با ما همراه باشید

اخبار 10

سفر جمعی از نمایندگان به شرق هرمزگان / پیگیری صدور مجوز صیادی برای صیادان بومی

منتشر شده

در

سفر جمعی از نمایندگان به شرق هرمزگان / پیگیری صدور مجوز صیادی برای صیادان بومی

نماینده تهران از سفر دو روزه خود به همراه سیدنظام الدین موسوی، عضو هیات‌رییسه مجلس و احمد نادری، نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شرق استان هرمزگان به دعوت حسین رئیسی نماینده میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد به منظور بررسی مشکلات این منطقه خبر داد.

علی خضریان در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح اقدامات و تصمیمات اتخاذشده در جریان این سفر گفت: پیگیری صدور مجوز صیادی به ۲۰۰ لنج و ۱۰۰۰ قایق طبق دستور وزیر جهاد کشاورزی برای صیادان بومی استان هرمزگان در شیلات کشور و رفع موانع با استفاده از ظرفیت‌های نظارتی مجلس انجام خواهد پذیرفت و اسکله کرپال با سرمایه و طرح توجیهی تعاونی صیادان و صدور مجوز و همراهی استانداری هرمزگان ساماندهی و فعال می‌شود. همچنین جهت افزایش ظرفیت پرورش میگو در سواحل استان هرمزگان از ۱۱ هزار هکتار به ۲۰ هزار هکتار در سال جاری توسط سازمان شیلات تامین اعتبار شد.

او افزود: تامین اعتبار تعویض و نوسازی منبع آب و خط ۲۰ کیلومتری انتقال آب به منطقه دلالان در شهرستان میناب توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، اجرای طرح هادی روستای سنجری در شهرستان میناب و آسفالت جاده روستا توسط بنیاد مسکن و فرمانداری میناب و تامین زمین جهت ساخت خانه در روستاهای شرق استان هرمزگان توسط بنیاد مسکن از دیگر تصمیم های اتخاذشده در این سفر بود.

خضریان از انجام طرح‌های آبخیزداری در بشاگرد توسط سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با بهره‌گیری از ۵۰ میلیارد تومان از منابع ملی و استانی جهت افزایش ظرفیت کشاورزی، دامپروری و طرح‌های کوچک صنعتی که می‌تواند بخشی از مشکلات این منطقه را در کوتاه‌مدت برطرف کند خبر داد و همچنین اظهار کرد: ساخت خط انتقال آب شرب به طول ۶ کیلومتر کنار دریاچه سد جگین برای روستاهای مرنگ، زرآباد، سیت پیرو و تخصیص لازم جهت تامین آب کشاورزی ۱۵۰۰ هکتار از دشت پلپلک در اراضی پایین دست سد جگین توسط شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان نیز به تصویب رسید.

این عضو هیات‌رییسه کمیسیون اصل نود اظهار کرد: تامین اعتبار جهت تجهیز بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب برای تهیه دستگاه‌های اکسیژن‌ساز، میکروسکوپ چشمی، سی-آرم ارتوپدی، کرنیتوم، تصویربرداری و زباله‌سوز از سوی وزارت بهداشت و خیرین استان انجام گرفت و با توجه به نیاز این منطقه پروانه تاسیس این بیمارستان توسط وزارت بهداشت از ۱۱۶ به ۳۲۰ تختخوابی ارتقا خواهد یافت.

خضریان در ادامه گفت: با مساعدت کمیته امداد امام خمینی(ره) انشعاب مجزای آب و برق برای ۱۰۰ خانوار مستضعف در شهر بیکاه از توابع شهرستان رودان با نظارت استانداری هرمزگان و پیگیری شهرداری بیکاه تامین شد. ۲۰۰۰ دستگاه کولر آبی برای خانوارهای مستضعف شرق استان هرمزگان با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و کارخانجات استان تامین مالی شد و همچنین ساخت زمین چمن مصنوعی فوتبال برای جوانان در بخش سندرک شهرستان میناب با تامین زمین از سوی شورای اسلامی روستای درجادون، تامین مالی زیرسازی از سوی استانداری و تامین چمن مصنوعی و اقلام ورزشی از سوی وزارت ورزش و جوانان مصوب شد.

او افزود: جهت تسریع در اجرای فاز اول خط انتقال آبرسانی از دشت کریان و تلنگ به منطقه بیابانی سیریک به طول ۳۲ کیلومتر و مخزن ۲۰۰۰ متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ و حفر دو حلقه چاه و بهره‌برداری تا پایان سال جاری از سوی شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان تامین اعتبار خواهد شد و صدور مجوز خط لوله انتقال آب از تاسیسات آب شیرین غرب استان هرمزگان به بندرعباس به طول ۱۸ کیلومتر که منجر به بی‌نیازی بندرعباس از خط لوله آب میناب به بندرعباس می‌شود و زمینه افزایش منابع آبی شرق استان هرمزگان و بهره‌مندشدن مردم از آب‌های سطحی جهت شرب و کشاورزی شهرستان میناب و افزایش ذخایر آب‌های زیرسطحی در شرق استان می‌شود، پیگیری و تامین اعتبار شد.

خضریان در پایان از تامین اعتبار طرح هادی روستای سنجری در شهرستان میناب و آسفالت جاده این روستا توسط بنیاد مسکن و فرمانداری میناب، پیگیری تامین اعتبار جهت انجام و تکمیل پروژه چهار جاده ارتباطی در محور بیخ کهنو دولت‌آباد حسین‌آباد، محور پشت‌کوه گافر، محور زیرکوه گافر و محور پاهتک درپهن میناب – که جمعا به طول ۴۲۰ کیلومتر است و می‌تواند بشاگرد را از بن‌بست خارج کرده و به کریدور ارتباطی جنوب شرق به مرکز ایران تبدیل کند – و همچنین پیگیری ساخت مسجد و مدرسه توسط مجمع خیرین و سازمان نوسازی مدارس در حاشیه شهر میناب، پیگیری جهت تاسیس مدرسه متوسطه اول برای روستاهای مرنگ، زرآباد، سیت پیرو و توسط اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان خبر داد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 10

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد جانشین فرمانده انتظامی استان از وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهرستان کهگیلویه خبر داد و گفت: ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در آن شهرستان دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سهام صالحی” در بیان جزئیات این خبر اظهارکرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی مسلحانه منجر به قتل در شهر دهدشت بلافاصله ماموران انتظامی آن فرماندهی به محل وقوع درگیری اعزام شدند.

وی افزود: پس از بررسی صحنه مشخص شد که ۷ نفر از طرفین نزاع مجروح و به بیمارستان منتقل که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

صالحی با اشاره به اینکه مقتول به وسیله اسلحه ساچمه زنی به قتل رسیده است، بیان کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ۸ نفر از عاملان اصلی نزاع دسته جمعی را که یک نفر از آنها مظنون به قتل می باشد شناسایی و دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان انگیزه خود از نزاع را اختلافات قبلی بیان داشتند، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سایر عاملان نزاع در دستور کار پلیس قرار دارد و در حال حاضر امنیت در شهرستان برقرار است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با همکاری دستگاه قضائی با کسانی که بخواهند امنیت مردم را به مخاطره بیندازند، بصورت قاطع و قانونی برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

منتشر شده

در

توسط

حذف احسان قائمی مقامی از جام جهانی شطرنج

احسان قائمی مقامی از رقابت های جام جهانی شطرنج کنار رفت.

به گزارش ایسنا، در ادامه مسابقات جام جهانی شطرنج سوچی روسیه محمد امین طباطبایی و احسان قائم مقامی نمایندگان ایران جهت راهیابی به مرحله بعد در بازی‌های تکمیلی مقابل حریفانشان به میدان رفتند که در نهایت محمد امین طباطبایی توانست با یک پیروزی و یک تساوی به مرحله بعد صعود کند اما احسان قائم مقامی با یک تساوی و یک شکست از صعود به دور بعد بازماند.

سارا سادات خادم الشریعه و پرهام مقصودلو به دلیل داشتن سید بالا در دور دوم با حریفان به رقابت خواهند پرداخت.

بدین ترتیب با صعود دو استاد بزرگ ایران به مرحله بعد، تیم ملی ایران با ۴ نماینده به مصاف حریفانشان خواهند رفت. پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و پرهام مقصودلو در بخش آزاد و سارا خادم الشریعه در بخش بانوان چهار نماینده ایران در دور دوم مسابقات جام جهانی خواهند بود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 10

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

منتشر شده

در

توسط

بیتکوین و اتریوم صعود کردند، دوج کوین ریزش

بیتکوین جایگاه خود را در کانال ۳۲ هزار دلاری مستحکم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک های مرکزی در جهان به دنبال تسریع در صدور ارزهای دیجیتالی خود هستند. در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا از ورود یورو دیجیتالی به فاز آزمایشی اولیه خبر داده است. بانک مرکزی امارات هم اعلام کرد که تا پنج سال آینده از نخستین ارز دیجیتالی رسمی این کشور رونمایی خواهد شد. پیش از این نیز این کشور یک پروژه مشترک پرداخت با استفاده از ارزهای دیجیتالی را با عربستان تعریف کرده بود.

مدیر بخش ارزهای دیجیتالی در موسسه آوانتی تراست معتقد است بانک مرکزی آمریکا بررسی اعمال محدودیت روی تراکنش های ارزهای دیجیتالی را آغاز کرده است. به گفته کتلین لانگ، فدرال رزرو مستقیما بیتکوین و اتریوم را هدف نخواهد گرفت بلکه ورود و خروج دلار به صرافی ها یا بسترهای انتقال رمزارزها را محدود خواهد کرد. پیش از این نیز بانک مرکزی و دولت چین کلیه فعالیت های مرتبط با ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کردند.

جریان کم رمق ورودی سرمایه به بازار که نسبت به ماه های قبلی کاهش کاملا قابل توجهی را داشته، از جمله موانع اصلی ازسرگیری رشد رمزارزها بوده است. در این بین و به دلیل کاهش تقاضا، کارمزد شبکه اتریوم که یکی از گران ترین بسترها در حوزه رمزارزها محسوب می شود به کمترین سطح خود از دسامبر سال ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. قرار است ورژن جدید شبکه اتریوم با هدف بهبود کارایی و کاهش هزینه های انتقال به زودی رونمایی شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۳۴۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۶۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌ کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتال (تا ساعت ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۷۷۲.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۱۱ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۸۷.۸۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۷۶ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۳۰۸.۵۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۲۴ درصد کاهش

۵- کاردانو

قیمت: ۱.۲۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۴۶ درصد کاهش

۶- ریپل

قیمت: ۰.۶۱۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۰۳ درصد کاهش

۷- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۷۹ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۴.۸۸ درصد کاهش

۸ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد کاهش

۹- پولکا دوت

قیمت: ۱۳.۷۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۵۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۰.۲۰ درصد کاهش

۱۰- یونی سواپ

قیمت: ۱۷.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۷.۱۲ درصد کاهش

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها