با ما همراه باشید

استانها

سهمیه استخدام آموزش و پرورش خراسان شمالی ۲۳ درصد افزایش یافت

منتشر شده

در

سهمیه استخدام آموزش و پرورش خراسان شمالی ۲۳ درصد افزایش یافت

 مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: عملکرد این استان در استخدام نسبت به سایر استان‌ها مطلوب بوده است چنانکه سهیمه استخدام امسال در آموزش و پرورش ۲۳ درصد افزایش یافته که نسبت به استان‌های دیگر رقم خوبی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، مهدی مودی، در بازدید از فرآیند آزمون استخدامی نهضت سوادآموزی، مدرسان طرح امین و مدرسین قرآنی که یکم مرداد ماه ۱۴۰۰ توسط جهاددانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: در طرح تبدیل وضعیت نیز این استان عملکرد خوبی داشت چنانکه تبدیل وضعیتی که باید در سه سال انجام می شد برای همه ۹۰۰ نفر مشمول، در یک سال انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری آزمون استخدام آموزش‌‎دهندگان نهضت سوادآموزی، مربیان قرآنی و معلمان طرح امین آموزش و پرورش اظهار کرد: ۳۰۳ نفر در این آزمون ثبت نام کردند که ۲۷۳ نفر واجد شرایط بودند و امروز ۲۷۱ نفر در آزمون حاضر شده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شالی اظهار کرد: همه افرادی که در این آزمون حدنصاب را کسب کنند به معلم پیمانی تبدیل وضعیت شده و بعد از گذراندن یک سال دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان، به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

مودی اضافه کرد: محدودیت بکارگیری در این جمع وجود ندارد مگر اینگه خود فرد حداقل نمره را کسب نکند، امیدواریم همه شرکت کنندگان به عنوان معلم آموزش و پرورش بکارگیری شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی عملکرد جهاددانشگاهی را در برگزاری آزمون های استخدامی مطلوب خواند و افزود: این نهاد چندین سال است آزمون‌‎های آموزش و پرورش رابه نحو مطلوب و شایسته برگزار می کند و رضایت کامل از نحوه برگزاری آزمون ها توسط این نهاد وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در ادامه اظهار کرد: ۱۶ هزار همکار فرهنگی در آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد ۵۰۷ نفر معلم حق التدریس بوده و حدود یک هزار آموزش دهنده نیز بعد از طرح سال ۹۲ وجود دارد.

مودی با بیان اینکه آموزش و پرورش خراسان شمالی برای سال تحصیلی جدید با کمبود ۱۵۰۰ معلم مواجه است، افزود: حدود ۵۰۰ نفر از این کسری ها با بکارگیری معلمان بازنشسته و سازماندهی بهینه منابع انسانی رفع می شود و برای استخدامی نیز ۲۳ درصد افزایش سهمیه گرفته شده است همچنین با پیگیری های همکاران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ۳۲۶ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان جذب شد. ۲۷۱ شرکت کننده آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی آزمون امروز نیز می توانند به این جمع اضافه شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: در یک سال و نیم زمان شیوع کرونا شاید به ظاهر تصور شد کار آموزش و پرورش کم شده اما در کل دنیا و ایران ثابت شد که هیچ شیوه ای جای آموزش و پرورش حضوری و هیچ فردی جای معلم را نمی گیرد.

مودی تعداد دانش آموزان خراسان شمالی را ۱۸۰ هزار و ۲۳۸ نفر ذکر کرد و افزود: برآورد می شود شش هزار نفر به این تعداد افزوده شود.

وی با بیان اینکه بازماندگی از تحصیل در سال تحصیلی گذشته را به حداقل رساندیم، تعداد بازماندگان از تحصیل را ۸۵ نفر ذکر کرد و افزود: ۲۶۰ دانش آموز نیز به علت ترس والدین از کرونا سال گذشته به مدرسه نیامدند.

وی تعداد کلاس اولی ها را حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ دانش آموز ذکر کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی درصد باسوادی ۱۰ تا ۴۹ سال در این استان را ۹۲.۸۵ درصد ذکر کرد و افزود: با انعقاد ۵ تفاهم نامه با حضور استاندار خراسان شمالی در زمینه ارتقای باسوادی استان با وزارت متبوع و با عملکرد همکاران پیش بینی می شود درصد باسوادی به ۹۷ درصد برسد که با این رقم استان از میانگین کشوری عقب نیست.

 

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

منتشر شده

در

توسط

‍ توزیع ۳ هزار دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان نیازمند ایلامی

 مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در پاسداشت سه هزار شهید گرانقدر این استان تعداد سه هزار دستگاه تبلت در بین دانش آموزان نیازمند این استان توزیع می‌شود.

 «قنبر موسی‌نژاد» در آیین توزیع هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت در بین دانش‌آموزان مددجوی ایلامی اظهار کرد: امروز هزار و ۵۰۰ دستگاه تبلت که با همکاری شرکت زرین معدن چاف تهیه شده‌اند بین نیازمندان توزیع می شود و تأمین مابقی آن نیز در روزهای آینده مدنظر ما خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با عنوان اینکه در آستانه سال تحصیلی و در شرایط کرونایی تبلت و لوازم کمک آموزشی هوشمند مهم ترین نیاز دانش آموزان و دانشجویان این استان خواهد بود گفت: انتظار ما از افراد خیر و نیکوکار و همچنین دستگاه‌های دیگر این است که در این امر مهم کمیته امداد را همراهی و در این زمینه مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نیازمند به لوازم هوشمند کمک آموزشی از قبل شناسایی و نیاز آنها اثبات  شده است تصریح کرد: تلاش ما این است که با تهیه تبلت برای این دانش آموزان و دانشجویان خدمات ماندگاری به این قشر ارائه دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام با اشاره به اینکه شیوع کرونا موجب شد که  دانش آموزان برای ادامه تحصیل و بهره مندی از کلاس های مجازی نیاز به وسایل کمک آموزشی از جمله تبلت داشته باشند، افزود: در آستانه برگزاری کنگره ۳ هزار شهید استان ایلام به مناسبت  چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۴۳ خدمت به محروم و نیازمندان  ارایه می شو که ۱۰ نوع از این خدمات توسط کمیته امداد انجام می گیرد.

موسی نژاد با اشاره به اینکه یکی از این ۴۳ خدمت تهیه تبلت برای توزیع در بین دانش آموزان نیازمند سطح استان است تصریح کرد: خوشبختانه با مدد شهدا و تلاشی که صورت گرفت، به زودی رقم تبلت هایی که بین دانش اموزان استان توزیع می شود به رقم سه هزار دستگاه خواهد رسید.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

منتشر شده

در

توسط

پوستر بیشترین اثرگذاری در فضای مجازی دارد/ خانه گرافیک ایلام تشکیل می‌شود

 رئیس حوزه هنری استان ایلام در نخستین روز از کارگاه سه روز خلق پوستر از اهتمام حوزه هنری برای تشکیل خانه گرافیک ایلام خبر داد.

 محمدعلی قاسمی اظهار کرد: در مناطقی مانند استان ایلام فارغ‌التحصیلان زیادی در حوزه تجسمی و گرافیک داریم ولی در خلق اثر و حضور هنرمندان در بستر جامعه و مکان های فرهنگی و هنری تعدادشان اندک است که این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

وی گفت: امید است این سلسله جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور هنرمندان رشته های مختلف در استان ادامه داشته باشد و در آینده بتوانیم خانه گرافیک حوزه هنری را با حضور هنرمندان استان افتتاح کنیم تا از هنر این عزیزان در عرصه میدانی  و اجتماعی بیش از پیش بهره مند شویم.

رئیس حوزه هنری استان ایلام یادآور شد:  امروز در بستر فضای مجازی هنر گرافیک است که مفاهیم و موضوعات را در کمترین زمان ممکن و ارزانترین قیمت به مخاطب منتقل می‌کند.

کارگاه سه روزه گرافیک (خلق پوستر) با حضور استاد مجتبی مجلسی، با موضوع ایلام مهد پایداری و پایتخت خادمین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از ۲۸ تا ۳۰شهریور در محل حوزه هنری استان ایلام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام برگزار می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

منتشر شده

در

توسط

کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود

 سرپرست منابع آب دورود از کاهش ۸۱ درصدی آب در ایستگاه هیدرومتری ماربره شهرستان خبر داد.

شاددل در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دورود که امروز ۲۷ شهریورماه برگزار شد، با ارائه گزارش کاملی از وضعیت نگران‌کننده منابع آبی، اظهار کرد: حجم رواناب در ایستگاه هیدرومتری ماربره دورود نسبت به مردادماه سال آبی گذشته ۶۳ درصد و نسبت به متوسط طول دوره آماری ۸۱ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به ‌پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت خشکسالی در سال آبی آتی و کاهش نزولات جوی در سال آبی ۱۴۰۰-۹۹ و افت شدید آب‌های زیرزمینی، سطحی و همچنین موجب کاهش حجم رواناب و به تبع آن کاهش حجم مخزن ذخیره در پشت سد مروک شد و به کمترین مقدار خود که در حال حاضر ۲۰ میلیون مترمکعب رسید درحالی‌که سال گذشته همین موقع ۳۴ میلیون مترمکعب و ۴۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سرپرست منابع آب دورود خاطرنشان کرد: با توجه به این بحران رهاسازی آب از سد مروک در سال آبی پیش رو برای پایین‌دست غیرممکن و اگر کشاورزان محصولات بهاره به میزان زیاد و عدم رعایت الگوی کشت، به‌منظور حفاظت از منابع آب شهرستان دورود از هرگونه اضافه برداشت و حفر چاه غیرمجاز توسط متخلفین برابر قانون جلوگیری می‌شود.

شاددل اضافه کرد: از خردادماه ۱۴۰۰ در شهرستان دورود دو دستگاه حفاری غیرمجاز در حال حفر توقیف، ۴ حلقه چاه غیرمجاز پر و هفت حلقه به مراجع قضایی جهت اخذ حکم معرفی شده و تاکنون حکم مسدود کردن ۶۰ حلقه چاه اخذ که با این تعداد چاه غیرمجاز شرکت منابع آب شهرستان به حمایت و همدلی جمعی بیشتری نیاز داد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها