با ما همراه باشید

اخبار 7

سهم‌خواهی پس از انتخابات با تدبیر رئیس جمهور منتخب مدیریت شد

منتشر شده

در

سهم‌خواهی پس از انتخابات با تدبیر رئیس جمهور منتخب مدیریت شد

ایسنا/قزوین امام جمعه قزوین گفت: در بیانات رئیس جمهور منتخب شنیده‌ایم که ستادها کارشان تمام شد، یعنی برای معرفی کسی جلسه نگیرید تا دولت با آرامش مسئولان را انتخاب کند و شایسته‌ترین افراد بر سر کار بیایند و امیدواریم این ایده رئیس جمهور منتخب برای جلوگیری از زیاده خواهی و سهم‌خواهی نتیجه بخش باشد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، با اشاره به کاهش بارندگی‌ها اظهار کرد: امسال نزولات آسمانی درصد بالایی کاهش داشته است و در ۵۰ سال گذشته پدیده عجیبی است که خطرات و مشکلات بسیاری به همراه دارد.

امام جمعه قزوین ضمن تأکید بر صرفه‌جویی در مصرف، خاطرنشان کرد: خداوند فرموده کسانی که اسراف می‌کنند، برادران شیطان هستند بنابراین باید در مراسمی که برگزار می‌کنیم مراقب بریز و بپاش باشیم و تلاش کنیم تا صرفه‌جویی را در اولویت قرار دهیم و در این مسیر به یکدیگر تذکر دهیم.

وی بیان کرد: باید در شیوه آبیاری در بخش کشاورزی هر چه زودتر به شیوه‌های نوین مجهز شویم و در سیستم‌های غرقابی مراقب اسراف در مصرف آب باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: متأسفانه با چاه‌های مجاز و غیرمجاز برداشت‌های بی رویه بسیاری انجام داده‌ایم و باید تلاش کنیم تا استفاده بیش از حد از سفره‌های زیرزمینی را مدیریت کنیم تا شاهد چالش‌های بعد از آن نباشیم و دچار بی‌آبی نشویم.

وی با اشاره به سالروز ازدواج امیرالمؤمنین (ع) و حضرت زهرا (س)، خاطرنشان کرد: این مناسبت روز ازدواج نامیده شده و یادآور می‌شود که در امر ازدواج سهل گرفته شود و سخت‌گیری نکنیم.

آیت‌الله عابدینی افزود: مسئولان زمینه ازدواج و تسهیلات مربوط به آن را فراهم کنند تا اقدام به ازدواج برای جوانان آسان شود و امیدواریم مسئولان با جدیت بیشتری برای اهدای تسهیلات به جوانان اقدام کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: تقوا زمینه عفاف است که برای خانم‌ها و آقایان ضروری است. خیلی از بدحجاب‌های جامعه ما ممکن است انسان‌های عفیف و مؤمنه‌ای باشند منتها شرایط خانوادگی‌شان به‌گونه‌ای بوده که نتوانسته‌اند متوجه وظیفه اجتماعی پوششان شوند بنابراین امیدواریم از رفتار کریمانه و حسن خلق مؤمنان، مخصوصاً بانوهای محجبه بهره‌مند شوند و از گوهر ارزشمند زن بودن که از نگاه دین بسیار گران‌قدر است، پاسداری کنند.

وی تصریح کرد: حمله وحشیانه به مسجد گوهرشاد که برای مبارزه با دین، اهل‌بیت (ع)، قرآن و حجاب اتفاق افتاد را محکوم می‌کنیم. امروز فرزندان ایجاد کننده آن جنایت داد از عدالت می‌زنند در حالی که خون‌هایی که آن‌ها به زمین ریخته‌اند خاطرات تلخی در یاد مردم ثبت کرده است.
امام جمعه قزوین در ادامه بیان کرد: نشست بین الافغانی برای صلح در کشور افغانستان در تهران شکل گرفت تا شیعه و سنی و مردم مظلوم این کشور در صلح و آرامش زندگی کنند

امام جمعه قزوین ضمن اشاره به اینکه انگلیس و آمریکا مجبور شدند بساطشان را جمع کنند و بروند، تصریح کرد: کسانی که اعتقاد به حضور آمریکا برای تحقق صلح در این کشور دارند نمی‌گویند این جنگ افروزی‌ها را آمریکایی‌ها ایجاد کردند اما امیدوار هستیم همان‌طور که آمریکایی‌ها از عراق رفتند، از ایران رفتند این رفتن از افغانستان بدون بازگشت باشد و هرگز آن‌ها نتوانند به این کشور اسلامی بازگردند.

وی افزود: باید برادران افغانستانی ما نسبت به شرایط جهانی و مقاومت اسلامی به درک صحیحی برسند و قدر استقلال و آزادی را بدانند و نسبت به شیطنت‌های آمریکایی و صهیونیستی و انگلیسی آگاهی بیشتری داشته باشند.

خطیب نماز جمعه قزوین خاطرنشان کرد: اطمینان داریم آمریکایی‌ها مثل گذشته در هیچ کشوری از کشورهای اسلامی استقرار پیدا نمی‌کنند و نخواهند توانست این حضور شیطانی را بر مردم منطقه تحمیل کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه همه مسئولان و مردم برای انتخابات زحمات بسیاری کشیدند، تأکید کرد: امروز باید مراقب سهم خواهی‌ها باشیم که به این عظمت حضور و تلاش همه اقشار و مسئولان، آسیب وارد نکند. یعنی هر گروه، تشکل، جریان و حزبی دور هم بنشینند و بگویند فلان کار را ما کردیم و ما باید فلان مسئول را انتخاب کنیم و این قرار نبوده است و قرار این است که شایسته‌ترین افراد وارد میدان بشوند تا گرفتاری‌ها برطرف شود.

آیت‌الله عابدینی گفت: در بیانات رئیس جمهور منتخب شنیده‌ایم که ستادها کارشان تمام شد، یعنی برای معرفی کسی جلسه نگیرید تا دولت با آرامش مسئولان را انتخاب کند و شایسته‌ترین افراد بر سر کار بیایند و امیدواریم این ایده رئیس جمهور منتخب برای جلوگیری از زیاده خواهی و سهم خواهی نتیجه بخش باشد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 7

بایدن: طالبان به بالاترین قدرت نظامی خود رسیده است/جنگ آمریکا در افغانستان اوت به پایان می‌رسد

منتشر شده

در

توسط

بایدن: طالبان به بالاترین قدرت نظامی خود رسیده است/جنگ آمریکا در افغانستان اوت به پایان می‌رسد

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت که جنبش طالبان افغانستان از سال ۲۰۰۱ تاکنون به بالاترین سطح نظامی خود رسیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، بایدن روز پنجشنبه اعلام کرد که مأموریت نظامی نیروهای آمریکایی در افغانستان در تاریخ ۳۱ اوت پایان می‌یابد.

وی در توجیه تصمیم خود برای پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در افغانستان در شرایطی که طالبان در مناطق قابل توجهی از کشور به پیشروی‌های زیادی دست یافته است، گفت که او نسل دیگری از آمریکایی‌ها را به جنگ افغانستان نمی‌فرستد.

وی خطاب به کسانی که خواهان ادامه حضور آمریکا در افغانستان هستند، پرسید: «چند نفر دیگر، چند هزار دختر و پسر آمریکایی دیگر را می‌خواهید به خطر بیندازید؟ من نسل دیگری از آمریکایی‌ها را به جنگ افغانستان نمی‌فرستم، آن هم بدون انتظار منطقی برای دستیابی به نتیجه‌ای متفاوت.»

رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که در هیچ لحظه‌ای نمی‌توان گفت که مأموریت تمام شده است و افزود: “تنها از آن جهت که ما اسامه بن لادن را به چنگ آوردیم و دیگر تروریسم از آن نقطه از جهان نشأت نمی‌گیرد، مأموریت تمام شده است.”

بایدن تاکنون بارها تأکید کرده است که پیروزی در جنگ افغانستان ممکن نیست و مسئله این کشور «راه حل نظامی ندارد».

وی همچنین گفت: “ما در حال پایان دادن به طولانی‌ترین جنگ آمریکا هستیم. ما برای ساختن یک کشور وارد افغانستان نشدیم. این حق و مسئولیت مردم افغانستان است که به تنهایی در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند و اینکه چگونه می‌خواهند کشور خود را اداره کنند. ”
در مورد آینده افغانستان نیز بایدن گفت که از نظر سازمان اطلاعات آمریکا سقوط دولت افغانستان بعید است و کنترل طالبان بر افغانستان حتمی نیست.

بایدن افزود که او به طالبان اعتمادی ندارد اما در مقابل به توانایی‌های نیروهای افغان اعتماد دارد.

وی تأکید کرد که ایالات متحده مسئولیت تلفات غیرنظامیان را در صورت کنترل طالبان بر افغانستان بر عهده ندارد و به کار خود برای آزادی آمریکایی‌های بازداشت شده در افغانستان ادامه خواهد داد.

بایدن همچنین به “متحدان افغان” که به نیروهای آمریکایی در افغانستان کمک می‌کردند اطمینان داد که در ایالات متحده “خانه‌ای برای آنها وجود دارد” و خواستار تسریع در روند صدور ویزای ویژه برای افغانانی شد که با نیروهای آمریکایی همکاری داشتند.

وی خطاب به مترجمان و سایر شهروندان افغان که در دوران جنگ به امریکا کمک کرده‌ و اکنون بیم انتقام‌گیری طالبان را دارند، گفت: «پیام ما به آن زنان و مردان روشن است. در صورت انتخاب، خانه‌ای برای شما در ایالات متحده وجود دارد. همانگونه که شما در کنار ما ایستادید، ما نیز در کنار شما خواهیم ایستاد.»

رئیس جمهور آمریکا از رهبران افغانستان خواست تا با هم به توفق برسند و به سوی آینده حرکت کنند. وی همچنین از کشورهای منطقه خواست که تلاش‌های خود را برای احیای راه حل سیاسی در افغانستان تشدید کنند.

رئیس جمهور ایالات متحده تأکید کرد که کشورش در حال تغییر موقعیت و توانایی‌های خود و نیروهای ضد تروریسم برای مقابله با تهدیدات در هر کجا که هستند است.

وی افزود که ایالات متحده باید بر روی جمع آوری قدرت تمرکز کند و تلاش‌های خود را بر روی رقابت استراتژیک خود با چین و سایر کشورها متمرکز کند.

نیروهای آمریکایی اوایل این هفته پایگاه هوایی بگرام را تخلیه کردند. این پایگاه مرکز اصلی هدایت عملیات آمریکا برای براندازی طالبان و شکار عوامل القاعده در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر بود؛ عملیاتی که در واقع به نقطه آغاز ۲۰ سال جنگ تمام عیار در افغانستان بدل شد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 7

افشاگری رسانه‌های عبری از دیدار پادشاه اردن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی

منتشر شده

در

توسط

افشاگری رسانه‌های عبری از دیدار پادشاه اردن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی

وب سایت عبری زبان “والا” فاش کرد که پادشاه اردن با نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ خود در امان دیدار کرده است.

به گزارش ایسنا، این وب سایت به نقل از یک مقام سابق اسرائیلی گزارش داد این دیدار هفته گذشته برگزار شد و “بسیار مثبت بود”.

طبق گزارش “والا” دو طرف در این دیدار توافق کردند “صفحه جدیدی در روابط دوجانبه باز کنند”.

این مقام که نام وی فاش نشده است، افزود که نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در این جلسه عبدالله دوم، پادشاه اردن را در جریان آمادگی رژیم صهیونیستی برای فروش مقادیر بیشتر آب به اردن قرار داد.

پیشتر دفتر پادشاهی اردن اعلام کرده بود که ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه این کشور پنجشنبه با یائیر لاپید، همتای اسرائیلی خود دیدار می‌کند.

وزارت امور خارجه اسرائیل هم اعلام کرد که الصفدی و لاپید به توافق رسیده‌اند اسرائیل ۵۰ میلیون متر مکعب آب خریداری شده اضافی در اختیار اردن قرار دهد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 7

محسنی بندپی: تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت پیدا می‌کند

منتشر شده

در

توسط

محسنی بندپی: تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت پیدا می‌کند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مردم خواست که آرامش خود را حفظ کنند، چرا که تا پایان شهریور روند واکسیناسیون سرعت بخشیده می شود.

محمدعلی محسنی بندپی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: گلایه مردم از کند بودن روند واکسیناسیون قابل قبول است، سیاست ما در مقابل کرونا انفعالی بوده، یعنی بعد از آنکه با پیک اول کرونا مواجه شدیم فکر اساسی صورت نگرفت که وارد پیک های بعدی نشویم. متاسفانه حتی ورود به پیک ششم هم دور از ذهن نیست، پس باید فکر جدیدی باشد چون تا وقتی سیاست فعلی برقرار است نباید توقع داشت. بدان معنا که کرونا جلو آید و ما عقب نشینی کنیم و در همین شرایظ شاهد تجمعات و گردهمایی ها و عدم رعایت پروتکل ها باشیم.

وی در عین حال گفت: البته در کشورهایی که واکسیناسیون بطور اساسی صورت گرفته همچنان بر رعایت پروتکل تاکید دارند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به رونمایی از چند واکسن کرونا، گفت: از مرحله رونمایی تا تولید انبوه فاصله زیادی وجود دارد، برای تولید انبوه به زیرساخت ها، مواد اولیه و کارکنان و اعتبارات ریالی و ارزی نیاز است. از بین مجموعه های تولید کننده واکسن کرونا، واکسن کوو برکت توانسته به دلیل پشتیبانی های مالی به اهدافش برسد و قرار است تا پایان تیر ماه رقم قابل توجهی از واکسن کرونا را تولید و عرضه کند.

وی افزود: از طرف دیگر از آنجا که واکسن محصول انحصاری در اختیار چند کشور است، ما با تحریم مواجه هستیم و لذا باید تمرکز بر تولید داخل باشد. اخیرا هیاتی از کمیسیون بهداشت از مراکز تجمیع واکسن بازدیدی به عمل آورد که نشان از سر و سامان یافتن اوضاع دارد.

محسنی بندپی با اشاره به روند واکسیناسیون در کشور اظهار کرد: تا زمان تزریق واکسن برای دو گروه سنی ۸۰ سال به بالا و ۷۵ تا ۸۰ سال مشکل چندانی وجود نداشت و مشکلات زمانی شروع شد که نوبت به واکسن گروه سنی ۷۰ تا ۷۵ سال رسید. به این دلیل که افراد زیادی را شامل می شد و از طرف دیگر عامه مردم تقاضای تسریع در روند واکسیناسیون داشتند چون هم از زدن ماسک و هم از خود حبسی خسته شده اند، این باعث شد با هجمه ای از تقاضای مردم برای دریافت واکسن مواجه شویم، آن هم در شرایطی که محدودیت عرضه وجود دارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به قول دکتر مخبر انتظار می رود تا پایان تیر ماه حدود سه میلیون دُز واکسن کوو برکت عرضه شود تا بخشی از نگرانی مردم رفع شده، البته در این شرایط انتظار ما این است که هر فردی بر اساس نوبت خود تقاضای دریافت واکسن کند، همانطور که مقام معظم رهبری هم در نوبت خودشان واکسن دریافت کردند. من به عنوان عضو کمیسیون بهداشت و درمان هنوز واکسن نزدم، می توانستم از طرف نظام پزشکی واکسن بزنم اما ترجیح دادم که هر وقت نوبتم برسد واکسن دریافت کنم. اکنون پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از سفرها و تجمعات غیر ضروری پرهیز می کنم.

محسنی بندپی با بیان اینکه رسانه ها باید مردم را به داشتن چنین نگاهی ترغیب کنند، گفت: کمبود واکسن مطرح است اما مهمتر از آن وجود آرامش روانی در بین مردم است که به نظر می رسد بر هم خورده است. مردم فراموش نکنند که سویه دلتا قدرت انتقال بسیار بالایی دارد، پس اولویت را بر رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک قرار دهند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان گفت: همچنان مردم را به داشتن آرامش دعوت و تشویق می کنم، ان شاءالله تا پایان شهریور با قول های داده شده سرعت واکسیناسیون تسریع پیدا می کند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها