با ما همراه باشید

سیاسی

سعید محمد: مردم از تبعیض و بی‌عدالتی نگران هستند / با انتخاب «رئیسی» مردم طعم دولت انقلابی و تحول‌خواه را می‌چشند

منتشر شده

در

سعید محمد عصر امروز (جمعه) در اجتماع بزرگ انتخاباتی حامیان آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی که در بوستان شهدای آبیک برگزار شد، اظهار داشت: امروز مشکل اصلی کشور نداشتن پول و منابع مالی نیست؛ بلکه مشکل از سوء مدیریت دولت است؛ در حالی که گر مدیریت اجرایی مبتنی بر حل مشکل مردم شکل بگیرد، راهکار برای حل مشکلات اقتصادی خیلی‌زیاد است.

وی اضافه کرد: امروز آقایان دولتی‌ها به ما می‌گویند که تحریم هستیم و نمی‌توانیم کار کنیم؛ در حالی که به اعتقاد من که دستم در کار اجرا و مدیریت پروژه‌های بزرگ بوده، این حرف دولت یک آدرس غلط دادن به مردم است و اگر حتی تحریم‌ها هم برداشته شود، باز هم کشور از این وضعیتی که دارد تکان نمی‌خورد؛ چرا که عامل مشکلات در مدیریت دولت است.

سعید محمد با بیان اینکه «ثابت کردیم در سخت‌ترین شرایط می‌توانیم برای مردم کار کنیم»، ادامه داد: در کشوری که دارای منابع مالی و نقدینگی بسیار زیادی است، چرا باید این نقدینگی به صورت یک تهدید برای مردم درآید؛ در صورتی که می‌توانیم با یک مدیریت علمی و هوشمند این تهدید را به یک فرصت برای مردم و تولید کشور تبدیل کنیم.

رویکرد اقتصادی دولت باید عدالت‌محور شود

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم(ص) با تاکید بر لزوم انجام یک عمل جراحی بزرگی در اقتصاد کشور گفت: در این عمل جراحی لازم است که رویکرد اقتصادی کشور از یک اقتصاد غرب‌زده به یک رویکرد عدالت‌محور تبدیل شود.

سعید محمد با اشاره به ناعادلانه بودن نظام مالیاتی و مالیات‌ستانی در کشور افزود: متأسفانه امروز عموم بار مالیاتی ما بر دوش تولیدکننده و افراد حقوق‌بگیر است و اگر همین مالیات‌ستانی را به سمت بازارهای کاذب، دلال‌ها و واسطه‌هایی که هیچ مالیاتی پرداخت نمی‌کنند، ببریم، خواهید دید که بخش عمده‌ای از نقدینگی موجود در کشور بالاجبار به سمت تولید حرکت خواهد کرد.

وی با انتقاد از یکه‌تازی سلطان‌ها، مافیاها و حلقه‌های بسته مدیریتی در فضای اقتصادی کشور ادامه داد: اگر نظام بانکی و پولی که به حالت ربوی درآمده را اصلاح کنیم و منابع مالی را به سمت تولید هدایت کنیم، آن وقت می‌بینید که با همین نقدینگی چقدر شغل می‌توان بای جوانان ایجاد کرد و با افزایش ارزش سرانه تولید ملی تورم را کنترل و مدیریت کرد.

فرصت‌های اقتصادی به نفع آقازاده‌ها شده است

فرمانده سابق قرارگاه خاتم توزیع ناعادلانه فرصت‌های اقتصادی در جامعه و به نفع آقازاده‌ها را انتقاد اصلی مردم در شرایط کنونی دانست و گفت: امروز مردم از تبعیض و بی‌عدالتی در تمام عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی نگران هستند و یکی از مصادیق این تبعیض در نظام آموزش و پرورش ماست که در آن از ابتدا این‌طور دیکته شده که هر کسی پولدار باشد، فرزندش در جای مناسب درس می خواند و وقتی پول نداشته باشید، فرزندتان در مدارس دولتی و با کیفیت پایین درس می‌خواند.

سعید محمد با انتقاد جدی از وضعیت بی‌ثباتی در قیمت کالاها و ارزاق عمومی به ویژه کالاهای اساسی تصریح کرد: امروز مردم از منفعت‌طلبی، اشرافیت خانوادگی و جابه‌جا شدن رانت‌های بی‌حد و حساب در دست عده‌ای نگران هستند. ضمن اینکه بی‌عدالتی در درآمدها انتقاد اصلی مردم است که چرا یک نفر باید حداقل حقوق را بگیرد و نفر دیگری حقوق نجومی دریافت کند و تازه هیچ نظارتی هم روی آن نباشد؛ به طوری که با وقاحت تمام این حقوق‌های نجومی در سال جاری هم افزایش پیدا کند.

وی اضافه کرد: در نهایت اعتقادمان این است که اگر رویکرد دولت به سمت شکوفا کردن همین ظرفیت‌های داخلی حرکت کند، قطعاً آینده پیش روی کشور بسیار خوب است و طی 4 سال خواهیم توانست کشور را در تراز معقولی قرار دهیم. البته حل این مشکلات راهکار 100 روزه ندارد و با وجود یک صبر و تحمل انقلابی در دولت سیزدهم محقق خواهد شد.

سعید محمد راهکار حل مشکلات یادشده را روی کار آمدن یک دولت انقلابی دانست و ادامه داد: در صورت اعتماد مردم این دولت انقلابی مشکلات را مبتنی بر عدالت و خواست مردم و با اصلاح ساختارها، مقرررات و روش‌ها حل خواهد کردد و انشاءالله با اتکای به نیروهای جوان و تحول‌خواه مشکلات را یکی پس از دیگری از پیش پای ملت برخواهد داشت.

لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری

فرمانده پیشین قرارگاه خاتم(ص) در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم گفت:‌ دولت آینده با معضلات داخلی و بین‌المللی زیادی دست به گریبان خواهد شد و اگر رئیس‌جمهور آینده با درصد آرای پایین انتخاب شود، هیچ‌وقت نمی‌تواند در مقابل دنیا قد علم کند و مسائل مهم کشور را حل کند؛ چون پشتوانه مردمی ندارد.

سعید محمد موضوع مهم بعدی در انتخابات را انتخاب اصلح دانست و افزود: در بین این 7 نفری که توسط شورای نگعبان مورد تایید قرار گرفتند، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بیشترین تطابق را با شاخصه‌های طرح‌شده از سوی مقام معظم رهبری دارد که پاکدستی، فسادستیزی و آشنایی به مسائل کشور از جمله این شاخص‌های مهم است.

وی با یادآور اینکه امروز آیت‌الله رئیسی بیشترین آرا را میان نامزدهای هفت‌گانه دارد، ادامه داد: با این حال باید تلاش کنیم که آرای آقای رئیسی به حداکثر مقدار خود برسد تا ایشان با یک اعتماد مردمی وارد عرصه ریاست‌جمهوری شد و بتواند یک به یک مشکلات را حل کند که البته همه ظرفیت‌های انقلاب پشت سر ایشان خواهد بود.

سعید محمد یادآور شد: در نهایت امیدواریم مردم ما با انتخاب آیت‌الله ر یک بار دیگر طعم یک دولت اسلامی، انقلابی و تحول خواه را بچشند و این دولت هم بتواند مشکلات مردم را با کمک خود مردم برطرف کند.

منبع:تسنیم

سیاسی

گاف‌های لفظی دنباله‌دار بایدن/ این بار استفاده از اسم لیبی به جای سوریه!

منتشر شده

در

توسط

به نقل از روزنامه المرصد، روز یکشنبه «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در نشست مطبوعاتی بعد از اختتامیه نشست گروه هفت که در انگلیس برگزار شد، قصد داشت در خصوص تعامل با روسیه در خصوص کشور آسیایی سوریه صحبت کند، ولی به جای نام این کشور به اشتباه به طور مکرر از نام کشور آفریقایی لیبی استفاده کرد.

او سخنرانی حود گفت: در مسائل زیادی می‌توانیم با روسیه تعامل کنیم و اتفاقات زیادی در پی این تعاملات خواهد بود، به عنوان مثال «لیبی» (سوریه) جایی که آمریکا سعی دارد با باز کردن راه‌های اقتصادی و غذایی، به کمک مردم این منطقه برود و از رنج آن‌ها بکاهد.

«جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مقصود رئیس‌جمهور آمریکا از همکاری با روسیه در لیبی، کشور سوریه بود؟ گفت: بله، رئیس جمهور اشتبا‌ها از اسم لیبی استفاده کرد و منظور او کشور سوریه بود.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب

سیاسی

مذاکرات کمیسیون برجام فردا از سر گرفته می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پایگاه سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد فردا (شنبه) مذاکرات احیای توافق هسته‌ای ایران در وین، پایتخت اتریش از سرگرفته خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: «مذاکرات کمیسیون مشترک برجام به صورت حضوری فردا (۱۲ ژوئن/ ۲۲ خرداد) در وین اتریش از سر گرفته خواهد شد.»

این بیانیه در ادامه اعلام کرد: «همانند گذشته، در نشست فردا نیز “انریکه مورا” به معاونت از “جوزپ بورل” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ریاست این نشست را برعهده خواهد داشت. همچنین نمایندگان چین،فرانسه،آلمان، انگلیس،روسیه و ایران نیز در این نشست حضور خواهند داشت.»

براساس این بیانیه، در نشست فردا «بازگشت کامل آمریکا به برجام» و «اجرایی کردن کامل این توافق» از محورهای اصلی خواهد بود.

هفته گذشته پنجمین دور مذاکرات وین درباره برجام در گراند هتل برگزار شد. اما پس از آن، در حالیکه منابع خبری از برگزاری دور ششم مذاکرات در پایان هفته جاری خبر می‌دادند، «لارنس نورمن» خبرنگار وال استریت ژورنال در پیامی در حساب کاربری توئیتر خود اعلام کرده بود: «دور ششم مذاکرات وین با هدف احیای برجام بعید است پیش از روز شنبه برگزار شود.»

ساعاتی پیش «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، درباره به نتیجه رسیدن مذاکرات وین بر سر توافق هسته‌ای ایران ابراز امیدواری کرد و در پیامی نوشت: «دور بعدی نشست کمیسیون مشترک برجام به زودی برگزار می‌شود. این شروع ششمین دور مذاکرات وین بر سر احیای توافق هسته‌ای خواهد بود؛ آیا این آخرین دور خواهد بود؟ کسی نمی‌داند، اما همه مذاکره‌کنندگان امیدوارند اینطور باشد.»

به‌تازگی «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا، در اظهاراتی مدعی شده بود: «چنانچه احیای برجام صورت گیرد و آمریکا و ایران به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ بازگردند، همچنان تحریم‌های واشنگتن علیه تهران رفع نخواهد شد.»

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب

سیاسی

همتی در مناظره آخر، ۶ دقیقه فرصت احقاق حق دارد

منتشر شده

در

توسط

شکایت آقای عبدالناصر همتی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نسبت به موارد مطروحه در مناظره، در کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بررسی و به مدت ٦ دقیقه برای ایشان فرصت احقاق حق منظور شد.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ادامه مطلب

برترین ها