با ما همراه باشید

اخبار 26

سلیمی: با سفرهای نوروزی کام خود و دیگران را تلخ نکنید

منتشر شده

در

سلیمی: با سفرهای نوروزی کام خود و دیگران را تلخ نکنید

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر در ایام نوروز سفرها به مناطق گردشگری انجام شود شاهد موج چهارم بیماری کرونا خواهیم بود که کنترل آن نیز به سادگی ممکن نیست.

اصغر سلیمی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از رفتن به سفرهای تفریحی در ایام نوروز، بیان کرد: با توجه به اینکه در مقابله با ویروس کرونا هنوز به سطح ایمنی در کشورمان دست نیافته ایم، رعایت پروتکل های بهداشتی امری ضروری است. واکسنی که در داخل کشور در دست تولید است، هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده و از سوی دیگر واکسن وارداتی نیز بسیار محدود بوده و فقط برای قشر خاصی قابل استفاده است.

وی در ادامه اظهار کرد: تا زمانی که واکسیناسیون برای گروه های آسیب پذیر انجام نشده باشد و به سطح ایمنی دست نیافته ایم، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اجرای دستورالعمل های بهداشتی تنها راه مقابله با این ویروس است. اگر در ایام نوروز سفرها به مناطق گردشگری انجام شود و شاهد ازدحام در این مناطق باشیم، شاهد موج چهارم این بیماری خواهیم بود که کنترل آن نیز به سادگی ممکن نیست.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به جهش های اخیر ویروس کرونا قطعا آغاز موج چهارم این بیماری خوشآیند نخواهد بود و به سادگی نیز نمی توان از آن عبور کرد چراکه بر اساس آمار، ویروس جهش یافته هم قدرت انتقال سریع تری دارد و هم درمان آن پیچیده تر است. فلذا پروتکل های بهداشتی تا زمانی که واکسیناسیون انجام شود باید با جدیت دنبال گردد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تاکید کرد: مردم ما یکسال وضعیت کرونایی را تحمل کردند و اکنون صلاح بر این است تا چندماه دیگر نیز پروتکل ها را همچنان با جدیت دنبال کرد. ان شاءالله چند ماه آینده وضعیت بهتر شده و فرصت مناسبی برای سفرهای مردم فراهم می شود. کادر درمانی کشور نیز در این مدت فشار زیادی را تحمل کرده و در ایام نوروز نیز آن ها مانند سایر افراد دوست دارند در کنار خانواده های خود وقت بگذرانند.

سلیمی در پایان افزود: کم رنگ شدن اجرای پروتکل های بهداشتی باعث تلخ شدن کام مردم در ایام نوروز می شود. کاری نکنیم که ایام نوروز منجر به شیوع گسترده این بیماری و تهدید سلامتی و جان عزیزانمان شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها