با ما همراه باشید

اخبار 26

شب طوفانی شیراز در حوزه برق خوب مدیریت شد

منتشر شده

در

شب طوفانی شیراز در حوزه برق خوب مدیریت شد
عکس آرشیوی است.

ایسنا/فارس مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز اعتقاد دارد که به واسطه پیش‌بینی و اقدامات اجرایی شده طی سه سال گذشته در حوزه مدیریت برق، جمعه شب طوفانی شیراز، در این بخش به خوبی مدیریت شد و علیرغم بروز خاموشی‌های متعدد، شبکه به سرعت در مدار قرار گرفت و پایدار شد.

جلال زراعت‌پیشه شنبه ۲۳ اسفند در جمع خبرنگاران و با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران این شرکت آمادگی مقابله با عوارض ناشی از تندباد را داشت، گفت: همزمان با آغاز وزش تندباد، حدود ۱۱۹ تیم عملیاتی در تمامی امورهای برق تحت مدیریت این شرکت، در صحنه فعال شدند.

زراعت‌پیشه با یادآوری اینکه وزش تندباد از اوایل شامگاه جمعه در شهرستان‌های شیراز، کوار، مرودشت و … آغاز شد و تا نیمه شب ادامه داشت، گفت: براثر وزش تندباد شاهد وقوع حوادث پراکنده قطعی برق در ۱۶۱ نقطه از خطوط توزیع تحت مدیریت شرکت توزیع نیروی برق شیراز بودیم.

وی با بیان اینکه عمده حوادث خاموشی در شهرستان مرودشت، صدرا و بخش‌های غیرمتمرکزی در شیراز حادث شد، گفت: با توجه به آمادگی کامل نیروهای عملیاتی این شرکت، ۹۰ درصد خاموشی‌ها درهمان دقایق اولیه رفع شد و تنها در ۱۰ درصد موارد، کار تا ساعت ۲ بامداد ادامه داشت.

زراعت‌پیشه با یادآوری اینکه تا ساعت ۲ بامداد، تمامی قطعی های پراکنده برطرف و جریان برق  برقرار شد، گفت: اکثر حوادث منجر به خاموشی شبکه، براثر عوامل غیرمستقیم حادث شد، به این معنی که وزش باد به شکل مستقیم برای شبکه توزیع برق در هیچ نقطه‌ای اشکال ایجاد نکرد.

او با بیان اینکه سقوط درخت، تابلوها، بنرها و اقلام تبلیغاتی، داربست‌های ساختمانی و پرتاب اشیاء مختلف و برخورد این اجسام با شبکه منجر به اختلال در برق رسانی شد، گفت: به عنوان مثال خاموشی شهر جدید صدرا، به دلیل سقوط یک درخت بزرگ که باد آن را از ریشه درآورده بود، بر روی نقطه ورودی شبکه برق به این شهر، حادث شد.

زراعت‌پیشه با اشاره به اجرای مانورهای مقاوم‌سازی شبکه طی سه سال گذشته، گفت: این اقدامات که امسال و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، با هدف ارتقاء تاب‌آوری و در قالب مانورهای جهادی، اجرایی و منجر به رفع مشکلات فنی در بخش‌های مختلف و بهبود کیفیت شبکه شده است.

او با بیان اینکه تاثیر مانورهای اجرا شده در حادثه تندباد شیراز، مشهود بود، گفت: در این حادثه علیرغم شدت وزش باد که در بسیاری از نقاط منجر به شکستن شاخه و تنه درختان و در بعضی موارد از ریشه خارج شدن درخت و سقوط تابلوهای تبلیغات و پایه‌های فلزی هم شد، هیچ آسیب مستقیمی به شبکه‌های توزیع برق وارد نشد.

زراعت‌پیشه با اشاره به وقوع خاموشی‌های نقطه‌ای کوتاه مدت در شهر شیراز، گفت: در شیراز خوشبختانه خاموشی گسترده را شاهد نبودیم اما در بعضی نقاط به شکل موردی گزارش‌های خاموشی به مرکز ۱۲۱ فوریت‌های برق اعلام و بلافاصله با حضور تیمهای عملیاتی، مشکل مرتفع شد.

او با بیان اینکه تا ساعت ۱۱ جمعه شب، وضعیت برق در شیراز به حالت کاملا پایدار بازگشت و هیچ موردی از خاموشی وجود نداشت، گفت: خوشبختانه و با تمهیداتی که اندیشیده و اجرایی شده بود، هیچ اخلالی در شبکه تامین برق مراکز حساس، اعم از بیمارستان‌ها، مراکز مخابراتی، مراکز ستادی و مدیریتی، حادث و گزارش نشد.

زراعت‌پیشه همچنین یادآور شد که در حادثه تندباد جمعه شب، بیش از ۱۱۹ تیم عملیاتی و با همراهی حدود ۵۰ نیروی ستادی، فعال بودند، گفت: تیم‌های عملیاتی خطوط گرم و سرد با بهره‌گیری از تمام تجهیزات موجود، در صحنه حضور داشتند و در کمترین زمان ممکن، خاموشی‌ها را مرتفع کردند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز، با قدردانی از همراهی و همکاری شهروندان، توصیه کرد: هنگام بروز حوادثی نظیر تندباد یا دیگر حوادث غیرمترقبه، شهروندان به هیچ عنوان در اطراف شبکه‌های برقدار خصوصا شبکه آسیب دیده حضور پیدا نکنند و قبل از هر اقدامی، وقوع حادثه را به مرکز ۱۲۱ فوریت‌های برق اطلاع دهند.

زراعت‌پیشه با بیان اینکه مرجع دریافت اخبار و اطلاعات موثق، روابط عمومی و سایت‌های اطلاع رسانی صنعت برق و رسانه‌های رسمی اعم از خبرگزاری‌ها، صدا و سیما و نشریات است، گفت: شهروندان به هیچ عنوان شایعات مطرح شده در چنین رویدادهایی را قبول نکرده و از باز نشر اطلاعات فاقد منبع رسمی، کاملا پرهیز و اجتناب کنند.

به گزارش ایسنا، اوایل شامگاه جمعه ۲۲ اسفند، وزش تندباد همراه با بارندگی در شیراز آغاز و منجر به ریزش گل و لای، شکستن شاخه و تنه درختان، سقوط درخت بر روی شبکه های برق، سقوط داربست و پرتاب اشیاء مختلف و بروز اختلالاتی در شبکه‌های برق، مخابرات، اینترنت و تردد عابران پیاده و خودروها شد؛ تندبادی که پروازها را برای ساعاتی طولانی مختل و ۱۸ نفر را دچار مصدومیت و شماری را روانه بیمارستان و به برخی از شهروندان آسیب‌های مالی وارد کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 26

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

منتشر شده

در

توسط

نظری: قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی شرایط مالی باشگاه را درک کند

سخنگوی باشگاه استقلال می‌گوید امین قاسمی‌نژاد برای پیوستن به این تیم باید شرایط مالی باشگاه را درک کند.

به گزارش ایسنا، حجت نظری درباره آخرین وضعیت محمد دانشگر و فرشید باقری اظهار کرد: درباره این دو بازیکن صحبتی در هیات‌مدیره نشد و تصمیم‌گیری نهایی نشده است.

او همچنین درباره امین قاسمی‌نژاد هم گفت: درباره مالیکت شهرخودرو صحبت وجود دارد و ما نمی‌دانیم باید با کدام مرجع صحبت کنیم. از طرفی با هیات‌فوتبال و از طرف دیگر با حمیداوی صحبت کردیم اما نمی‌دانیم باید کدام عزیر توافق کنیم. البته مذاکرات اولیه انجام شده اما بعد از اینکه موضوع مالکیت باشگاه  شهرخودرو به نتیجه رسید، باید با خود آقای قاسمی‌نژاد هم صحبت کنیم و به توافق برسیم چون اعداد و ارقامی که مطرح شده با شرایط مالی باشگاه امکان پذیر نیست. ما دوست داریم این بازیکن را جذب کنیم اما انتظار داریم آقای قاسمی‌نژاد به عنوان یک استقلالی ببشتر به این باشگاه توجه کنند.

او در پاسخ به این سوال که با این شرایط پرسپولیس چطور توانست با فرشاد فرجی که در تیم شهر خودرو بازی می‌کرد، قرارداد امضا کند، گفت: من اطلاعی ندارم.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

منتشر شده

در

توسط

دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در خرمشهر

ایسنا/خوزستان فرمانده انتظامی خرمشهر از دستگیری ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی مراسم ترحیم در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ فرشاد کاظمی در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‎های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی افرادی در مراسم فاتحه خوانی در یک محله خرمشهر، بلافاصله دستگیری عاملان تیراندازی در دستور کار پلیس امنیت عمومی و ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران پلیس با انجام کارهای اطلاعاتی محل اختفای ۱۶ نفر از عاملان تیراندازی را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی خرمشهر با تاکید بر این ‌که تخطی از قوانین و مقررات مربوط به حمل، نگهداری و استفاده از سلاح‌های گرم جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: پلیس علاوه بر نگاه پیشگیرانه، تاکید ویژه‌ای بر فرهنگ‌سازی، آموزش و همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول داشته و بر این باور است که می‌توان سایر رسوم پسندیده را جایگزین رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و عروسی کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 26

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

منتشر شده

در

توسط

دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای ۲۰۰ میلیاردی در چهارمحال و بختیاری

ایسنا/چهارمحال و بختیاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای با ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس چهارمحال و بختیاری، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: در پی صدور ۲۰ فقره حکم جلب ویژه به اتهام کلاهبرداری و محکومیت مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال برای یک متهم متواری، دستگیری متهم در دستور کار پلیس استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان، با انجام اقدامات اطلاعاتی چند ماهه، مخفیگاه متهم را در استان مرکزی شناسایی و پس از اخذ نیابت قضایی متهم را در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های پلیسی به جرایم خود اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای طی کردن مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها