با ما همراه باشید

اخبار 8

شناخت تاریخ و معرفی شناسنامه دشمن به صورت تشکیلاتی انجام شود

منتشر شده

در

شناخت تاریخ و معرفی شناسنامه دشمن به صورت تشکیلاتی انجام شود

ایسنا/خراسان جنوبی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر شناساندن ماهیت واقعی استعمارگران به نسل آینده، گفت: باید شناخت تاریخ و معرفی شناسنامه دشمن به صورت تشکیلاتی انجام شود.

حجت‌الاسلام سید علیرضا عبادی، امروز ۲۰ تیرماه در نشست با استادیاران صالحین، مسئولین دفاتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان‌ها و فرماندهان نواحی بسیج سپاه انصارالرضا(ع) استان ضمن تسلیت شهادت امام جواد(ع)، اظهار کرد: ما خدا را به چه زبانی شکر گذاریم که با این همه توطئه های جهانی و ناکارآمدی‌های داخلی و انواع کارشکنی باز هم با رحمت الهی، تجدید حیاتی برای ارزش های انقلاب پیش آمد.

به گزارش ایسنا، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه شکر تنها یک ذکر زبانی نیست بلکه اظهار نعمت است و تلاش کنیم استعدادها ظهور پیدا کند، افزود: یکی از مصادیق بصیرت توجه به همین شکرگذاری از نعمات خداوند است لیکن در برخی از موارد جای تاسف است که آنچه را که با وجود همه موانع و تهاجم و مشکلات مردم و ضعف مدیریت‌ها اتفاق افتاد را مقام معظم رهبری با تأکید یک حضور حماسی دانستند، بازتابی گسترده داده نشد تا به جامعه امید می داد.

عبادی با اشاره به اینکه باید باور کنیم که دشمن در تهاجم تبلیغاتی بر ما غلبه دارد و ما از جهت تبلیغاتی بسیار کم داریم و متاسفانه در این زمینه تحت تاثیر  دیگران هستیم، گفت: دشمن هیچ چیزی ندارد اما ابتکار تبلیغات در دست آنهاست لذا باید شناخت تاریخ و معرفی شناسنامه دشمن به صورت تشکیلاتی انجام شود.

وی ادامه داد: در شرایط امروز این کار سختی نیست فقط به صورت تشکیلاتی باید عده ای شایسته جمع شوند و کارها را تقسیم کنند و واقعیت هایی که در فرهنگ و سیاست حاکم بر اروپا است را در طول تاریخ بیان کنند، چه زمانی که علی رغم فساد ادعای تدین می کردند چه بعد از آنکه با سوء استفاده از وراثت دانشمندان اسلامی مدعی تمدن شدند.

امام جمعه بیرجند به جنگ‌ها و جنایت‌های استعمارگران در طول تاریخ اشاره کرد و افزود: باید ماهیت دشمن را مستند به نسل آینده نشان دهیم چون حداقل مصونیت ایجاد می کند تا دشمن خود را به درستی بشناسند.

عبادی با بیان اینکه استعمارگران برای قتل و غارت به شرق آمدند و ذخایر کشورها را می‌برند اما کسی قدم موثری برای شناساندن استکبار برنداشته است، تصریح کرد: وقتی هنوز در رشته‌های علوم انسانی دانشگاه‌ها نشخوارهای غربی اشاعه می‌یابد، وضعیت همین می‌شود.

به گفته وی در جریان تبلیغات روزمره هم اصولی نداریم که روی آن تبلیغات کنیم و کشورهای مختلف رسانه‌هایشان یک حرف می‌زنند اما اینجا در الفبای تبلیغات مانده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: باید در تبلیغات برنامه محور باشیم؛ هنر چقدر در تبلیغات نقش دارد، متاسفانه هنری در کار نیست و آنچه حوزه هنری هم انجام می‌دهد مثل لالایی برای خواب است.

وی بیان کرد: وقتی دشمن بر ما مسلط می شود باید گروه های متخصصی با زبان حماسه و هنر فعالیت کرد و در فضاهای مجازی که دشمن آن را پر کرده و در آن تبلیغ می‌کند باید آنقدر جاذبه ایجاد کنیم که هیچ کسی دنبال دشمن نرود.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار 8

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

منتشر شده

در

توسط

پیش‌بینی کاهش ۴۵ درصدی تولید گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

ایسنا/خراسان رضوی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که به دلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

محمد میری دراین خصوص اظهار کرد: عمده شهرستان‌های تولیدکننده این محصولات در استان شامل چناران، مشهد، طرقبه شاندیز، نیشابور، تربت‌جام  و فریمان هستند که بخش عمده سطح زیرکشت و تولید این محصولات را به خود اختصاص داده‌اند. رقم عمده گیلاس در استان تک دانه و سیاه مشهد و در آلبالو ارقام مجاری و محلی است و در کنار آن سایر ارقام نیز به صورت محدود تولید می‌شود.

پیش‌بینی برداشت ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در خراسان رضوی

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود ۳۸ هزار تن گیلاس و آلبالو در استان امسال از سطح باغ‌های بارور استان برداشت شود که بدلیل پدیده‌های سرمازدگی اسفند ماه ۱۳۹۹، همچنین خشکسالی و عدم تامین آب مورد نیاز به دلیل کاهش آبدهی قنوات و رودخانه‌ها در باغات مناطق کوهپایه‌ای و تنش‌های دمایی سال جاری، شاهد کاهش ۴۵ درصدی تولید این محصولات نسبت به سال گذشته هستیم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: سیاست سازمان جهاد کشاورزی استان استفاده از ارقام پایه رویشی به جای باغ‌های سنتی و غیر اقتصادی بوده تا بتوان افزایش کیفی و کمی محصول را رقم زد.

میری عنوان کرد: آلبالو و گیلاس تولیدی در استان خراسان رضوی از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و عمده آن در این استان مصرف تازه‌خوری داشته و مازاد آن به استان‌های همجوار فرستاده می‌شود، ضمن اینکه بخشی از محصول تولیدی نیز به کشورهای روسیه، عراق، ترکیه، افغانستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: از مشکلات عمده گیلاس کاران باروری کم درختان گیلاس به خصوص رقم تکدانه مشهدی است که پیشنهاد می‌شود باغداران با اجرای طرح سرشاخه‌کاری درختان گیلاس نسبت به جایگزینی ارقام معرفی شده توسط مرکز تحقیقات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح نمود:  باغداران برای کاهش خسارت نسبت به بیمه کردن باغ‌ها نزد صندوق بیمه محصولات کشاورزی، تقویت درختان، استفاده از سامانه‌های ضد تگرگ، مه پاش، سیستم‌های گرمایشی و استفاده از ارقام دیرگل ومتحمل به سرما اقدام کنند.

میری گفت: در طول دوره برداشت به طور متوسط در هر هکتار ۳۰ نفرروز مشغول به کار می‌شوند که در مجموع حدود ۳۴۰ هزار نفر روز در محدوده زمانی برداشت این محصولات در سطح استان مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، وی عنوان کرد:  از جمله اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر در راستای بهبود کمی وکیفی عملکرد محصول می‌توان به (اجرای برنامه‌های اصلاحی از قبیل توصیه‌های فنی در زمینه کاشت ارقام سازگار و پرمحصول و کاشت ترکیبی ارقام در خصوص افزایش گردافشانی، استفاده از کندوی زنبور عسل همزمان باگرده افشانی در باغات گیلاس، اجرای طرح سرشاخه‌کاری در باغات قدیمی و کم‌بازده و استفاده از ارقام جدید وارداتی پرمحصول و با بازارپسندی مناسب، احداث باغات مدرن متراکم  و اصلاح و نوسازی و هرس باغات قدیمی)  اشاره کرد.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

منتشر شده

در

توسط

چگونه پایان نامه خود را کتاب کنیم؟

سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان نامه را برگزار می کند.

به گزارش ایسنا، کارگاه آموزشی اصول استخراج کتاب از پایان‌نامه با محوریت رشته‌های علوم انسانی ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. دکتر غزاله حجتی و دکتر علیرضا صالحی، مدرسان این دوره آموزشی برخط خواهند بود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، علاقه‌مندان به شرکت در این دوره می‌توانند تا ۲۵ تیرماه نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. ثبت نام در این دوره از طریق پست الکترونیکی به نشانی Research@isba.ir یا پیام‌رسان به شماره 09108445943 میسر است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب

اخبار 8

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

منتشر شده

در

توسط

ادامه اکران آنلاین «تکخال» همزمان با سینماها

تهیه‌کننده فیلم «تکخال» با اعلام فروش یک میلیاردی این فیلم در سینماها از استقبال مخاطب در اکران آنلاین می‌گوید که تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

فیلم «تکخال» که یکی از فیلم‌های اکران نوروزی سینماها بود، چند روزی است در پلتفرم‌های اینرنتی در حال اکران است و محمدحسین فرحبخش در این باره به ایسنا گفت: در روزهای گذشته اکران آنلاین «تکخال» همزمان با اکران پرده‌ای در سینماها آغاز شده و تا یک ماه ادامه دارد.

او با اشاره به استقبال مخاطبان اکران آنلاین افزود: نمایش فیلم در سینماها تاکنون یک میلیارد و 100 میلیون تومان فروش داشته و تا وقتی سینمادارها بخواهند همچنان روی پرده خواهد بود.

به گفته فرحبخش پیش از شروع ماه محرم که تقریبا یک ماه دیگر خواهد بود، نسخه نمایش خانگی «تکخال» در ‌VOD‌ها می‌شود.

«تکخال» به کارگردانی مجید مافی یک کمدی موزیکال است که پوریا پورسرخ، سحرقریشی، شبنم قلی‌خانی، امیر کربلایی‌زاده و یوسف تیموری در آن بازی کرده‌اند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها