با ما همراه باشید

استانها

صاعقه جان چوپانی را در اسکو گرفت

منتشر شده

در

صاعقه جان چوپانی را در اسکو گرفت

 وقوع صاعقه در شهرستان اسکو، جان یک چوپان را گرفت.

وحید شادی نیا، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگاران، در تشریح این خبر گفت: وقوع این حادثه در عصر امروز جمعه به زندگی مرد جوانی پایان داد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این حادثه در ارتفاعات آمقان بخش کندوان روی داد.

وی ادامه داد: پس از عملیات مشترک نیروهای اورژانس و هلال احمر، متاسفانه فوت این مرد جوان تایید شده است.

منبع:ایسنا

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانها

هنوز زمان عزیمت فرا نرسیده بود…

منتشر شده

در

توسط

 هنوز زمان عزیمت فرا نرسیده بود...

  سطح هوشیاری به عدد سه رسیده بود شک کردم نکنه اتفاقی در مغز افتاده باشه، سی‌تی و ام‌آرای کردیم و خوشبختانه نرمال بود، درمان ادامه یافت. گویی هنوز زمان عزیمت فرا نرسیده بود.

بیمارستان‌ها جای سوزن انداختن ندارند، مراکز درمانی بیش‌ از ظرفیت‌شان نیرو گرفته‌اند کادر درمان کمر همت بسته‌اند تا کاری کنند ماندگار، سفید پوشانی که می‌خواهد روی کرونا را سیاه کنند.

دارو و تخت برای بیماران جدید پیدا نمی‌شود، وضعیت حاد کرونا در استان بوشهر به مرحله خطرناکی رسیده، اما کادر درمان کمر همت بسته و نفس ‌زنان به دنبال آن است تا نفسی قطع نشود.

دکتر فرهاد عباسی متخصص بیماری‌های داخلی و عفونی در صفحه شخصی خود در ایسنتاگرام ماجرای یکی از بیماران کروناییش را نوشته است.

«وقتی بستری شد اکسیژنش حدود هشتاد بود و درگیری حدود هشتاد درصدی داشت.

درمان شروع شد، رمدیسیویر، پالس متیل، اکمترا و…ولی جواب نداد و اکسیژن مرتب و به سرعت پایین میومد، هفتاد، شصت، پنجاه، چهل…دیگه نمی‌شد صبر کرد، انتوبه و وصل به دستگاه ونتیلاتور شد.

همراهش گفت بچه‌ها و خانمش بیمار بوده‌اند و او طی مراقبت از اونها کووید گرفته، او در حق خانواده فداکاری کرده بود و ما هم باید در حق او فداکاری می‌کردیم.

سطح هوشیاری به عدد سه رسیده بود. شک کردم نکنه اتفاقی در مغز افتاده باشه، سی‌تی و ام‌آرای کردیم و خوشبختانه نرمال بود.

از متخصص بیهوشی خواهش کردیم با توجه به اینکه گازهای خونی نرمال است زودتر از دستگاه جداش کنه، انجام شد و تحمل کرد. درمان ادامه یافت. گویی هنوز زمان عزیمت فرا نرسیده بود. به تدریج جواب داد و آرام آرام بهتر شد، هم اکسیژن و هم بالین.

این اواخر اصرار داشت که مرخص بشه. از تخت پایین آوردمش و گفتم راه برو تا اکسیژن را سنجش کنم. گفت: دکتر می‌تونم تمام بخش را بدوم و امروز که مرخصش کردم گویی بار سنگینی از دوشم برداشته شد. امید که خودش و خانواده اش همواره در صحت و سلامت باشند.

آسمان بار امانت نتوانست کشید/ قرعه فال به نام من دیوانه زدند.»

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

۹۹ درصد از اعتبارات اسناد خزانه کهگیلویه ‌و بویراحمد جذب شده است

منتشر شده

در

توسط

 ۹۹ درصد از اعتبارات اسناد خزانه کهگیلویه ‌و بویراحمد جذب شده است

  مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کهگیلویه ‌و بویراحمد گفت: ۹۹ درصد از اعتبارات اسناد خزانه جذب شده و این استان جزو استان های برتر کشور در جذب اسناد خزانه محسوب می شود.

“غضنفر آرام” روز یکشنبه دهم مرداد ماه ۱۴۰۰ در نشست شورای برنامه ریزی استان افزود: سال گذشته ۲۸۰ میلیارد تومان اسناد خزانه به استان اختصاص یافت که با جذب آن استان رتبه ششم کشور را کسب کرده است.

وی اظهارکرد: هم اینک در زمینه تهاتر اسناد خزانه نوع اول آن آغاز شده و نوع دوم آن از شهریور ماه شروع می شود.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کهگیلویه ‌و بویراحمد تصریح کرد: در سال جاری تاکنون ۱۶۰ میلیارد تومان در بحث اسناد خزانه به استان این اختصاص یافته است که باید بین دستگاه های استان توزیع شود.

به گزارش ایسنا، آرام بیان کرد: امسال ۹۰ میلیارد تومان نقدینگی بوده که تاکنون هنوز به استان ها تعلق نگرفته است.

وی بیان کرد: طی امسال ۲۲۰ میلیارد تومان به درآمد استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده که نیاز است با رایزنی و پیگیری های نمایندگان استان با توجه به وضعیت استان در این زمینه بازنگری شود.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

استانها

دستگاههای متولی از تفکیک اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری کنند

منتشر شده

در

توسط

دستگاههای متولی از تفکیک اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری کنند

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت حفظ اراضی باغی و کشاورزی در سطح استان به‌ویژه شهرستان ارومیه، گفت: مسئولان و دستگاه‌های مربوطه و نظارتی بیش‌ازپیش بازرسی و نظارت‌های خود را افزایش دهند.

آیدین رحمانی امروز 10 مرداد ماه در جلسه ساخت‌وسازهای غیرمجاز استان با تأکید بر جلوگیری از تغییر کاربری اراضی، ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی، اظهار کرد: انتظار می‌رود سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها کمک‌حال دستگاه‌های متولی به‌ویژه سازمان جهاد کشاورزی در این امر خطیر باشند.

وی با تأکید بر این‌که جلوگیری از تفکیک‌های اولیه می‌تواند گامی مؤثر در جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز باشد، خاطر نشان کرد: یگان‌های حفاظت از اراضی کشوری بازوهای اهرمی دستگاه‌های اجرایی در این مهم هستند از این‌رو باید توجه بسیاری بر تجهیز و تقویت نیروی انسانی و امکانات یگان‌ها شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به وظیفه ثقیل اداره کل راه و شهرسازی استان و شهرداری‌ها در جلوگیری از ساخت‌وسازهای این‌چنینی، گفت: مسئولان و دستگاه‌های مربوطه و نظارتی بیش‌ازپیش بازرسی و نظارت‌های خود را افزایش داده و با سرعت بیشتری احکام قضایی را اجرایی کنند.

رحمانی بیان کرد: با بنگاه‌های معاملاتی که بدون مجوز هستند برخورد خواهد شد و بنگاه‌هایی که دارای مجوز هستند بایستی با توجه به مصوبات سازمان‌ها و دستگاه‌ها پیش رفته و بیش از انجام هر گونه تفکیکی استعلام‌های لازم را به عمل آورند.

وی با اشاره به فرهنگ‌سازی و آگاهی بخشی به مردم در ارتباط با آینده اراضی باغی و کشاورزی، تصریح کرد: رسانه‌ها در این میان وظیفه سنگینی بر عهده دارند و بایستی از امکانات و توان خود برای آگاه‌سازی عموم استفاده کنند.

معاون استاندار آذربایجان غربی بر استفاده از توان دهیارها در جلوگیری از تفکیک اراضی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز تأکید کرد و افزود: 136 روستا در نزدیکی حریم شهرها قرار دارند که می‌توان از این مهم به‌عنوان یک بازوی اجرایی در دستگاه‌ها استفاده کرد.

منبع: ايسنا

ادامه مطلب

برترین ها