام بافته‌های دهه‌های طولانی آمریکایی‌ها و ایادی‌شان بر نمایش یک قدرت شکست‌ناپذیر همه به هم ریخت و از هم فرو پاشید؛ هیچ‌کس امروز نمی‌تواند از قدرت آمریکا حرف بزند؛ آمریکایی‌ها به ندرت می توانند این حادثه را توجیه کنند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: قاطبه مردم و اندیشمندان آمریکایی به همراه سایر مردم جهان اذعان و تاکید بر شکست آمریکا در افغانستان دارند؛ هرچند که این نوع عقب‌نشینی و واگذاری امور یک کشور بدون شکل دهی یک دولت ملی و ایجاد یک ارتش کارآمد قطعا به همراه خود آسیب‌ها و تهدیداتی برای افغانستان و همسایگانش از جمله جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
وی گفت: تحولات افغانستان جدای از خوشحالی ما از شکست آمریکایی‌ها در منطقه، نگرانی‌هایی را نیز به همراه دارد که نیروهای مسلح تلاش کردند تا به لحاظ مراقبت نسبت به تهدیدات دفاعی و امنیتی فعالیت‌های لازم را داشته باشند و ما هوشیارانه صحنه را دنبال خواهیم کرد و مراقب هستیم که آسیبی به کشور ما وارد نشود؛ ان‌شاالله با تصمیم و اراده مردم افغانستان حکومتی فراگیر و دوست ملت ایران در آن کشور مستقر شود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: از دیگر تحولات این روزها حوادث مربوط به کشور لبنان است، آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی این کشور مظلوم را محاصره و تحریم کردند و آن‌ها را حتی از داشتن سوخت برای نیروگاه‌ها و بیمارستان‌ها محروم کردند؛ اما سید مقاومت با حمایت ملت ایران ایستادگی کرد.
سرلشکر باقری خاطرنشان ساخت: این روزها شاهد هستیم که از مقابل چشم صهیونیست‌ها شناورهای حامل سوخت عبور کرد و از دریای سرخ، کانال سوئز و دریای مدیترانه به سواحل مدیترانه رسید و محموله سوخت به دست مردم لبنان رسانده شد و موجب ارتقای جایگاه مقاومت و ارتقای جایگاه رهبر مقاومت و جایگاه ملت شریف ایران و رهبر انقلاب اسلامی در جهان شد.
وی تاکید کرد: همه مستضعفان یکبار دیگر دیدند که ملت ایران از مستضعفین حمایت می‌کند و می‌تواند با اتکای به خدا و حمایت ملت ایران و انقلاب اسلامی روی پای خود بایستند.
سرلشکر باقری گفت: حادثه دیگر این روزها عضویت ایران در پیمان شانگهای است؛ این پیمان بزرگ و فوق‌العاده مهمی است؛ این پیمان بخش اعظم قاره آسیا را دربر گرفته است و بیش از ۴۰ درصد جمعیت و ثروت جهان را شامل می‌شود و قدرت‌های بزرگ صنعتی و نظامی در این پیمان حضور دارند و اعضای پیمان شانگهای نسبت به هم تعهداتی دارند؛ عضویت دائمی ایران در این پیمان که به رغم مخالفت آمریکا و اروپا اتفاق افتاد اتفاق مبارک و بزرگی است و قطعا در بازدارندگی تهدیدات علیه ملت ایران تاثیر مثبت دارد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: مسلما ارتباطات و روابط نظامی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو پیمان شانگهای توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: مسئله دیگری که این روزها شاهد آن هستیم؛ تلاش‌های نیروهای مسلح در بخش‌هایی که قابل بیان بوده، می باشد؛ ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران برای نخستین‌بار بیش از چهار ماه بدون اتکای به بنادر و با اتکای به منابع خود در اقیانوس‌ها و آب‌های بین المللی دریانوردی کرده و با امواج چند متری مقابله کرد و در برابر چشمان آمریکا و اروپا در اقیانوس اطلس شمالی فعالیت خود را انجام داد.
سرلشکر باقری گفت: این ناوگان  هوشیاری و رصد اطلاعاتی بیش از هزار کیلومتری در پیرامون خود داشت و در سن پترزبورگ در رژه دریایی حضور پیدا کرد و در بازگشت از دریای مدیترانه، کانال سوئز و دریای سرخ از مرکز تهدیدات رژیم صهیونیستی عبور کرد و به سلامت به کشور ما رسید؛ مجددا این کار بسیار بزرگ را به عزیزان مان در ارتش و نیروی دریایی تبریک می‌گویم.
وی با اشاره به عملیات‌های سپاه در شمال‌غرب کشور و در مرزهای همجوار ما در آن منطقه گفت: اجرای این عملیات‌ها اتفاق بزرگی است؛ ناامن سازان مرزهای شمال‌غرب کشور ما بدانند که این آغاز یک اتفاق بزرگ است؛ گروهک‌های مسلحی که با حمایت صهیونیست‌ها و آمریکا و برخی کشورهای مرتجع عربی در کنار مرزهای ما لانه کرده‌اند و هر از گاهی عملیاتی را علیه مرزهای ما و مرزنشینان شمال غربی کشور ما انجام می‌دهند که البته بیش از ۹۰ درصد آنها شکست می‌خورند و منهدم می‌شوند.
سرلشکر باقری تصریح کرد: گروه‌های تروریستی بدانند که باید بساطشان را از این منطقه جمع کنند؛ چراکه اینگونه تحرکات بسترساز آغاز یک عملیات بزرگ و مداوم علیه آنان خواهد بود و از این پس هیچ آرامشی در هیچ مقری از گروه‌های ضدانقلاب مسلح در شمال عراق وجود نخواهد داشت و این حق ملت ایران است. طبق منشور ملل متحد حق دفاع در برابر متجاوز به ملت ایران داده شده است و باید بساط این گروه‌های تروریستی علیه ملت ایران از شمال عراق برچیده شود. هم دولت عراق و هم اقلیم شمال عراق در این رابطه مسئولیت دارند؛ نمی توانند بگویند که ما توان مقابله با این گروه‌ها را نداریم و از طرفی هم عنوان کنند شما هم اقدامی نکنید؛ این تناقض قابل پذیرش نیست. اخطارها و تذکرهای این سالیان طولانی کفایت می کند.
وی گفت: من از عزیزان مان در سپاه قدردانی می‌کنم که این کار را آغاز کردند و به طور مداوم باید این کار ادامه پیدا کند تا مقرها و محل های توطئه اینها جمع شود
سرلشکر باقری بیان داشت: یکی از محل‌های توطئه علیه ما پایگاه حریر آمریکایی‌ها است که باید جمع شود؛ ما حضور پایگاه حریر در کنار مرزهایمان و برگزاری جلسات توطئه ضدانقلاب را در داخل این پایگاه تحمل نخواهیم کرد و اینها باید بساطشان را جمع کنند و این کار تازه آغاز شده است و با جدیت ادامه خواهد داشت و مجموعه‌ای از فعالیت‌های دیپلماتیک و نظامی برای برقراری امنیت و آرامش پایدار در منطقه باید برقرار شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: تلاش دولت برای توسعه واکسیناسیون از جمله اقدامات دولت اخیر است که یکی از ده‌ها مسئله است که متاسفانه در کشور ما با تاخیر و کندی مواجه بود و این حادثه نشان داد که تلاش مجدانه نتیجه خواهد داد هرچند که دولت قبل هم در وزارت بهداشت و درمان کارهایی را آغاز کرده بودند؛ اما پیگیری دائمی و جهادی نتیجه خود را می دهد.
سرلشکر باقری تصریح کرد: امیدواریم دولت حاضر بتواند در حول مرتفع کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم گام‌های مناسب و جهادی بردارد نیروهای مسلح هم در ایام اخیر در حوزه ایجاد بیمارستان‌های تنفسی، کمک به واکسیناسیون و مقابله با بیماری کرونا گام‌های موثری برداشته اند.
منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

منتشر شده

در

توسط

آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از آلودگی هوای شهرهای پرجمعیت طی امروز(۲۴ آبان ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز(۲۴ آبان ماه) در اکثر مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و برای شهرهای صنعتی و پرجمعیت انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه شنبه (۲۵ آبان ماه) شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل بارش آغاز خواهد شد و با گذر امواج تراز مبانی، در بخش‌هایی از کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز به تدریج اصفهان، شمال بوشهر، شمال فارس، غرب، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش باران، وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف پیش‌بینی می‌شود. بیشینه مقادیر بارش در این روز برای سواحل دریای خزر انتظار می رود و در نواحی جنوب غرب بارش همراه با رعد و برق خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۲۶ آبان ماه) فعالیت سامانه بارشی با شدت کمتر در استان‌های ساحلی دریای خزر، لرستان، ارتفاعات خوزستان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت. از اواخر وقت چهارشنبه سامانه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۷و ۲۸ آبان ماه) مجدد جوی پایدار بر کشور حاکم خواهد شد و در شهر های پرتردد و صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌ها انتظار می‌رود.

وی افزود: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) در نواحی غرب، سواحل دریای خزر، اردبیل، خراسان شمالی و چهارشنبه در نواحی شرق، شمال شرق، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۲ درجه سانتیگراد رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز برای نواحی شمال شرق و شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان اوایل وقت امروز (۲۴ آبان ماه) تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج پیش بینی می‌شود همچنین سه شنبه و چهارشنبه (۲۵ و ۲۶ آبان ماه) دریای خزر مواج و توفانی خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا ( ۲۵ آبان ماه) نیمه‌ابری و به‌تدریج ابری با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه ( ۲۶ آبان ماه) نیمه‌ابری تا ابری همراه با بارش باران و وزش باد و در اواخر وقت به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۳  و حداکثر دمای ۸  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۴  و ۲۵ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۱ و۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اراک با  دمای ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

منتشر شده

در

توسط

اهدای ۱۰۰ هزار جلد کتاب بین جامعه‌ی هدف تا پایان امسال در ایلام

ایسنا/ایلام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

«عمران خودآموز» در گفت‌وگو با ایسنا، به اهمیت هفته کتاب و کتابخوانی در کشور اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در چند سال اخیر روندی رو به رشد داشته و اخیراً با افتتاح کتابخانه‌ی تخصصی فرهنگ، هنر و ارتباطات گامی مهم در این زمینه برداشته شده است.

وی گفت: استمرار فعالیت کتابسرا با رویکردی جدی، تخصصی و حرفه‌ای در حوزه‌ی توزیع هدفمند کتاب، خرید حداکثری کتاب از مؤلفان و ناشران بومی، برگزاری برنامه‌های مختلف در فضای مجازی با محوریت کتاب و کتابخوانی، برگزاری مستمر جایزه‌ی کتاب سال استان از سال ۱۳۹۵ تاکنون و… زیرساخت‌های توسعه‌ی کتابخوانی در استان‌ تقویت شده و تلاش داشته‌ایم با شناسایی نیازهای جوامع هدف یار مهربان به‌ صورت حداکثری و گسترده و با سهولت در دسترس مخاطبان قرار گیرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام افزود: دبدار با نماینده ولی‌فقیه در استان با حضور نمایندگان ناشران و نویسندگان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،دیدار با ناشران استانی و اصحاب پیشکسوت قلم به‌صورت محدود و شرکت در مراسم غبارروبی مزار شهدای گمنام شهر ایلام با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

خودآموز بازدید از کتابفروشی‌های شهر ایلام و بررسی مسائل و مشکلات این قشر پرتلاش فرهنگی و  بازدید از کتابخانه‌های عمومی با همراهی مسئولان را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی عنوان کرد و گفت: ویژه‌ برنامه‌های کتاب و کتابخوانی در شهرهای مختلف استان و در مجتمع‌های فرهنگی، هنری ادارات تابعه نیز برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام  با بیان اینکه با هدف تجهیز کتابخانه‌های مدارس و مساجد در مناطق محروم و البته رعایت تناسب گروه سنی جوامع هدف بر اساس محتوا و موضوع، کتاب‌های مناسب بین آنها توزیع خواهد شد، گفت: کتاب‌های کمک ‌آموزشی در مناطق محروم در پایه‌های تحصیلی (ابتدایی تا دبیرستان) نیز در هفته‌ی کتاب امسال اهدا خواهد شد.

خودآموز با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳۶۰۰ جلد کتاب کمک ‌آموزشی در میان دانش‌آموزان مستعد کم‌برخوردار در مناطق محروم استان توزیع و اهدا شده است، در خصوص اهدای هدفمند و برنامه‌ریزی ‌شده‌ی کتاب در میان جوامع هدف تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۶۰‌ هزار جلد کتاب در میان جوامع هدف توزیع شده و هدف‌گذاری ما تا پایان سال جاری، اهدای ۱۰۰هزار جلد کتاب به علاقه‌مندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان براساس ذائقه مخاطبان و به یاد و نام ۳۰۰۰ شهید ارزشمند استان است.

وی گفت: هر چند در طول سال کتاب‌هایی برای مخاطبان بزرگسال و کودک و نوجوان در مناطق محروم و کم‌برخوردار با موضوعات مختلف ادبی، مذهبی، دفاع مقدس، آیینی، هنری، ورزشی، تخصصی، علمی، سیاسی، اجتماعی، اعتقادی و… اهدا می‌شود.
وی فرهنگ اهدا کتاب را تقویت بنیادهای انگیزشی مخاطبان عنوان کرد و افزود: یکی از اهداف کلان و بلندمدت این اداره‌کل، توسعه و ترویج حداکثری فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه مخصوصاً در میان افراد محروم و نیازمند و به‌دور از امکانات فرهنگی بوده است.
خودآموز گفت: یکی از برنامه‌هایی که بسیار مورد استقبال جوامع هدف قرار گرفته، آیین تجلیل از فعالان، خادمان حوزه‌ی نشر، ناشران، نویسندگان، کتابفروشان، ویراستاران، طراحان و … است که هر سال از سوی این اداره کل برگزار شده و امیدواریم بتوانیم در هفته‌ی کتاب به‌ صورت حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برنامه‌های شایسته و در خور و شان مخاطبان برگزار کنیم.
وی ادامه داد: بازدید از کتابفروشی‌های استان و خرید کتاب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در راستای اجرای طرح کتابگردی، برگزاری برنامه نقد و بررسی کتاب با حضور استادان و اهالی قلم و منتقدان به‌صورت مجازی و رونمایی از تازه‌های نشر در سال ۱۴۰۰ از برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در هفته‌ی کتاب است.
بیست ‌و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران همزمان با سراسر کشور و همراه با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از امروز ۲۴ تا ۳۰ آبان‌ماه با شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» برگزار می‌شود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار

تداوم آلودگی هوای تهران

منتشر شده

در

توسط

تداوم آلودگی هوای تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز(۲۴ آبان ماه) هوای تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد که ناشی از پایداری جو، انباشت آلاینده‌ها و ترافیک صبحگاهی است.

به گزارش ایسنا پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان می‌دهد که در صبح روز دوشنبه (۲۴ آبان ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت پایداری و سکون جو و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. پایداری جو تا اواخر وقت دوشنبه (۲۴ آبان ماه) ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

در صبح روز سه‌شنبه (۲۵ آبان ماه) با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و آسمان غبارآلود ناشی از برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس حاکم می‌شود.

رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز همراه با افزایش تندی باد تاحدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد. به‌تدریج با افزایش تندی باد همراه با رشد ابرناکی و احتمال رگبار پراکنده تا اواخر وقت سه‌شنبه از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و در نتیجه بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

برترین ها