با ما همراه باشید

اخبار 14

شریعتی اندراتی: مانع تراشی برخی مسئولین انگیزه کارآفرینان را از بین می‌برد

منتشر شده

در

شریعتی اندراتی: مانع تراشی برخی مسئولین انگیزه کارآفرینان را از بین می‌برد

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از تولید، اما مانع تراشی ها و عدم تمایل برخی از مسئولین انگیزه کارآفرینان و سرمایه گذاران را از بین می برد.

به گزارش ایسنا، غلامرضا شریعتی اندراتی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی از برخورد مقتدرانه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ارتش تروریست آمریکا در دریای عمان و حفاظت از منابع کشورمان تقدیر و تشکر و سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام (ره) به بسیجیان تبریک گفت.

وی در ادامه نطق خود بیان کرد: به لطف الهی در گام دوم انقلاب در ۲۸ خرداد و با همت ملت بصیر، دولت مردمی و انقلابی شکل گرفت و یکی از آرزوهای رهبر معظم انقلاب که سپردن امور به جوانان بود تا حد زیادی محقق گردید.

نماینده مردم بهشهر افزود: حضور جوانان با انگیزه در مصادر امور همراه با استفاده از مشورت های بزرگان و اندیشمندان روح جدیدی را در مسیر خدمت، تحول و جهش به سمت اهداف و ارزش های اسلامی در کالبد جامعه جاری خواهد کرد. لذا در این خصوص از رئیس جمهور سپاسگزارم.

وی با اشاره به سفرهای استانی دولت گفت: حضور دولتمردان به ویژه رئیس جمهور در استان های مختلف امید تازه ای را به مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه داده است، امیدوارم که این روش از اداره کشور به کلیه سطوح مدیریتی تسری پیدا کرده و انتظار می رود که مصوبات این دیدارها و مراحل اجرای آن و گزارش مربوط به اطلاع آحاد جامعه برسد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: چند سالی است که مقام معظم رهبری بر حمایت همه جانبه از تولید و مانع زدایی از روند فعالیت های تولیدی و کارآفرینان تاکید داشته اند، لکن عملا شاهدیم که سیاست های اعمال شده دستگاه های اجرایی و نظارتی هنوز مانع تحقق منویات رهبر انقلاب شده است. پتروشیمی امیرآباد مازندران از جمله طرح های تولیدی است که علیرغم مصوبات هیات وزیران قریب به یک سال از تصویب آن گذشته اما همچنان همراهی برخی از سازمان ها را به همراه ندارد. این دست مانع تراشی ها و عدم تمایل برخی از مسئولین انگیزه کارآفرینان و سرمایه گذاران را از بین می برد، لذا از شما انتظار داریم که قرارگاه فرماندهی جهاد مقدس اقتصادی را در کلیه سطوح مدیرتی راه اندازی نموده و ملاک تشویق و تقدیر مسئولیتی مدیران، نقش آنها در مانع زدایی در مسیر تولید و اشتغال قرار گیرد.

نوش آبادی در ادامه یادآور شد: زمزمه انتقال آب دریای خزر به سمت کویر مرکزی ایران طی روزهای گذشته از سوی برخی وزرا شنیده شده که این موضوع ضمن آنکه مغایر با هر گونه ارزیابی زیست محیطی است موجب نگرانی آحاد مردم استان های شمالی خصوصا مازندران شده است. بنابراین انتظار می رود به نحوی این موضوع کان لم یکن تلقی گردد.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: قریب به ۱۸ ماه از عمر مجلس یازدهم می گذرد و مکررا پیرامون وضعیت نامناسب شبکه راه های حوزه انتخابیه تذکر دادم که این امر توجه وزارت را در پی داشته است، اما در سطوح پایین تر عملا دغدغه ای برای حل مشکلات مردم منطقه هزار جریب وجود ندارد.، لذا دستور فرمایید اقدامات اجرایی لازم بر حل این مشکلات صورت گیرد.

نماینده مردم بهشر همچنین خطاب به ریاست سازمان حفاظت محیط زیست کشور در خصوص وضعیت اسفناک تالاب بین المللی میانکاله هشدار داد و گفت: شما که خود را متولی حفظ و حراست از این تالاب می دانید چرا کمترین حمایتی از آن به عمل نمی آورید؟ این موضوع موجبات نگرانی دوستداران محیط زیست را ایجاد کرده و دغدغه مردم این است که اقدامات عملی لازم سریعا صورت گیرد.

نوش آبادی همچنین خطاب به وزرای جهاد کشاورزی، صمت، نیرو و گردشگری و میراث فرهنگی در مورد مشکلات و پروژه های ناتمام حوزه انتخابیه موضوعاتی را مطرح کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های صادراتی در شرق مازندران با ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی از محصولات تولیدی و کسب جایگاه در بازار کشورهای همسایه در حوزه دریای خزر و تحقق اشتغال زایی و تأمین ارز مورد نیاز کشور و رونق اقتصادی و استفاده بیشتر از ظرفیت تجاری همسایگان نیازمند برنامه ریزی و جذب سرمایه گذاران داخلی است که انتظار می رود به این مساله توجه جدی صورت گیرد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 14

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

منتشر شده

در

توسط

تاکید بر اقناع مردم برای پوشش هشتاد درصدی جمعیت هدف

جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی کرونا بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به آمار پوشش صد میلیونی تزریق واکسن کرونا در سراسر کشور، تاکید کرد: با تلاش و اهتمام دولت و همچنین کمک و همراهی مردم توانستیم به این آمار از تزریق واکسیناسیون در سطح کشور برسیم و امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیون و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی به سمت ریشه کنی ویروس کرونا در کشور حرکت کنیم.

وی بر افزایش اقدامات و ضرورت اقناع مردم برای تکمیل پوشش هشتاد درصدی تزریق واکسن کرونا در مجموع دو دوز تاکید کرد.

در این جلسه که رییس دفتر رییس جمهور، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نماینده برخی دستگاه ها حضور داشتند، گزارشی از میزان واکسیناسیون در سطح کشور، میزان رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آمار بستری بیماران کرونایی و روند درمانی آنها، تعداد فوتی های ناشی از ویروس کرونا و همچنین جدیدترین رنگ بندی های کرونایی در سطح کشور ارائه شد.

گفتنی است در این جلسه مقرر شد تا با افزایش همکاری های بین دستگاهی فعالیت های غربالگری در مرزهای کشور تقویت شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منتشر شده

در

توسط

رژیم صهیونیستی درصدد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قدس اشغالی

منابع عبری‌زبان از طرح جدید رژیم صهیونیستی برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، رژیم صهیونیستی در ادامه شهرک‌سازی‌های خود برای صهیونیست‌ها، قصد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی جدید را در قدس شرقی دارد.

در همین رابطه، کانال هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که شرکت پیمانکاری «شیمنی پراپرتز»، بازاریابی برای این ۴۰۰ واحد مسکونی را آغاز کرده است.

این واحدها قرار است در شهرک «نوف تیسون» واقع در «جبل المکبر» در قدس شرقی ساخته شوند.

رژیم صهیونیستی سال گذشته ۹۰ واحد مسکونی برای شهرک‎نشینان در این منطقه احداث کرد.

این در حالی است که قوانین حقوق بین‌الملل، کرانه باختری و قدس را جزو «اراضی اشغالی» می‌داند و تمامی فعالیت‌های شهرک سازی در این مناطق «غیرقانونی» محسوب می‌شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

اخبار 14

تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

منتشر شده

در

توسط

 تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت اولویت وزارت علوم در دولت سیزدهم

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت به عنوان یک اولویت در دولت سیزدهم برای وزارتخانه است.

هاشم داداش پور روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید دانشگاه یاسوج افزود: وقتی دانشگاه و صنعت کنار هم قرار بگیرند می‌توانند موجب شکل‌گیری تحول شگرفی در جامعه و توسعه چشم‌گیر باشد.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت بالای کشاورزی است، اظهار کرد: قرار گرفتن دو عنصر صنعت و دولت در کنار دانشگاه در کشوری مثل هلند نشان داد که می‌توان شاهد تحول باشیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: مدیر دانشگاه باید بتواند مسائل داخلی را مدیریت کند و باید درصدد اتصال نهادهای مختلف جامعه به دانشگاه باشد تا دانشگاه محلی برای تحول در جامعه باشد.

داداش پور بیان کرد: هماهنگی و قدرت دادن به دانشگاه از طرف دولت می‌تواند به رشد و توسعه استان مطابق با ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب شکل بگیرد.

به گزارش ایسنا در پایان مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه یاسوج که روز چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ در سالن مرحوم دکتر عسکریان موسس این دانشگاه برگزار شد و از خدمات احمد عریان در سه سال و ۹ ماه گذشته تقدیر و بهادر کرمی به عنوان رئیس جدید دانشگاه یاسوج معرفی شد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها