با ما همراه باشید

اخبار 11

سلطانی‌فر: مجموعه ورزشی ایران همدل بودند/ تلاش بر این بود خیال ورزشکاران را راحت کنیم

منتشر شده

در

سلطانی‌فر: مجموعه ورزشی ایران همدل بودند/ تلاش بر این بود خیال ورزشکاران را راحت کنیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: مجموعه ورزش ایران برای آماده سازی ورزشکاران همدل بود و امیدوارم که نمایندگان ما با آمادگی کامل در المپیک توکیو شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، مسعود سلطانی فر در حاشیه مراسم بدرقه گروه نخست کاروان اعزامی ایران به المپیک توکیو بیان کرد: شمارش معکوس چند روزی است شروع شده است تا آوردگاه بزرگ  المپیک آغاز شود. کاروان ورزشی ایران با بیشترین تعداد سهمیه در المپیک توکیو شرکت می کند. امسال با تدابیری که داشتیم بهترین امکانات، حمایت ها، اردوها و اعزام ها را فراهم کردیم تا ۶۸ سهمیه بگیریم و ۶۶ نفر اعزام می کنیم. سه سهمیه تیمی نیز داریم. امیدوارم ورزشکاران ما با توجه به مسابقات مختلف و اعزام هایی که داشتند با آمادگی کامل در المپیک شرکت کنند.
او ادامه داد: همگرایی خوبی بین  وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و فدراسیون ها ایجاد شد و همه با هم  کار را جلو بردیم. تلاش بر این بود که از هر جهت خیال ورزشکاران را راحت کنیم‌. سال گذشته یک سال کمک هزینه معیشتی دادیم. وقتی المپیک به تاخیر افتاد، کمک خود را شش ماه دیگر اضافه کردیم. در بازدید از اردوها رضایت عمومی حاصل شده بود  و پاداش ۳۰ میلیونی نیز به ورزشکاران دادیم. مردم ما بدانند المپیک میعادگاه بهترین ها است و این گونه نیست هر کسی نیت کرد به المپیک برود. قهرمانان ما تلاش ویژه ای داشتند. مجموعه ورزش ایران  همدل بود تا شرایط خوبی فراهم شود. حتما دعای خیر مردم پشت سر ورزشکاران خواهد بود.

همچنین مسعود سلطانی فر در جمع خبرنگاران در مورد اینکه آیا تعویق یک ساله المپیک  به سود کاروان ایران بود یا خیر، گفت: ورزشکاری که می‌خواهد در یک رویداد مهم یا مهمترین رویداد ورزشی جهان که چهار سال یک بار برگزار می‌شود، شرکت کند،  پروسه حضورش در اردوهای آماده‌سازی، مسابقات کسب سهمیه  و مراحل نهایی آماده‌سازی  حداقل دو سال تا گاهی سه سال طول می‌کشد. ما در کاراته و تکواندو بعضا ورزشکارانی داشتیم که شاید بین ۱۰ تا ۱۲ مسابقه انتخابی شرکت کردند تا امتیازات لازم را به دست آوردند.

او افزود:  بسیاری از آنها سال گذشته بیش از ۷۰، ۸۰ درصد مراحل آمادگی خود را طی کرده بودند که شیوع بیماری کرونا باعث شد کمیته بین‌المللی المپیک مسابقات را به تاخیر بیندازد، حتی مشخص هم نبود برگزار می‌شود یا نه. خدمت مردم عزیز ایران می‌گویم که تا ماه‌های اخیر هم  برگزاری المپیک مشخص نبود چون با پیک‌های جدید شیوع کرونا در جهان  و ژاپن و مخالفت بخش‌هایی از این کشور مواجه شدیم. بنابراین تاثیرات مطلوبی در آماده‌سازی کاروان ما نداشت و مجددا مراحل آماده سازی از صفر شروع شد اما خوشبختانه اکثریت آنها با عزم و اراده ویژه ای باقی مانده مسابقات کسب سهمیه را شرکت کردند، اردوها و مراحل آماده سازی را پشت سر گذاشتند و امروز که در فاصله چند روز تا آغاز مسابقات هستیم ، مجموعه کاروان ما به آمادگی خوبی رسیده است.

سلطانی فر به هماهنگی بخش‌های مختلف ورزش اشاره و بیان کرد: امروز هماهنگی و همدلی مثال زدنی  بین مدیران ورزش کشور وجود دارد که بهترین امکانات را فراهم کردیم تا ورزشکاران را در شرایط مطلوبی نگه داریم.  زمانی که در آخرین دور بازدیدم از اردوها با ورزشکاران رودررو صحبت کردم که آنها، سرمربیان‌شان و روسای فدراسیون ها همه از تدارکات، پشتیبانی و امکاناتی که فراهم شده، راضی هستند. امیدواریم که روز مسابقه هم روز آنها باشد و بهترین نتیجه را بگیریم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 11

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

منتشر شده

در

توسط

مرغ دو نرخی در بازار معنایی ندارد

ایسنا/اصفهان معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اینکه مرغ دو نرخی در بازار نشان از حضور افراد سودجو در بازار است، گفت: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

حسین ایراندوست در گفت‌وگو با ایسنا درباره کمبود مرغ در اصفهان و قیمت آزاد آن در بازار، اظهار کرد: اصفهان از نظر تولید مرغ مشکل و کمبودی ندارد.

وی توضیح داد: به عنوان مثال برای روز جمعه ۵۸۷ تن مرغ زنده در سامانه رهتاب فروخته و کشتار شده است که معادل ۴۴۰ تن گوشت مرغ است، همچنین پنجشنبه ۵۲۰ تن مرغ معادل ۳۹۴ تن گوشت کشتار شد، در حالیکه کل نیاز مصرفی استان ۳۹۴ تن بوده است، بنابراین در این شرایط نباید کمبودی داشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان افزود: تمام مرغ زنده با قیمت مصوب ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان به کشتارگاه ها عرضه می شود که باید با قیمت ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان به دست مصرف کننده برسد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جهاد کشاورزی تولید و تحویل مرغ با قیمت مصوب به کشتارگاه است، تصریح کرد: اینکه تمام مرغ موجود با قیمت مصوب کشتار می شود، اما مرغ دو نرخی در بازار برای مصرف کننده موجود است، هیچ معنایی ندارد.

ایراندوست با تاکید بر اینکه گوشت مرغ به غیر از کشتارگاه راهی برای ورود به بازار ندارد، گفت: زمانیکه مرغ با دو قیمت در بازار عرضه می شود، نشان از حضور برخی افراد سودجو در بازار حضور است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شبانه ۵۵۰ تن مرغ تحویل ۱۷ کشتارگاه استان می شود که تمام آن تبدیل به گوشت مرغ و در سامانه رهتاب به دست مرغ فروشی ها می رسد، توضیح داد: باید دید مرغی که با قیمت مصوب به دست مغازه دار می رسد، این محصول نیز با قیمت مصوب به دست مشتری داده می شود یا خیر و اگر امروز این چنین نیست ناشی از نبود نظارت در بازار است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه درحال حاضر سهمیه ۶ کیلوگرمی مرغ به ازای هر فرد در نظر گرفته شده، و اگر خریداری ۴ کیلو خریداری کرد، باید دید مغازه دار در رهتاب قیمت ۶ کیلو ثبت می کند یا ۴ کیلو، بنابراین به نظر می رسد امروز نظارت بر مرغ فروشی ها بسیار ضعیف است.

وی گفت: اگر مغازه داری مرغ را با قیمت بالاتر از نرخ مصوب عرضه کند، باید موضوع را فورا به ۱۲۴ اطلاع دهیم تا دوستان نظارتی بازار به این مسئله ورود پیدا کنند.

ایراندوست درباره اینکه چرا مرغ با نرخ ۳۹ هزار تومان و بالاتر در اصفهان فروخته می شود، تاکید کرد: امروز مرغی با عنوان آزاد در بازار نداریم و تمام مرغ موجود باید با نرخ مصوب ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان در بازار عرضه شود.

وی با تاکید بر اینکه طی چند روز گذشته اگر ۳۵۰ تا ۴۰۰ تن گوشت مرغ کشتار شده باشد، نباید کمبودی در اصفهان داشته باشیم، تصریح کرد: البته اصفهان حتی در برخی روزها و به خصوص طی سه روز گذشته تا سقف ۴۵۰ تن کشتار مرغ و بیش از نیاز بازار، تولید و کشتار مرغ داشته است، بنابراین نباید کمبود مرغ داشته باشیم و شرایط فعلی بازار به نبود نظارت برمی گردد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: روز به روز بازار مرغ رو به بهبود خواهد رفت چراکه آمار جوجه ریزی رو به افزایش است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

منتشر شده

در

توسط

قضاوت دو داور ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند

دو داور سرشناس ایرانی در تورنمنت فوتسال تایلند سوت خواهند زد.

به گزارش ایسنا، مسابقات فوتسال هشت جانبه تایلند از ۳ تا ۸ مرداد برگزار می‌شود و تیم ملی فوتسال ایران نیز یکی از تیم‌های حاضر در این تورنمنت است.

تیم ایران در گروه دوم این پیکارها با تیم‌های مصر، لیتوانی و تاجیکستان هم‌گروه است.

در گروه اول این پیکارها هم تیم‌های تایلند، موزامبیک، کوزوو و ازبکستان قرار دارند.

مسوولان برگزاری این مسابقات از دو داور ایرانی نیز برای قضاوت در این پیکارها دعوت به عمل آورده‌اند. ابراهیم محرابی افشار و گلاره ناظمی که قرار است در رقابت‌های جام جهانی فوتسال نیز سوت بزنند در تورنمنت تایلند نیز حاضر بوده و قضاوت چند بازی را بر عهده خواهند داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 11

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد

منتشر شده

در

توسط

فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون از سر گرفته شد
عکس از آرشیو

ایسنا/خراسان رضوی مدیر منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با توجه به درخواست‌های مکرر افغانستان جهت ارسال کالا به این کشور، از روز چهارشنبه ۲۳ تیرماه جاری فعالیت‌های اقتصادی در مرز دوغارون پس از یک هفته بدون هیچ مشکلی از سرگرفته شد.

 حسین آخوندزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه تاکنون بیش از ۲۲۷ دستگاه کامیون ایرانی از منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات خارج شده و روند تبادل تجاری در امنیت کامل انجام می‌شود.

وی به خروج ۴۵۴ دستگاه کامیون ایرانی از مرز دوغارون به سمت هرات اشاره کرد و افزود: این تعداد کامیون ایرانی از ۲۳ تیرماه تاکنون از پایانه مرزی، بازارچه و منطقه ویژه اقتصادی دوغارون به سمت هرات برای تخلیه بار خارج شدند.

آخوندزاده بیان کرد: در تحولات جدید افغانستان تشریفات گمرکی توسط طالبان از گمرک اسلام قلعه حذف شده و کامیون‌های ایرانی برای بارگیری مستقیم به سمت هرات حرکت می‌کنند.

وی تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی دوغارون از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه از جمله ۲۲ هزار متر انبار مسقف، هشت مخزن یک میلیون لیتری سوخت، ۳۰ هزار متر مربع بارانداز آسفالته، سایت جرثقیل، دوش‌های ترانشیمنت سوخت برخودار است و آمادگی کامل نسبت به تخلیه کالاهای تجار افغانستانی را دارد.

مرز دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد قرار گرفته و این گذرگاه مرزی محل صادرات سالانه یک و نیم میلیارد دلار است که نقش حیاتی برای دو کشور ایران و افغانستان دارد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها