با ما همراه باشید

اخبار 14

شتاب واکسیناسیون در استان مرکزی/استقبال خوب از واکسن کرونای ایرانی

منتشر شده

در

شتاب واکسیناسیون در استان مرکزی/استقبال خوب از واکسن کرونای ایرانی

ایسنا/مرکزی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به افزایش میزان واکسیناسیون در استان مرکزی با شتاب فراوان گفت: مردم این استان استقبال خوبی از واکسن کرونای ایرانی دارند.

دکتر علی علیمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به هدفگذاری و برنامه‌ریزی برای تزریق روزانه ۱۰ هزار دُز واکسن در استان اظهار کرد: میزان تزریق روزانه واکسن در تمام نقاط استان با هدفگذاری صورت گرفته فاصله چندانی ندارد و خوشبختانه با تامین واکسن مورد نیاز، در روز گذشته بالغ بر ۸۶۰۰ دُز واکسن در سطح استان تزریق شد.

وی بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون در سطح استان مرکزی تاکنون بالغ بر ۱۹۰ هزار دُز واکسن در کل استان مرکزی تزریق شده است که از این میزان حدود ۱۰۰ هزار نفر واکسن مرحله اول را دریافت کردند و ۹۰ هزار نفر در هر دو مرحله واکسینه شدند و در صورت تامین به موقع واکسن مورد نیاز می‌توان امیدوار بود که میزان تزریق روزانه واکسن از مرز ۱۰ هزار دُز هدفگذاری شده عبور خواهد کرد. به مردم استان توصیه می شود فرصت را غنیمت بشمارند و در شرایطی که واکسن به اندازه کافی وجود داشته و وضعیت مناسبی دارد برای تزریق مراجعه کنند و یقین بدانند که اثربخشی واکسن به مراتب بهتر از درمان بیماری بدون تزریق واکسن است.

دکتر علیمحمدی در ادامه استقبال مردم از واکسن ایرانی (برکت) را عالی توصیف کرد و گفت: خوشبختانه استقبال خوبی از سوی مردم استان برای دریافت واکسن ایرانی صورت گرفته است و بسیاری از دریافت کنندگان واکسن کروناویروس، تقاضای تزریق واکسن تولید داخل را دارند.

او در خصوص تاثیرپذیری واکسن برکت بر روی کرونای نوع دلتا گفت: از آنجا که تزریق واکسن برکت به تازگی شروع شده است نمی‌توان در خصوص تاثیرپذیری بر روی سوش دلتا قضاوت دقیقی داشت اما به نظر می‌رسد که این واکسن، نوع دلتا را نیز پوشش می‌دهد.

وی بیان کرد: در حال حاضر در سطح استان مرکزی با احتساب بهورزان بالغ بر ۵۰۰ نفر برای اجرای طرح واکسیناسیون در حال ارائه خدمت هستند و با همکاری آموزش و پرورش، هلال احمر و شهرداری زیرساخت‌های مورد نیاز تامین شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه تصریح کرد: اگر مردم همکاری نکنند و پروتکل‌های بهداشتی را جدی نگرفته و این ویروس و نوع جهش یافته آن را شوخی بپندارند، نه تنها خیلی زود به قله این موج با مدت زمان ماندگاری بسیار طولانی می‌رسیم بلکه، امیدها برای ریشه کنی کامل آن، کمرنگ تر خواهد شد. موج پنجم این بیماری با شدت در حال نزدیک شدن به قله خود است و اگر همکاری و همدلی روزهای نخست شیوع این بیماری در استان شکل نگیرد، با مشکل و بحران مواجه خواهیم شد.

وی بیان کرد: سالمندان ۶۰ سال و بالاتر می‌توانند با مراجعه به سایت www.salamat.gov.ir ثبت نام اولیه خود را انجام دهند که پس ‌از آن پیامکی حاوی زمان و مکان دقیق واکسیناسیون برایشان ارسال خواهد شد. همچنین از جمعیت ۶۵ سال به بالا که تاکنون به هر دلیلی موفق به دریافت واکسن نشدند دعوت می شود ظرف چند روز آینده با در دست داشتن کارت ملی برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی در ادامه گفت: هزار و ۳۵۶ بیمار مثبت در هفته اول تیرماه به ثبت رسیده و در هفته دوم این آمار به ۲ هزار و ۷۲ نفر با ۵۳ درصد رشد رسید. تعداد بیماران بستری استان مرکزی در مقایسه با دو هفته اخیر، از ۱۳۹ به ۱۷۴ نفر با ۲۴ درصد افزایش رسیده است و تعداد بیماران سرپایی‌ در استان نیز ۵۶ درصد رشد داشته است. ۱۳۶ هزار تست کرونا در هفته گذشته در استان انجام شد که ۲۲ هزار و ۵۰۷ نفر مثبت بود و رشد ۱۶ درصدی داشت.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 14

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

منتشر شده

در

توسط

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به آمار پوشش صد میلیونی تزریق واکسن کرونا در سراسر کشور، تاکید کرد: با تلاش و اهتمام دولت و همچنین کمک و همراهی مردم توانستیم به این آمار از تزریق واکسیناسیون در سطح کشور برسیم و امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیون و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی به سمت ریشه کنی ویروس کرونا در کشور حرکت کنیم.

وی بر افزایش اقدامات و ضرورت اقناع مردم برای تکمیل پوشش هشتاد درصدی تزریق واکسن کرونا در مجموع دو دوز تاکید کرد.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده برخی دستگاه ها حضور داشتند، گزارشی از میزان واکسیناسیون در سطح کشور، میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آمار بستری بیماران کرونایی و روند درمانی آنها، تعداد فوتی های ناشی از ویروس کرونا و همچنین جدیدترین رنگ بندی های کرونایی در سطح کشور ارائه شد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد تا با افزایش همکاری های بین دستگاهی فعالیت های غربالگری در مرزهای کشور تقویت شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منتشر شده

در

توسط

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منابع عبری‌زبان از طرح جدید رژیم صهیونیستی برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی در ادامه شهرک‌سازی‌های خود برای صهیونیست‌ها، قصد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید را در قدس شرقی دارد.

در همین رابطه، کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شرکت پیمانکاری «شیمنی پراپرتز»، بازاریابی برای این ۴۰۰ واحد مسکونی را آغاز کرده است.

این واحدها قرار است در شهرک «نوف تیسون» واقع در «جبل المکبر» در قدس شرقی ساخته شوند.

رژیم صهیونیستی سال گذشته ۹۰ واحد مسکونی برای شهرک‎نشینان در این منطقه احداث کرد.

این در حالی است که قوانین حقوق بین‌الملل، کرانه باختری و قدس را جزو «اراضی اشغالی» می‌داند و تمامی فعالیت‌های شهرک سازی در این مناطق «غیرقانونی» محسوب می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

منتشر شده

در

توسط

 تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت به عنوان یک اولویت در دولت سیزدهم برای وزارتخانه است.

هاشم داداش پور روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید دانشگاه یاسوج افزود: وقتی دانشگاه و صنعت کنار هم قرار بگیرند می‌توانند موجب شکل‌گیری تحول شگرفی در جامعه و توسعه چشم‌گیر باشد.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت بالای کشاورزی است، اظهار کرد: قرار گرفتن دو عنصر صنعت و دولت در کنار دانشگاه در کشوری مثل هلند نشان داد که می‌توان شاهد تحول باشیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: مدیر دانشگاه باید بتواند مسائل داخلی را مدیریت کند و باید درصدد اتصال نهادهای مختلف جامعه به دانشگاه باشد تا دانشگاه محلی برای تحول در جامعه باشد.

داداش پور بیان کرد: هماهنگی و قدرت دادن به دانشگاه از طرف دولت می‌تواند به رشد و توسعه استان مطابق با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا در پایان مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه یاسوج که روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در سالن مرحوم دکتر عسکریان موسس این دانشگاه برگزار شد و از خدمات احمد عریان در سه سال و ۹ ماه گذشته تقدیر و بهادر کرمی به عنوان رئیس جدید دانشگاه یاسوج معرفی شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها